Marki » B » orientalno - drzewne « Grupy

Back to Black By Kilian dla kobiet i mężczyzn

Back to Black By Kilian dla kobiet i mężczyzn

miodowy
tytoniowy
Back to Black By Kilian dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Back to Black By Kilian dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Back to Black By Kilian dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Back to Black marki By Kilian to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Back to Black został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Calice Becker. Perfumy zawierają takie składniki, jak bergamotka, szafran, gałka muszkatołowa, kardamon, kolendra, malina, rumianek, olibanum, biały miód, cedr virginia, dąb, paczula, migdał, tytoń, francuskie labdanum, wanilia, geranium, piernik, benzoes, fasolka tonka, ambra i wiśnia.

Bergamotka Szafran Gałka muszkatołowa Kardamon Kolendra Malina Rumianek Olibanum Biały miód Cedr Virginia Dąb Paczula Migdał Tytoń Francuskie labdanum Wanilia Geranium Piernik Benzoes Fasolka tonka Ambra Wiśnia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Back to Black by By Kilian.

Back to Black Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

Póki co, to jedyny zapach od Kiliana który mi się naprawdę podoba. Od początku do końca miodowy. W otwarciu lekko owocowy, przypomina nieco słodkie ciasteczko z konfiturą. W sercu zostaje sam tylko gęsty, złoty miód, który w bazie przechodzi w mocno dojrzały rumianek. Najprawdziwszy rumianek podkręcony łyżką miodu, coś wspaniałego. Tytoniu nie czuję nawet garstki. Co jest dla mnie totalnym zaskoczeniem bo przecież to jeden z głównych elementów tego zapachu.
Pomimo mnogości składników, perfumy na mojej skórze zdają się być tak bardzo monochromatyczne, że nie jestem w stanie wyróżnić nic więcej prócz tego co wymieniłam. Nie czuję ani ciasta piernikowego, ani tytułowego tytoniu, szafranu, migdałów, paczuli. Ba! Nawet wanilii. Tylko miód, skręcający nieco w stronę owocową na początku i rumiankową na końcu.
W sytuacji gdzie testuje perfumy, które powinny mnie powalić na kolana swoją zmiennością, niespodziewanymi zwrotami akcji, charakterem, ale tego nie robią zazwyczaj jestem zła. Lecz tutaj ten miód tak bardzo mnie zachwycił, że chciałabym mieć cały flakon.
Spróbuję ponowić testy przy wysokich temperaturach ale chyba nie uda mi się odkryć ich tajemnicy.

Melitele
Melitele

Przybliżając nos do nadgarstka odurza mnie ciepła, słodka woń palonego cygara, tytoniu nasączonego miodem, z dodatkiem wanilii, malin i wiśni.
Za chwilę oprócz tego pojawia się aromat suchych pierników z dużą ilością migdałów i rodzynek.
Całość jest gęsta i ekspansywna, mocna i zdecydowana.
Zastosowanie chłodną, wieczorową porą mile widziane :)

adaszek
adaszek

Zmienię trochę szyk wypowiedzi i zacznę od czego innego. Nazwa – bardzo mi się podoba. Back to Black. Powrót do lat 30 XX wieku. Nastała prohibicja. USA, Chicago - rozwija się mafia, zaczyna prosperować robiąc wiele szumu i dymu. Niespokojne ulice pełne złych ludzi. Jak wyglądają? Czarno. Garnitury, kwadratowe marynarki (niekiedy w białą kratę, u najwyższych osób, przywódców), białe koszule ze sztywnymi kołnierzami oraz czarne krawaty. Do tego obowiązkowo kapelusz na głowie. Broń też czarna. Tak naprawdę każdy z nich mógłby być przykładnym tatą, bo mają ten biznesowy szyk, z pozoru są normalni. Tylko te twarze, bez emocji, typowo męskie i ogolone. Obok, są ich kobiety, szczegółowy ubiór pominę, ale także na czarno, z papierosem w ustniku i czarnych rękawiczkach. Czarny brud na gangsterskich rękach, spływający na banknoty, a z nich na ofiary. Codziennie myją ręce, a i tak są brudne od złych czynów. Rywalizacja z innymi klanami, walka z policją, hotele, nielegalne interesy. Sam zapach, pomimo ilości składników jest zręcznie ujarzmiony. Są tutaj wykorzystane składniki które nieźle potrafią zemdlić same, a co mówić we wspólnocie tj. kolendra, miód, malina, migdał, wanilia, piernik, tonka, ambra. Nie wszystkie czuć, ale razem zagrało to świetnie. Ja czuję głównie delikatnie zarysowaną bergamotkę, która szybko topi się w miodzie. Rumianek jeśli jest, to bardzo delikatny. Zapachniało mi samym albo nuty zbiły się w piernika, kruchego i łatwo łamiącego się w dłoni, dopiero co upieczonego – jeszcze ciepłego. Miód, podany taki który lubię, trochę lepki ale ogólnie ani fizjologiczny ani ciężko-gęsty. Nie jest jednak prześwitujący jak w Delrae Panache. Świetny jest na zimę, taki kominkowy. Stawiamy słoik miodu przy ogniu i czekamy aż się nagrzeje, po czym bierzemy go do ręki i trzymamy ogrzewając dłonie i wdychając jego coraz mocniej docierające podmuchy i opary, ulatniające się przez otwarte denko :) Wcale nie chcemy go jeść. Malina w B2B jest skutecznie zahamowana przez wiśnię. Właśnie ta jej kwaśno-cierpka nuta wycisza słodycz maliny. Fantastyczny pomysł! Mniej więcej takie przełamanie tutaj jej nastąpiło jak w Byredo Black Saffron cytrusami. Z tym że dla mnie wiśnia nie przebija się od spodu, a siedzi obok maliny przy stoliku na przyjacielskim spotkaniu, próbując ją przegadać :) Być może mi się wydaje, ale czuję kardamon z jego suchym, drapiącym obliczem. To barman który polewa alkohol od niechcenia, klnąc pod nosem z braku napiwku. Szkoda, że nie potrafię wyłapać dębu, ale rozumiem że spod tej ilości nut ciężko, aby wszystko się przebiło. Po opuszczeniu baru, jadąc pociągiem kompozycja wpada na migdałowa stację. Nie tyle pachnie samym migdałem, bo jest i wanilia, ale ta migdałowa konsystencja jest zachowana. Jeszcze ostatnie podniesienie się maliny, która sprawdzi bilety i docieramy do dworca końcowego, zwanego Black.

aistionnelle
aistionnelle

Back to Black Kiliana to ósma z kolei kompozycja z linii Oeuvre Noire i chyba jedna z najbardziej udanych.Szalenie wyrazista mieszanka białego, płynnego, miodu z waniliowym tytoniem.Te dwie główne nuty walczą ze sobą o pierwszeństwo od chwili otwarcia aż po zapachowy zmierzch.Ten jest zresztą najpiękniejszy, bo to zapach nocy, mocy, słodyczy, ucieczki, powrotu i tego, co dzieje się w nas samych po zapadnięciu zmroku...
W tle pojawiają się akcenty alkoholowe i owocowe: maliny, wiśnie w amaretto ale i ..rumianek! Tak, ten skromny kwiatuszek z żółtym środkiem i białymi płatkami.O tym, że potrafi on całkiem zgubić swoją niewinność świadczą takie jego interpretacje jak Avignon CDG czy Fumerie Turque Lutensa.Back to Black trochę przypomina tę ostatnią kompozycję, podobnie jak Tobacco Vanille Forda.Jest od niej lepiej wyważony, pełniejszy, słodszy niż TV, tytoń nie zabiera całej przestrzeni, a tylko rysuje pewne akcenty. Odrębną rolę pełnią tutaj przyprawy, wzbogacając kompozycję, utrwalając chwiejną równowagę między słodkim początkiem a wytrawną, drzewno -paczulową bazą.Ciepła, ale i ciężaru nadają ambra i akcenty kadzidlane.
Back to Black to zapach bardzo bogaty, mroczny, pełen niedopowiedzeń i tajemnic.Zastosowanie raczej wieczorowe, uniseks pod warunkiem zachowania pewnej konsekwencji i spójności stylistycznej: może groteskowo prezentować się na blondynce w białej sukience czy klasycznej garsonce.Pożądany minimalizm, prostota stroju i dodatków.Aura kolorystyczna to czerń, fiolet, antracyt, burgund, może ciemna zieleń. Nie przypadkiem kolory kasyna i nocnego klubu...
Ogromna projekcja i wielogodzinna trwałość z umiarkowaną, powolną ewolucją odsłaniającą kolejne nuty.Piękna, rzeźbiona/ trawiona w czarnym szkle butelka.Zapach dla osób wiedzących jak podkreślać swoją osobowość, ale też szukających energii, siły,podbicia czy wzmocnienia aury zapachem.

Sporo miodu, tytoniu i wanilii. Gęsty i dość ciężki zapach, na szczęście mało intensywny i nietrwały. Nie podoba mi się - łudząco przypomina mi Fumerie Turque i Chergui Lutensa - ten sam ciężkostrawny, lepki orient.

Seth
Seth

Kompozycja ósma i moim zdaniem jedna z bardziej udanych z kolekcji Oeuvre Noire. Miodowo słodka, przyprawowo zrównoważona i drzewnie harmonijna. Zapach na mojej skórze nieznacznie ewoluuje, nieodmiennie kojarząc się z doskonałą mieszanką tytoniu fajkowego. Całość może nie odkrywcza, jednak sprawiająca bardzo dobre wrażenie, chociaż bardziej identyfikowałbym zapach z kobiecą naturą. Stosowny do użycia na każdą okazję: jesień/zima. Bardzo dobra projekcja i trwałość. Raczej nie będę go używał, ale zachwyciła się nim moja żona a mi zdecydowanie nie będzie przeszkadzała jej zapachowa kreacja. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 5,00.

Back to Black by By Kilian 3.55 out of 5 based on 36 ratings and 6 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum By Kilian Back to Black, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu By Kilian Back to Black, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Back to Black marki By Kilian. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Back to Black marki By Kilian reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Creed Aventus Lubin Idole Eau de Parfum Yves Saint Laurent M7 Montale Intense Cafe Thierry Mugler A*Men Pure Malt Frederic Malle Musc Ravageur By Kilian Straight to Heaven ScentStory 24 Gold Amouage Interlude Man Tom Ford Tobacco Vanille Amouage Amouage Epic Man Piotr Czarnecki Sensei Frapin 1270 Rouge Bunny Rouge Embers Thierry Mugler A*Men Pure Havane Nasomatto Black Afgano Thierry Mugler A*Men L`Occitane en Provence Eau des Baux Phaedon Tabac Rouge