Marki » B » kwiatowe « Grupy

La Tulipe Byredo dla kobiet

La Tulipe Byredo dla kobiet

ziołowy
La Tulipe Byredo dla kobiet Zdjęcia

La Tulipe marki Byredo to kwiatowe perfumy dla kobiet. La Tulipe został wydany w 2010 roku. La Tulipe stworzyli Jerome Epinette i Ben Gorham. Nutami głowy są frezja, cyklamen i rabarbar; nutą serca jest różowy tulipan; nutami bazy są nuty drzewne, wetyweria i nuty zielone.

Frezja Cyklamen Rabarbar

Różowy tulipan

Nuty drzewne Wetyweria Nuty zielone

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about La Tulipe by Byredo.

High Line

La Tulipe Recenzje Perfum

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Piękny, zielono-kwiatowo-wiosenny początek, aromatyczny, optymistyczny, uzależniający, bardzo naturalny, ogrodowy, niestety szybko dochodzi taka doza sztuczności, że strach się bać.
Sztucznie, męcząca, zero początkowego uroku, po chwili jest trochę lepiej efekt proszku do prania, prania etc.
I znowu sztuczność, czasem kołacze się gdzieś w tle efekt początkowej obłędnej zieloności, ale to tylko momenty.
Przewaga sztuczności, czasem nuta prania, a zieloność, cudna zieloność, to tylko efekt początku i później znikome akcenty, szkoda.
Gdyby początek był zachowany dłużej, gdyby częściej i na dłużej powracał, byłoby idealnie i musiałabym mieć ten zapach, tak zdecydowanie nie muszę.

Savanoja
Savanoja

Piękne i zwiewne, wiosenno letnie perfumy. Tulipan gra tu główną rolę, na mojej skórze bezpośrednio w otwarciu. Jest to naręcze tulipanów, wraz z sokami łodyg i liści. Ale ta tuliapnowa solówka trwa bardzo krótko, wnet dołączają słodkawe frezje i delikatne drewna. Kompozycja przybiera formę detergentową, ale bardzo przyjemną, zwiewną i naturalną. Momentami mam wrażenie pikantności zapewne dzięki wetywerii. Czuć dobrą jakość składników, jednak i ja nie rozumiem ich stosunkowo wysokiej ceny.
Parametry są tu średnie, projekcja bardzo bliskoskórna.

fortissimo1603
fortissimo1603

Bardzo ładny ten zapach. Kwiatowo-zielony. Tyle, że to nie tulipany a frezje, przynajmniej ja je tak czuję :) Chociaż tego rabarbaru też jest kilka kropli. Zgadam się z Izabelą, są bardzo eteryczne. Mam wrażenie, że dosłownie się spajają ze skórą. I tak samo jak nie czujemy zapachu naszej skóry, tak samo te perfumy są nieuchwytne. Raz czuć ich zapach, a za chwile gdzieś umykają, nie dają się łatwo złapać. Grają z noszącym w magiczną grę.
Ta ich ulotność kojarzy mi się z dzwoneczkiem z Piotrusia Pana. Taka niepozorna, delikatna i nie dająca się nikomu złapać mała wróżka.
La Tulipe dostarczają nam pięknych wrażeń, ale niestety ich cena jest powalająca a trwają dość krótko. Kiepskiej trwałości nie uważam za wadę, bo tutaj akurat to idealnie pasuje, gdyby trwały dłużej nie były by takie magiczne.
Przyznaję się, że mało jeszcze poznałam i długa droga przede mną, ale z tego wszystkiego co już wąchałam to tulipan od Byredo to najbardziej eteryczne i metafizyczne perfumy jakie dotąd poznałam.
Cena w stosunku do trwałości jest powalająca. Raczej nie zdecyduję się na cały flakon mimo, że uważam te perfumy za godne uwagi, ale na pewno zapoluję na jakąś odlewkę.

czerwiec
czerwiec

Tulipany tak nie pachną. Ale mogłyby, nawet by to do nich pasowało.

Cyklamen z rabarbarem przez chwilę dają poziomkowo-truskawkowy efekt. Spływa sok ze świeżych liści, niesłodkich i zupełnie pozbawionych goryczy. I są kwiaty, niekoniecznie frezje, może trochę dosłodzone floksy.

Końcówka to kwiaty w kwiatowym płynie do płukania. I nawet to nie zmienia wrażenia, że to bardzo radosny zapach i ładny.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Moim zdaniem jego wyrazista baza pachnie całkiem jak Un jardin sur le Nil!
Zaczyna się tak słodko i kwiatowo, mdłym trochę heliotropem, a potem taka rześkość. Nie wiem, co o tym myśleć prawdę mówiąc, pachnie jak dwa różne zapachy na początku i na końcu, to chyba niedobrze (naczytałam się Turina i Sanchez ;)

W sumie: dziwne.

vertigo
vertigo

W moim notatniku widnieje komentarz 'gorgeous'.

La Tulipe jest przepiękne. Nieważne, że spodziewałam się naturalnego zapachu tulipanów i innych kwiatów, a uzyskałam proszek do prania. Dla mnie ten zapach jest powalający.
Nieskończenie czysty, powietrzny, przejrzysty... Kwiatowy? Chyba tak, ale w bardzo 'sztucznym' charakterze. Jeden z moich ulubionych charakterów :)
Początkowo przypominał mi wyprane w proszku do białego i wysuszone Hypnose.

Zastanawia mnie jednak stosunek jakość/cena i zapach/cena. La Tulipe jest bardzo drogie jak na zapach znikający w 3 godziny. Chyba również jest za drogie nawet jak na najpiękniejszy zapach chemicznej czystości ...
Ten sam problem miałam z Blanche.
Zdecydowanie dla miłośników zapachów typu 'clean'.
Niekoniecznie dla miłośników tulipanów i kwiatów w ogóle.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Byredo La Tulipe, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Byredo La Tulipe, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum La Tulipe marki Byredo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu La Tulipe marki Byredo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Etro Dianthus Donna Karan Black Cashmere Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Hermes Eau des Merveilles Byredo Blanche Cacharel Eden Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Diptyque Tam Dao Profumum Roma Acqua di Sale Lubin Idole Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Serge Lutens Ambre Sultan The Vagabond Prince Enchanted Forest The Different Company Sublime Balkiss Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre Frapin 1270 Byredo Pulp Guerlain Samsara Eau de Parfum Yves Saint Laurent Baby Doll Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This