Marki » A » kwiatowo - aldehydowe « Grupy

Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet

Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet

aldehydowy
Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet Zdjęcia Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet Zdjęcia Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet Zdjęcia

Azzaro Now Women marki Azzaro to kwiatowo - aldehydowe perfumy dla kobiet. Azzaro Now Women stworzyli Annie Buzantian i Alberto Morillas. Nutami głowy są marakuja, biała herbata i bergamotka; nutami serca są aldehydy, jaśmin i kwiat gardenii tahitańskiej; nutami bazy są ambra, brazylijskie drzewo różane i piżmo.

Marakuja Biała herbata Bergamotka

Aldehydy Jaśmin Kwiat gardenii tahitańskiej

Ambra Brazylijskie drzewo różane Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Azzaro Now Women by Azzaro.

Truth

Azzaro Now Women Recenzje Perfum

Zombianka
Zombianka

Coraz rzadziej niestety zdarzają mi się perfumowe zauroczenia, o miłościach nie wspominając. Azzaro Now z początku mnie zauroczył, wzbudził nadzieję na więcej...- i koniec końców nie mogę się zdecydować, czy go lubię, czy jednak nie.
Bo tak: otwarcie takie inne i interesujące, charakterna marakujo-bergamotka wirująca w powiewach aldehydów. Jest w tym jakiś bunt, iskra, jakieś wyzwanie rzucone przyszłości. Niby struktura pajęczyny, a moc przecież posiada niemałą. Środkowa faza wciąż rześka, choć już kobieca i subtelniejsza; wyczuwam tutaj pobłyskującą bielą gardenię i silniejszą niż wcześniej nutę herbaty, a to wszystko ładnie ocieplone jakby wanilią (niewymieniona w piramidzie), z czasem coraz bardziej wygładzone aż do konsystencji kwiatowego musu. Trwałość niezła, 8 w porywach do 10 godzin zależnie od dawki, projekcja też przyzwoita. Kolejne plusy za oryginalność podejścia do tematu i za fajny flakon.
A jednak...- coś mi tu przeszkadza. Podejrzewam o to marakuję, za którą nie przepadam i zbyt męski na mojej skórze akord bergamotki. Rzadko kiedy się lubimy, i choć latem doceniam takie męskawe zapachy, to tym razem miłości też nie będzie. Szkoda.

Jol
Jol

Dziwię się, że recenzujący opisują ten zapach jako lekki i odświeżający. Te perfumy przyprawiły mnie o ból głowy. Niby kwiatowe, a ciężkie. Niby czuć aldehydy, ale zapach przytłacza. Bergamotki, herbaty ani marakui nie wyczuwam. Nie czuję żadnej nuty, która przełamałaby jaśmin i aldehydy, które zdecydowanie dominują. Średnia trwałość. Totalnie przeciętny, niewyróżniający się z tłumu zapach.

Lizbet
Lizbet

Azzaro Now to dowód na to, że dobre perfumy nie muszą być drogie. W tej przedziwnej butelce (i umówmy się, nie do końca udanej - czy to wkładka panty, damska golarka, masażer, jeśli wiecie, co mam na myśli ;)?) zamknięto zapach herbaciano-kwiatowej wody. Aldehydy, których ja akurat nie znoszę, tu przybierają zupełnie inne oblicze. Zamiast ciężkości podnoszą całą konstrukcję do góry, nadając jej powietrznej lekkości.

A więc mamy trochę herbaty, trochę kwiatów, a to wszystko spowite mgiełką wody. Szkło butelki doskonale oddaje ten zapach: delikatna, lekko różowa, opalizująca woda. Te perfumy to nie tyle zapach, bo ten jest bardzo delikatny i w sumie mało odkrywczy, co wrażenie: uczucie, że wokół ciebie unoszą się zimne cząsteczki H2O. I to czyni te perfumy wyjątkowymi. Woda w tym wydaniu nie ma nic wspólnego z wodami w stylu calone, to nie woda-ozon. Raczej uczucie, że ktoś cały czas spsikuje cię drobnymi, aromatycznymi kropelkami. Idealne perfumy na gorące dni, bo dają wrażenie delikatnego chłodu.

Od kilku lat spotykam informacje, że Now jest wycofany z produkcji, warto go więc tym bardziej nabyć, bo nie wiadomo, jak długo jeszcze dostępny będzie w tak atrakcyjnej cenie.

Arsenicum
Arsenicum

Azzaro, to bardzo niedoceniana marka - nie wiem dlaczego. Ich zapachy są tanie, dostępne, dobre jakościowo i przede wszystkim jakieś. Owszem, nie ma tu innowacji i przełomów, ale jest wręcz dziwna poprawność i powtarzalność. Nie ma wpadek, nie ma geniuszu (wyjątek ---> Azzaro PH 1978), mam wrażenie, że motto tej marki to: "robimy dobrze = robimy swoje".
W damskiej wersji Now, wszystko jest chłodne, metaliczne i przeszywające. Pomimo totalnych różnić kompozycyjnych, Now przywodzi mi na myśl legendarne Nu YSL. Metal, mroźne powietrze i niepokój...(przynajmniej podczas pierwszych akordów) Myślę, że to wszystko za sprawą zręcznego użycia aldehydów, które nie wpędzają kompozycji w ubiegły wiek, lecz przenoszą ją w czasie o 10 lat do przodu. Interesujące...
Niezwykła marakuja w otwarciu. Zamrożona, koktajlowa, rozłupana na setki małych kawałków. Owocowa, lecz zaskakująca nuta głowy, ustępuje aldehydom i herbacie, które trwają, jako ostatni akord aż siedem godzin. Jestem zauroczony tym połączeniem, jest świeżo, a raczej chłodno, ale nie do końca lekko. W związku z tym, ta nowoczesna kompozycja, idealnie sprawdzi się wiosną, choć fankom cięższych zapachów, z pewnością podejdzie też latem. Polecam! Now Women, obok takich wiosenno-letnich zapachów Light Blue, Ananas Fizz, czy Ninfeo Mio, prezentują się naprawdę przyzwoicie.
Pod koniec, Now zaczynają mi przypominać bazę Oriflame Espionage.

blueberry
blueberry

Lekka, lecz bardzo trwała, odświeżająca, aromatyczna i przestrzenna kompozycja najlepiej sprawdzi się w upalne dni - osadzona na herbacianym motywie, bardzo podobnym do tego z Chrome Legend, genialnie chłodzi i orzeźwia. Posłodzono ją nieznacznie, co zaliczam na plus, a egzotyczny owoc i jaśmin są wyraźnie wyczuwalne, dzięki czemu zapach staje się kobiecy, a nawet dziewczęcy, ale nie dziecinny ani nie "damulkowaty".
Jest w nim jakiś luz i bezpretensjonalność formy - ot, perfumy, po które sięga się po to, by czuć się czysto, świeżo i rześko, kiedy za oknem panuje skwar.
Co do aldehydów - nosiłam Now bez wiedzy o ich składzie i nie przyszło mi do głowy, że to one mogą tak je napowietrzyć i wyklarować. Znając podobny efekt w Chrome Legend, myślałam po prostu, że to sprawka herbaty. Jeśli ktoś boi się aldehydów w klasycznej, starodawnej odsłonie, a toleruje je w ogóle, to powinien spróbować, bo na pewno tak podanych ich tu nie znajdzie. Jak dla mnie, jest to świetna, nowoczesna propozycja na lato.

vertigo
vertigo

Dla mnie to bardzo oryginalny nowoczesny kwiatowy zapach.
Zgadzam się z poprzednią recenzentką - jest jakby przejrzysty.
Kwiatowy, ale powietrzny: aldehydy! Ale nie w klasycznym wydaniu.
I pachnie właśnie tak, jak wygląda: bardzo delikatnie różowo i lśniąco, chłodno.

Kojarzy mi się z jedwabiem.
Na mnie jego zapach czasem przypomina jakiś drink z rumem :)
Na pewno jeszcze kiedyś go kupię, tym razem to będzie duża butelka!

P.S. Zerknijcie tylko na autorów tego cacka :) Wszystko jasne!

perfumeholic88
perfumeholic88

Zapach lekki, jakby przejrzysty, ale jednoczesnie latwy do zapomnienia. Nic co by zwracalo uwage. Dla mnie poprostu nieladny,a jako, ze nie znosze nut aldehydowych nie moglabym go nosic.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Azzaro Azzaro Now Women, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Azzaro Azzaro Now Women, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Azzaro Now Women marki Azzaro. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Azzaro Now Women marki Azzaro reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Giorgio Armani Emporio Armani White For Her Cartier Le Baiser Du Dragon Hermes Eau des Merveilles Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Bvlgari Omnia Crystalline Eau de Parfum Giorgio Armani Emporio Armani Night L`Artisan Parfumeur Bois Farine Trussardi Donna Trussardi 2011 Carolina Herrera CH L`Eau Christian Dior Dune Lolita Lempicka Si Lolita Elizabeth Arden Sunflowers Lanvin Jeanne Lanvin Couture Yves Rocher Voile d'Ambre Estée Lauder Sensuous Noir Hermes Le Jardin de Monsieur Li Prada Luna Rossa Bvlgari Omnia Crystalline Salvador Dali Laguna Lancome Miracle