Marki » B » kwiatowo - zielone « Grupy

Florabotanica Balenciaga dla kobiet

Florabotanica Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Florabotanica Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Florabotanica Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Florabotanica Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Florabotanica Balenciaga dla kobiet Zdjęcia

Florabotanica marki Balenciaga to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Florabotanica został wydany w 2012 roku. Florabotanica stworzyli Olivier Polge i Jean-Christophe Herault. Nutę głowy stanowi mięta; nutami serca są róża, goździk (roślina) i konopie indyjskie; nutami bazy są wetyweria i ambra.

Mięta

Róża Goździk (roślina) Konopie indyjskie

Wetyweria Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Florabotanica by Balenciaga.

Vetyverio
L for Women
Eros Pour Femme

Florabotanica Recenzje Perfum

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Może to nazwa podyktowała mi pierwsze skojarzenia po aplikacji - i poczułam ogród botaniczny. Zapach z początku zielony, lekko ziołowy, wilgotny, ziemisty. A z czasem jakby rozkwitały kwiaty (takie pękate, krwisto-czerwone róże) i przejmowały całą woń tylko dla siebie. Nuta bazy to już tylko delikatne kwiaty.
Na mojej skórze, nie są wyjątkowe. Są miłe dla nosa. Ciekawe jest to przejście od nut głowy do serca. Całość dość elegancka i mocno kwiatowa ( ale bez zbędnego cukru). No i dobre parametry. Warto testować, bo z tego co czytam, to na różnych skórach, wychodzą różne ,,kwiatki" ;)

mamigora
mamigora

Ten zapach nie pozostawia obojętnym i mocno działa na wyobraźnię.
Dla mnie jest wiązanką mokrych traw i ziół, które przyduszają schowaną w środku różę. Tak mógłby pachnieć jeden z tajemniczych eliksirów z gotyckich gier przygodowych.
Florabotanica jest niepokojąca jak wędrówka Wiedźmina odkrywającego nowe terytoria na splątanej ścieżkami mapie. W mojej wyobraźni tak tez pachną kochanki herosów, które kryją się pod strzechą i warzą dlań odurzające mikstury. Te zimne, mroczne i narkotyczne perfumy przywodzą na myśl smagane wiatrem północne krainy i dziką naturę.
Z nowoczesnością mają tyle wspólnego, na ile pozwala grafika komputerowa wiernie odwzorowująca detale fantastycznych gatunków roślin, bo florabotanica jest jak stara baśń przeniesiona na ekran komputera.

Obecnie w głowie mi lambada, sangria i słońce w całym mieście. Może chęć mi przyjdzie na alchemię i czary gdy nadejdzie jesień średniowiecza....

samsara
samsara

Zjawiskowy! Dla mnie to zapach wizjonerów, odkrywczy w tym sensie, że nie jest ostentacyjny ani dosłowny, wymaga wyobraźni i cierpliwości. Nie jest narkotyczny, lecz wprawia w błogostan, nie teleportuje głowy w chmury, lecz odrywa stopy od podłoża. Jest w moim odczuciu zarówno modernistyczny jak forma flakonu, w którym się ukrywa i po staroświecku romantyczny, jak florystyczne wzory zdobiące pudełko perfum.
To zapach, który nie odkrywa wszystkich kart od razu, trzeba się do niego skradać, trzeba go podglądać. Jest niczym ukryte pod dywanem drzwi w podłodze , albo sejf za obrazem. Dlaczego? Bo ma w sobie jakąś wartość dodaną. Gdy już wszystkie nuty wybrzmią na Tobie, a zapewniam, że usłyszysz zarówno różę, goździki, miętę, konopie, ambrę i wetywerię, zaczniesz się zastanawiać: gdzie tu jest pies pogrzebany? Gdzie jest to coś, co sprawia, że nosząc je rosną Ci jednocześnie skrzydła gołębicy, lwia grzywa i pawi ogon. Co odpowiada, za ten nietuzinkowy miks łagodności, dzikości i dumy. Czyżby był jeszcze jakiś tajemniczy składnik, o którym twórca zapomniał wspomnieć. A jeśli tak, to czy było to działanie przypadkowe czy z rozmysłem. Właściwie nie muszę wiedzieć. Wystarczy, że w to wierzę. Wierzę, że ten zapach ma jakiś swój "hidden track". Inaczej nie byłby aż tak...wieloznaczny. Popracujcie nad własnym przekładem - zachęcam.

Falling in
Falling in

Zroszone letnim deszczem różowe róże zaczynają swój taniec. Poruszona lekko mięta kołysze się im u stóp, spływają z jej liści małe kropelki jak błyszczące szkiełka. Powietrze paruje, ale nie dusi, lekko narkotycznie upaja tą czarodziejską nutą. Z każdą chwilą bardziej. I chcesz go więcej i więcej.
Kocham zapach ogrodowych róż, ale nie pomyślałabym, że z tą zieleniną to będzie tak pięknie grać. Zwykle moje wybory oscylują wokół ciepłych mieszanek kwiatów i owoców podbitych wanilią... A tu takie rzeczy... Dla mnie to perfumeryjny orgazm, jak przejście aleją kwitnących lip lub akacji, świeżo skoszona trawa, tutaj róże - na początku ostre wytrawne lekko chłodne, później zwiewne lekko ogrzane ciepłotą ciała nabierają najdelikatniejszej kwiatowej słodyczy jaką znam. I tymi różami chce pachnieć wiosną i latem. Wtedy zapach ma szansę ogrzewać się, migotać na skórze i żyć. Bez dozy słodyczy, cukru, różaną aurą unosić się wokół, i płynąć gdziekolwiek pójdziesz.
Kolejny raz się zakochałam. Uwielbiam to cudo przypadkowo odkryte. Czuje się w nim piękna i szczęśliwa. Jak w pierwszej fazie zakochania, upojona i podekscytowana. Radosna.
Polecam, to zapach inny niż wszystkie. Wymagający - pory roku, słońca,ciepła i jasnych lub kolorowych barw i uśmiechu. Nie wyobrażam sobie założyć do niego czerni czy nosić go zimą.

Evellinnee
Evellinnee

Uwielbiam je! Bardzo kobiecy zapach, intrygujący, bardzo mocno zapadający w pamieć. Trwały. Moim zdaniem jest elegancki, choc moja młodsza siostra powiedziała ze pachnę różanymi paczkami :).

katrinka
katrinka

Zapach jest naprawdę oryginalny. Na każdym jego etapie czuję różę. Początkowo jest mięta, potem wybuch soczystej zieleni w miarę upływu czasu, gdy zanika, róża nadal pozostaje, ale dołącza wetiwer. Nawet czuć konopie i chyba uzależniają ;-), bo narkotyczny efekt występuje-zapach odurza i chce się go wąchać i wąchać! Perfumy wciągające i zdecydowanie nowoczesne. Zielone i soczyste jak mokry ogród i dość ostre, dają po nozdrzach :-) Będą doskonałe jako perfumy na dzień, a także wiosną i latem. Flakon w ciekawym wydaniu. Trwałość przyzwoita, ponad 8 godzin. To perfumy dobrej energii, pewnej siebie kobiety. Intrygujące!

tofik1984
tofik1984

W zupełności zgadzam się z recenzją Marimeko. Zapach odurza, chce się go wąchać i wąchać. Czuć różę ale w otoczeniu całego ogrodu, nawet można wyczuć słońce i wiatr , troszkę siana, za chwilkę mała zimna nutka się pojawia i znika. Bardzo intrygujące i ciekawe perfumy.

Marimeko
Marimeko

Oj Florabotanica odurza...jak narkotyk,jak te konopie indyjskie w składzie.Nareszcie zapach ciekawy a nie ulepny i słodki jak większość na rynku...Jest kwiatowy-róża wychodzi na prowadzenie,plus chłodna mroźna nuta-mięta plus konopie-co za ciekawy zapach! Bardzo podoba się otoczeniu-słyszę komplementy co mnie zasakauje bo nie jest to typowy zapach...bałam się że będzie ludziom przeszkadzał a tu proszę,podoba się :) Jeszcze jedna uwaga-wydaje mi się być mało kobiecy,jednocześnie pełen mrocznego seksapilu.Powiem Wam w tajemnicy dlaczego chciałam poznać ten zapach-używa go pewna drag queen i fakt-zapach pasuje do drag idealnie :D sama się w nim (zapachu) zakochałam :)

Arsenicum
Arsenicum

Bardzo dobry, oryginalny, niebanalny, zmienny i przewrotny zapach. Jego parametry zachwycają. Jeśli ktoś szuka trwałego, dobrze projektującego zapachu na okres wiosenno-letni, to z czystym sumieniem polecam Florabotanica.
Otwarcie jest dziwne - przez pierwsze kilka minut sam nie wiem co czuję. Silnie stężony, różany aromat, który po chwili diametralnie się zmienia. To swego rodzaju preludium, zapowiedź pięknej mięty, która stanowi serce kompozycji. Mięty świeżej, naturalnej, letniej, uniwersalnej. Nie odbieram Flory w tych fazach, jako perfum dla kobiet, myślę, że mogą sprawdzić się na męskiej skórze - na mojej rozwijają się ciekawie. Mięta jest bardzo silnie wyczuwalna, ogarnia mnie zdziwienie, gdyż dominuje ona stosunkowo długo. Gdy ziele zejdzie z tonu, pojawia się goździk, powraca róża, która zniknęła wraz z otwarciem. Tutejsze rośliny są zdystansowane i chłodne. Interesujące, jakby zmrożone. Stan, w którym kwiaty wieją chłodem nie trwa wiecznie, po jakimś czasie nabierają one słonecznych refleksów, wtedy kompozycja wkracza na ścieżkę płci pięknej.
W tych perfumach cały czas czuję "coś" niezidentyfikowanego, "coś", co pobrzmiewa w tle, "coś", co nabiera siły z minuty na minutę. To chyba ta marihuanka wprowadza tyle dziwności do kompozycji. Nigdy nie wąchałem jej krzaczka, miałem wątpliwą przyjemność przebywać w pomieszczeniu, w którym ją palono, nie wspominam zbyt dobrze tego zapachu. Tutaj również go odnajduję, jednak w formie świeżej, zielonej, może żywej?
Trwałość, jak na zapach wiosenno-letni doskonała. Od 6 do 8 godzin. Projekcja bardzo dobra, słabnie po czterech godzinach.

Alarte
Alarte

Cóż, pojawiają się od czasu do czasu mody na dziwaczne zapachy i właśnie w naszym (moim i żony) otoczeniu coś takiego ma miejsce w odniesieniu do Florabotanici - wypada to mieć, a nawet używać.
Próbuję zgadnąć, co autor tego zapachu miał na myśli i przy dużej dozie dobrej woli wychodzi mi, że chyba chciał stworzyć przeciwagę do tych słodziaków, nieznośnych już przez swoją wszechobecność. Wziął jednak trochę za duży rozpęd - wyszło faktycznie coś niepowtarzalnego, ale chyba tylko dla miłośników perfum z gatunku "dziwnych".
Znam kilkanaście osób używających Florabotanici i uważam, że jest bardzo dobrze, jeżeli na kimś ten zapach przypomina mocno podrasowany Un Jardin Sur Le Toit Hermesa. To jest najlepsza opcja, ale mało kto ma tyle szczęścia. Konopi indyjskich jest we Florabotanice do diabła i trochę, więc na większości znajomych jest to po prostu zapach świeżo przygotowanego tzw. skuna (inaczej mówiąc - skręta z "marychy"), który to zapach gorączkowo usiłuje być zamaskowany wonią róży. Znam nawet parę osób, na których Florabotanica pachnie jak nowiutka opona samochodowa, na której ktoś położył różę.
Zapach jedyny w swoim rodzaju, to prawda, ale też jest to takie cudactwo, że jestem wdzięczny Opatrzności za ustrzeżenie mojej żony od poddania się środowiskowej modzie na Florabotanicę :)
Projekcja mocno powyżej przeciętnej; trwałość bardzo duża, niestety...

Melitele
Melitele

Zapach ten na mojej skórze to bardziej flora niż botanica.
Pierwsze skrzypce gra róża oraz goździk a tak chciane i wyczekiwane przeze mnie mięta oraz wetyweria praktycznie nie dochodzą do głosu.
Zapach jest dość prosty w odbiorze i przyjemny dla nosa. Całość lekka i świeża a przy tym trwała. Nie wiem czemu ale kojarzy mi się z romantyczną duszyczką z rozwianym włosiem a nie z reklamującą go Kristen Stewart.

lili-ya
lili-ya

Zapach niespecjalnie w moim klimacie, ale bardzo ciekawy, niby nie ma w nim jakichś niezwykłych składników, ale faktycznie jest niebanalny i ciut cudaczny. Wącham nadgarstek i przenoszę się do tajemniczego, zapuszczonego ogrodu, wciąż jeszcze okrytego poranną rosą. Pachną zdziczałe róże i nadmiernie wybujałe goździki, pachnie mięta i koperek, i moc innych zielonych roślin - pełno tu chwastów. Florabotanica to zapach kwiatowo-zielony, z nutą wetywerii. Z pewnością świetnie sprawdza się w ciepłe dni, bo orzeźwia niczym wspomniana przeze mnie rosa pokrywająca zdziczałą roślinność porastającą opuszczony ogród.

amanda
amanda

Otwierają się zielnie , dość ostro . Można wyłonić ową miętę , której delikatne listeczki wydają łagodny aromat połączony z ostrością wetywerii, której jak dla mnie jest stanowczo za dużo .
Przez jej dominację praktycznie mało wyczuwam inne składniki .
No tak , nazwa nawiązuje do botanicznych doznań , ale czy ktoś nie powstrzymał ręki dodającej wetywerii?
Psuje całość , wypróbowałam je na koleżance z pracy , która bez sprzeciwów jest cierpliwą testerką kiedy chcę się przekonać jak na kimś pachną dane perfumy.
A ciągną się ostro cały czas, bez zmiłuj się .
Dobrze , że na pokrzepienie pojawia się śliczna różyczka.
Wychyla się nieśmiało i łagodzi botaniczne doznania .
Myślę , że umieszczenie ich w kategorii orientalno kwiatowej to przesada.

Izabela
Izabela

Podobają mi się te perfumy. Trwałość i ogon jak na delikatny zapach, faktycznie mają. Ja czuję w nich różę i wetywerię. Nie wiem dlaczego, ale przypominają mi Kelly Caleche Hermesa - może przez tą różę? Flakon niesamowity, super gra w nim światło, z jednej strony niebieski, z drugiej strony czerwony, co pod pewnym kątem tworzy różową poświatę. Moim zdaniem bardzo eleganckie, kobiece perfumy, niekoniecznie dla chłopczycy. Na pewno polecam fankom Kelly Caleche.

vertigo
vertigo

Lubię zapachy nowoczesne, doceniam i lubię niektóre klasyki.
Florabotanica próbuje łączyć klasykę z nowoczesnością, i według mnie efekt jest raczej zły.

Od jakiegoś czasu panuje moda na zapachy nowoczesne, ale w duchu klasycznym: np. Chloe, Eaudemoiselle. Do mnie to zupełnie nie przemawia.
Florabotanica z klasyki ma: różę (ogrodową, niezbyt słodką, dość naturalną), dość wyraźne goździki oraz świeżość, której nie lubię: coś pomiędzy świetlistymi aldehydami a wodną świeżością z kultowych kwiatowo-wodnych zapachów lat 90': L'Eau d'Issey i Escape. Brr.
'Nowoczesności', a dla mnie bardziej chaosu i zamieszania dodaje zielona mięta.
Cała kompozycja dla mnie jest dziwaczna i siląca się na oryginalność. Może zadziorna chłopczyca Kristen Stewart pasuje do kampanii, jednak dla mnie to wszystko jest jakoś nie na miejscu i zrobione jakby w pośpiechu.
Do tego to złośliwe coś ma bardzo dużą jak na współczesne premiery trwałość i ogon!

Zakupowe okazje

53.49 USD
Balenciaga Florabotanica Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Balenciaga Florabotanica Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
57.99 USD
Florabotanica Perfume by Balenciaga, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
59.39 USD
BALENCIAGA Florabotanica 1.7 oz Eau de Parfum Spray
130.00 USD
BALENCIAGA Florabotanica 3.4 oz Eau de Parfum Spray
BALENCIAGA Florabotanica 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Balenciaga Florabotanica, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Balenciaga Florabotanica, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Florabotanica marki Balenciaga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Florabotanica marki Balenciaga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Kenzo Kenzo Amour Torrente L`Or de Torrente Balenciaga Balenciaga L`Essence Estée Lauder Sensuous Noir Cartier La Panthere Hermes Eau des Merveilles Versace Versense Christian Dior Dune Estée Lauder Sensuous Thierry Mugler Alien Essence Absolue Bvlgari Jasmin Noir Balenciaga Balenciaga Paris Giorgio Armani Armani Code for Women Serge Lutens Fille en Aiguilles Gucci Gucci Guilty Hermes Un Jardin En Mediterranee Hermes Elixir des Merveilles Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon