Marki » B » kwiatowo - zielone « Grupy

Mam: 32 Miałem: 22 Chcę: 26 Ukochany zapach: 2

ozonowy
wodny
Balenciaga L`Essence Balenciaga dla kobiet Filmy
Balenciaga L`Essence Balenciaga dla kobiet Zdjęcia Balenciaga L`Essence Balenciaga dla kobiet Zdjęcia

Balenciaga L`Essence marki Balenciaga to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Balenciaga L`Essence został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Polge. Perfumy zawierają takie składniki, jak wetyweria, paczula, fiołek, liść fiołka, nuty zielone, drzewo sandałowe i cedr.

Wetyweria Paczula Fiołek Liść fiołka Nuty zielone Drzewo sandałowe Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Balenciaga L`Essence by Balenciaga.

Balenciaga Paris
Grey Flannel
She Wood Velvet Forest Wood
Simply Jil Sander
Trussardi Skin

Balenciaga L`Essence Recenzje Perfum

Lizbet
Lizbet

Moje pierwsze spotkanie z nim było przykre, powąchałam, pomyslałam "nic z tego", ale postanowiłam, że zostaniemy przyjaciółmi, więc zrobiłam drugie podejście. Opłaciło się.

L`Essence to oda do zieloności. Otwracie zielone, na lekko starawą nutę przypominającą mi Chanel no. 19 EDT, ale ta nuta trwa tylko moment. Potem jest po prostu zieloność. Piękna, szlachetna, nie przegadana, lekko ciężka cieżkością zieloności. Głęboko w tle ukrywa się fiołek i drzewo sandałowe - dzięki temu zapach ma w sobie reminiscencje orginału, ale według mnie nie jest do niego bardzo zbliżony. L`essence to raczej jazzowa kompozycja na temat klasycznej opery, gdzieś są jakieś takty, które da się rozpoznać, ale całość tworzy nową jakość. Paris jest pudrowo fiołkowe, a ten flanker jest zielono-świeżo-ciężki z subtelnymi fiołkowymi nutami.

O ile Paris określiłabym jako zapach klasycznie piękny, taki do pereł i butów na obcasie, to L`essence ma w sobie pazur, jest przekorny. Ni to świeży, ni to stary, ni to klasyczny, ni to nowoczesny. Intrygujący. Zdecydowanie pasujący do reklamującej go aktorki. Jeden z piękniejszych zapachów jakie ostatnio ukazały się w sieciowych perfumeriach.

perfumeholic88
perfumeholic88

Zieloność, mokre liście pachnące deszczem i poranną rosą. Wilgotna trawa, po której stąpamy boso w letniej, białej na wpół przezroczystej sukience pod którą nie ma nic.. Rozwiane długie włosy pieści ciepły wiatr, a nieśmiałe poranne słońce muska alabastrową skórę. Tak dla mnie pachnie L´Essence. Piękny, zielony, wręcz mokry aromat liści fiołka, łąki o poranku. Chcę mieć i nosić nawet codziennie!

fortissimo1603
fortissimo1603

Pisanie o moich ulubionych zapachach sprawia mi największą trudność, jest tyle myśli, tyle pięknych skojarzeń, które chciałabym opisać. A czasem skojarzenia znikają i zostaje tylko skończone piękno, przyjmowane całościowo, nie dające się rozdzielić na składniki. Tak samo jak miłość do swojej drugiej połówki przyjmuje się całościowo, wraz ze wszystkimi zaletami i wadami drugiego człowieka, tak te perfumy przyjmuję ze wszystkimi nutami, najdrobniejszymi niuansami, nie rzadko nieuchwytnymi a czasem nieopisywalnymi.
Dla mnie to przepiękne perfumy, muszę uwierzyć na słowo, że wszystkie wymienione składniki są tam obecne, bo nie mam zamiaru rozkładać tego zapachu. Nawet jakbym chciała go rozłożyć, to wyszłyby tutaj tylko suche słowa nie oddające nawet odrobinę tego jak pachnie L’Essence.
Najbardziej trafne skojarzenie, które przyszło mi na myśl to złowrogi i tajemniczy las z filmowego obrazu Larsa Von Trier’a. Zasugerowałam się chyba za bardzo reklamą z Gainsbourg, ale według mnie idealnie pasują i łączą postacie „jej” i „jego” a esencją tych perfum jest filmowy plakat. To zapach wilgotnych roślin, ziemi i powietrza z jednej strony a z drugiej cielesny, wręcz wpijający się w skórę. Swoją drogą film bardzo mi się nie podobał, nie lubię go, za to Balenciagę kocham. Największy paradoks owych skojarzeń. Film był wręcz makabryczny, depresyjny, okropny. Jego klimat jest przeciwstawny do klimatu perfum, ale ten zagadkowy las, który miał w sobie coś niezrozumiałego, uspokajającego i w pewnym stopniu przynosił ukojenie idealnie odwzorowuje klimat Balenciagi.
Parametry użytkowe bardzo dobre. Polecam wszystkim testowanie. Przepiękne perfumy.

Dagmy
Dagmy

Bardzo podobny do Balenciaga Paris, który z kolei jest dla mnie podobny do Grey Flannel Geoffrey Beene. Taka zapachowa matrioszka.

ewa81
ewa81

Po prostu przepiękny, według mnie, prawie identyczny jak Balenciaga Paris, tylko po pewnym czasie wyłania się zapach drzewa sandałowego, poezja....

Edi
Edi

Zaczyna się mokrymi i zielonymi liści, nawet trochę ponuro i mgliście. Z czasem zapach nabiera coraz więcej fiołka, jest bliskoskórny i bardzo podobny do Insolence. Trwałość 6-8 godzin, delikatny ogon.

Avis8
Avis8

Bardzo cielesny zapach....nie wiem jakie słowo pasuje aby określić jego unikalnosc napewno jest bezpretensjonalny i nie krzyczy patrz na mnie. Jest subtelny i jak dla mnie przeznaczony tylko i wyłącznie dla kontemplacji ukochanego:) jest obok swojej subtelności tak zmysłowy ze nie ubralabym sie w ten zapach do pracy czy spotkania towarzyskie. Jest tylko dla mnie i mojej drugiej połowy:)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Balenciaga Balenciaga L`Essence, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Balenciaga Balenciaga L`Essence, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Balenciaga L`Essence marki Balenciaga. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Balenciaga L`Essence marki Balenciaga reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Prada Infusion d'Iris Christian Dior Dune Kenzo Kenzo Amour Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Serge Lutens Fille en Aiguilles Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Bottega Veneta Bottega Veneta Hermes Eau des Merveilles Giorgio Armani Armani Code for Women Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Yves Rocher Voile d'Ambre Guerlain La Petite Robe Noir Tom Ford Sahara Noir Balenciaga Balenciaga Paris Chanel Allure eau de parfum Lancome Tresor Prada Prada Candy DSQUARED² She Wood Velvet Forest Wood Gucci Envy Serge Lutens Chergui