Marki » A » aromatyczno - fougere « Grupy

Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn

Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn

Mam: 31 Miałem: 26 Chcę: 12 Ukochany zapach: 2

lekko korzenny
Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Filmy Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Filmy
Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia Azzaro pour Homme Azzaro dla mężczyzn Zdjęcia

Azzaro pour Homme marki Azzaro to aromatyczno - fougere perfumy dla mężczyzn. Azzaro pour Homme został wydany w 1978 roku. Azzaro pour Homme stworzyli Gerard Anthony, Martin Heiddenreich i Richard Wirtz. Nutami głowy są kminek, irys, lawenda, szałwia muszkatołowa, bazylia, anyż, bergamotka i cytryna; nutami serca są drzewo sandałowe, jagody jałowca, paczula, wetyweria, cedr i kardamon; nutami bazy są skóra, fasolka tonka, ambra, piżmo i mech dębowy.

Kminek Irys Lawenda Szałwia muszkatołowa Bazylia Anyż Bergamotka Cytryna

Drzewo sandałowe Jagody jałowca Paczula Wetyweria Cedr Kardamon

Skóra Fasolka tonka Ambra Piżmo mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Azzaro pour Homme by Azzaro.

Rive Gauche pour Homme
Azzaro Pour Homme L'Eau
Azzaro Pour Homme Summer Edition 2013

Azzaro pour Homme Recenzje Perfum

artplast
artplast

Testowana wersja tester z 2014 r., zapach piękny klasyczny anyżowo-kumarynowy, ale kompletnie nietrwały i o znikomej projekcji (4 cm od powierzchni skóry), na odzieży bawełnianej również znikoma projekcja i trwałość. Kiedyś ten zapach miał normalne parametry, obecnie wersja tester 2014 r. może się nadawać dla chorego leżącego w łóżku i nie wychodzącego z domu, czy szpitala, aby polepszyć nastrój i dać efekt czystej elegancji w dawnym stylu. Podobnie jak współczesny Tabac, te same parametry.

otaku
otaku

Cóż, każdy może mieć swoje zdanie, nie każdy musi dziś nosić na sobie klasyka od Azzaro z lat osiemdziesiątych i to jeszcze bardziej dodaje mu siły. Azzaro wypuścił kilka bardzo dobrych pachnideł ale klasyka żadne z nich nie przebiło, nawet megapopularny Chrome.

Wyobraźcie sobie 25-30 letniego chłopaka w kabriolecie Alfa Romeo Spider (1966-1993). Czy w tym samochodzie będzie wyglądał jak stary dziad? Czy może jak młodzieniec z klasą i niebanalnym gustem? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista, ten samochód doda mu polotu, a jeśli trzeba doda szyku jego sportowej marynarce. I mniej więcej tak właśnie ja - trzydziestolatek - odbieram noszenie na sobie Azzaro pour Homme. Ten zapach po prostu mi się podoba i nie czuję się w nim staro, a wręcz przeciwnie - fakt dodaje mi kilka lat, ale w tym pozytywnym znaczeniu. Nie potrafię znaleźć na to właściwych słów, ale czuję się w nim elegancko i dojrzale. Jest genialny, znakomicie skomponowany, łączący szyk ze świeżością, świeżość z ziołową słodyczą. Męski zapach z klasą. Moje słowa w pewnym sensie oddaje reklama z Ianem Somerhalderem.

aegon
aegon

Na temat źródeł pochodzenia Azzaro krąży pewna legenda: "Gdy B. widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, rzekł do Noego: Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią. Ty zaś zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego, ja zaś sprowadzę na ziemię potop, aby zniszczyć wszelką istotę pod niebem, w której jest tchnienie życia; wszystko, co istnieje na ziemi, wyginie, ale z tobą zawrę przymierze. Spośród wszystkich istot żyjących wprowadź do arki po parze, samca i samicę, aby ocalały wraz z tobą od zagłady. Z każdego gatunku ptactwa, bydła i zwierząt pełzających po ziemi po parze; niechaj wejdą do ciebie, aby nie wyginęły...aha i nie zapomnij zabrać krzaka lawendy, co by za parę (tu zdania będą podzielone) tysięcy lat ludzie mogli do pachnideł kwiatu tego dodawać." Noe zrobił tak jak mu B. przykazał i przez to dzisiaj wąchać możemy m.in. Azzaro pour Homme. Bo napomknąć trzeba, że Noe był sprytniejszy niż się B. wydawało i wrzucił na arkę jeszcze anyż, sandałowiec oraz parę innych kwiatków i przypraw. Taki cwaniak!

No, i przyszedł rok 1978 (ten sam w którym goście z zespołu Village People nagrali przebój YMCA, chociaż nie wyglądają na takich, którzy używaliby zacnych pachnideł:)) i z komponentów przemyconych prze Noego, jego francuskim potomkom udało się stworzyć super samcze dildo, pieszczące damskie i męskie otwory...nosowe. Klasyczny rodowód czuć w nim od początku do końca. Nawet przez chwilę nie ma wątpliwości, że to zapach z okresu szerokich nogawek i długich kołnierzy. Tak jak zielony Polo, czy Gentleman Givenchy.
Z mniejszym prawdopodobieństwem mogę zaryzykować tezę, że mój ojciec używał go (jeśli miał dewizy;)) chodząc na randki, lecz z większym prawdopodobieństwem, że nosił go Roger Moore jako agent 007. Tak, Roger Moore jest synonimem Azzaro. Ten rasowy sznyt tamtego okresu jest wypadkową działania Moora i Azzaro. Dobrze skrojony garnitur, klasyczna mucha, a w dłoni do wyboru: pistolet, cygaro albo martini z wódką (wiadomo jakie;)) - ten zestaw musiał uzupełniać Azzaro pour Homme. Tylko, że agent 007 to...fikcja, a Azzaro prawdziwy jak cholera. Zero ściemy, czuję go jakby tu był, mówię Wam.

I chociaż minęło sporo lat, i trudno rozpoznać poczciwego Rogera w tym dziadku na współczesnych fotografiach - to Azzaro odnowiło swój image, zatrudniło Enrique do promocji i dalej wygląda młodo, i dalej spełnia rolę lokomotywy firmy.
Bo wiecie, z tym zapachem jest tak, że po prostu się nie nudzi i można go wąchać pasjami, czyżby przez legendarne pochodzenie? Jest to niewykluczone, a na potrzeby tej recenzji nawet niezbędne...W końcu, jeśli wokół czegoś stworzymy legendę, wtedy lepiej to wygląda, smakuje i pachnie... :)

Kokos ;)
Kokos ;)

Troszkę się go naszukałem w perfumeriach ale nareszcie go znalazłem.
Klasa sama w sobie!
Całość jest bardzo mocna i męska. Męskość zamknięta w flakonie.

Otwarcie jest intrygujące. Pierwsze nuty to woń gęstego kwiatowego syropu. Nigdy wcześniej żadne perfumy nie wywołały u mnie podobnych skojarzeń. Po kilku minutach dochodzi przewodnik tej kompozycji - główny dyrygent czyli mech dębowy który się świetnie wtapia we wszystkie nuty z otwarcia. Wraz z biegiem czasu całość staję się coraz bardziej zielona i świeża nie tracąc jednocześnie pięknych syropowych akordów. W bazie dociera do moich nozdrzy woń Ambry która ociepla całość dodając niesamowitego uroku.

Moim zdaniem te perfumy idealnie nadają się na romantyczny wieczór w eleganckiej restauracji z równie elegancką i piękną kobietą. Na pewno pachnąc Azzaro PH wieczór nie skończył by się na samej kolacji.

Podsumowując fenomenalny klasyk którego odkrycie spowodowało u mnie perfumeryjny zawrót głowy.

ryszard
ryszard

Klasyka, na początku pachnie dymem tytoniowym, potem się wysładza i pachnie fajnie ziołowo (przypomina mi troszkę Quorum Silver). Jednak nie dla mnie, raczej dla panów po 50-tce.

pawelota
pawelota

Następca Paco Rabanne Pour Homme i starszy brat Rive Gauche YSL. Pozycja obowiązkowa na półce wielbicieli zapachów paprociowych. Bardzo bogata kompozycja zapachowa,około 320 składników. Bardzo zwarta i przemyślana. Elegancki klasyk z humorem, raczej do marynarki. Zajmuje we Francji do dnia dzisiejszego 5-te miejsce w sprzedaży, a to o czymś świadczy. Na pewno, nie dla młodych.

Seth
Seth

Wonna ikona męskości, wybitna kompozycja dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Zachwyci koneserów a odstręczy amatorów, wynosząc na piedestał sztuki czyniącą pomiędzy nimi różnicę. Na mojej skórze uderza wymagającym – lekko przełamanym gorzkimi cytrusami – akordem kwiatowo-ziołowym z dominującą lawendą, do której przy akompaniamencie ciepłych przypraw dołącza duet wetywerii i paczuli adorowany przez szlachetne aromaty drzewne, których piękno i fantastyczną harmonię niezwykle długiego wybrzmiewania, podkreśla entuzjastyczny aplauz mchu dębowego i piżma. Genialnemu warsztatowi zawdzięcza zapach wyjątkową spójność – gęsto tkanej, fraktalnej prawie struktury – zadziwiającą w kontekście użycia rzekomo ponad trzystu składników, których rzeczywistą mnogość intuicyjnie się wyczuwa. Dzięki najwyższej jakości użytych ingrediencji, zapach charakteryzował się porażającą ekspozycją i niezwykłą trwałością, dostosowaną do dyktowanej manierami i dobrym smakiem – ówcześnie przypisanym użytkownikom zapachów niczym monogramy ich koszulom – oszczędnej aplikacji, gdyż zbytnia koncentracja odbierała mu urodę. Reguła ta obowiązuje i teraz, pomimo wymuszonego przez realia rynku i zrozumiałego, z powodu pierwotnie niezwykłej rozrzutności użytych środków, przeformułowania. Ograniczyło ono wprawdzie wspomniane parametry, lecz zaoferowało pożądaną – w świecie spauperyzowanych wartości – większą uniwersalność, zwalniającą użytkownika z respektowania zasad doboru środków ekspresji stosownych do okoliczności. Szczęśliwie przy tym nie ujęto zapachowi charakteru i urody, przez wielu uważanej współcześnie za dyskusyjną. Potrafiącym wykazać się cierpliwością – nie poprzestającym na powierzchownej znajomości i pozwalającym ogrzanemu zapachowi wtopić się w skórę – odwdzięczy się roztaczając wokół noszącego magnetyczną aurę, wręcz iskrzącą zdecydowanym i zmysłowym urokiem. Pozostaje zobowiązującym wyborem na dzienne okazje: jesień/zima/wiosna, także doskonale się sprawdzając wieczorową porą. W skali (1-6): za kompozycję - 5; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 4. Ocena końcowa: 4,50.

Zakupowe okazje

Azzaro Azzaro Pour Homme Eau De Toilette for men 3.4 oz
Azzaro Azzaro Pour Homme Eau De Toilette for men 3.4 oz
Gift Set 4oz
28.09 USD
Azzaro Azzaro Pour Homme Gift Set VIII. Eau De Toilette 3,4 oz Deodorant Spray 5,1 oz
Eau De Toilette 6.7oz
Azzaro Pour Homme Eau de Toilette - 1 fl oz
Azzaro Pour Homme Eau de Toilette - 1 fl oz
Gift Set 4oz
38.69 USD
Azzaro Azzaro Pour Homme Gift Set II. Eau De Toilette 3,4 oz Deodorant Stick 2,5 oz
Gift Set 7oz
51.99 USD
Azzaro Azzaro Pour Homme Gift Set X. Eau De Toilette 6,7 oz Eau De Toilette 1 oz
Eau De Toilette
Eau De Toilette 6.8oz
105.00 USD
Azzaro Pour Homme Eau de Toilette, 6.8 oz
Azzaro Pour Homme Eau de Toilette, 6.8 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Azzaro Azzaro pour Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Azzaro Azzaro pour Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Azzaro pour Homme marki Azzaro. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Azzaro pour Homme marki Azzaro reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Givenchy Gentleman Yves Saint Laurent Kouros Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Ralph Lauren Polo Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Guerlain Vetiver Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Hermes Terre d'Hermes Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Guy Laroche Drakkar Noir Christian Dior Fahrenheit Yves Saint Laurent M7 Antonio Puig Quorum Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Guerlain Heritage Eau de Toilette Gucci Gucci pour Homme Davidoff Zino Davidoff Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Chanel Antaeus Lalique Encre Noire