Marki » B » kwiatowe « Grupy

Michelle Balenciaga dla kobiet

Michelle Balenciaga dla kobiet

Mam: 1

tuberozowy

Michelle marki Balenciaga to kwiatowe perfumy dla kobiet. Michelle został wydany w 1979 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francoise Caron. Nutami głowy są aldehydy, gardenia, kokos, nuty zielone i brzoskwinia; nutami serca są goździk (roślina), tuberoza, irys, orchidea, jaśmin, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, benzoes, mech dębowy, wanilia i wetyweria.

Aldehydy Gardenia Kokos Nuty zielone Brzoskwinia

Goździk (roślina) Tuberoza Irys Orchidea Jaśmin Ylang-ylang Róża

Drzewo sandałowe Piżmo Benzoes Mech dębowy Wanilia Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Michelle by Balenciaga.

Madame de Carven
Cialenga

Michelle Recenzje Perfum

Nan
Nan

Za każdym razem, gdy w moje ręce trafia nieznany mi wcześniej zapach vintage cieszę się jak dziecko. Mam wówczas okazję przekonać się po raz kolejny za co tak kocham takie zapachy. No więc za co je kocham? Za to, że mają wiele twarzy, za silną osobowość, za złożoność, która w obecnym perfumiarstwie została oddana na ofiarę bożkowi mamony, wygodnictwu i nieco dziwnie pojętej dbałości o zdrowie użytkowników perfum (czemu nikt nie wycofuje z rynku np. orzeszków ziemnych, kupa ludzi jest na nie uczulona). Za gęstość składników i za tajemnicę, bo w wielu przypadkach po prostu nie sposób powiedzieć, jaki składnik lub składniki odpowiadają za taki czy inny efekt olfaktoryczny w tych kompozycjach. Wszystkie powyższe zalety można przypisać Michelle Balenciagi.

Michelle to zapach kwiatowy. Przede wszystkim. Ale to jest prawie czterdziestoletni zapach kwiatowy, nie ma w nim więc ani krztyny eteryczności czy dosłowności. Nie widać prób odtworzenia natury. To prawdziwe perfumy, nie sposób pomylić ich zapachu np. z bukietem kwiatów w wazonie, od razu wiadomo, że mamy do czynienia z dziełem perfumiarza. I to zdolnego. Początkowo sądziłam, że nic mi ten zapach nie przypomina, a jednak z czasem przyszła mi na myśl Diva Ungaro, mają jakiś wspólny pierwiastek, nie wiem co to jest, może ylang?

Jeżeli chodzi o samą kompozycję to moje wrażenia są zgoła odmienne od wrażeń mojej szanownej przedmówczyni – ale może to dlatego, że mam przyjemność i zaszczyt obcować z ekstraktem perfum. Na mojej skórze na pierwszy plan wychodzą kwiaty, których nie potrafię nazwać po imieniu, gdyż jak to często bywa w perfumach starszej daty, są one ze sobą tak zmieszane, że do rozplątania tego gąszczu potrzebny byłby dużo lepiej wyćwiczony nos. Gdzieś pod kwiatami czuć też zielone nuty, ale znowu – nie rozumiane współcześnie, a takie, jakie możemy znaleźć np. w Chanel No. 19, tyle że znacznie bardziej stonowane. Są też aldehydy, ale uładzone i grzeczne, ładnie wkomponowane w całość. Perfumy są zdecydowanie niedzisiejsze, głębokie i po prostu piękne. Naprawdę tęsknię za takimi kompozycjami i żałuję, że mało kto jest obecnie chętny by tworzyć takie skomplikowane struktury. Odziera to perfumiarstwo z tajemnicy, która kiedyś była immanentną jej częścią.

2017

Duże rozczarowanie – dużo się naczytałam o tym zapachu, ale jest na mnie wręcz przeźroczysty – aldehydy, goździki, tuberoza, wszystko delikatne, jednocześnie dziwnie ostre i nieprzytulne.

Szybko znika ze skóry, bez szans na jakikolwiek rozwój.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Balenciaga Michelle, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Balenciaga Michelle, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Michelle marki Balenciaga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Michelle marki Balenciaga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hollister Malaia L`Erbolario Lavanda Givenchy Harvest 2008: Very Irresistible Rosa Damascena Celine Dion Spring in Provence Keiko Mecheri Datura Blanche Boadicea the Victorious Noble Maitre Parfumeur et Gantier Jasmin JoAnne Bassett Le Voyage Roberto Verino Gold Bouquet Anthousa White Tuberose Orla Kiely Orla Kiely Jo Wood Organics Tula