Marki » B » skórzane « Grupy

Complex Boadicea the Victorious dla kobiet i mężczyzn

dymny
skórzany
ziołowy

Complex marki Boadicea the Victorious to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest John Stephen. Perfumy zawierają takie składniki, jak bazylia, szałwia, Żywica, skóra, fiołek, kadzidło, piżmo, olibanum i agar (oud).

Bazylia Szałwia Żywica Skóra Fiołek Kadzidło Piżmo Olibanum Agar (oud)

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Complex by Boadicea the Victorious.

Complex Recenzje Perfum

Marcin__
Marcin__

Complex za pierwszym razem (a właściwie za pierwszymi dziesięcioma razami) bardzo mnie zawiódł. Liczyłem na animalną jazdę bez trzymanki, a co dostałem w zamian? Gruby korzeń chrzanu i szczyptę przypraw kuchennych.

No dobra, ad rem. Complex od Boadicea de Victorious to perfumy wymagające poświęcenia należnego im czasu. Całego mnóstwa czasu. Rozwija się leniwie przez cały dzień noszenia, będąc przy tym kapryśnym jak małe dziecko i czasem nie odkrywając całego swojego piękna. Zaraz, zaraz, czy ja powiedziałem piękna? Tak, Complex jest piękny. Może i jest "grubo ciosany", może i jest nieoszlifowanym diamentem, ale jest cudowny.

Odbieram te perfumy jako skórzane, dymne i przyprawowe. Dokładnie w takiej kolejności. Jest to jedna z najbardziej "surowych" skór, jaką znam. Pod względem nieokrzesania, a może nawet i brutalności, konkurować z nim mogą wg mnie tylko dwa/trzy zapachy: Mona di Orio Cuir, Rance L'Aigle de la Victoire (przed rozcienczeniem, które ponoć miało miejsce) i Amouage Epic sprzed reformulacji.

Otwarcie to świeżo obrany korzeń chrzanu. Ostry (bo świeży) i bardzo przenikliwy. Później robi się coraz ciekawiej. Pojawia się bowiem gwiazda, jaką jest skóra. Surowa, może nie do końca jeszcze wygarbowana, ale jaka ona jest cudowna! Przyprawy nadają jej pikanterii, a piżmo podkreśla jej odzwierzęcy charakter. Na koniec, który przychodzi bardzo późno, na mojej osobie wyłazi dość mocny kadzidlany zawijas.

Trwałość, jak już wspomniałem, to -naście do -dziesięciu nawet godzin. Projekcja jest myląca wg mnie, bo na początku cherlawa, a potem wali z potężną mocą. Taki już jest.

Uważam, że jest jak najbardziej noszalny, trzeba tylko skropić się z umiarem, wiedzieć kiedy i ile użyć. Mnie wystarczają dwa psiki z próbki lub pół psika z flakonu.

Blablabla123
Blablabla123

Do bolu kadzidlowy!Takie bogate wydanie Cabocharda od Gres. Cabochard do sześcianu!Complex jest jakby soczystszy, wilgotny i taki wibrujący, natomiast Cabochard jest suchy , rozwodniony i delikatniejszy. Nie sa zle, moim zdaniem sa bezwzględnie męskie. To typ "starego dziada", ale jestem zaskoczona, ze większość opinii jest tak bardzo niesprzyjających. Dobrze, ze mam sampla, bo jakbym kupiła w ciemno butelkę, to bym sie wściekła, ale nie powiedziałabym, ze śmierdzi. Po godzinie robi sie taki kadzidlowo-miętowy. Jest bardzo chłodny i dystansujący. Ten kto nosi ten zapach , daje otoczeniu komunikat- trzymac sie ode mnie z daleka, nie znoszę sie przytulać, wlasnie wyszedłem z apteki lub dawnego gabinetu dentystycznego. Trwałość dobra, projekcja tez.

Robert z Barcina
Robert z Barcina

Rzadko kiedy jestem tak sceptycznie nastawiony do zapachow,ale to mnie masakruje....
Nie dosyc,że nie do wachania to jeszcze kicham jak glupek...
Nie bede mogł spac,bo psiklem sobie na lewego bicepsa i mam wrazenie,że mi smierdzi z pod pachy i ze tam mam kilometrowe klaki,a tak nie jest bo gole sie regularnie...
Nie i jeszcze raz nie...probka laduje w koszu bo nawet wrogowi bym jej nie podarowal...
Smród zjelczalego potu...moje zdanie.
Odradzam.

Opinie w sieci ma miażdżące, co widać poniżej. O dziwo, specjalnie mnie ten zapach nie obrzydził.

Nie jest wprawdzie łatwy, ani ładny – mocno skórzano – ziołowy, okadzony kadzidłem, ze sporą dawką mocno zwierzęcego piżma. Ale moja skóra wydobyła z niego głównie nuty skórzane i zioła, piżmo, które przypuszczam, że odpowiada za cały brud tego zapachu, zostało mocno przytłumione.

Testowałam go w dzień wolny od pracy, żeby nikogo z klientów i kolegów nie zemdliło, ale musiałam wyjść na krótko z domu – w windzie zaczepił mnie starszy pan z komplementem, że pięknie pachnę. Więc może nie taki diabeł straszny...

agat1969
agat1969

Doceniam, ale na razie nie do noszenia dla mnie.
Zapach bardzo trudny do noszenia i tylko przez najodważniejszych.
Współczuję tylko ludzim, którzy muszą przebywać z właścicielem tego zapachu.
Moje próby podejścia do tego zapachu były długie i mozolne.
No niestety nic nie zaiskrzyło.
Zapach zawiera coś co strasznie drźni moje nozdrza i nie pozwala mi się czuć komfortowo w tym zapachu. Pewnie to połączenie piżma i żywicy.

Jednym słowem ,jest to poteżny zapach w stylu kadzidlanym
przez dużą literę K.

Parametry użytkowe jako woda edp chyba najlepsze jakie znam ze wszystkich znanych mi wód.
No i do tego jedna z najlepszych projekcji.

Mógłby być ideałem , ale nie jest z prostej przyczyny nie uwidł mnie , nie rozkochał.
Zostałem odrzucony przez ten zapach.

Zdecydowanie polecam przetestować ten zapach, który dla mnie jest kwintensencją zapachów niszowych.

zielona
zielona

Dołączam do grupy "wymiękających".
Complex może wpędzić w traumę albo w objęcia porcelany. Jest osaczający, gęsty, lepki [w ten obrzydliwy sposób, kiedy desperacko nie chcemy nie wiedzieć, co tak naprawdę się lepi] i hm, trochę zbyt cielesny. Jest, po cholerę w zasadzie owijam w bawełnę, obrzydliwy.
Owszem, przez tę obrzydliwość przebija mocarne, dostojne kadzidło, ale komu chce się przedzierać przez tonę fizjologii, żeby dotrzeć do czegoś co w innych kompozycjach ma na wyciągnięcie ręki [i przysunięcie jej do nosa]?
Pomysł może i był dobry, ale za daleko popłynęli z tą mroczną niszowością ;] Nie widzę tego ani na sobie ani na nikim w zasięgu mojego nosa. W przeciwnym razie zmuszona będę użyć siły i miotacza ognia.

pirath
pirath

rzeczywiśćie BTV to ciężki zapach, niszowy pełną gębą i stąpający po granicy noszalności... ale właśnie po to powstała nisza i sięgają po te zapachy ludzie łaknący ekstremalnych wrażeń, których próżno szukać w regularnych produktach masowych...
mam bardzo podobne odczucia względem tej kompozycji Proroku... jest dla mnie zbyt cielista, wręcz wulgarna i organicznie napastliwa - ale cieszę się, że tak odważne kompozycje wciąż powstają jako alternatywa i przeciwwaga na coraz bardziej spłyconym rynku perfum...
a w kwestii noszenia perfum... część ludzi perfumuje się dla własnej przyjemności, a część dla otoczenia... jednym i drugim trzeba IMO przedstawić alternatywę schlebiającą ich preferencjom...

Prorok
Prorok

masakryczny zapach , ktorego nie sposob nazwac perfumami - nie wiem kto wedlug tworcy mialby byc targetem tego produktu i w jakich okolicznosciach mozna by tego "zapachu" uzywac - po prostu smierdzi nie pachnie - i mysle ze " wyrobienie " nosow nie ma tu nic do rzeczy - przeciez perfum uzywamy na codzien wsrod normalnych ludzi , z ktorymi stykamy sie w domu , w pracy , na ulicy , w sklepie , w restauracji itp. , z ktorych 99 procent nie ma "wyrobionych " nosow , wiec po co komus cholernie drogie " perfumy" których i tak zaden " normalny" czlowiek nie doceni , a wrecz beda go odpychac - zwlaszcza , ze ja sam dysponujac dosc " wyrobionym " nosem nie moge ich zniesc

Seth
Seth

Zapach głęboko niszowy, zdecydowanie męski, lecz o niezwykle trudnym, indywidualnym charakterze. Bez wątpienia stworzony z najwyższej jakości składników. Nieznacznie ewoluujący na mojej skórze, mocny, długotrwały i dla mnie osobiście... odstręczający. Eufemistyczne określenia typu dymny, animalistyczny, kompleksowo sensualny, czy afirmujący męskość będą trafne, o ile kojarzone będą z długo niepranym męskim podkoszulkiem – napędzanego sterydami mięśniaka – przesiąkniętym zapachem nieopróżnianej popielniczki oraz mokrej sierści podwórkowego kundla. Bez wątpienia nie można odmówić mu oryginalności. Pomimo negatywnego odbioru – z masochistycznym zacięciem – przez dwa tygodnie mierzyłem się z tym zapachem, próbując przynajmniej go zrozumieć. Czułem, że „król jest nagi”, ale nie potrafiłem tego wyartykułować. Zostałem skażony PR firmy, recenzjami bloggerów oraz legendą Michelle Obamy. Jednak, im dłużej obcowałem z tym zapachem, tym bardziej go nie akceptowałem. Gdyby Michael Boadi, twórca tej kompozycji – wzorem Oliviera Durbano ograniczającego moc ekspozycji w podobnie ekstrawaganckich z serii Parfumes de Pierres Poemes – wykazał się większą wrażliwością i taktem, szanując mimowolnie skazanych na obcowanie z tą wonią, mógłbym ją rozumieć i tolerować. Natomiast przy takiej projekcji, jest to zapach nie tyle dla poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń olfaktorycznych, co – jeżeli zdecydują się go nosić – dla ludzi pozbawionych elementarnego szacunku dla otoczenia. Niebanalnie urodziwy flakon nie rekompensuje w żadnym stopniu szpetoty tej woni. Z całą pewnością nie będę go nawet próbował używać ponownie. Próba oceny tego zapachu wg punktowej skali nie może być udana, gdyż kompozycja zupełnie nieakceptowana przeze mnie ze względu na odbiór, zbiera najwyższe noty za oryginalność, intensywność i trwałość. Niemniej jednak, stosując te kryteria wobec innych zapachów, nie sposób pominąć ich w odniesieniu do opisywanego. W skali (1-6): za kompozycję - 1; oryginalność - 6; intensywność - 6; trwałość - 6. Ocena końcowa: 4,75.

Complex by Boadicea the Victorious 3.22 out of 5 based on 11 ratings and 9 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Boadicea the Victorious Complex, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Boadicea the Victorious Complex, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Complex marki Boadicea the Victorious. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Complex marki Boadicea the Victorious reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Profumum Roma Arso Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Christian Dior Dior Homme Intense Amouage Amouage Lyric Man Carner Barcelona Cuirs CoSTUME NATIONAL Costume National Homme Serge Lutens Ambre Sultan Chanel Bleu de Chanel Lalique Encre Noire Christian Dior Dior Homme Escentric Molecules Molecule 01 Montale Aoud Leather Penhaligon`s Juniper Sling Ramon Molvizar Black Cube Tom Ford Sahara Noir Thierry Mugler A*Men Pure Coffee Christian Dior Dior Homme Thierry Mugler A*Men Diptyque Volutes