Marki » B » aromatyczno - wodne « Grupy

Aqva Pour Homme Bvlgari dla mężczyzn

morski
Aqva Pour Homme Bvlgari dla mężczyzn Filmy
Aqva Pour Homme Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia Aqva Pour Homme Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia

Aqva Pour Homme marki Bvlgari to aromatyczno - wodne perfumy dla mężczyzn. Aqva Pour Homme został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są petitgrain, pomarańcza i mandarynka; nutami serca są wodorosty, lawenda i kwiat bawełny; nutami bazy są paczula, cedr virginia, nuty drzewne, ambra i szałwia muszkatołowa.

Petitgrain Pomarańcza Mandarynka

Wodorosty Lawenda Kwiat bawełny

Paczula Cedr Virginia Nuty drzewne Ambra Szałwia muszkatołowa

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aqva Pour Homme by Bvlgari.

Intrusion
Chrome Summer Edition 2013
BLV Eau de Parfum II

Aqva Pour Homme Recenzje Perfum

Intoxicated
Intoxicated

Kwintesencja morskich odmętów, bogactwo jej fauny i flory, głębia oceanu która skrywa wiele tajemnic. . To nocny sztorm targający kutrem poławiaczy krabów na Morzu Beringa. Wściekłe fale smagają niczym biczem burty kutra, przeraźliwy wiatr dmie co sił a z nieba sypie się siarczysty deszcz niemający litości. Wszyscy są przemoczeni i zmęczeni. Nie spali już wiele godzin, jednak pracę trzeba zakończyć na czas a przede wszystkim trzeba przeżyć. Przeżyć i wrócić do domu.
Tak pokrótce przedstawia się Bvlgari Aqva - zapach samego Posejdona, króla mórz. Arcydzieło. Niedościgniony wzór w kategorii wód i perfum morskich oraz wzór z którego powinno się czerpać przykład. Bogactwo i głębia - to dwa słowa które od razu przychodzą mi do głowy gdy o nich myślę.
Bvlgari Aqva jest zapachem nietypowym w swojej kategorii. Świeżość pierwotna, nie oczywista i wymagająca. Cholernie charakterna, wielowymiarowa. Myślę, że nie będzie wielkim nadużyciem jeśli powiem - niszowa!
W otwarciu nos atakują nuty słonej, morskiej wody z głębi oceanu, muł, glony i wodorosty oraz morskie żyjątka razem wzięte. Spod tej morskiej głębiny zaczyna wybrzmiewać cierpka nuta cytrusowa, pomarańcza ale raczej jej gorzka krewniaczka, bardziej skórka aniżeli miąższ. Wychodzi też spora ilość lawendy która nadaje kompozycji klasycznego, chłodnego i męskiego wydźwięku. To wszystko doprawione jest drewnem cedrowym nieco tylko wygładzonym akcentem kwiatu bawełny.
I tak sobie trwa na skórze ta morska opowieść ładnych parę godzin, niespiesznie i z czasem tylko przeobrażając się nieco, jednak cały czas w klimacie - chłodnym, stonowanym - czas przynosi nutę ambry której towarzyszy chłodna niczym uśmiech teściowej paczula. Jak miło!
Trwałość zapachu na mojej skórze jest dość kapryśna i waha się między 6 a 12 godzin w zależności od aury, projekcja przyzwoita, zadowalająca.
Zaznaczam na koniec, że recenzja dotyczy wersji "Vintage" (morskie lekko matowe, prążkowane opakowanie, bez srebrnej obwódki oraz napis Bvlgari na flakonie) i szczerze mówiąc nie chcę wiedzieć jak pachnie najnowsza formuła.
Czytałem trochę w internetach - co mnie wielce smuci - że straciła na swoim niszowym charakterze i nie jest już tak głęboka jak dawniej. Na całe szczęście dysponuję sporym zapasem starej Morskiej głębiny. .
Odniosę się też do zarzutu kolegi który porównuje Aqva do Acqua di Gio. Jeśli ja miałbym je jakoś ze sobą zestawić to propozycja Armaniego uosabia spokojne wybrzeże Chorwacji, krystaliczną wodę i sielankowy, wakacyjny nastrój; Bulgari zaś przedstawia ocean w czasie sztormu, trzaskające o okręt spienione, wściekłe morskie fale niesione przez burzę.
TO woda i TO woda a jednak diabeł tkwi w szczegółach.

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Jaram się! To jeden z najpiękniejszych męskich zapachów! Tak, tak, tak! Mogłabym go wąchać bez przerwy! Cytrusy, bawełna, ambra i paczula pachną świeżo, energetycznie i optymistycznie. Nie ma tu cienia nudy, słodyczy i nijakości. Zapach ma doskonałą trwałość, projekcję i kompozycję.

Gdybym była facetem, używałabym Aqva chyba codziennie. Ale nie jestem facetem, dlatego używam… damskiego BLV II! Dlaczego? To niemal taki sam zapach, bardzo podobna kompozycja, świeżość, zmysłowość. Wiele wspólnych składników i nawet podobny kolor flakonu.
Ideał wśród świeżaków. Wyobrażam sobie w nim młodego niebieskookiego mężczyznę w białych spodniach i prążkowanej koszuli, idącego boso po plaży. Cudo!

otaku
otaku

Przez wiele osób klasyk Armani Acqua di Gio uznawany jest za oklepany banał.
Drugie tyle uważa Bvlgari Aqva za świetne, oryginalne perfumy i daje im świetne recenzje pokroju "niesamowite ujęcie morskiej wody" itp.
Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem gdzie tu logika.

Wczoraj poznałem w końcu pierwszy z kultowej serii Bvlgari Aqva (a także flanker Marine). Zapach jest bardzo ładny. Ale pod wieloma względami zawodzi. Otwarcie to szlak przetarty "wieki" temu przez wspomniane Acqua di Gio. Cóż... Klasyka Armaniego bardzo lubię, ale kiedy za nim zatęsknię - kupię flakonik Armaniego...
Później zapach ewoluuje w swoim kierunku, jest bardzo przyjemny, rześki i delikatny. Ale cytrusowy. Cytrusowy... Gdzie tu woda? Gdzie morze? Wiadomo gdzie - w Aqva Marine :). Klasyczna Aqva nie ma nawet nut wodnych w oficjalnym składzie. Są za to jakieś wodorosty przykryte cytrusową plandeką.
Jeśli ktoś chce morskich perfum powinien siegnąć raczej po Aqva Marine lub ewentualnie L'Eau d'Issey Oceanic Expedition - tam pod cytrusami jest prawdziwa morska woda.

Sama Aqva zawiodła mnie - nie jest ani tak oryginalna, ani tak wodna, ani nawet tak mokra jak się spodziewałem (w ogóle nie jest mokra). Zapach bardzo ładny, ale jego nazwa i flakon mówią zdecydowanie więcej, zdecydowanie zbyt wiele w porównaniu do zawartości.

kwiatek

Jeśli komuś odpowiadała ta woda do tego stopnia, że nie widzi siebie bez niej to polecam przetestować najnowsze wypusty, ponieważ Bvlgari postanowił nieco pogmerać w składzie. Przejścia miedzy akordami są mniej uwypuklone. Akord roślinności z dna morza, który nadawał niemalże mroczności został przytemperowany. Dla niewtajemniczonych stara wersja jest w matowym pudełku w jednolitym kolorze, nowa natomiast jest w pudełku z połyskiem oraz logo jest na czarnym kwadracie.

kasienka
kasienka

To ulubiony letni zapach mojego męża.
Jednakże jest tak intrygujący, że z czasem sama zaczełam go używać.
Buteleczka świetnie interpretuje kroplę wody. I ten jej cudowny kolor...
To słono, zielono-wodny zapach.
Czuję w nim silne uderzenie soli i alg.
Jest orzeźwiający, rześki i świeży niczym zimna, morska woda.
Jednym slowem: morze w butelce!
Jest tak mocny, że wystarczy minimalna aplikacja i zapach roznosi sie dokoła i trwa wiele godzin.
Ma cos w sobie, co mnie kręci.
Może tęsknota za morzem?

yhmmma
yhmmma

Bardzo fajny zapach na upalne dni - w takich chyba sprawdzi się najlepiej. Jest nietypowy, za to duży plus dla niego. Bardzo męski. Nazwa i flakon idealnie pasują do nazwy i tego co otrzymujemy po aplikacji - zapach morsko - zielony [ glony ] jest też trochę gorzko i słono - mi się kojarzy z głębinami morskimi ;) Zapach z charakterem, który biję na głowę inne wody toaletowe mainstremu z " aqua" w nazwie. Parametry użytkowe też wypadają nieźle - ok. 8h trwałość przy umiarkowanej projekcji - wczoraj go zaaplikowałem i po 4 h. otrzymałem komplement, że na prawdę zajebiście pachnę. Szkoda tylko, że czegoś mi w nim brakuje by został ze mną na dłużej. Ale oceniam na 5 ;)

Marciu
Marciu

jak dla mnie - niespotykane w mainstreamie polaczenie nuty wodorostow z cytrusami. Fantastyczne polaczenie, pragne zaznaczyc. Jedna z lepszych pozycji Cavalliera. Cytrusy na pierwszym planie, czuje je przez caly czas, ale po ok. godzinie dolaczaja wodorosty - czyli ta trawa Posidonia. Mozna ja spokojnie wyczuc, az do wygasniecia zapachu, miesza sie ona z ambra, cedrem i pozostalymi drzewami. Paczuli ja tutaj nie czuje, ale nie uwazam ze to zle, gdyz nie przepadam za tym skladnikiem w perfumach.

Ocena: 5/5 ogolem, bo kompozycja, trwalosc i projekcja na tyle zasluguja.

Seth
Seth

Nowoczesna i intrygująca interpretacja klasycznie rozumianego zapachu sportowego. Bezpowrotnie ulotne i szybko ustępujące otwarcie – orzeźwiające kwaskowatością cytrusów – sprawia, że na mojej skórze zapach wydaje się być monolitem. Zadziwia umiejętnie i wiernie odtworzonym – głębokim i mrocznym – akordem morskim. Przesycony jodem oraz wonią wodorostów, nierozerwalnie związany ze sprawiającymi wrażenie znajdujących się na pograniczu butwienia, balsamicznymi nutami drzewnymi. Całość fantastyczne współgra ze chemią skóry. Oryginalność wyrażona zaskakującą prostotą konceptu, warsztatowa biegłość oraz nowatorskie użycie ekstraktu z Posidonii czyni ten zapach ponadczasowym. Sugestywnie oddając woń zbryzganego falami i prażonego przez słońce cedrowego pokładu oraz słony posmak wysychającej na twarzy morskiej wody, przywołuje wspomnienia rejsu oceanicznym jachtem. Ahoj! – Aż prawie czuję koło sterowe w dłoniach :) Kompozycja znacznie zyskuje przy bliższym i dłuższym poznaniu. Mogąca się z początku wydawać osobliwą, po pewnym czasie budzi tęsknotę, niczym za kolejną żeglarską przygodą. Choć zrozumiała ze względu na zamysł, to ekspozycja wydaje się zbyt dyskretna, również trwałość mogłaby być lepsza. Zapach idealnie sprawdzi się w ciepłe – nie tylko letnie – dni, przy przypisanych luźnej elegancji okazjach. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 3; trwałość - 4. Ocena końcowa: 4,25.

gurlen87
gurlen87

Niepowtarzalna w maintreamie interpretcja wody morskiej. Większośc zapachów tej kategorii zionie sztucznością.Aqua oddaje rzeczywisty charakter morza, nie ma tu cytrusowej bryzy morskiej a wodorosty i trawsko. Swietny projekt flakonu( masywna okrągła butla, niczym kamień oszlifowany na dnie morskim) spojony z wymową pachnidła.
Kompleksowa ocena.
Kompozycja: 8/10
Parametry:6/10
Flakon:8/10

kwiatek

Jeśli wiecie jak pachnie skóra po kąpielach algowych to mniej więcej wiecie jak pachnie Bvlgari Aqua. Morskie trawsko tutaj dominuje serce. Jest cholernie oryginalnie, nie każdemu podejdzie taka forma świeżości. Ja pokochałem tę wodę od samego początku. Faza serca odpowiada mi najbardziej, baza podobna jest do tej z Issey'a, oba popełnił Cavalier, niewątpliwy mistrz w moim mniemaniu. A więc kompozycja dla mnie na mocne 9, butla to majstersztyk filozofii zapachu, kształt i barwa są na 10, parametry użytkowe są na 9. Polecam co najmniej spróbować na skórze.

Aqva Pour Homme by Bvlgari 4.07 out of 5 based on 92 ratings and 10 user reviews

Zakupowe okazje

30.42 USD
Bvlgari AQVA Pour Homme eau de toilette for men 3.3 oz
Bvlgari AQVA Pour Homme eau de toilette for men 3.3 oz
31.18 USD
Bvlgari Aqua Marine Cologne by Bvlgari, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Tester for Men
Eau De Toilette 3.3oz
Bvlgari Aqua Marine Cologne by Bvlgari, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
Bvlgari Aqua Marine Cologne by Bvlgari, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
Gift Set 2oz
33.99 USD
Bvlgari Mini Gift Set III. Aqva Pour Homme - Man - BLV Pour Homme - Man Extreme - Aqva Marine Pour Homme Eau De Toilette 5 x 0,2 oz
36.50 USD
Bvlgari Aqva Pour Homme Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Bvlgari Aqva Pour Homme Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
40.49 USD
Bvlgari Aqua Marine Cologne by Bvlgari, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Bvlgari Aqua Marine Cologne by Bvlgari, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
Gift Set 4oz
42.97 USD
Bvlgari AQVA Pour Homme Gift Set X. Eau De Toilette 3,4 oz Eau De Toilette 0,5 oz
47.00 USD
Bvlgari Aqva pour Homme Eau de Toilette Spray, 1.7 oz
Bvlgari Aqva pour Homme Eau de Toilette Spray, 1.7 oz
Gift Set 0.17oz
70.00 USD
Bvlgari Miniature Coffret BLV II Jasmin Noir Mon Jasmin Noir Omnia Crysrailine Aqva BLV Man 7x5ml 0.17oz
Gift Set 1.7oz
72.00 USD
Bvlgari Aqva Pour Homme Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz Deodorant Stick 75ml 2.7oz 2pcs
76.50 USD
76.50 USD
79.20 USD
79.20 USD
Gift Set 1.7oz
83.00 USD
Bvlgari Aqva Pour Homme Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz After Shave Emulsion 75ml 2.5oz Shower Gel 75ml 2.5oz 3pcs
Sephora.com, Inc.
88.50 USD
Bvlgari Aqva Pour Homme Eau De Toilette Spray 150ml 5oz
Bvlgari Aqva Pour Homme Eau De Toilette Spray 150ml 5oz
97.50 USD
Bvlgari Aqva Pour Homme Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Shampoo Shower Gel 75ml 2.5oz After Shave Emulsion 75ml 2.5oz 3pcs
98.00 USD
Bvlgari Aqva pour Homme Eau de Toilette, 5 oz
Bvlgari Aqva pour Homme Eau de Toilette, 5 oz
103.00 USD
Bvlgari Aqva Pour Homme Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Shampoo Shower Gel 75ml 2.5oz After Shave Balm 75ml 2.5oz Pouch 3pcs 1pouch
118.00 USD
Bvlgari Aqva Pour Homme Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz After Shave Balm 75ml 2.5oz Shampoo Shower Gel 75ml 2.5oz Bag 3pcs 1bag

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Bvlgari Aqva Pour Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Bvlgari Aqva Pour Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aqva Pour Homme marki Bvlgari. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aqva Pour Homme marki Bvlgari reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kenzo Kenzo pour Homme Gucci Gucci Pour Homme II Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Hermes Terre d'Hermes Lalique Encre Noire Chanel Allure Homme Sport Bvlgari Aqva Pour Homme Marine Creed Aventus Yves Saint Laurent L'Homme Giorgio Armani Acqua di Gio Burberry London for Men Christian Dior Dior Homme Gucci Gucci pour Homme Lalique Lalique White Loewe Loewe 7 Natural Carolina Herrera 212 Men Rochas Rochas Man Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Christian Dior Fahrenheit