Marki » B » orientalno - drzewne « Grupy

New Haarlem Bond No 9 dla kobiet i mężczyzn

New Haarlem Bond No 9 dla kobiet i mężczyzn

kawowy

New Haarlem marki Bond No 9 to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. New Haarlem został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Maurice Roucel. Nutami głowy są lawenda, bergamotka i zielone liście; nutami serca są kawa i cedr; nutami bazy są ambra, wanilia, fasolka tonka i paczula.

Lawenda Bergamotka Zielone liście

Kawa Cedr

Ambra Wanilia Fasolka tonka Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about New Haarlem by Bond No 9.

Legend
J'ose
Rochas Man
By
A*Men Pure Tonka

New Haarlem Recenzje Perfum

agat1969
agat1969

Mój pierwszy niszowy poznany przez mnie zapach wciąż go kocham, nie ma drugiego takiego zapachu dlatego do niczego go nie mogę porównać.

krzysiekk
krzysiekk

Nie rozumiem zbytnio porównań do Rochas Man.
Pomimo, że twórca ten sam i wiele osób łączy te dwie kompozycje jednak w mojej ocenie szkoda zawracać sobie głowy tańszym substytutem.
New Haarlem bije pod każdym względem swego starszego kolegę - od złożoności kompozycji, jej ewolucji na skórze, aż po większą trwałość. Gdy przy Rochasie cały czas dostajemy jedynie puchatą monotonną mocce, NH od pierwszych nut przepięknie rozwija na skórze jako mieszanka mocno palonej kawy i lawendy.
Na mnie trwałość to 8+ przy umiarkowanej projekcji.

Wiadomo, że cena niezbyt zachęca do zakupu, ale jakość perfum zdecydowanie to rekompensuje.

gurlen87
gurlen87

Kontynuując "research" kawowców dorwałem z niemałą ciekawością próbkę New Haarlem. Intrygowało mnie, czy produkt osiągający niebotyczne sumy wespnie się na wyżyny kunsztu kompozycyjnego i zadowoli najbardziej wybrednych fanów "małej czarnej". Ad rem. A więc kawa panoszy się tu na każdym kroku. Pełno jej, zdaje się być gęsto stłoczona w jakiejś paczulowo-ambrowej otoczce, środek jest bardzo kulinarny. Oprócz kawy jestem w stanie także wyczuć kawałki piernika i praliny. Ten moment troszkę przypomina mi puszystość z Pure Blend od Davidoff. Oczywiście najwięcej wspólnego New Haarlem ma ze swym tańszym kolegą Rochas Man. Z tą różnicą że w RM czuć kawę spożywczą, co najwyżej, a w NH taką wprost z palarni.New Haarlem to coś pomiędzy RM a Pure Coffee Muglera. Parametry trwałości i projekcji osiągają dobre wartości. Częstotliwość występowania w tłumie - niska.Czynnikiem odstraszającym publikę jest oczywiście cena...

blueberry
blueberry

Kiedy spojrzałam na nuty tej wody, zanim jeszcze próbka wpadła w moje ręce, zastanawiałam się jaki jest sens łączenia uspokająjącej lawendy z pobudzającą kawą i czy efekt nie będzie przypominał działania kawy bezkofeinowej. Moje podejrzenie nie było całkiem bezpodstawne, bo nosząc go tak w istocie się czuję - jak po filiżance dobrego espresso w wersji decaf ;)
Bardzo podoba mi się ta kompozycja - kawa i lawenda dominują oczywiście, ale całość jest jakby lekko ziołowa - przypomina mi aromat wydobywający się z papierowej torebki, w której przechowuje się własnoręcznie zebrane i ususzone zioła, a może nawet pewne konkretne zioło ;)
Wprawia w dobry, pogodny nastrój; kilka delikatnych chmurek i cały dzień aromatycznych uniesień gwarantowany. Według mnie absolutny uniseks i chwała mu za to.

Prorok
Prorok

moj ulubiony bond - obok chez bond - obydwa uwazam za znakomite - dla mnie jednak zapach jednoznacznie kawowy - nutę mocca - mocną gorzką i czarną wyczuwam od startu do mety - jesli chodzi o porownania do rochas man to szczerze mowiac nie widze wiekszych podobienstw - zeby bylo jasne bardzo lubie i cenię obydwa te zepachy - łaczy je tylko tyle ze oba są gourmandami - o ile jednak new haarlem jest dla mnie kawowy o tyle rochas man to zapach truskawkowego shake`a bez wyraźncyh nut kawowych - trzeba tez dodac ze new haarlem bije rochasa zdecydowanie pod względem jakosci użytych składnikow , jak tez trwalosci i projekcji oraz samej kompozycji zapachu - co rzecz jasna nie znaczy ze rochas man jest zlym zapachem - wrecz przeciwnie jest bardzo dobry tyle ze nie tak dobry jak new haarlem - paradoksalnie to new haarlem ( sprzedawany jako unisex ) moim zdaniem jest duzo bardziej meski w odbiorze od rochasa - w sumie wiec nie dziwi ze new haarlem jest noszony chyba jednak glownie przez męzczyzn - z ta mocną kawową nutą nie wydaje mi sie stworzony dla kobiety - no chyba ze dla kobiety ktora chce tym zapachem podkreslic swą siłę i zdecydowanie : )

zielona
zielona

Majstersztyk - lawenda nie dominująca, choć niezaprzeczalnie - zauważalna i kawa, czarna, mocna, słodka. Moc kawy wzmacnia czekoladowa paczula i wanilia, wzmacnia - ale nie przesładza. Genialny zapach na zimne dni, trwałość ma wręcz zabójczą.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Bond No 9 New Haarlem, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Bond No 9 New Haarlem, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum New Haarlem marki Bond No 9. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu New Haarlem marki Bond No 9 reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lubin Idole M. Micallef Gaiac Hermes Elixir des Merveilles Thierry Mugler A*Men Chanel Bois des Iles Thierry Mugler A*Men Pure Havane Amouage Amouage Epic Man Lubin Idole Eau de Parfum Serge Lutens Fille en Aiguilles Masaki Matsushima Aqua Mat Homme Serge Lutens Santal Majuscule Serge Lutens Jeux de Peau Profumum Roma Victrix Frapin 1270 Tom Ford Oud Wood Christian Dior Fahrenheit Absolute Lorenzo Villoresi Alamut Diptyque Philosykos Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Creed Aventus