Marki » C » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Liberte Cacharel dla kobiet

Liberte Cacharel dla kobiet

Liberte Cacharel dla kobiet Filmy
Liberte Cacharel dla kobiet Zdjęcia Liberte Cacharel dla kobiet Zdjęcia Liberte Cacharel dla kobiet Zdjęcia Liberte Cacharel dla kobiet Zdjęcia Liberte Cacharel dla kobiet Zdjęcia

Liberte marki Cacharel to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Liberte został wydany w 2007 roku. Liberte stworzyli Domitille Bertier i Olivier Polge. Nutami głowy są bergamotka, cytryna amalfi, gorzka pomarańcza, pomarańcza, mandarynka i frezja; nutami serca są cukier, białe kwiaty, plumeria, gardenia, heliotrop, marmolada i biały miód; nutami bazy są przyprawy, paczula, wanilia i wetyweria.

Bergamotka Cytryna Amalfi Gorzka pomarańcza Pomarańcza Mandarynka Frezja

Cukier Białe kwiaty Plumeria Gardenia Heliotrop Marmolada Biały miód

Przyprawy Paczula Wanilia Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Liberte by Cacharel.

Sonia Rykiel

Liberte Recenzje Perfum

chjena
chjena

O Wolności napisano wiele. Była tematem mistrzów pędzla ("Wolność wiodąca lud na barykady" Delacroix), Kazik śpiewał o niej ze smutnym przekąsem, Erich Fromm pisał wiekopomne eseje, a legislatorzy tego świata postawili ją w czołówce praw człowieka. Wolność jest więc tematem wdzięcznym, podniosłym, wręcz uniwersalnym, ale co robić, gdy wąchając Liberte Cacharel mam przed oczami scenę z pierwszej części Shreka, w której Robin Hood rzuca się w stronę pięknej Fiony z gromkim okrzykiem "La Liberteeeee!"...?

Bo Liberte Cacharel to wolność na wesoło, nie rozpatrywana w kategoriach tęsknoty czy walki, ale wolność radosna, pełną piersią, z poczuciem humoru, wręcz wakacje - wolność od szkoły, od pracy! Można brykać, śpiewać, tańczyć, jeść pomarańcze, w nutach mamy mnóstwo cytrusów odpowiednich w sam raz na letnią porę, a jakby tego szczęścia było nam mało, to życie osładza nam dodatkowo wanilia, miód, marmolada i czysty cukier.

Ale gdzieś w tym zapachu czai się paczula, nie pozwala nam odlecieć w przestworza i zapomnieć się całkowicie. Bo wolność to nie tylko beztroska i spontaniczność w promieniach słońca. Wolność to wybór. Wolność to odpowiedzialność.

Arsenicum
Arsenicum

Wolność. Może nie? Dla mnie, to po prostu samowolka. Samowolka marek zapachowych, które wycofują świetne kompozycje.
Liberte, to zjawisko. Zapach stworzony ze słodkich, infantylnych, "blond" nut, a przy tym zaskakujący, ładny i niespotykany. Podczas pierwszych testów, nieco się zdziwiłem - mhm... zatem tak pachną legendarne "Liberte". Jakoś tak zwykłe, słodko, normalnie... Jednak mimo wielu, wielu testów, nie potrafiłem znaleźć żadnej kompozycji, która jest podobna do Wolności. A powinienem znaleźć takich przynajmniej pięć! Dlaczego? Bo mam do czynienia z perfumami, które aż się proszą o to, by się nimi zainspirować... I te czasy nadejdą, ponieważ Liberte są na dzień dzisiejszy opieczętowaną kopertą, która prędzej, czy później zostanie otwarta. Producenci perfum nie przepuszczą takiej okazji i jeśli Cacharel nie wskrzesi tych perfum, to zrobi to inna marka, zarabiając przy tym grube miliony. Czemu? Bo Liberte są piękne! Naprawdę piękne, a przy tym delikatne, wyważone i chyba najbardziej radosne, spośród wszystkich kompozycji, jakie znam. Słoneczna pomarańcza, którą ktoś bezlitośnie wyciska, a następnie zasypuje cukrem. Cukrowe cytrusy, to dominanta tej kompozycji. Pozwoliłem sobie na długie lanie wody we wstępie, ponieważ o kompozycji samej w sobie, wiele napisać nie można. Jest prosta, a jeśli coś jest proste, to zazwyczaj jest też genialne.

Słodzony sok z pomarańczy. Nie chcę niczego więcej, naprawdę!

urszulaen
urszulaen

to perfumy od ktorych zaistniala moja pasja, byly pierwsze wiec mam do nich straszny sentyment :) zapach sklada sie u mnie przede wszystkim z cytrusow, kwiatu pomaranczy, gardeni i przypraw a wszystko to takie gorzkie ... ale doprawione "rozowa" slodkoscia :)

Savanoja
Savanoja

Liberte ma moim zdaniem charakter mocno uniskesowy, no takie są moje odczucia. Tuż po aplikacji są słodko cierpkie z wyraźną nutą cytrusową, coś jak konfitura z pomarańczy usmażona razem ze skórką. Cieszy mnie brak wyraźnych kwiatowych nut. Jest aromatycznie, słodko ale i rześko. Charakter zdecydowanie energetyzujący, ale nie chłodzący tylko taki dodający wigoru. Jest dobrze wyczuwalny wetiwer i to zapewne on sprawia, że te perfumy są takie "odseksione". Przypominają mi coś innego, bardzo znanego ale nie mogę zlokalizować co... W każdym razie noszą się wspaniale! Bo z początku dają powera a z czasem przybierają charakter cieplejszy ale niezmiennie świdrujący. Są niezmiennie słodkie, ale nie w typie landrynkowym, waty cukrowej czy tp tylko to słodycz z rodzaju owocowego czatneju pełnego właśnie takiej przewrotnie pikantnej mega słodyczy.
Szkoda, że trwałość jest na mnie średnia, ale może to mój rozleniwiony nos tak szybko się z tym zapachem oswaja.

Maverick
Maverick

Gorzka pomarancza przysypana cukrem. Cieple, gorzkawe, niby z czyms mi sie kojarza, ale nie wiem z czym. Po kilku godzinach po pomaranczach zostaje piekna czysta, ciepla wanilia (nie taka jak z cukru waniliowego ;). Mi sie podobaja, nawet bardzo :)

karkra
karkra

Podoba mi się, ale nie na mnie. Za ciężki, zbyt intensywny. Głównie gorzka pomarańcza z cukrem. Zapach na zimowe, leniwe wieczory.

Shirley
Shirley

Mogę bez kłamstwa powiedzieć, że te perfumy nauczyły mnie jednej bardzo ważnej rzeczy. Otóż zapach ocenia się po butelce, a mianowicie po tym ,czy się nam ona podoba. Mnie ten zabawny, pomarańczowy kwiat przyciągnął do siebie od razu. Sprawdza się! Wszystkie flakony perfum które do mnie "mówią", mają zawartość stworzoną dla mnie. Chociaż przyznam, że na początku wydawały mi się po prostu koszmarem. Na skórze na początek pojawia się gorzkawa! pomarańczowa chmura, po kolejnych testach da się tam wyczuć tony słodyczy, ale oczywiście beż żadnych jakiś tam sztuczności. Są faktycznie cytrusowe, ale wysłodzone, to nie jest kolejny sztampowy świeżak. Potem na skórze stopniowo zapach się ociepla i uszlachetnia, a ludziom, którzy mają okazję mnie wąchać, wymyka się "Boże jak ty pachniesz". Są stworzone dla kogoś rzeczywiście wolnego duchem, optymistyczne i dzikie, idealnie zrównoważone i pozbawione tępego cytrusowego kwasu, który tylko wykrzywia usta. Szkoda, że je wycofują :(, ale na szczęście w porę mnie oświeciło i poluję na nie wszędzie ;)

xenia012
xenia012

Zakup zupełnie przypadkowy,nieplanowany.Nie lubię cytrusów w perfumach a te mnie urzekły.Testowałam w SP kilka zapachów i kiedy miałam już wychodzić spojrzałam jeszcze na półkę promocyjną.Co??? Cacharel w takiej cenie???
Pierwszy psik mnie zachwycił i po kilku minutach wyszłam ze sklepu jako szczęśliwa posiadaczka Liberte.
Używam od kilku tygodni ale ciągle mnie zachwyca właśnie pierwsza faza zapachu-szkoda że nie trwa dłużej.Początek jest ostry,gorzkawy,pieprzny(choć chyba pieprzu tam nie ma)przełamany delikatną słodyczą pomarańczy.Potem ta słodycz wydobywa się na plan pierwszy ale nie jest to mdląca słodycz,jest bardzo przyjemna,pomarańczowo-waniliowa.
Te perfumy dodają energii i wprawiają w dobry humor-szczególnie teraz gdy pogoda fatalna.
I mimo że nie jest to mój typ zapachu to cieszę że mam taką "pomarańczkę"dla odmiany.Na mojej skórze trwałość ok 3-4 h ,na ubraniach dłużej wyczuwalne.
Butelka-zwyczajna,prosta ale bardzo nieporęczny korek,którym trzeba trafić w odpowiednie szczeliny aby zamknąć flakon.Jest to dość irytujące szczególnie gdy ktoś się bardzo śpieszy...

monika690
monika690

Zostało mi kilka ml na dnie flaszeczki, a nigdzie nie widzę go w perfumeriach, co za szkoda. Zapach bardzo sympatyczny, taki optymistyczny. Słodki, słodkością owoców i cukru, ale przełammany ostrą nutą paczuli i przypraw. Przyznam się ze dosyć trwały jak na edt.

blueberry
blueberry

"Wolność...kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem..." Liberte może nie tyle kocham, co zwyczajnie lubię, ale niestety oddać muszę, bo Cacharel mi ją odebrał, zanim się o nią postarałam. Ze smutkiem przyjmuję tę nowinę, bo poniewczasie poznaję pomarańczowo-cukrowo-paczulową kompozycję, która mimo bardzo dużej zawartości słodyczy, nie mdli, nie przytłacza ani nie nuży. Akcenty przyprawowe sprawiają, że zyskuje ona interesujący wymiar - jakby nałożenie kolejnej szlachetnej warstwy na słodycz, która razem z paczulą mogłaby być zbyt płaska, ulepna i monotonna, co zdarzało mi się przeżywać przy okazji różnych słodkich wariantów Ogrodu Gwiazd Angela, którym i sam (różowy) pieprz niestety nie pomógł. Przyprawy te dość szybko dochodzą do głosu na mojej skórze, ale zanim to nastąpi, wetyweria z pomarańczą i wanilią dają także jakby efekt owocowej gumy do żucia, tych pierwszych momentów, kiedy świeżo odpakowana kostka ląduje w ustach i atakuje swoją wybuchową i smakowitą soczystością. Perfumy te po słodkim marmoladowo-cytrusowym otwarciu stają się ciepłe, cały czas pozostając dość orzeźwiające, choć muszę przyznać, że testowałam je w momencie kiedy i 1000% cukru w cukrze by mi pewnie nie zaszkodziło. Zdały mi się idealne na chwile relaksu w domowym zaciszu, kiedy chce się "odparować" stresy, bo potrafią poprawić humor i wprowadzić jakiś nastrój niczym nieskrępowanej swobody i odprężonego stanu z kategorii "je m'en fous". W bazie robią się suche - drzewne składniki jakby odseparowują się od siebie - paczula i wetyweria na przemian wychodzą na prowadzenie, a i przyprawy są jakby mniej pikantne, ale czuje się ich pylistą obecność. Szkoda jedynie, że te miłe perfumy nie powalają trwałością - po 5h od aplikacji mocno przygasają.

perfumeholic88
perfumeholic88

Zapach, który zaprezentowano mi w perfumerii i który na początku nie bardzo mi sie spodobal. Jednak z typowo cytrynowego swieżucha przemienił się w uroczy, pomaranczowo-cukrowo-waniliowy aromat, ktory jak dla mnie jest naprawde świetny. Zapach jest słodkawy, ale żaden tam z niego ulep. Świetny na każda okazje. Jeden z moich ulubienców, szkoda, ze wycofany:(

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Cacharel Liberte, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Cacharel Liberte, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Liberte marki Cacharel. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Liberte marki Cacharel reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Midnight Poison Cacharel LouLou The Different Company Sublime Balkiss Yves Rocher Voile d'Ambre Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Lolita Lempicka Si Lolita Christian Dior Dune Estée Lauder Sensuous Noir Kenzo Kenzo Amour Calvin Klein Obsession Yves Rocher Neonatura Cocoon Joop! Joop! Le Bain Hermes L’Ambre des Merveilles Agent Provocateur L'Agent Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Serge Lutens Fille en Aiguilles Eisenberg J'ose Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Hermes Eau des Merveilles