Marki » C » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Contradiction Calvin Klein dla kobiet

Contradiction Calvin Klein dla kobiet

Contradiction Calvin Klein dla kobiet Filmy
Contradiction Calvin Klein dla kobiet Zdjęcia Contradiction Calvin Klein dla kobiet Zdjęcia Contradiction Calvin Klein dla kobiet Zdjęcia Contradiction Calvin Klein dla kobiet Zdjęcia Contradiction Calvin Klein dla kobiet Zdjęcia Contradiction Calvin Klein dla kobiet Zdjęcia

Contradiction marki Calvin Klein to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Contradiction został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ann Gottlieb. Nutami głowy są piwonia, lilia, jaśmin goryczkowiec, orchidea, konwalia i róża; nutami serca są jeżyna, eukaliptus, , bez i jaśmin; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka i piżmo.

Piwonia Lilia Jaśmin goryczkowiec Orchidea Konwalia Róża

Jeżyna Eukaliptus Bez Jaśmin

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Contradiction by Calvin Klein.

Contradiction Recenzje Perfum

darkmormokyle
darkmormokyle

Pamiętam ten zapach z dzieciństwa, gdy flakonik perfum stał na półce sąsiadki. Myślałam sobie, że gdy dorosnę, to też będę nimi pachnieć. Dlaczego? Spodobała mi się w nim elegancja, ale nie taka biurowa...taka zwyczajna elegancka pani :) Kwiatowy zapach lilii, które niegdyś tak uwielbiałam sprawiały, że po powąchaniu uśmiech pojawiał się na twarzy, dodawał energii. Taki zapach czystości...o chyba tak, to dobre słowo :)
Dziś pozostał tylko sentyment, nie przepadam za nimi i ostatecznie nie kupiłam własnego flakonu. Już nie czułam w nim tego samego, co czułam w dzieciństwie.

Tiki Tiki Tak
Tiki Tiki Tak

ten zapach się pamięta. Miałam 3 butelki 100ml i na pewno kupię go ponownie. Nie ma co się rozpisywać, polecam wypróbować. Pieprz, lilia, piwonia i jeżyna mocno wyczuwalne.

jagoda5706
jagoda5706

Mam od kilku dni no bo promocja w Rossmanie , jak tu nie skorzystać , zwłaszcza , że na Fragrantice i Wizaz dużo pochlebnych opinii pomimo, że to tylko Calvin Klein , a może aż Calvin Klein , który już nie raz trafił w gusta tłumów . Perfumy dla mnie kwiatowe i tylko kwiatowe , a takich nie lubię i nie kupuję. Tym jednak razem dostałam po nosie i to dosłownie , otwarcie powalające . Mocne uderzenie chyba najbardziej aromatycznych kwiatów jakie znam piwonii, konwalii, lilii i bzu za zdecydowaną dominantą konwalii. W pierwszej chwli myślałam , że tego nie dżwignę , zapach mnie wręcz zamroczył i poczułam lekki zawrót głowy , jestem alergiczką i taka ilość kwiatów to dla mnie kosmos. O dziwo przetrwałam i nawet spodobały mi się te wrażenia , piękny ,intensywny ,charakterystyczny zapach , nie słodki ,ale i nie gorzki , niezupełnie świeży ,ale i nie mdlący , zaintrygował mnie bo jest taki trudny do zdefiniowania jednym zdaniem . Zapach dla mnie codzienny , ale elegancki powiedziałabym wręcz ,że pachnie drogo . Ja przeciwniczka kwiatów jestem zachwycona , ale zachwyt nie trwał długo , ten śliczny kwiecisty aromat milkie w zastraszającym tempie , przez jakiś czas do głosu dochodzi jeszcze słodka jężyna potem tonka , a potem , potem już nic . Dlaczego tak krótko , wreszcie przekonałam się do kwiatów , a tu takie rozczarowanie , prawdopodobnie to wina mojej skóry . Szkoda bo zapach w moim odczuciu świetny poza parametrami . Co by nie mówić polecam i nie dziwię się wszyskim pochwałom jakie przeczytałam , dołączm się do nich .

Lara_Idalia
Lara_Idalia

Ach, no przyznaję się, lubię tego pana Kleina... :) Contradiction to mój nowy nabytek na lato, choć perfumy wcale nie są lekkie, a dość intensywne i bogate. Przede wszytskim to istna eksplozja kwiatów, głownie piwoni i bzu. Na samym początku intensywnie wyczuwalny jest również kwiat pieprzu, niewymieniony tutaj, który nadaje sztyletowej ostrości i razem z eukaliptusem wychładza chwilowo kompozycje, lekko łagodząc ostre kwiecie :)

Tytułowa nazwa- contradiction, czyli sprzeczność to strzał w dziesiątke i przykład nazwy, która naprawdę wiele nam mówi o samym zapachu. Przyuważyłam, że pan Klein lubi nieoczywiste połączenia, które tylko teoretycznie do siebie nie pasują, podobnie jak w innym zapachu, którego również jestem fanką- In2you, gdzie mamy miks wanilii z kaktusem. Tutaj owym zaprzeczeniem są dojrzałe, intensywne, wręcz narkotyczne kwiaty i chłód euakaliptusu, który sprawia, że kompozycja jest nieoczywista i oryginalna.

Pierwsze moje skojarzenie z tym zapachem to kobiecość, taka w dosłownym tego słowa znaczeniu, rzekłabym wybujała, widzę w nim kobietę kochającą rzucać się w oczy, w odważnej czerwonej sukience w kwiaty, w wysokich szpilkach, która nie odczuwa żadnej krępacji wobec rzucanych jej spojrzeń, kroczy dumna spryskana intensywnie kwiatowym, lekko retro Contradiction właśnie :) Drugim skojarzeniem jest wazon z kwiatami wydzielającymi zapach na całe mieszkanie, jednak wazon ten stoi w industrialnym, metalicznym wnętrzu.
Na zakończenie, muszę powiedzieć, że trwałość i projekcja dobre, a w ramach anegdotki- moja mama powtarza, że flakonik wygląda jak elektryczny młynek do pieprzu :D Moim zdaniem natomiast jest elegancki i również pasuje do nazwy :)

abelha
abelha

Dziwny jest ten zapach, w zależności od dnia pachnie różnie. Od miejsca spryskania także. Jak spryskam koniec dłoni i paznokcie pachnie kwiatowo. Jak nadgarstek pachnie słodko i przypomina mi Tempore Donna, chociaż ten mi się bardziej podoba. Ma taką świeżą nutę, może to eukaliptus z konwalią, która niektórym wydaje się metaliczna, mnie się podoba. Są też ciężkie słodkie kwiaty (krzaki bzu), jakby z miodem i wyczuwalne drewna. Zapach pachnie drogo, polecam na letnie wieczory.

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Zamówiłam zapach w ciemno z internetu. Lubię większość perfum w brązowych i pomarańczowych kolorach, ale ten niestety nie przypadł mi do gustu. Perfumy są dla mnie metaliczne - dokładnie tak, jak zakrętka, która - trzeba przyznać - robi wrażenie. Pierwsze nuty są ostre, zimne i męskie, później robią się nieco łagodniejsze i na skórze pozostaje nijaki, tępy i bezpłciowy aromat, którego z niczym nie da się porównać. Czasem powieje świeżym eukaliptusem, ale reszta jest wyjątkowo przytłaczająca. Określiłabym ten zapach jako uniseks.

kadanka
kadanka

w jakims opisie tych perfum na fragrantica padlo stwierdzenie, ze calvin klein umie swietnie wyczuc "ducha czasow" i potrafi idealnie wstrzelic sie z zapachem w dany moment, w dana mode jaka aktualnie panuje. tak tez jest z contradiction. zapachy tych czasow sa ostre, ale jednoczesnie swieze, nie maja w sobie nic duszącego. duuzo bialych, lekkich kwiatow na poczatku, slodkie owoce na srodku i u podstawy slodka fasola tonka i drzewo sandalowe. ja te ostatnie skladniki wyczuwam dosyc szybko, one mocno sa zaznaczone w tym zapachu. generalnie zapach fajny i obronił sie z czasem, moze wlasnie przez swoją swiezosc i dynamizm.

Rozterka
Rozterka

Do Contadiction przystępowałam i przystepowałam, i znowu przystępowałam . fascynuje mnie jego miękka kwiatowo słodka nieokreśłoność z owocowym podtekstem. bardzo piękna i kobieca. Róznie układa się na skórze , nawet na tej samej. bardzo wrażliwy na jej zmiany chemiczne.
czasami jest pięknie kwiatowy, czasem bardziej owocowo-pizmowy a czasem się ....spoci .
Na szczęscie na mojej skórze nie wychodzą metaliczne nuty , których nie znoszę.

Podobnie jak zmienny bywa sam zapach , tak zmienna jest jego trwałosc , jednego dnia znika po 3 godzinach, drugiego czuć go przy skorze jeszcze wieczorem po całym dniu .
Uzyty rano w sypialnie jest w niej delikatnie wyczuwalny jeszcze wieczorem , nawet przy lekko uchylonym oknie.

Maverick
Maverick

Mialam kiedys kolezanke, ktora uzywala Contradiction i na niej te perfumy byly soczyste, slodkie, ale slodycza, ktorej nigdy wczesniej ani pozniej nie czulam. Byly niesamowicie seksowne!
Ja tez kupilam sobie Contradiction te kilkanascie lat temu. Na mnie nie pachnialo tak pieknie jak na kolezance ale i tak uzywalam ich namietnie:)

Kilkanascie lat pozniej wrocilam do Contradiction, ale niestety nasza milosc nie kwitnie tak jak kiedys. Niemniej mam do nich wielki sentyment. Teraz odbieram je jako metalicznie-slodkie, futurystyczne. To ten sam typ jak Ultraviolet Paco Rabanne - troche dziwny i sztuczny. Nie jestem w stanie wyroznic nut, a przedobrzone Contradiction potrafi wywolac u mnie bol glowy, wiec chyba bede musiala znalezc mu nowy dom :(

ALE

jezeli, tak jak moja kolezanka, macie szczescie otrzymac z Contradiction to co najlepsze, to jest to jeden z najelegantszych i najseksowniejszych zapachow jakie znam!

lili-ya
lili-ya

Z oknami wiosna w pełni, powietrze pachnie nadzieją i wolnością. Cięższe perfumy poszły w kąt, teraz najchętniej skrapiam się Contradiction. Ten zapach Calvina Kleina jest dla mnie kwintesencją wiosny, czuć w nim tę nadzieję, tę wolność, to oczekiwanie na to, co ciekawe i nieznane. Ja w Contradiction najsilniej wyczuwam eukaliptus i jestem bardzo zaskoczona, że tak mi się ta nuta podoba, bo odczuwam jakiś dziwny wstręt do zapachu i smaku mięty i eukaliptusa, od gum do żucia mnie mdli, a pasty do zębów staram się wybierać w wersji mild. W Contradiction eukaliptus wiedzie prym, za eukaliptusem snują się zmiksowane dość słodkie kwiaty, z których najsilniej wyczuwam bez i konwalię. Czuję także owoce: coś leśnego, jak dzika malina oraz trochę dojrzałej gruszki. Contradiction to zapach bardzo intrygujący, pewnie przez to niecodzienne połączenie słodkich kwiatów i owoców z ostrym, chłodno-metalicznym eukaliptusem. Czyli nazwa wyjątkowo trafna. Na tę chwilę Contradiction to ulubiony z moich zapachów, cudnie komponuje się z wiatrem we włosach, wciąż jeszcze nieśmiałymi promieniami słońca, z zapachem budzącej się do życia przyrody. I jeszcze coś - za każdym razem, kiedy psiknę się tymi perfumami, mam przezabawne skojarzenia idące takim torem: Contradiction – eukaliptus – miś koala. I wyobraża mi się taki mały koala, przyczepiony do walcowatego flakonu Contradiction jak do drzewa. I jeszcze mi radośniej, wiosenniej, tęskniej za czymś dobrym, co tylko czeka, żeby się zdarzyć.

grudzienszal
grudzienszal

Ulotne,ulotne,ulotne...Faktycznie przez chwilę przyjemna świeżość wibruje kwiatowymi zapachami, jest ciepła i kobieca.A przez sekundę wyczuwam w nim coś męskiego.Gdyby trwał dłużej mogłabym napisać,że jest swieży, czysty, kobiecy i na pewno nie przeslodzony.Chociaż...co jakiś czas przez ułamek sekundy wydaje mi się,że znowu go czuję.Ale to chyba złudzenie bo mąż go nie wyczuwa.

Po kilku godzinach poprawiam swoją recenzję coby sprawiedliwości stało się zadość.Okazuje się,że jednak mi się nie wydaje-czuć go!Tyle tylko,że ten zapach wywołał u mnie ból głowy.Ale i tak uważam ,że nie jest brzydki,tylko może trochę za dużo tu tych kwiatków...

EJo
EJo

Testowałam kilka razy globalnie - i należę do grona osób, do których zapach zupełnie nie przemówił. Na mojej skórze lekko chłodne i bardzo ulotne. Miks wiosennych kwiatów z wiodącą prym konwalią i bzem, w tle odrobinę róży i piwonii. Aromat w/w jednak dalece odbiega od moich wyobrażeń - miałam do czynienia z bardziej wiosennymi zapachami, zaś tutaj wiosna jakaś taka... rachityczna ;) Owoców śladowe ilości, baza rozwodniona i oddarta z uroku - a przecież piżmo, tonka i sandałowiec potrafią świetnie grać na mojej skórze.

Dobrze, że odlewka wyczerpała się w tempie ekspresowym - nie wrócę do nich. Flakon ciekawy.

amanda
amanda

Nie wiadomo komu oddać pierwszeństo, delikatnym konwaliowym dzwoneczkom , które jednak potrafią przytupnąć, czy kiściom bzu z intensywną wręcz omdlewającą naturą.

Ja uważam , że oba niezwykle pięknie pachnące wiosenno majowe (ach jakaż szkoda , że już przebrzmiały ! nawet człowiek nie zdąży się nimi w pełni nacieszyć a już znikają i każą czekać na siebie rok) wiosenno majowe kwiaty zostały razem połączone w bukiecie aby wspólnie razem dać zapachowy koncert.
Każde delikatnie stara ciągnąć w swoją stronę .

Jest również coś co nadaje takiej ostrości jakbym to nazwała po swojemu , takiej lekko kolącej .
Być może to eukaliptus powoduje pewne "zakłócenie " bo nie lubię właśnie tej nuty w perfumach.
Podobna nuta występuje w Guess Gold i dlatego te zapachy z góry są dla mnie przekreślone , chociaż są ciekawe , szczególnie Contradiction ma grono zwolenniczek i wcale się nie dziwię , bo to przyjemny , łagodnie kwiatowy z delikatnym drzewnym podszyciem zapach.
Mnie najbardziej podoba się w nich wiosenny duet i końcowa szczypta rozmaitości fasolki tonka.

samsara
samsara

Nazwa w stu procentach oddaje charakter zawartości tego flakonu. Jest to woda pełna kontrastów, niejednoznaczna,ujmująca i tajemnicza. Zapach metaliczny,z pieprzykiem, świeżości nadaje mu eukaliptus-wyraźnie wyczuwalna nuta, do tego gruszka, jaśmin goryczkowiec, lilia i lilak-czyli niebanalne zestawienie dające fenomenalny efekt. Na każdym pachną odmiennie-z tego co zdążyłam się zorientować. Moja skóra je obłaskawia, pozwoliły mi odkryć ich piękno, są jednak i tacy którym nie jest to dane-to taki perfumeryjny przyczajony tygrys, ukryty smok. Sprawdź koniecznie czy na twojej skórze zawarczą lub zazieją ogniem. Jeśli tak-witaj w gronie szczęściar!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Calvin Klein Contradiction, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Calvin Klein Contradiction, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Contradiction marki Calvin Klein. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Contradiction marki Calvin Klein reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Envy Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Kenzo Kenzo Amour Laura Biagiotti Roma Lanvin Oxygene Cacharel Noa Calvin Klein Eternity Moschino Cheap & Chic I Love Love Givenchy Organza Jean Paul Gaultier Classique Giorgio Armani Armani Mania Lacoste Lacoste Pour Femme Calvin Klein Truth Guerlain Shalimar Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Dune Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Ange ou Demon Giorgio Armani Emporio Armani Lei Yves Saint Laurent Belle d`Opium