Marki » B » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Bijan Nude Bijan dla kobiet

Bijan Nude Bijan dla kobiet

aldehydowy

Bijan Nude marki Bijan to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Bijan Nude został wydany w 2007 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak aldehydy, irys, biała czekolada, piżmo, bez, biała róża, wetyweria, ylang-ylang, konwalia i cedr.

Aldehydy Irys Biała czekolada Piżmo Bez Biała róża Wetyweria Ylang-ylang Konwalia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bijan Nude by Bijan.

Powder Flowers

Bijan Nude Recenzje Perfum

sugarfairy
sugarfairy

Kolejny zapach z serii poszukiwań białej czekolady w perfumach. Opinie na różnych portalach są bardzo skrajne, więc uznałam, że nawet nie ma co sugerować się jakimiś konkretnymi.
Początek błyskawicznie skojarzył mi się z mydełkiem. Ta mydlaność jest na pewno mniej intensywna, niż np. w Ivoire Balmain'a, jednak skojarzenie z czystością to wdg mnie motyw przewodni tego zapachu. W końcu nazwa też sugeruje, że to kompozycja nieco transparentna, ukryta, dopełniająca całości wizerunku, ale nie wychodząca na pierwszy plan, tak jak to jest z paznokciami czy ustami w kolorze nude.
Po godzinie zaczynam czuć ostrzejzą, faktycznie nieco zieloną nutę, zapewne to sprawa wetywerii. Na szczęście nie jest to intensywna uderzenie.
Z biegiem czasu wychodzimy z kąpieli i zaczynami robić makijaż, czyli mydło zamienia się w puder. I w takiej pudrowej formie Nude powoli zanika. Może nawet nie tak powoli, bo trwałość nie powala - do 4 godzin. Nie wpomniałam o białej czekoladzie, o którą przecież mi chodziło. Ona po protu cały czas tam jest, osładza zapach i dodaje mu nieco kremowości, ale czy wyczułabym ją, gdybym nie znała nut? Nie wiem.
Generalnie Bijan to dla mnie lżejsza, "czystsza" werja Fantasy Naughty Remix - tam biała czekolada z korzeniem irysa, tu z kwiatem. Tyle, że u Britney mamy całą tabliczkę, a tu ledwie kilka kostek.
Mimo tego, dobrze nosi mi się Nude. Małą flaszką też bym nie pogardziła. Na pewno zapach z tych, których raczej nie poczujemy na kimś innym, co dla mnie jest bardzo ważne.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Bardzo ciekawy zapach, pełen wdzięku, niewymuszonej klasy. Niedrogi, ale istna z niego perełka. Na mnie pachnie duetem białej czekolady przełamanej piżmem, przez to przełamanie odsuwa się daleko w myślach oczekiwanie gourmandu. Przełamanie piżmem nadaje wydźwięku cielesnego, bardzo sensualnego, erotycznego. Kobiecy zapach z iskierką nurtu vintage. Idealny do jesiennego płaszczyku i ciekawego szala. Moc spora.

Tam
Tam

Delikatna kompozycja z irysem grającym pierwsze skrzypce, suchym, pylistym, cierpliwie trzymającym się skóry. Na dalszym planie wetiweria, nieco wymieszanych zwietrzałych aptecznych ziół i marzenie o czekoladzie bardziej, niż czekolada, której szukałam i nie znalazłam.

Zapach, po krótkim i ostrym otwarciu aldehydowym szybko przycicha, jest linijny i bardzo prosty o bliskoskórnej projekcji. Działa jak transparentny puder , którego nie widać, a jednak sprawia, że makijaż staje się bardziej dopracowany. Tak też i Nude, pachnąc nieskomplikowanie zaznacza swoją obecność bardzo delikatnie, będąc kropką nad "i" codziennej kreacji.

Jest w nim jakaś melancholia, delikatność wspomnień zakurzonych, taktowna dyskrecja, to jego niewątpliwy atut z przyjemnością odkryty po dłuższym testowaniu. Nastrój, który u mnie wywołuje powoduje, że z przyjemnością aplikuję go u schyłku lata, gdy w sierpniowym słońcu czai się jesień i we wrześniowe pogodne dni.

Nude jest zapachem na potrzeby bieżące, jako cichy, pokorny towarzysz codziennej krzątaniny. Nie zastosowałabym go na większe wyjścia i okazje szczególne.

Izabela
Izabela

Początkowo bardzo przypominają mi Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue.
Na pierwszy plan wybija się irys, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Zdecydowanie w tle pobrzmiewają bez, konwalia, wetyweria.
Niestety nie czuję białej czekolady, na którą bardzo czekałam. Uwielbiam białą czekoladę, chociaż wiem, że z czekoladą niewiele ma wspólnego, poza nazwą oczywiście. :)
I chociaż Nude Bijan są poprawnie skomponowanymi perfumami z bardzo widocznym irysem, ja jednak pozostanę wobec nich sceptyczna, bo ich skład i kolor obiecywały mi białą czekoladę, której nie dostałam. Muszę się obejść smakiem.

Początek bardzo przypomina mi klasyczną Lolitę Lempicką - rozrzedzoną aldehydami z delikatną nutą proszku do prania. Później pojawia się pudrowy, niesłodki irys, który zagłusza pozostałe nuty i trwa przez większość dnia na skórze.

Białej czekolady z oficjalnych nut nie wyczuwam. Trwałość niezła - ogólnie dobry, solidnie skonstruowany zapach.

go_go_yubari
go_go_yubari

Jedne z najdziwniejszych perfum jakie znam. Naczytałam się różnych porównań- zapach czystości, białej czekolady, proszku do prania, itd. Prawda jest taka, że na mojej skórze jest wszystkiego po trochu. Początek świdruje w nosie, jest bardzo słodko i bardzo pudrowo. Potem Nude robi się odrobinę mdły, to wina białej czekolady, która stępia pozostałe nuty. Ta faza zapachu może nosiciela zmęczyć i choć nie jest to słodki ulep, nie polecałabym tych perfum w ciemno.

Nie zachwyca mnie trwałość- jest to woda toaletowa, ale i tak zaapch dość szybko gaśnie na skórze, jakiegokolwiek ogona brak.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Bijan Bijan Nude, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Bijan Bijan Nude, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bijan Nude marki Bijan. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bijan Nude marki Bijan reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Rochas Byzance Estée Lauder Sensuous Noir Cartier Le Baiser Du Dragon Joop! Joop! Le Bain Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Serge Lutens Ambre Sultan Molinard Habanita Thierry Mugler Innocent Christian Dior Poison Cacharel LouLou Molinard Habanita Eau de Parfum Gucci Gucci Eau de Parfum L`Artisan Parfumeur Timbuktu Moschino Couture! Ginestet Botrytis Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dune Chloe Love Yves Saint Laurent Opium Cacharel Eden