Marki » B » kwiatowe « Grupy

Evasion Bourjois dla kobiet

Evasion Bourjois dla kobiet

Evasion Bourjois dla kobiet Zdjęcia

Evasion marki Bourjois to kwiatowe perfumy dla kobiet. Evasion został wydany w 1970 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak jaśmin, hiacynt, wiciokrzew i konwalia.

Jaśmin Hiacynt Wiciokrzew Konwalia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Evasion by Bourjois.

Today

Evasion Recenzje Perfum

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Zapach wyprodukowano kilkadziesiąt lat temu. Niestety, to czuć. Pachnie starszymi kobietami z kościoła, pewnie tymi, które używały Evasion w młodości i tak im się spodobał, że są mu wierne przez całe życie. Zapach bardzo w stylu retro, bardzo klasyczny, bardzo ciepły – nadaje się raczej na mroźne dni.

Na początku zapach wali dusznie i szyprowo. Tych słabszych może powalić. Po jakimś czasie, gdy nos już się przyzwyczai, Evasion łagodnieje - można wyczuć tu białe kwiaty, gałązki oliwne i coś, co mi przypomina sztuczny kokos. Myślę, że można się do tego zapachu przyzwyczaić, ale na początku jest zdecydowanie zbyt mocarny.
Niewątpliwie, czuję wobec tego zapachu respekt, rozumiem, że może się komuś podobać. Jest nobliwy, elegancki, ale raczej przeznaczony dla kobiet 30+. W innym przypadku doda niepotrzebnie grobowej powagi.

Evasion bardzo przypomina mi naszego polskiego poczciwego Marvell od Celli. Używała go moja babcia, a wszystkie jej ubrania nim pachniały.

Ann
Ann

Evasion to IMHO super rozwiązanie dla zaczynających przygodę z szyprami. Niby jest kwiatowy, a jednak ma wyraźny szyprowy wydźwięk, dopóki nie zapoznałam się z nutami byłam pewna, że to ta kategoria!
Nie mam żadnych wspomnień związanych z tym zapachem, nie pozwala mi na to wiek, choć ostatnio dowiedziałam się, że mama używała go wieki temu i chętnie sobie przypomni jak pachniał. ;)
Nie jest to nic kontrowersyjnego, wiadomo, jednak wyróżnia się na tle współczesnych kwiatko-owocków i przynajmniej jest konkretny. Coś na zasadzie Chance, tylko mniej cytrusowe i nieco bardziej staromodne. Idealny dla starszej (i nie tylko) osoby na prezent (może przywoła miłe chwile, a jest duże prawdopodobieństwo trafienia w gust). Super zbalansowany ciężar szypru i kwiatów z dużą dawką świetlistości, wydaje mi się właśnie taki… Nie do końca poważny, na pewno nie ma w nim nic wyniosłego. Raczej nie użyje go wielka dama w futrze, a błyskotliwa, uśmiechnięta, elegancka, swobodna osoba. Zero ciasnoty, sztucznego upychania się w zapach- tu jest zawarta dyskretna, dzienna elegancja.
I tej nieprzesadzonej prostoty, uniwersalnej, szykownej, pokusiłabym się o stwierdzenie chanelowskej się trzymajmy.
Flakon… jeden z mniej ładnych, ale oldschool'ową formą i jasnym, przyjaznym kolorem dosyć dobrze oddaje zapach. Porządne pachnidło w niskiej cenie.

Wilma
Wilma

W latach 80-tych kochałam ten zapach. Taki delikatny, elegancki. Jakże się zdziwiłam gdy niedawno miałam okazję powąchać go ponownie. To już nie to samo i nie mam tu na myśli reformulacji ale raczej jest to kwestia zmiany gustu(?) mody(?) zrobiło mi się smutno. Nie jest to zapach ponadczasowy.

kaktuska01
kaktuska01

Używam perfum które zostały stworzone dużo wcześniej niż lata 70. i bardzo lubie zapachy retro, ale ten zapach mnie przerosł. Takiego aromatu sie nie spodziewalam. Nie wiem co powoduje taki zapach kojarzący się ze starszą panią (może fiołek) ale jest on przeze mnie nie do przyjęcia. Chciałam dodać ze Kobako tej firmy stworzony w latach 30. kocham ale z tym dziwnie sie czuję.

EJo
EJo

I jak tu recenzować zapach, który nasuwa tyle pięknych wspomnień ? Niemożebne - wrócić do czasów, kiedy miało się mleko pod nosem, rozluźnione po całym dniu w szkole warkocze, a białe podkolanówki zwinięte w obwarzanki przy kostkach... Kiedy grało się w klasy na podwórku, w podchody na ulicy, a Mama z okna wołała na kolację. Gdy z kluczem za szyi wracało się do domu, miało się mnóstwo wolnego czasu i miliony zachwycających, dziecięcych pomysłów, którymi dzieliliśmy się na trzepaku za domem :D

Evasion utkwił mi w pamięci jako pierwszy zapach, którym pachniała Mama, a jednocześnie ucieleśnienie tamtych, siermiężnych czasów młodości - gdy zamknięcie za sobą drzwi Pewexu wywoływało we mnie uczucie wejścia do jakiegoś niezwykłego, cudownego sezamu, uczucie tak dojmujące, iż zapamiętane do dzisiaj.

Obojętne więc, jak o Evasion mówią, czy piszą - dla mnie jest niezwykły. Gorzko - słodki, wibrujący, ma w sobie wiele przestrzeni i kobiecości. Na mojej skórze pięknie pobrzmiewa wiciokrzew, nadając Evasion charakterystyczny wydźwięk, czuję również wodny, miękki hiacynt i odrobinę jaśminu. Zapach wymyka się klasyfikacjom - ani kwiatowy, ani szyprowy, lekko pikantny, gładki i ciepły, subtelny. Piękny.

Jednym słowem sentymentalna podróż, w którą zabiera Evasion rozczula mnie i ściska gardło - tak musiał czuć się Proust jedząc swoją magdalenkę...

Nikt w mojej rodzinie nie używał tych perfum, więc nie mam z nim związanych żadnych nostalgicznych wspomnień, które nastawiłyby mnie do niego przychylnie.

Należy według strony do kategorii kwiatowej, ale dla mnie to czysty szypr - kwaśny i gorzki, bez żadnych ocieplaczy w stylu wanilia czy ambra, które mogłyby ułatwić mi odbiór tego zapachu. Dość sztywny, nieprzyjemny i nieprzytulny.

Na szczęście znika w mgnieniu oka.

Testowałam wersję z obrazka - z wersją vintage nie miałam niestety do czynienia:(

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Bourjois Evasion, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Bourjois Evasion, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Evasion marki Bourjois. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Evasion marki Bourjois reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cacharel Anais Anais Sisley Eau du Soir Bourjois Kobako Versace Versense Yardley Chique Cartier Le Baiser Du Dragon Coty Masumi Yves Saint Laurent Opium Slava Zaitsev Maroussia Cacharel LouLou Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Nina Ricci Premier jour Lolita Lempicka Si Lolita Lacoste Lacoste Pour Femme Sisley Soir de Lune Calvin Klein Obsession Christian Dior Hypnotic Poison Cartier Must de Cartier Calvin Klein Eternity Burberry London