Marki » B » kwiatowe « Grupy

Violetta di Parma Borsari dla kobiet

Violetta di Parma Borsari dla kobiet

Violetta di Parma Borsari dla kobiet Zdjęcia Violetta di Parma Borsari dla kobiet Zdjęcia

Violetta di Parma marki Borsari to kwiatowe perfumy dla kobiet. Violetta di Parma został wydany w 1970 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak irys, piżmo, fiołek, wanilia, jaśmin, hiacynt, wetyweria, heliotrop, konwalia, róża, lilia i cedr.

Irys Piżmo Fiołek Wanilia Jaśmin Hiacynt Wetyweria Heliotrop Konwalia Róża Lilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Violetta di Parma by Borsari.

Meteorites

Violetta di Parma Recenzje Perfum

madame_no
madame_no

Pierwsze kilka sekund po aplikacji to śliczny, świeży fiołek. Chwilę później, niestety, czuję już tylko plastelinę. Taką, z której w szkole trzeba było lepić różne cuda na ocenę, a ostatecznie i tak wychodziła jednolita masa koloru niewiadomojakiego. Chciałam znaleźć fiołkowe zastępstwo dla Balenciagi L'essense, ale nie było szans.

conneryfan
conneryfan

w skrócie: przy rozpryskiwaniu na skórę czuć zapach świeżego fiołka w polskim parku wiosną. Po dwóch godzinach czuć wanilię gdy się zbliży nos do skóry:) Ale i tak nie ma piękniejszych fiołków w butelce Wąchałem 10 rożnych Używałem 3 :)

Izabela
Izabela

Zawsze miałam podobne wyobrażenie o fiołkach jak o irysach, że są nudne, pudrowe, nieciekawe.
Tymczasem Violetta di Parma bardzo mi się spodobały.
Moim zdaniem oprócz fiołka czuć też irysa. Perfumy nie mają pudrowych konotacji, są lekkie, świeże, bardzo wilgotne i ... przepiękne.
Czuję się w nich tak, jakbym się znalazła w zacienionym lesie i zrywała fiołki mokre od porannej rosy.
Perfumy są bardzo komfortowe w noszeniu.
Wielbicielkom fiołka i irysa polecam do testów :)

patetico
patetico

Muszę przyznać, że z niekłamaną przyjemnością noszę Violetta di Parma.
Zwłaszcza, że fiołki uwielbiają moją skórę i obojętne jakich perfum z tym składnikiem użyję, rozprzestrzeniają się na niej inwazyjnie, dokładnie jak to czyni nasz rodzimy, wonny fiołek w ogrodach.
Po prostu rozsiewa się sam, bywa, że w nadmiarze.
Lecz nosząc fiołkowe perfumy i te od Borsari i inne, jak choćby moje ulubione La Violette Goutal, zwykle mam refleksję, że my, Słowianie:) nie umiemy docenić fiołka w perfumowych kompozycjach.
Powód jest prosty: kochamy NASZE fiołki.
Te śliczne, wiosenne, białe lub fioletowe maleństwa zanurzone w gąszczu liści w kształcie serca zawsze są wspominane z wielką nostalgią.
Tymczasem w perfumach stosuje się od wieków fiołek parmeński, który już nawet wyglądem bardzo się różni, ma więcej płatków zwykle raczej w kolorze lawendy, lila, trochę jak dziki bez.
I kompletnie inny zapach, więc u nas trochę się mu 'obrywa':)
Zapach od Borsari ma swoją legendę, ponoć pierwotnie powstał na życzenie Marii Luizy, drugiej żony Napoleona, aby trafić do masowej produkcji około roku 1870.
Z pewnością wielokrotnie zmieniany, przetrwał do dziś zachowując jakiś taki wiktoriański urok.
Zapach jest dyskretny, trochę romantyczny, bardzo ładnie otoczony zielenią, jakby użyto w składzie również liści fiołka.
Do tego wyraźny akcent wetywerii i cedrowych igieł daje wrażenie świeżości, 'lesistości' i wilgoci, ale na pewno nie takiej pochodzącej z gnijącej wody;)
Kojarzy mi się to raczej z podłożem, grudką mokrej ziemi, fiołek dzięki temu nie jest słodki i banalny, ale żywy, naturalny.
W późniejszej fazie towarzyszą mu przede wszystkim irys i hiacynt, ale to bardzo delikatny dodatek i miękkie piżmo, ale bez efektu 'wymydlenia' spotykanego często w starszych kompozycjach.
Piżmo raczej zmiękcza ten zapach, jeśli można to tak ująć.
Niesamowicie mi się podoba, wyczuwam bliskie pokrewieństwo z bardziej współczesnym fiołkiem Balenciagi, ten drugi jest jednak bardziej zielony i wilgotny.
Kategoria kwiatowa na pewno.
Trwałość nienajgorsza, u mnie na pewno parę godzin, projekcja umiarkowana, jeśli chcemy nosić cały dzień, raczej trzeba powtórzyć aplikację.
Polecam miłośnikom fiołka, to zapach-legenda i wizytówka Parmy:)

zuzia
zuzia

Dla mnie to owszem fiołek, ale gnijący w nie zmienianej tydzień wodzie, rozmokły i zdychajacy. Na pewno nie jest to zapach świeżo zerwanego ogrodowego fiołka jaki czuć wiosną.

vertigo
vertigo

Bardzo podoba mi się ten fiołek.
Jest taki lekko ziemisty, trochę jakby szyprowy. Jak fiołki w poszyciu leśnym. Niespecjalnie słodki ani zielony.
Delikatny, miękki, uroku dodaje mu towarzystwo innych fioletowych kwiatów i piżma. Mglisty, pylisty, ale nie typowo pudrowo-fiołkowy.
Cichy i skromny, jego irysowym odpowiednikiem jest Hiris.
Trwałość i projekcja są słabe, to właściwie fiołkowa woda. Ale jaka piękna!
Najpiękniejszy z delikatnych fiołków, jakie spotkałam.
Wydaje się mieć kolor szary, a nie fioletowy...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Borsari Violetta di Parma, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Borsari Violetta di Parma, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Violetta di Parma marki Borsari. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Violetta di Parma marki Borsari reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

M. Micallef Ylang in Gold Donna Karan Black Cashmere Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Givenchy Organza Indecence Vivienne Westwood Boudoir Christian Dior Dune Sisley Soir de Lune Guerlain Shalimar Fendi Fendi Theorema Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Chopard Casmir The Different Company Sublime Balkiss Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Lacroix Christian Lacroix Laura Biagiotti Roma Thierry Mugler Womanity Cacharel Eden Chloe Chloe Narcisse Clinique Aromatics Elixir Juliette Has A Gun Lady Vengeance