Marki » B » skórzane « Grupy

Baudelaire Byredo dla mężczyzn

Baudelaire Byredo dla mężczyzn

dymny
skórzany

Baudelaire marki Byredo to skórzane perfumy dla mężczyzn. Baudelaire został wydany w 2009 roku. Nutami głowy są kminek, jagody jałowca i pieprz; nutami serca są hiacynt, kadzidło i skóra; nutami bazy są paczula, ambra i papirus.

Kminek Jagody jałowca Pieprz

Hiacynt Kadzidło Skóra

Paczula Ambra Papirus

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Baudelaire by Byredo.

Royal Oud

Baudelaire Recenzje Perfum

Izabela
Izabela

Perfumy, dla których inspiracją była postać wyklętego francuskiego pisarza Charlesa Baudelaire. Jego twórczość była mocno kontrowersyjna, był często oskarżany o obrazę moralności, chętnie podejmował w swojej twórczości tematy o prostytucji lub dewiacji.
Myślę, że firma Byredo miała zamysł stworzenia mocnych, wyrazistych i mrocznych perfum. Czy im się udało?
Zapach został sklasyfikowany jako męski i być może na męskiej skórze pokazują ciemną stronę mocy. Na mnie nie są takie kontrowersyjne. Określiłabym je jako mieszankę jałowca, pieprzu, kadzidła i skóry obficie dosłodzoną żywicznym, słodkawym akordem ambry.
Muszę przyznać, że mnie fascynują. Mają w sobie ogień i żar, ale jednocześnie są łagodne i słodkawe. Być może moja skóra, która ma tendencje do wysładzania zapachów tak je zniekształca? W każdym razie zupełnie mi to nie przeszkadza, bo efekt jest zachwycający. :)
Uważam, że ich największą zaletą jest to, że potrafiły zachować idealną równowagę pomiędzy mrokiem a światłem.
Przecież nikt z nas nie jest doskonały, ale też nikt nie jest do końca zły. Baudelaire również taki był.

Lincoln
Lincoln

Odkrycie tego dzieła Byredo będę pamiętać jako jeden z flagowych momentów roku 2015. Pierwszy psik i wielka radość zapałała w mym sercu: odnalazłem krewnego YSL Body Kouros, lecz w przeciwieństwie do jednostajnego BK, im dalej od aplikacji, tym zaskakiwał co róż to kolejnymi niuansami. Ze skrajności w skrajność: fascynacja na przemian z obrzydzeniem. W Baudelaire pełno ponurej tajemnicy, romantycznej nostalgii na pograniczu paniki. Opowiada o nieszczęśliwie zakochanej parze kochanków, którzy są świadomi, że niebawem stracą siebie raz na zawsze. Za ich plecami snują się ciemne chmury, straszliwy koniec nadciąga zdecydowanymi krokami.

Jaki jest sam w sobie? To przystojny człowiek, zachowujący nienaganne maniery, ubrany w czarne, połyskujące, skórzane sztyblety, granatowe chinosy, trzymający klasyczną aktówkę w ręku. Żaden tam z niego mroczny got, z pozoru trudno dopatrywać się w jego osobie kontrowersji. Nikt nadzwyczajny. Pomimo miłej, dyplomatycznej aparycji, jego twarz wyraża zagadkowe przygnębienie. Choć uśmiechnięty, spojrzenie jego jest tajemnicze, a gdy spojrzysz mu w oczy, czujesz niepokój i lęk. On głęboko rozmyśla. O czym? Wspomina miniony dzień, który zapamięta do końca życia. Opisał go w pamiętniku;

"Wczorajsze popołudnie spędziłem w zupełnym osamotnieniu na odludnej polanie. Wcześniej przeszła burza, lecz ponownie, od wschodu nadciągało upiornie ciemne niebo, ze zgniłozieloną poświatą. Tylko od południowej strony utrzymywał się prześwit, lecz także przeciągnięty białymi chmurami. Powietrze było przepełnione zapachem jałowcowego dymu, zmieszane z tonkowym zapachem wody po goleniu, którą otrzymałem dawno temu od Ciebie na gwiazdkę. Ubrany w skórzaną, czarną kurtkę postanowiłem dalej iść przed siebie, czując nadal rozgoryczenie, zawód, wstręt i złość. Chciałbym tak bardzo, aby ten psychodeliczny dzień nigdy się nie pojawił..."

Baudelaire, choć piękny i w pełni noszalny, wykreował obraz, który wówczas mnie przytłoczył. Nigdy wcześniej bym nie pomyślał, że kiedykolwiek perfumy mogą zadziałać tak sugestywnie. Z dnia na dzień powoli udało mi się skrępować mu ręce i okiełznać jego duszę. Własna flaszka jest koniecznością.

Scentrack: Syberia - Aralbad (soundtrack)

Baudelaire by Byredo 4.43 out of 5 based on 8 ratings and 2 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Byredo Baudelaire, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Byredo Baudelaire, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Baudelaire marki Byredo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Baudelaire marki Byredo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Profumum Roma Arso Amouage Amouage Lyric Man Gucci Gucci pour Homme Amouage Memoir Man Yves Saint Laurent M7 Lubin Idole Comme des Garcons Black Lubin Idole Eau de Parfum Nasomatto Black Afgano Calvin Klein Obsession for Men Frederic Malle Musc Ravageur Parfum d`Empire Cuir Ottoman Montale Red Vetyver Frederic Malle Vetiver Extraordinaire Robert Piguet Casbah Donna Karan Black Cashmere Frederic Malle French Lover By Kilian Straight to Heaven Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Gucci Envy for Men