Marki » B » orientalno - przyprawowe « Grupy

Cristobal Balenciaga dla kobiet

Cristobal Balenciaga dla kobiet

Mam: 19 Miałem: 30 Chcę: 10 Ukochany zapach: 1

Cristobal Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Cristobal Balenciaga dla kobiet Zdjęcia

Cristobal marki Balenciaga to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. Cristobal został wydany w 1998 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Gillotin. Nutami głowy są goździk (roślina), liść figi i bergamotka; nutami serca są piwonia, frezja i jaśmin; nutami bazy są drzewo sandałowe, paczula i wanilia.

Goździk (roślina) Liść figi Bergamotka

Piwonia Frezja Jaśmin

Drzewo sandałowe Paczula Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Cristobal by Balenciaga.

Cinema

Cristobal Recenzje Perfum

chjena
chjena

Dziwak taki trochę. Słodki wanilią i frezją, a jednocześnie zielono-kwaśny liściem figowca, gorzki paczulą z goździkiem, miękki drzewem sandałowym. Zdecydowanie przywodzi na myśl dni ciepłe, leniwe, nic tylko pacnąć się na ziemi, przygryzać źdźbło trawy i wsłuchiwać się w brzęczenie owadów. Być może za takie skojarzenia odpowiada nazwa, bo natychmiast przypomina mi się słuchany przeze mnie parę ładnych lat temu porą wiosenno-letnią teksański wykonawca Devendra Banhart i jego spokojna, melancholijna, ale jednocześnie słoneczna piosenka "Cristobal" właśnie. Taki przemijający chilloucik z widokiem na Wielkie Równiny.

Gdyby nie Devendra Banhart, mogłabym w gruncie rzeczy odbierać Cristobal jako perfumy bardziej zobowiązujące, momentami wręcz eleganckie, bo ten goździk i zieloność schowana w niejadalnej słodyczy stawia do pewnego pionu. Zapewne dobrze rozgrzeją zimą, ale w upale nie powinny nikogo zabić. Zgadzam się, że skojarzenia z dość neutralną w swojej słodkości Cinemą YSL są jak najbardziej uzasadnione, jednak Cristobal w moim odczuciu jest ciekawszy ze względu na liść figi, a może po prostu nie przepadam za cierpkością kwiatu migdałowca, jaki serwuje Cinema. Niemniej, Cristobal wart jest poznania nie tylko przez fanów oderwanego nieco od rzeczywistości Devendry Banharta.

lady_poison
lady_poison

Przyjemny otulacz, choć nie z kategorii typowo jadalnej.

Cristobal ma klasę i pewien sznyt oraz miękkość charakterystyczną na Cinemy YSL czy Trouble Boucheron. Miałam te oba zapachy i wyczuwam bardzo duże podobieństwo.
Wanilia, drzewo sandałowe oraz bergamotka to nuty wiodące prym w Cristobalu. Dałabym sobie coś uciąć, że czuć też migdały i ambrę, które nie są wymienione w składzie.
Choć piękny, wydaje mi się że na dłuższą metę może jednak trochę znużyć.

germanita
germanita

przewspaniały!
przecudny!
nosi go kobieta dojrzała, spełniona, piękna, bogata, obwieszona złotem ale z klasą. oj z klasą! i co ważne - kobieta ta nie jest aseksualna! przeciwnie!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Balenciaga Cristobal, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Balenciaga Cristobal, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Cristobal marki Balenciaga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Cristobal marki Balenciaga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Organza Indecence Fendi Fendi Theorema Shiseido Feminite du Bois Ginestet Botrytis Escada Escada Collection Christian Dior Dior Addict Laura Biagiotti Venezia Thierry Mugler Innocent Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Carolina Herrera 212 Sexy Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Nina Ricci Les Belles de Ricci Belle de Minuit Christian Dior Dolce Vita Rochas Alchimie Kenzo Kenzo Amour Christian Dior Poison Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Chanel Coco Eau de Parfum Alexander McQueen Kingdom Chanel Chanel N°5 Eau Premiere