Marki » B » kwiatowe « Grupy

Bogner Woman No.1 Bogner dla kobiet

Bogner Woman No.1 Bogner dla kobiet

Bogner Woman No.1 marki Bogner to kwiatowe perfumy dla kobiet. Bogner Woman No.1 został wydany w 1985 roku. Nutami głowy są bergamotka i cytrusy; nutami serca są jaśmin, róża, wetyweria i narcyz; nutami bazy są wanilia i ambra.

Bergamotka Cytrusy

Jaśmin Róża Wetyweria Narcyz

Wanilia Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bogner Woman No.1 by Bogner.

Bogner Woman No.1 Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Bogner to niemiecka marka założona przez Willy Bognera zajmująca się produkcją odzieży sportowej.
Zapach sportowy nie jest wcale - w dzisiejszym tego słowa znaczeniu i az dziw, że go jeszcze nie poznałam szczególnie, że zamknięty jest w prostej nieciekawej lekko zaokrąglonej buteleczce z plastikowym białym korkiem a ja lubię takie zwykłe staromodne butelczyny, okazują się być bowiem nie raz prawdziwym skarbem.
I tak też jest z Bogner Woman No 1 :).
To kompozycja osnuta wokół wetywerii, której wtóruje ocieplająca żywica bursztynowa, kwiaty i cytrusy, ale nie kwaśne czy żrąco cytrynowe, to cytrusy suche, rześkie i lekkie.
Jednak to wetyweria nadaje ton tym perfumom.
Jak dla mnie to prawdziwy majstersztyk, wetyweria bowiem podana jest tu w sposób promienny, baaardzo ciepły, seksowny, nic tu z bagien czy podmokłych szuwarów, to podsuszone trawsko, takie, kiedy kładziemy się latem na łące, czujemy zapach suchych drobnych lekko kłujących gałązek, tuż przy ziemi, oraz zapach kwiatów, powietrze jest nabrzmiałe i wibruje od słońca i gorąca.
Bogner to kompozycja niebywale rozgrzewająca, sucho-pudrowa , miodno-kwiatowa, tu nic nie jest nienaturalne, sztuczne czy narzucające się. Na pewno czuć tu różę i jaśmin, ale one dodają tylko kobiecości wetywerii, są zawadiackie, ale i eleganckie, dojrzałe, głębi i sensualności dodaje żywica bursztynowa i wanilia. Zaznaczam jednak, Bogner Woman nie jest zapachem stricte słodkim, choć ma w sobie jakąś słodycz, pociągającą pudrowość, jak nagrzane kąpielą ciało, czy powiertrze jednak zapach nie jest ciężki czy duszny.
To, co uderza w tej kompozycji sprzed...30 lat, która przetrwałą modę na szypry, mchy czy aldehydy to jej ponadczasowość. Nadal może byc spokojnie używana, bez obaw, że nam doda lat czy zadziwi historyczną "innością". Bogner Woman No.1 dodaje ciepła, elegancji, niebanalnej świeżości i seksapealu. Ja polecam, gorrrrąco ;D

Roma
Roma

Bogner Woman No.1 to piekny, subtelny, zmyslowy zapach, bardzo kobiecy. Choc powstal w 85 roku, jest wciaz czaruje - jak mlody Bog, uwodzi, rozkochuje, poprawia humor - jest dla mnie idealny, moge go stosowac non-stop. I tak robie. I ciagle wacham nadgarstki.
Jak pachnie? Przede wszystkim to pachnidlo jest swietnie zrobione, geste, slodkie jak miod - cudownie zloty, delikatny, ale i slony odrobine; bergamotki i cytrusow nie czuje. To nie jest swiezy zapach, napisano, ze kwiatowy, byc moze tak, ale dla mnie raczej orientalny, dzieki pieknej, nad wyraz delikatnej wanilii i bursztynowi.
Czy jest tu narcyz? Tak, jest - piekny, taki jak trzeba, jak marzenie...
"Zapach narcyza jest bardzo intensywny, a nawet narkotyczny, słodki, hipnotyzujący. Olejek eteryczny z narcyza uspokaja nerwy, redukuje stres i napięcie." No, prosze. Chyba mnie ow narcyz zahipnotyzowal - bo jestem naprawde tymi perfumami oczarowana, choc nigdy za narcyzem nie przepadalam, chyba ze w Narcisse - Chloe;-)
Czy jest tu roza? Mam nadzieje. Nie no, na pewno jest, ale nie da się wyczuć;-)
Jest pieknie - to tyle. I az tyle. Mnie to wystarczy, by woda Bogner Woman No.1 zostala jedna z moich najulubienszych. Piekna w kazdym calu. Idealna mocna, gesta slodycz, zupelnie niemeczaca, wciaz chce sie jej wiecej.
Czy jest wetiwer... na pewno, ale nie czuje go, tak jak i jasminu, moze tylko ambre, ale ten zapach jest tak po prostu skomponowany. Dla mnie to wybitne dzielo.
Zapach Bogner Woman No.1 jest niezwykle zrownowazony, zmyslowy i delikatny, naturalny. Fascynujacy.
Rozgladam sie za wieksza pojemnoscia, swa uroda podbil moje serce bez najmniejszego trudu.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Bogner Bogner Woman No.1, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Bogner Bogner Woman No.1, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bogner Woman No.1 marki Bogner. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bogner Woman No.1 marki Bogner reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Dazzling Gold Alfred Sung Jewel Montale Sunset Flowers Geoffrey Beene Geoffrey Beene Avon Summer White Narciso Rodriguez Essence Sarah Horowitz Parfums What Comes From Within: Light Jacques Fath Jacques Fath Irissime Burberry Burberry London for Women Special Edition 2009 Essentially Me Tangos Melvita Floral Water Orange Blossom Jeanne Arthes Arthes Essential Rose Damascus