Marki » B » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Le Dix Perfume Balenciaga dla kobiet

Le Dix Perfume Balenciaga dla kobiet

aldehydowy
Le Dix Perfume Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Le Dix Perfume Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Le Dix Perfume Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Le Dix Perfume Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Le Dix Perfume Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Le Dix Perfume Balenciaga dla kobiet Zdjęcia

Le Dix Perfume marki Balenciaga to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Le Dix Perfume został wydany w 1947 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Fabron. Nutami głowy są aldehydy, kolendra, brzoskwinia, bergamotka i cytryna; nutami serca są bez, korzeń irysa, jaśmin, ylang-ylang, konwalia i róża; nutami bazy są balsam peruwiański, drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra, piżmo, benzoes, cywet, wanilia i wetyweria.

Aldehydy Kolendra Brzoskwinia Bergamotka Cytryna

Bez Korzeń irysa Jaśmin Ylang-ylang Konwalia Róża

Balsam peruwiański Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Piżmo Benzoes Cywet Wanilia Wetyweria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Le Dix Perfume by Balenciaga.

Les Exclusifs de Chanel Misia
Jardin de Giverny

Le Dix Perfume Recenzje Perfum

Nan
Nan

Sądząc po tym, co pisze Gardenia zapach musiał się bardzo zmienić od czasów, gdy ja go znałam i używałam (w latach 90-tych). Wówczas był to mocarz stosowny do swego wieku, jednakowoż przepiękny, choć wymagający. Muszę przyznać, że ani wcześniej, ani później nie spotkałam żadnego innego zapachu, który byłby do niego podobny. Minęło wiele lat, a ja wciąż doskonale pamiętam te perfumy i przy opisywaniu ich nie potrzebuję mieć ich na skórze – potrafię je doskonale przywołać z pamięci.

Aldehydy w Le Dix nie zaznaczają się charakterystyczną mydlaną nutą – sądzę, że są po prostu jego fundamentem, na którym ułożono pozostałe nuty, w szczególności kwiatowe, które na mojej skórze były bardzo mocno wyczuwalne. Pamiętam, że długi czas sądziłam, że w piramidzie znajduje się fiołek – a tu proszę, ani śladu. Ciekawe co odpowiadało za to wrażenie. Jest to zresztą bardzo charakterystyczna dla tego okresu w perfumiarstwie mieszanina wszystkiego ze wszystkim, przebogata, bujna, nieokiełznana, stąd poszczególne nuty raczej trudno wyłowić. Całość zakotwiczona jest ambrą, nutami drzewnymi i zwierzęcymi, co odpowiada za gęstość kompozycji, jej świetną trwałość i ogólne wrażenie, że obcujemy z perfumami niewspółczesnymi.

Zapach idealny na zimę – kwiaty są tu cieplarniane, wielkie, gęste, świetnie odpędzają zimowy chłód i smętne myśli – wygrywają nawet z najbardziej ponurą pogodą. Ja tego typu perfumy nazywam „buduarowe”, gdyż są rozgrzewające (tak! kwiaty potrafią rozgrzewać!), przytulne i jednoznacznie kobiece. Otulają niczym szlafrok w zimowy wieczór, mają fakturę aksamitu.

W postaci, którą poznałam zapach był zdecydowanie wymagający, a dla obecnych nosów byłby moim zdaniem równie trudny jak inne rozpasane kwiatowce, tak więc polecam testy wyłącznie wielbicielom vintage, do takich zapachów przyzwyczajonych, szczególnie, że nie tak łatwo go teraz dopaść. Trwałość miały kolosalną, projekcję także. Nie wiem co z nich zostało po reformulacji, którą na pewno przeszły.

gardenia
gardenia

Po prostu cudowne.Odkryłam je przypadkowo,nie znając w ogóle ich historii.Ale zaintrygowała mnie staromodna butelka i nazwa-nic mi nie mówiła,ale brzmiała ciekawie.
Od samego poczatku,gdy dane mi było powąchać Le Dix,poczułam-dosłownie,że to coś wyjątkowego.
W małej chmurce aldehydów ujęte są kwiaty,a właściwie bukiecik skromnych,delikatnych kwiatów:róże,konwalie,troszkę bzu i jaśminu.Nie wyczuwam dokładnie pojedyńczych komponentów,są idealnie wyważone,ale delikatność i świeżość kompozycji przywodzi mi na myśl głownie te kwiaty,wymienione w składzie Le Dix.Do kwiatów dołącza się też brzoskwinia,trochę słodka,trochę mechata,zamszowa.
Na koniec do głosu dochodza też głebsze składniki,ciepłe,otulające i mimo że już cięższego kalibru,to nadal wszystko jest subtelne,lekko skórzane,ale nadal kwiatowe.
To,co szczególnie doceniam w Le Dix to niesamowita harmonia,nienachalność,niezaprzeczalny urok i elegancja tej kompozycji.Mogę nosić Le Dix do dżinsów i zwykłego T-Shirtu,ale czuję się wtedy wytwornie,moje ruchy są jakby miękkie,arystokratyczne i mam wrażenie,że uśmiecham się trochę tajemniczo,bo Le Dix ma dla mnie jakąś tajemnicę,taki mały słodki sekret,który znam tylko ja-no bo mało kto pachnie tak cudownymi i rzadkimi perfumami,jak te :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Balenciaga Le Dix Perfume, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Balenciaga Le Dix Perfume, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Le Dix Perfume marki Balenciaga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Le Dix Perfume marki Balenciaga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Elixir des Merveilles Serge Lutens Ambre Sultan Rochas Madame Rochas Rochas Byzance Bvlgari Black Lancome Poeme Yves Saint Laurent Opium Calvin Klein Eternity Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Guerlain Shalimar Parfum Initial Rance 1795 Rue Rance Eau Superbe Calvin Klein Eternity Summer 2009 Bvlgari Bvlgari Eau Parfumee au The Vert Extreme Givenchy Organza Dana Tabu Guerlain Mahora Bvlgari BLV Notte Pour Femme Kenzo Air Laura Biagiotti Venezia Guerlain Shalimar