Marki » B » orientalno - drzewne « Grupy

Black Bvlgari dla kobiet i mężczyzn

Black Bvlgari dla kobiet i mężczyzn

skórzany
Black Bvlgari dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Black Bvlgari dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Black Bvlgari dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Black marki Bvlgari to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Black został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Annick Menardo. Nutami głowy są zielona herbata, bergamotka i róża; nutami serca są drzewo sandałowe, cedr i jaśmin; nutami bazy są skóra, ambra, piżmo, wanilia i mech dębowy.

Zielona herbata Bergamotka Róża

Drzewo sandałowe Cedr Jaśmin

Skóra Ambra Piżmo Wanilia mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Black by Bvlgari.

Midnight in Paris
Black Sugar
Scent Intense
Ivory Route
Pure Oud

Black Recenzje Perfum

katrinka
katrinka

Niesamowite, jaki realistyczny zapach! Po pierwszym psiku przenoszę się do warsztatu samochodowego! Wchodzę doń, czuję zapach czarnej, bardzo mocnej, świeżo zaparzonej herbaty. W kanale, zajęty robotą, majstruje przy aucie mechanik w brudnym od smarów kombinezonie… A przy ścianach poustawiane stoją w rzędach opony samochodowe… Dużo gumy, skóry z domieszką słodkiej wanilii.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Specyficzny, ale genialny.
Skóra, dużo skóry, wręcz lekki zapach opony, nuty orientalne.
Uniseksowy, bardziej pewnie męski, ale nie uważam, żeby nie nadał się dla kobiet, choć nie lubię uniseksów, jakichkolwiek męskich nut w damskich zapachach ...
Ale tu jest tak brutalnie, topornie, przez co szokująco i chce się to poznać na sobie.
Poznałam zapach jakiś czas temu z nieopisanej wówczas próbki, zachwycił mnie ten miraż nut, z 1 bieguna świeżość cytrusów, tu drzewa i ogrom nut skórzanych, wtedy też miałam fazę na testowanie przeróżnych odsłon skóry, często jako ciekawostki.
Użyty nadgarstkowo zachwycił, zapragnęłam flakon, użyty z flakonu globalnie trochę mnie przerósł, ale dla mężczyzny świetny, choć ja na swoim chłopaku nie chciałam go czuć, przekazałam go tylko na chwilę jemu, bo jednak przy robieniu odlewek tego zapachu (przy rozbiórce) trochę mnie zmęczyła moc tego zapachu, skóra mi się przejadła - zarówno na mnie, jak i na mężczyźnie :)

Lizbet
Lizbet

I to jest właśnie wybitne perfumiarstwo proszę Państwa!

Black to oda do gumy, rozgrzane dętki od roweru, mechanik samochodowy, asfalt, papa. Otwarcie jest intensywne, lekko mdlące, chemiczne, nieprzyjemne - wytrzymaj to i daj mu szansę. Guma przycicha i zamienia się w świeżo farbowaną skórę na poszyciu z żywicy, piżma i wanilii. I to moment, w którym zapach ma dwie wartości: wąchany z odległości, na kimś, czujesz waniliowo-żywiczno-piżmowe ciepło. Przyjemne, uniseksowe, zupełnie poprawne. Podejdź bliżej, poczujesz coś niepokojącego i intrygującego, co tak pachnie? Musisz podejść jeszcze bliżej. I bliżej. Wąchany z bliska wciąż ma reminiscencje gumy, jest skóra i ciepłe nuty. Prawie odpycha, a jednak chcesz podejść bliżej, by się upewnić co to... Nie możesz przestać go wąchać. Idealny zapach na pierwsze randki - na te późniejsze może zbyt odpychający, bo gdy przyłożysz nos do skóry, to wciąż będzie guma. Ale na pierwsze randki, gdy jest jeszcze lekki dystans: intryguje, uwodzi, nie daje spokoju. I o to chodzi!

drejk
drejk

Otwarcie jest bardzo ofensywne, dusząca woń od której chce się uciec jak najdalej. Później wyczuwam pianki ślazowe, słodkie, puchate… Zapach jest niejednoznaczny, trudny do określenia, może to guma? Wyrób z czarnej gumy wyjęty ze szczelnego opakowania. Robi się słodko, upojnie, ciągle jest syntetycznie. Woń powoli się wycofuje, wsiąkła w skórę tylko przez chwilę manifestując swoje oblicze. Według mnie bardziej pasuje do kobiety.

anja
anja

Wspanialy! ciepla skora,mech ,przyprawy, wanilia... wszystko w idealnych proporcjach i w nalezytej kolejnosci.Super na jesienne chlody.

mala9mi
mala9mi

Jak tylko love or hate to ja chyba jednak hate...

Nie podszedł mi wcale. Owszem początek jest intrygujący - palona guma, asfalt. Do powąchania tak, ale do noszenia średnio. Niestety po chwili dołącza wanilia, która osładza zapach w dziwny sposób. Bo z jednej strony spalenizna a z drugiej słodkawa wanilia. Dziwne, trochę jakby...denerwujące. Ale może na męskiej skórze pachnie lepiej. Na mnie robi się słodko - mdły.

Butelka fajna ale trwałość kiepściutka.

Kompletnie mnie ten zapach nie uwiódł.

Początek jest niezły - rozgrzany letnim słońcem asfalt, czarna herbata i przydymiona skóra. Niestety trwa to tylko chwilę.

Później pojawia się wanilia, która gra główną rolę w tym zapachu. Na początku jest intrygująca, drzewna i dymna, mało słodka, ale dość szybko zaczyna zmierzać w budyniowe rejony. Po 4 godzinach po zapachu nie ma śladu.

Poza fajnym początkiem Black jest na mnie po prostu nijaki, dość słaby, rozcieńczony, zdominowany przez nieciekawą wanilię. Może problem polega na tym, że poznałam wcześniej Tar i Garage Comme des Garcons - bardzo mocne, industrialne zapachy i przy nich Black jest po prostu blady.

perfumeholic88
perfumeholic88

Jeden z moich ulubieńców,choć różnie odbierany.
Najbardziej wyczuwalna jest tutaj skóra niczym z nowej, drogiej torebki lub skórzanej tapicerki. Do tego jakaś asfaltowa nutka zmieszana ze świeża laską wanilii.
Zdaję sobie sprawę, że to dla niektórych nie jest zbyt kobiecy zapach, ale ja się w nim czuję świetnie i zamiarzam zakupić.
Niestety trwałość mogłaby być lepsza.

PeterPan
PeterPan

Dosc duzo czasu zeszlo az wreszcie Bvlgari Black trafilo na moja polke i na moja skore.Pierwsza rzecz ktora mi sie w niej podoba to butelka, mi kojarzy sie z krazkiem do gry w hokeja.
Zapach, ach zapach, po za guma, czuje orientalno-drzewne nuty. Wyczuwam w nich wanilie, musk, amber, skora.
Jest to woda, ktora moze sie spodobac obydwu plcia.
Jesli chodzi o intensywnosc to w zaleznosci od pory roku i skory jest rozna, ale na mnie jest dosc dobra.
Trwalosc i projekcja jest dobra.
W skali od 1-10, oceniam ta woda na 9.

amanda
amanda

Skóra wyłaniająca się na samym początku powoduje gumowo oponowy efekt,który nie pozwala niczemu innemu ujrzeć światła dziennego .
Interesujący jest ten wstęp trzymający na linii ciekawości jak potoczy się dalej.
Drugim głównym składnikiem jest drewno sandałowe , które swoim pojawieniem się rozjaśniło i ociepliło nieco zapach , trochę zdejmując tę gumową gęstą obręcz ścierając jego kanty.
Co jeszcze?. Jest w tle piżmo z mchem dębowym i kawałeczek słodkiej wanilii.
Nietuzinkowe , orginalne i futurystyczne jak ktoś napisał .
Z pewnością zadowolą osoby chcące pachnieć indywidualnie w otoczeniu .
Swoim gumowym podłożem znacznie wybijają się od powszechnie używanych z upodobaniem zapachów, pozwalając swojej właścicielce (jeśli nosi je kobieta) nadać odrębności w całej podobnej masówce.

yhmmma
yhmmma

Zapach z kategorii unisex - jak dla mnie w stronę męską, chociaż nie ukrywam na pewno byłoby ciekawie czuć go na kobiecie. Jest to zapach, który kupiłem w ciemno - zgadzam się, że można go kochać albo nienawidzić. Ja osobiście polubiłem go bardzo - dla mnie idealny na chłodniejsze dni - jest ciepły, otulający - na początku ostry, czuję przez cały czas trwania spaloną gumę, którą osładza wanilia. Jak dla mnie niesamowite połączenie - zapach jest zaskakujący i trochę " ciemny" . Mam flakon, ale zawsze zastanawia mnie kiedy mam go używać, więc używam go tylko w domu żeby się nim nacieszyć. Sam flakon robi wrażenie - opona, niby nic wielkiego, a jednak fajnie wygląda na półce. Trwałość u mnie ok. 9h - raczej blisko skórny. Daję mu 4. Warty poznania !

Roq
Roq

Bvlgari Black to rewolucja w zapachach. Kontrowersja. Love or hate. Ja zawsze love i do tego forever. Zapach rozgrzanego asfaltu, opon, benzyny. Tak chyba pachną boksy formuły 1, kiedy zjeżdżają do niego rozgrzane bolidy.
Na wszelkich forach zapachowych aż roi się od zachwytów i obrzydzenia, ze sporą przewagą tych pierwszych.
A teraz znajdźcie mi tego debila, który zdecydował zakończyć produkcję tego zapachu, a ja Wam pokażę, jak za pomocą otwieracza do konserw patroszy się żywego człowieka...

saguna
saguna

To jedyny tego rodzaju zapach od Bvlgari. Trwaly, futurystyczny i troche ofensywny. Nie nadaje sie do noszenia w biurze, czy na rodzinne uroczystosci. To taki macho w skorze na motorze, moim zdaniem.
Nie umiem go nosic, choc mam w szufladzie i czasem psikne na reke, zeby sie poekscytowac. Mysle jednak, ze gdybym psiknela go na szyje, czy gdziekolwiek indziej, denerwowalby mnie.

lamatka
lamatka

Na mój prywatny użytek nazwany "oponką". Chciałam polubić, czekałam na obiecaną czarną herbatę (chyba czarną nie zieloną jak w zgłoszeniu?) ale gumowa nutka tak mi przeszkadzała, że zrerygnowałam z testów i przekazałam zapach mężowi. Chyba nie był zachwycony... i dobrze. Ale kompozycja oryginalna, trwała.

zielona
zielona

Skórzano-bergamotkowy, odrobinę dosłodzony wanilią i... no tak, gumowy. Tu ogromna zasługa jednej z wielu twarzy jaśminu.
Na mnie trwały, ale z drugiej strony może nie powinnam się wypowiadać, bo na mnie większość zapachów ma anormalną trwałość. Szczególnie te, od których łzy w oczach stają ;]

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Słodkawy, techniczny, chemiczny i syntetyczny, przewspaniały i jedyny od Bvlgari.
Czarny, asfaltowy i gumowy. Szkoda, że nie tak trwały jakbym sobie życzył. Tragedia...bo już znika, a taki genialny!

Zakupowe okazje

25.19 USD
Bvlgari Black bulgari Cologne by Bvlgari, 1.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
Bvlgari Black bulgari Cologne by Bvlgari, 1.3 oz Eau De Toilette Spray for Men
25.19 USD
Bvlgari Black bulgari Perfume by Bvlgari, 1.3 oz Eau De Toilette Spray Unisex for Women
26.91 USD
29.11 USD
Bvlgari Black Eau De Toilette unisex 2.5 oz
Bvlgari Black Eau De Toilette unisex 2.5 oz
30.59 USD
Bvlgari Black bulgari Perfume by Bvlgari, 2.5 oz Eau De Toilette Spray Unisex Tester for Women
33.29 USD
Bvlgari Black bulgari Cologne by Bvlgari, 2.5 oz Eau De Toilette Spray Unisex for Men
33.29 USD
Bvlgari Black bulgari Perfume by Bvlgari, 2.5 oz Eau De Toilette Spray Unisex for Women
Eau De Parfum 1oz
74.00 USD
Bvlgari Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Bvlgari Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
91.00 USD
Bvlgari In Black Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz Eau De Parfum Spray 30ml 1oz After Shave Balm 100ml 3.4oz 3pcs
94.50 USD
Bvlgari In Black Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz Eau De Parfum Spray 15ml 0.5oz 2pcs
122.00 USD
Bvlgari In Black Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz After Shave Balm 75ml 2.5oz Shower Gel 75ml 2.5oz Pouch 3pcs 1pouch

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Bvlgari Black, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Bvlgari Black, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Black marki Bvlgari. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Black marki Bvlgari reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Pi Yves Saint Laurent M7 Serge Lutens Fille en Aiguilles Gucci Gucci pour Homme Lalique Encre Noire Hermes Terre d'Hermes Thierry Mugler A*Men Bvlgari Bvlgari Man Hermes Elixir des Merveilles Serge Lutens Ambre Sultan Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Cartier Le Baiser Du Dragon Christian Dior Poison Christian Dior Fahrenheit Rochas Rochas Man Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Comme des Garcons Black Lalique Lalique Pour Homme Equus