Marki » B » drzewno - szyprowe « Grupy

Portos Balenciaga dla mężczyzn

skórzany
dymny
Portos Balenciaga dla mężczyzn Zdjęcia

Portos marki Balenciaga to drzewno - szyprowe perfumy dla mężczyzn. Portos został wydany w 1980 roku. Nutami głowy są galbanum, dzięgiel, kolendra, bergamotka i kminek; nutami serca są wetyweria, goździk (roślina), jaśmin, geranium, paczula i cedr virginia; nutami bazy są piżmo, francuskie labdanum, mech dębowy, kadzidło, mirra, kastoreum i skóra.

Galbanum Dzięgiel Kolendra Bergamotka Kminek

Wetyweria Goździk (roślina) Jaśmin Geranium Paczula Cedr Virginia

Piżmo Francuskie labdanum Mech dębowy Kadzidło Mirra Kastoreum Skóra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Portos by Balenciaga.

Portos Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

Gęstość, wielowymiarowość, szorstkość, ciepło, skóra, mech i to jaki, ten prawdziwy sprzed lat, gożdzik, labdanum i galbanum, kminku nieco i wetywerii sporo, symfonia składników, gdzie jednak dominuje szorski leśny mech i wetiwer na spółę ze świeżą bergamotą, gożdzikiem, różą i jaśminem. Czuję tu prawdziwego faceta sprzed lat, policzek gładko wygolony, garnitur w prążki, z grubej tkaniny, biała koszula, okulary w grubych oprawkach i włosy zaczesane do tyłu. Oczywiście papierosy w kieszeni, ale te lepsze zachodnie.
Najbardziej zachwyca mnie tu jakość składników, głębia i przestrzenność a przy tym wyważenie, lekkość kompozycji. Jest to prawdziwy oldschool ale żadnym dziadem nie jedzie, żadnym wujkiem z imprezek PRLowskich. To klasa, szyk, piękno. Sama mogłabym Portosa nosić, a nie miałabym absolutnie nic przeciwko, żeby mój mężczyzna tak pachniał.
Portos to uniseks, róża i jaśmin w otoczeniu wetywerii, skóry i mchu. Zapach jest suchy, wytrwny ale ma sporą porcję romantyzmu.
Myślę sobie, że kiedyś te zapachy miały taką skórzano-mchową moc, bo ludziska wszędzie palili jak smoki, te zapachy przechodzą wręcz tytoniem, one pasują do ręki trzymającej papierosa. Ja nie palę i na szczęście era wszędobylskiego dymu papierosowego minęła ale można jeszcze powąchać perfumowe perełki z tamtych czasów, mnie się udało dzięki skarbom z łazienki Teściowej...A Teść rzucił palenie dawno temu, może palił jeszcze nosząc ten zapach? Pasowało na pewno!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Balenciaga Portos, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Balenciaga Portos, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Portos marki Balenciaga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Portos marki Balenciaga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy drzewno - szyprowe
Paco Rabanne XS Extreme Christian Dior Midnight Poison Coty Stetson Fresh Decleor Un Air de Java Bond No 9 H.O.T. Always Trussardi Fresh Uomo Parfum d`Empire Iskander Kiton Kiton Men Cofinluxe Watt Blue Coty Imprevu Odin 03 Century I Profumi di Firenze Verde Bosco