Marki » B » drzewno - wodne « Grupy

Aqva Amara Bvlgari dla mężczyzn

Aqva Amara Bvlgari dla mężczyzn

wodny
dymny
Aqva Amara Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia Aqva Amara Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia Aqva Amara Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia Aqva Amara Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia Aqva Amara Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia Aqva Amara Bvlgari dla mężczyzn Zdjęcia

Aqva Amara marki Bvlgari to drzewno - wodne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Aqva Amara został wydany w 2014 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutę głowy stanowi sycylijska mandarynka; nutami serca są neroli i nuty wodne; nutami bazy są liść indonezyjskiej paczuli i olibanum.

Sycylijska mandarynka

Neroli Nuty wodne

Liść indonezyjskiej paczuli Olibanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aqva Amara by Bvlgari.

Heliotrope

Aqva Amara Recenzje Perfum

Piotrek007

Wszystkich posiadaczy Amary chciałbym zachęcić do używania jej podczas zimnych dni. Nie jestem w stanie zliczyć komplementów które ostatnio dostaję.
W niskich temperaturach Amara zyskuje na słodkości, gorzki ton odchodzi w kąt i pomimo iż cały czas jest obecny, to całość odbierana jest zupełnie inaczej. Amara robi się nadzwyczaj 'ciepła' ! Mandarynka od razu przywodzi na myśl święta, kadzidło otula, a neroli niesamowicie orzeźwia. Dochodzi do tego pewnego rodzaju pazur, chociaż to może dzięki dość sporej projekcji Bvlgari wydaje się być tak potężne.
Zimo przybywaj !!

olełka
olełka

Zapach jak wszędzie można wyczytać, jest gorzki, ale z umiarem. Kojarzy mi się jedynie z wychodzeniem z jeziornej wody po zmokniętej trawie i ziemi, jest też słony. Generalnie bardzo ciekawy, konkretny i albo się go lubi od razu albo nie. Trwałość jest całkiem przyzwoita, myślę że 6 h to gwarant, projekcja na długość ramion. Jako miłośnik paczuli, wilgoci, piwnicy, klasztoru i innych takich zapachów, uznaję Amarę za codzienny zapach, ''do śmigania''.

icenumerocinq
icenumerocinq

Kremowa, cierpka, gorzka świeżość. Czuć cytrusy, ale nie mandarynkę, raczej grejpfrut. Początkowy efekt jest przyjemny, jednak na dłuższą metę ten zapach może zmęczyć.
Ciekawe to pachnidło, orzeźwiające, ale odświeżające podobnie, jak kąpiel w słonej wodzie. Jeśli ktoś jest fanem pluskania się w morskich toniach, a ponadto lubi przegryźć pomarańczę prażąc się na słońcu, to ten zapach przeniesie go na taką właśnie plażę.
Przeznaczenie tego zapachu to ciepłe miesiące, ale jednak w wysokich temperaturach ja bym z nim nie zaryzykował. Chyba, że w okolicy jest duży zbiornik wodny, do którego można wskoczyć po aplikacji tych perfum.

Piotrek007

To racja, Amara jest gorzką kompozycją, ale czy właśnie w tym nie tkwi jej piękno ?

W porównaniu do pozostałych produktów linii Bvlgari - Aqva, Amara jest najbardziej charakterystycznym tworem. NIE ma ona związku z morzem/oceanem, NIE zawiera glonów i innego mokrego zielska. Podobieństwa trzeba doszukiwać się w cytrusach i poniekąd, nucie wodnej, która notabene jest tu przedstawiona w całkiem inny sposób. Nie kojarzy mi się z surowym oceanem, tylko z jeziorem i plażą. Amara to wypoczynek we Włoskim kurorcie, gdzie obok leżaków i piasku, mamy zielone ogrody pełne dojrzewających cytrusów. Sporo kwiatów gorzkiej pomarańczy, a od czasu do czasu można zobaczyć dojrzewającą mandarynkę. Olibanum przedstawione jest nietypowo, bo pomimo swojej oczywistej obecności, nie dominuje i stara się trzymać z dala od pierwszego planu.
Po wielu latach przyzwyczajania się do świeżości na miarę oceanu, Bvlgari stara się pokazać inny jej rodzaj. Jest ona dalej spokrewniona z tematyką wody, jednak przedstawiona na gorzko-duszno, przez co nie każdy może to zrozumieć i zaakceptować. Osobiście uważam, że zapach ten nie pasuje do linii w której się znalazł, ponieważ odbiega od niej dość wyraźnie. Wydaje mi się, że gdyby utworzono nową grupę dla tej kompozycji, zainteresowanie byłoby znacznie większe. Niemniej jednak, Amara to całkiem nieźle skrojone pachnidło i zdecydowanie warte jest poznania. Wodno - kwiatowy zapach na gorące dni, który nie wieje nudą i jest wyraźnie zauważalny przez otoczenie.

Trwałość 8H, projekcja przeciętna z ponad godzinnym mocnym otwarciem. Bvlgari nie zawiodło !

MrGwyn
MrGwyn

Prawdą w Amarze jest to, że jest to, jak nazwa wskazuje, kompozycja gorzka. Miałem co do nie j spore oczekiwania, ale nie przekonała mnie ona do siebie. W porównaniu z nią już bardziej wolę klasyczną odsłonę. Przede wszystkim w tym flankerze, na mojej skórze, najwięcej jest skórki mandarynkowej i petitgrain. Naturalne, esencjonalne, bardzo dobrej jakości, ale nie są to moje ulubione nuty. Nie czuć neroli, paczuli też nie bardzo dopuszczają do głosu, a niespalone olibanum dodaje jeszcze hardości nutom, które mi nie spodobały. Szczęście, że jest to nieco rozwodnione połączenie.
Mimo wszystko liczyłem na co innego. Nie podoba mi się, ale z bardziej obiektywnego punktu widzenia zasługuje, by postawić je na półce "lubię".

Marcin__
Marcin__

Bvlgari Aqva Amara to jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego roku. Nie zawiodłem się.

Koncepcja jest inna aniżeli w przypadku dwóch innych przeze mnie poznanych perfum tej linii - Aqva i Aqva Marine. Nie czuję tu glonów, z których obydwa powyższe słynęły, dla mnie Amara jest bardzo "mineralna", że się tak wyrażę. Jest niezwykła, ponieważ czuję tu nie ambrę odzwierzęcą, ale bursztyn (w języku angielskim nazwa obydwu jest taka sama). Otwarcie to kwiatowo-aldehydowe neroli, które nie trwa długo oraz gorzka pomarańcza (w oficjalnym składzie jest mandarynka, ale ja jej nie czuję). W środkowej fazie teoretycznie powinno być neroli z nutami wodnymi - cóż, nie czuję ani jednego ani drugiego. Baza to najbardziej wyrazisty i najjaśniejszy punkt tego zapachu - paczula łączy się z żywicą olibanową. Nie jest to olibanum kadzidlane, jakie znamy, według mnie tutaj są jego grudki, ale w postaci czystej, przed spaleniem. Dodaje ono jeszcze więcej "mineralności".

Trwałość jest świetna i wynosi ok. 10 h, projekcja jest dobra przez 4-5 h.

Uważam, że Amara to perfumy na chłodniejsze dni. Jesień i wczesna wiosna to jego żywioł, wtedy rozwija się najlepiej. Nie wiem, jak będzie sobie radził w mroźne dni, muszę to koniecznie sprawdzić.

Najnowszy flanker stał się chyba także moim ulubionym z linii Aqva (nie znam wszakże jeszcze wersji Toniq), można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego powąchania. Miłość kwitnie i zapewne skończy się zakupem dużej butelki tych perfum...

Serious Sam
Serious Sam

Pozwolę sobie nie do końca zgodzić się z przedmówcami. Aqva Amara to woda oparta na mandarynce, nie jest jednak tak słodka jak mogłoby się wydawać. Nuty podstawy są dla mnie wyraźnie wyczuwalne i tworzą ciekawe, jakby mineralne, lekko słone tło dla cytrusów. Łączy to Amarę z całą resztą serii, choć jest to dalekie pokrewieństwo. Cytrusy zresztą przez cały czas są jakby przydymione kadzidłem i przytłumione wyraźną bazą, co sprawia, że nie do końca postrzegam nową propozycję Bvlgari jako zapach letni. Całość jest dla mnie jedną z bardziej intrygujących premier mainstreamu ostatnich miesięcy.

gurlen87
gurlen87

Clue kompozycji to sugestywny, aczkolwiek dosyć monotonny sorbet mandarynkowy z delikatnym przechyłem w damską stronę( przynajmniej na początku). Cała reszta składników stanowi wg mnie słabo wyczuwalne tło zapachowe, a szkoda bo zapowiadane ingredienty mogłyby wywołać pozytywne zamieszanie w ogólnym odbiorze. Amara jawi mi się jako dosyć odległy krewniak kultowego Aqua, które zionęło pełnym animuszu naturalnym szkwałem morskim. Tymczasem omawiany flanker może nie budzi bezpośrednich skojarzeń z morzem, ale na pewno skutecznie umili wypoczynek..może gdzieś nad morzem :P za sprawą rześkich owych mandarynkowych inklinacji. Trochę boleję, że nie kontynuowano konceptu pierwowzoru, który mieści się w ścisłej czołówce mojej kolekcji.Do Amara nie można mieć większych zastrzeżeń w kwestiach technicznych, bo projekcja i trwałość wydają się być na zadowalającym poziomie

E.
E.

Najgorsza woda z linii Aqua. Pachnie grejfrutem z kardamonem. Jest bardzo podobna do Azzaro Chrome Summer.

Zakupowe okazje

Bvlgari AQVA Amara Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Eau De Toilette 0,5 oz
Bvlgari AQVA Amara Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Eau De Toilette 0,5 oz
Gift Set 4oz
47.29 USD
Bvlgari AQVA Amara Gift Set II. Eau De Toilette 3,4 oz Eau De Toilette 0,5 oz Shower Gel 6,7 oz
56.00 USD
72.00 USD
Bvlgari Aqva Amara Eau de Toilette Spray, 1.7 oz
Bvlgari Aqva Amara Eau de Toilette Spray, 1.7 oz
77.50 USD
Bvlgari Aqva Amara Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz After Shave Balm 75ml 2.5oz Shower Gel 75ml 2.5oz Pouch 3pcs 1pouch
Sephora.com, Inc.
92.00 USD
Bvlgari Aqva Amara for Men Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
Bvlgari Aqva Amara for Men Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
95.50 USD
Bvlgari Aqva Amara Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Eau De Toilette Spray 15ml 0.5oz 2pcs
127.50 USD
Bvlgari Aqva Amara Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Shampoo Shower Gel 200ml 6.8oz Eau De Toilette Spray 15ml 0.5oz 3pcs

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Bvlgari Aqva Amara, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Bvlgari Aqva Amara, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aqva Amara marki Bvlgari. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aqva Amara marki Bvlgari reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Chanel Allure Homme Sport Creed Aventus Chanel Bleu de Chanel Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Versace Versace Man Eau Fraiche Lalique Lalique White Loewe Loewe 7 Montale Red Vetyver Gucci Gucci Pour Homme II Christian Dior Dior Homme Parfum Christian Dior Dior Homme Intense Bvlgari Aqva Pour Homme Paco Rabanne Black XS Creed Green Irish Tweed Creed Imperial Millesime Viktor&Rolf Spicebomb Versace Versace Pour Homme Kenzo Kenzo pour Homme Lalique Lalique Pour Homme