Marki » A » kwiatowo - aldehydowe « Grupy

Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet

Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet

aldehydowy
Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet Zdjęcia Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet Zdjęcia Azzaro Now Women Azzaro dla kobiet Zdjęcia

Azzaro Now Women marki Azzaro to kwiatowo - aldehydowe perfumy dla kobiet. Azzaro Now Women stworzyli Annie Buzantian i Alberto Morillas. Nutami głowy są marakuja, biała herbata i bergamotka; nutami serca są aldehydy, jaśmin i kwiat gardenii tahitańskiej; nutami bazy są ambra, brazylijskie drzewo różane i piżmo.

Marakuja Biała herbata Bergamotka

Aldehydy Jaśmin Kwiat gardenii tahitańskiej

Ambra Brazylijskie drzewo różane Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Azzaro Now Women by Azzaro.

Truth
Sunflowers

Azzaro Now Women Recenzje Perfum

Jol
Jol

Dziwię się, że recenzujący opisują ten zapach jako lekki i odświeżający. Te perfumy przyprawiły mnie o ból głowy. Niby kwiatowe, a ciężkie. Niby czuć aldehydy, ale zapach przytłacza. Bergamotki, herbaty ani marakui nie wyczuwam. Nie czuję żadnej nuty, która przełamałaby jaśmin i aldehydy, które zdecydowanie dominują. Średnia trwałość. Totalnie przeciętny, niewyróżniający się z tłumu zapach.

Lizbet
Lizbet

Azzaro Now to dowód na to, że dobre perfumy nie muszą być drogie. W tej przedziwnej butelce (i umówmy się, nie do końca udanej - czy to wkładka panty, damska golarka, masażer, jeśli wiecie, co mam na myśli ;)?) zamknięto zapach herbaciano-kwiatowej wody. Aldehydy, których ja akurat nie znoszę, tu przybierają zupełnie inne oblicze. Zamiast ciężkości podnoszą całą konstrukcję do góry, nadając jej powietrznej lekkości.

A więc mamy trochę herbaty, trochę kwiatów, a to wszystko spowite mgiełką wody. Szkło butelki doskonale oddaje ten zapach: delikatna, lekko różowa, opalizująca woda. Te perfumy to nie tyle zapach, bo ten jest bardzo delikatny i w sumie mało odkrywczy, co wrażenie: uczucie, że wokół ciebie unoszą się zimne cząsteczki H2O. I to czyni te perfumy wyjątkowymi. Woda w tym wydaniu nie ma nic wspólnego z wodami w stylu calone, to nie woda-ozon. Raczej uczucie, że ktoś cały czas spsikuje cię drobnymi, aromatycznymi kropelkami. Idealne perfumy na gorące dni, bo dają wrażenie delikatnego chłodu.

Od kilku lat spotykam informacje, że Now jest wycofany z produkcji, warto go więc tym bardziej nabyć, bo nie wiadomo, jak długo jeszcze dostępny będzie w tak atrakcyjnej cenie.

Arsenicum
Arsenicum

Azzaro, to bardzo niedoceniana marka - nie wiem dlaczego. Ich zapachy są tanie, dostępne, dobre jakościowo i przede wszystkim jakieś. Owszem, nie ma tu innowacji i przełomów, ale jest wręcz dziwna poprawność i powtarzalność. Nie ma wpadek, nie ma geniuszu (wyjątek ---> Azzaro PH 1978), mam wrażenie, że motto tej marki to: "robimy dobrze = robimy swoje".
Wszystko jest tu chłodne, metaliczne, przeszywające. Pomimo totalnych różnić kompozycyjnych, Now przywodzi mi na myśl legendarne Nu YSL. Metal, mroźne powietrze i niepokój...(przynajmniej podczas pierwszych, trzech godzin) Myślę, że to wszystko za sprawą zręcznego użycia aldehydów, które nie wpędzają kompozycji w ubiegły wiek, lecz przenoszą ją w czasie o 10 lat do przodu. Interesujące...
Niezwykła marakuja w otwarciu. Zamrożona, koktajlowa, rozłupana na setki małych kawałków. Owocowa, lecz zaskakująca nuta głowy, ustępuje aldehydom i herbacie, które trwają, jako ostatni akord aż siedem godzin. Jestem zauroczony tym połączeniem, jest świeżo, a raczej chłodno. Ta chłodząca, niczym zimny metal, nowoczesna kompozycja, idealnie sprawdzi się latem. Polecam! Now Women, obok takich letnich zapachów Light Blue, Ananas Fizz, czy Ninfeo Mio, prezentują się naprawdę przyzwoicie.
Pod koniec, Now zaczynają mi przypominać bazę Oriflame Espionage.

blueberry
blueberry

Lekka, lecz bardzo trwała, odświeżająca, aromatyczna i przestrzenna kompozycja najlepiej sprawdzi się w upalne dni - osadzona na herbacianym motywie, bardzo podobnym do tego z Chrome Legend, genialnie chłodzi i orzeźwia. Posłodzono ją nieznacznie, co zaliczam na plus, a egzotyczny owoc i jaśmin są wyraźnie wyczuwalne, dzięki czemu zapach staje się kobiecy, a nawet dziewczęcy, ale nie dziecinny ani nie "damulkowaty".
Jest w nim jakiś luz i bezpretensjonalność formy - ot, perfumy, po które sięga się po to, by czuć się czysto, świeżo i rześko, kiedy za oknem panuje skwar.
Co do aldehydów - nosiłam Now bez wiedzy o ich składzie i nie przyszło mi do głowy, że to one mogą tak je napowietrzyć i wyklarować. Znając podobny efekt w Chrome Legend, myślałam po prostu, że to sprawka herbaty. Jeśli ktoś boi się aldehydów w klasycznej, starodawnej odsłonie, a toleruje je w ogóle, to powinien spróbować, bo na pewno tak podanych ich tu nie znajdzie. Jak dla mnie, jest to świetna, nowoczesna propozycja na lato.

vertigo
vertigo

Dla mnie to bardzo oryginalny nowoczesny kwiatowy zapach.
Zgadzam się z poprzednią recenzentką - jest jakby przejrzysty.
Kwiatowy, ale powietrzny: aldehydy! Ale nie w klasycznym wydaniu.
I pachnie właśnie tak, jak wygląda: bardzo delikatnie różowo i lśniąco, chłodno.

Kojarzy mi się z jedwabiem.
Na mnie jego zapach czasem przypomina jakiś drink z rumem :)
Na pewno jeszcze kiedyś go kupię, tym razem to będzie duża butelka!

P.S. Zerknijcie tylko na autorów tego cacka :) Wszystko jasne!

perfumeholic88
perfumeholic88

Zapach lekki, jakby przejrzysty, ale jednoczesnie latwy do zapomnienia. Nic co by zwracalo uwage. Dla mnie poprostu nieladny,a jako, ze nie znosze nut aldehydowych nie moglabym go nosic.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Azzaro Azzaro Now Women, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Azzaro Azzaro Now Women, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Azzaro Now Women marki Azzaro. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Azzaro Now Women marki Azzaro reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Giorgio Armani Emporio Armani White For Her Cartier Le Baiser Du Dragon Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Bvlgari Omnia Crystalline Eau de Parfum Giorgio Armani Emporio Armani Night L`Artisan Parfumeur Bois Farine Trussardi Donna Trussardi 2011 Hermes Eau des Merveilles Carolina Herrera CH L`Eau Lolita Lempicka Si Lolita Lanvin Jeanne Lanvin Couture Prada Luna Rossa Bvlgari Omnia Crystalline Lancome Miracle Salvador Dali Laguna Bvlgari Black Kenzo Kenzo Jungle Homme Elizabeth Arden Sunflowers Aedes de Venustas Palissandre d`Or Moschino Moschino Funny!