Marki » B » drzewno - przyprawowe « Grupy

BLV Pour Homme Bvlgari dla mężczyzn

BLV Pour Homme Bvlgari dla mężczyzn

BLV Pour Homme Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia BLV Pour Homme Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia

BLV Pour Homme marki Bvlgari to drzewno - przyprawowe perfumy dla mężczyzn. BLV Pour Homme został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są kardamon i drzewo sandałowe; nutami serca są jałowiec, imbir i galangal; nutami bazy są drzewo tekowe, kwiat tytoniu i zielone liście.

Kardamon Drzewo sandałowe

Jałowiec Imbir Galangal

Drzewo tekowe Kwiat tytoniu Zielone liście

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about BLV Pour Homme by Bvlgari.

Prada Amber Pour Homme (Prada Man)
Infusion de Vetiver

BLV Pour Homme Recenzje Perfum

otaku
otaku

To najbardziej mydlane perfumy jakie znam. Bardzo specyficzne, lubię je, ale co do ich noszalności, hmmm...
Kiedyś podobnie jak wiele innych osób stawiałem je obok Prady Amber. Ale jeśli postawić je obok siebie to jednak dwie zupełnie różne kompozycje. W kategoriach mydlanych powiedziałbym, ze Prada to kremowe, egzotyczne mleczko do mycia a leżące obok Bvlgari BLV to białe mydło w kostce.
BLV to zapach świeżości. Takiej świeżości jak po kąpieli z białym żelem pod prysznic typu 'soft' czy 'sensitive'. Tylko tyle i aż tyle w zależności od preferencji co do perfum. Bo czy ktoś chce pachnieć tylko mydłem czy aż mydłem to już indywidualna kwestia.
Na mojej skórze zapach lekko ewoluuje. Na początek mydło i bańki mydlane. Najciekawsza faza ma miejsce 2-3 godziny po aplikacji, wówczas zapach staje się bardziej kremowy i delikatnie pudrowy. Z kolei zupełnie nieatrakcyjnie pachnie na mnie akord bazy - smętny i płaski zapach suchego, lekko zwietrzałego (szarego?) mydła.
Co do opakowania - moim zdaniem te perfumy (pod inną nazwą) powinny być przezroczystą cieczą zamknięta w białym, przezroczystym szkle (tylko ten styl zajęła juz seria pour Homme). Piękny, niebieski kolor obiecuje tu jednak zbyt wiele.
Podobnie jak w opinii Setha wg mnie jest to zapach który najlepiej kupić w postaci 5ml, może nawet 10ml dekanta i dopiero po jego zużyciu podejmować decyzję o zakupie flakonu. Wszelkie spontaniczne zakupy niosą ze sobą duże ryzyko rozczarowania. Ja mimo wszystko odpuściłem.

arturovittorio
arturovittorio

Interesujące perfumy o niebanalnym składzie. Mnie pachną pudrowo-jest w nich słodycz i suchość zarazem. Ich charakter znakomicie oddaje piękny niebieski kolor flakonu. Jest to kompozycja z gatunku tych, które pachną "otulająco", trudno się uwolnić z ich mocy i tajemnicy. Dla słodkich marzycieli.

Seth
Seth

Tym razem pozbawiony subtelności i dyskrecji przypisanej marce, jednoznacznie świeży i ostry zapach, pomyślany jako dopełnienie idealnie równoważące słodycz damskiej wersji. Na mojej skórze musuje imbirem, który w połączeniu z kardamonem sprawia wrażenie pylistej świeżości. Zachwyca ujęciem tytoniu zaostrzonego gorzkawym, zielonym akcentem i dla równowagi miękko otulonym nutami drzewnymi. Tak sobie imaginuję, że gdyby konsternujące otwarcie Dreamer zamienić na opisywane, a pięknemu ujęciu tytoniu w kompozycji Versace nadać mocy i charakteru BLV – poprawiając jedynie trwałość – uzyskalibyśmy zapach afirmujący sportową elegancję, ze wszech miar godny uwagi i polecenia miłośnikom wyrazistych i odświeżających woni. Całość ma charakter liniowy, co trudno uznać za wadę, jednak przewidywalność i utrzymująca się detergentowość potrafi znużyć. Jednym słowem, zapach z rodzaju tych, które incydentalnie potrafią się wydać interesujące, ale którego często kompulsywną decyzję o zakupie – po tygodniowej aplikacji – poddaje się w słuszną wątpliwość. Specyficzny charakter, niezła projekcja oraz znośna trwałość, czyni zapach odpowiednim na wysoce niezobowiązujące, dzienne okazje ciepłą porą roku. W skali (1-6): za kompozycję - 4; oryginalność - 4; intensywność - 4; trwałość - 3. Ocena końcowa: 3,75.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Bvlgari BLV Pour Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Bvlgari BLV Pour Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum BLV Pour Homme marki Bvlgari. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu BLV Pour Homme marki Bvlgari reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Montale Patchouli Leaves Gucci Gucci pour Homme Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Joop! Joop! Homme Christian Dior Dior Homme Intense Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Tom Ford Tobacco Vanille Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Yves Saint Laurent Body Kouros Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Lalique Hommage a L'Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Christian Dior Dior Homme Intense Jean Paul Gaultier Le Male Serge Lutens Ambre Sultan Yves Saint Laurent M7 Hugo Boss Boss Soul