Marki » B » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Balenciaga Paris Balenciaga dla kobiet

ozonowy
wodny
Balenciaga Paris Balenciaga dla kobiet Filmy Balenciaga Paris Balenciaga dla kobiet Filmy Balenciaga Paris Balenciaga dla kobiet Filmy
Balenciaga Paris Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Balenciaga Paris Balenciaga dla kobiet Zdjęcia

Balenciaga Paris marki Balenciaga to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Balenciaga Paris został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Polge. Perfumy zawierają takie składniki, jak goździk (roślina), paczula, cedr virginia, fiołek i liść fiołka.

Goździk (roślina) Paczula Cedr Virginia Fiołek Liść fiołka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Balenciaga Paris by Balenciaga.

Balenciaga L`Essence
Trussardi Skin
Simply Jil Sander
Meteorites
mb02

Balenciaga Paris Recenzje Perfum

katrinka
katrinka

Kolejne moje ukochane perfumy! Pachną inaczej. Kompozycja ta jest bardzo wytworna i bardzo kobieca. A przede wszystkim nowoczesna. Kocham w tych perfumach to, że są delikatne a zarazem mocne. Zielone, świeże i przestrzenne. Ta pudrowość kojarzy mi się z zapachem eleganckiej, pewnej siebie kobiety i… luksusowym makijażem, kremową szminką…
Wyczuwam przede wszystkim fiołka i cedr, ale jakie to wszystko dobrze wyważone!
Niezwykłe perfumy, noszenie ich jest wielką przyjemnością, dodatkową ich zaletą jest świetna trwałość.

auricome
auricome

Zapach bardzo oryginalny, trudny w noszeniu. Zauważyłam, że efekt zmienia się w zależności od tego czy skóra jest ciepła czy chłodna. Na początku piękne fiołki , które kojarzą się z meteorytami Guarlain:). PO około 2 godzinach noszenia zapach nabiera bardzo wyraźnych pudrowych nut i tutaj rodzi się problem: jeśli skóra jest wilgotna i rozgrzana zapach pudru przybiera bardzo ciepłe i przyjemne zabarwienie ( ja je nazywam szaliczkowym;)), otula, jest bardzo kobiecy i delikatny. Natomiast gdy moja skóra jest wysuszona i chłodna nuty pudrowe stają się duszące, przypominają nawet nieco zapach kurzu.
Zapach jest bliskoskórny, nieco intymny. Kojarzy mi się z wieczorem przy kominku z herbatką w ręku.
Pomimo trudności z " ładnym rozwijaniem " nuty pudrowej zapach uwielbiam:).

Magda14012
Magda14012

Piękny, kobiecy zapach, zielony, subtelnie pudrowy. Kojarzy się z porankiem, kiedy w bieliźnie biegamy po pokoju, dobieramy dodatki do stroju. Jeszcze dzień się na dobre nie zaczął, łóżko nie pościelone, w łazience czekają kosmetyki do makijażu.
I ten zapach pogranicza snu, lekko pudruję nos i czuję jak fajnie pachnę.
Niezwykle uniwersalny, w zasadzie na wiosnę, lato, jesień idealny. nadaje się do pracy i na pogaduchy z koleżanką albo randkę. To zapach niedomówień, tajemnicy. Charlotte Gainsbourg faktycznie doskonale pasuje do Paris.

conneryfan
conneryfan

Kupiłem bo uwielbiam fiołki, może i jest trwały ale mało fiołkowy. Wcześniej kupiłem Violetta Di Parma i to idealny fiołek , naturalny, piękny. Jednak strasznie ulotny. Ktoś zna jakieś inne fiołki w butelce?^_^

Edi
Edi

Noszę Paris od kilku dni, otulam się nimi od rana do wieczora. Miła pudrowa mgiełka, coś w rodzaju dobrego pudru, który zapaszkiem lekko nas za nos wodzi. Fiołek, fiołek, puder, puder. Klasycznie, elegancko, nienachalnie i delikatnie. Czasem dla odpoczynku, leniwie w weekend, mogę tak pachnieć. Gdy zamykam oczy i zastanawiam się do kogo ten zapach najbardziej pasuje to widzę eteryczną blondynkę biegnącą w mglisty poranek do pracy, pod pachą ma gazetę i parasolkę, której nawet nie otwiera optymistycznie patrząc w górę na siąpiący deszczyk.

Lizbet
Lizbet

Balenciaga? Pff, jego moda jest dla mnie przereklamowana, więc po co sobie zawracać tym nos, tyle jest do powąchania... A jednak wychodząc z perfumerii chwyciłam butelkę i psiknęłam na ramię. No miło, ale nic nadzwyczajnego. I nagle przełom, bo zapach ten zaczął mnie prześladować, coś mnie do niego ciągnęło, "muszę go mieć", pomyślałam. I tak trafił do mojej kolekcji i stał się jednym z ulubieńców.
Jeśli chodzi o nuty, to wyczuwam właściwie jedynie fiołka. Paris jest delikatnie pudrowy, ale w połączeniu z ostrawym cedrem, puder jest tak subtelny, że prawie go nie ma. Pozostałe składniki są tak idealnie zmieszane, że nie jestem w stanie ich rozpoznać, tworzą idealną harmonię.
Charakterem faktycznie przypomina wspomniane Infusion d`Iris; charakterem, bo to dwa zupełnie różne zapachy.
Wątpię jednak, że tak pachnie Charlotte Gainsborough, to niegrzeczna dziewczynka ;) a ten zapach jest zdecydowanie klasyczny.

Projekcja średnia, trwałość do 6 godzin.

chjena
chjena

Paryż? Niee, na pewno nie ten perfumeryjny, tajemniczy i szyprowy... To raczej wizerunek Paryża lansowany w ciągu ostatnich lat na blogach lifestyle'owych i w literaturze kobiecej. Hasło "bądź zawsze uśmiechniętą, dobrze odżywiającą się, ale popijającą wino i kryjącą się za okularami przeciwsłonecznymi paryżanką!". Nie mówię, że to źle - porady są czasem infantylne, ale z drugiej strony potrafią poprawić humor. W końcu dobrze czasem oderwać się od smutnej rzeczywistości i zainspirować się współczesnym myśleniem o french chic, wskoczyć na rower z bukietem kwiatów wystających z torebki. Strój codzienny, miękko otulający ciało, ale w dalszym ciągu stylowy, z malutkim akcentem elegancji. I właśnie takiego obrazka idealnym uzupełnieniem jest Balenciaga Paris - śliczny fiołek, którego uniesie tylko pozytywnie nastawiona do życia kobieta. Właściwie te perfumy na fiołku zaczynają się i kończą, mając lekko kremowe wykończenie, za które odpowiedzialny jest goździk. Łagodna projekcja nikogo nie zaatakuje ani nie urazi, trwałość zdecydowanie poranna - taki optymistyczny początek słonecznego dnia, po około 4-5 godzinach wymaga ponownej aplikacji.

Jeśli jednak ktoś żałuje, że nie urodził się w tym filmowym mieście świateł, albo tęskni za klimatem powieści Zoli, a może Remarque'a, chciałby napić się calvadosu w zaciemnionej dymem tytoniowym kafejce - to nie ten adres.

f_aa
f_aa

Biegając dziś wczesnym rankiem, natknęłam się w trawie na stojącego na baczność fiołka. To skłoniło mnie do rozważań o obecności tej nuty w perfumach. Wiele lat temu sięgnęłam po Insolence i zapach prawie mnie zadusił.Od tamtej pory omijałam fiołki z daleka...do czasu Paris Balenciagi. Nie ukrywam, że inspiracją stała się dla mnie ambasadorka zapachu, Charoltte Gainsbourg, która niebywale mnie intryguje. To świetna piosenkarka i odważna aktorka o głosie (i ciele) podlotka.
Perfumy Balenciagi to fiołek delikatnie posypany pudrem; zapach przysiada ostrożnie na skórze i ma tę magiczną zdolność przypominania o sobie przy nieoczekiwanym ruchu ręki czy głowy. I dlatego najlepiej smakuje wczesną wiosną,kiedy poranki są jeszcze chłodne i wietrzne.Przepiękny zapach - czuję się w nim...taką wiosenną sobą:)

Dagmy
Dagmy

Połączenie cedru z fiolkiem sprawia, ze te perfumy pachną jak Grey Flannel Geoffrey Beene. Grey Flannel stoi sobie od dziesięciu lat na półeczce mojego lubego, ktory ani myśli ich używać - fakt dostał je ode mnie i nigdy nie ukrywał, ze mu się nie podobają.
To podobieństwo sprawia, ze Balenciaga Paris pachnie dla mnie po męsku.

Rozterka
Rozterka

Oczekiwałam słodkawego pudrowego fiołka ozdobionego goździkiem i paczulą.a w otwarciu otrzymałam suche sianko i zgniecione fiołkowe listki.
Goździka nie czuję wcale.

Juz miałam załować ,że go kupiłam.
Po pół godzinie zapach nieco zgęstniał, pokazał się lekko pudrowy śliczny fiołek zagubiony w trawie. Bardzo mi się ta odsłona podobała.

Ja naprawdę chciałabym czuć ta chmurę pudru, albo chociaz pudrową poświatę a tu prawie nic.
Zapach bardzo dobry na codzień, łagodny , nieinwazyjny, dosyć trwały. Bardzo naturalny , bez syntetycznych nut.
Sądzę ,że latem będzie się jeszcze ładniej układal na skórze.

Na szczęscie na mojej skórze nie przypomina Skin , ktory brzmiał siuśkowato :)

von dita
von dita

Ładny, pudrowo-fiołkowy zapach.Niestety,zupełnie sie nie dobraliśmy:) z dużą chęcia wymienię się.

Beata Maria
Beata Maria

Co nos, to- "obyczaj" :-) Paris jest dla mnie zdecydowanie szyprowo-kwiatową kompozycją. Pięknie poprowadzony goździk idący pod ramię z delikatnym fijołkiem a wszystko na mocnym dywanie cedrowym. paczula gdzies tam..... pobrzękuje. Dla mnie zdecydowanie szyprowy. Pudru nie wyczuwam. Dosyć zdecydowana kompozycja, interesująca i intrygująca, doskonała na cieplejsze dni, chociaż... może być i całoroczna. Nie bez przyczyny został ten zapach wyróżniony jako "Doskonałość Roku" przez TS. Ciekawy, nie przeladowany flakonik.

amanda
amanda

W tym zapachu czuć zieleń,ale taką nie gorzkawo wytrawną,lecz słodką. Liście a wśród nich słodycz uroczego malutkiego fiołka.
Ciepły zapach z lekkim pojawiającym się puderkiem,który z czasem zaczyna coraz bardziej dominować,zostawiając liście w tyle.
Ot,taki przyjemny,spokojny zapach.Szczególnie nie porywa, jest taki zupełnie normalny.
Szypru zupełnie nie wyczuwam, no chyba,że gdzieś czai się w tej pudrowości i nie można z nim się spotkać.

dianthus
dianthus

Pierwsze 5 minut to Prada Infusion d'Iris zanurzone w cytrusach przechodzących w ostre zielone akordy. Następna symfonia to kopia Skin Trussardi. Na mojej skórze Balenciaga rozwija się jednak z mniejsza mocą i większą zielenią w tle. Chwilę mi zajęło zanim odkopałam w głowie Skin, zmylił mnie zimny początek. Zapach z wielka elegancją, klasą, raczej na ciepłe miesiące, gdyż jest w nim sporo orzeźwienia. Liście fiołka są, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie są pozostałe składniki wymienione na stronie. Żadnego z nich nie czuję /._.\

monika690
monika690

Naprawdę ładny kwiatowo- pudrowy zapach, taki klasyczny, można w nim wyczuć starą szkołę perfumiarską. Nie każdemu się spodoba, gdyż ten puder może przytłaczać. Gdy zapach się rozwinie faktycznie przypomina Skin Trussardiego(to dla Kasieńki)

Izabela
Izabela

Po 12 letniej przerwie Balenciaga przedstawił nowe perfumy. Byłam ciekawa, jaki to będzie zapach. Flakon przepiękny, prosty ale jednocześnie intrygujący.
Początkowe nuty mój nos przyjął z zadowoleniem. Pomyślałam, że się polubimy. Były to nuty zielone z fiołkami w parze. Bardziej zielona polana usłana fiołkowym dywanem. Niestety do tej scenerii dołączyła pudrowa chmura. I ta chmura już do końca przysłania fiołki. I nastąpił koniec początkowo obiecującej znajomości. Trwałość perfum i projekcja bardzo dobra. Ale niestety nie lubię pudrowych chmur. Szkoda.

Zakupowe okazje

34.20 USD
Balenciaga Paris L'essence Perfume by Balenciaga, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
48.79 USD
62.99 USD
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
63.99 USD
Balenciaga Paris L'essence by Balenciaga Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
64.69 USD
68.99 USD
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
Balenciaga Paris by Balenciaga Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Women
72.99 USD
Balenciaga Paris L'essence by Balenciaga Eau de Parfum Spray 1.7 oz Body Lotion 3.4 oz for Women
73.99 USD
BALENCIAGA B. Skin Eau De Parfum 1.7 oz Eau De Parfum Spray
BALENCIAGA B. Skin Eau De Parfum 1.7 oz Eau De Parfum Spray
BALENCIAGA B. Skin Eau De Parfum 2.5 oz Eau de Parfum Spray
BALENCIAGA B. Skin Eau De Parfum 2.5 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Balenciaga Balenciaga Paris, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Balenciaga Balenciaga Paris, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Balenciaga Paris marki Balenciaga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Balenciaga Paris marki Balenciaga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Cartier La Panthere The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Dune Chanel Allure eau de parfum Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Organza Indecence Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Shalimar Parfum Initial Burberry My Burberry Christian Dior Midnight Poison Chanel Chance Eau de Toilette Narciso Rodriguez Narciso Chanel Coco Noir Vivienne Westwood Boudoir Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Serge Lutens Feminite du Bois Hermes Eau des Merveilles Balenciaga Balenciaga L`Essence Fendi Fendi Theorema