Marki » A » kwiatowe « Grupy

Pur Blanca Avon dla kobiet

Pur Blanca Avon dla kobiet

wodny
Pur Blanca Avon dla kobiet Zdjęcia Pur Blanca Avon dla kobiet Zdjęcia Pur Blanca Avon dla kobiet Zdjęcia

Pur Blanca marki Avon to kwiatowe perfumy dla kobiet. Pur Blanca został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Harry Fremont. Nutami głowy są frezja, ylang-ylang i mięta wodna; nutami serca są biała róża, piwonia i lilia wodna; nutami bazy są piżmo, białe drzewo sandałowe i heliotrop.

Frezja Ylang-ylang Mięta wodna

Biała róża Piwonia Lilia wodna

Piżmo Białe drzewo sandałowe Heliotrop

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Pur Blanca by Avon.

Noa
Cool Water Night Dive Woman
Dior Addict Eau de Toilette
Love in White
Adidas Floral Dream

Pur Blanca Recenzje Perfum

darkmormokyle
darkmormokyle

Bardzo bezpieczny i kobiecy zapach, który jest delikatny i bliskoskórny. Piękny, wiosenny, kwiatowy...ta biel przywodzi mi na myśl kobietę ubraną w białą sukienkę. Jest niewinny oraz przyjazny dla otoczenia.
Mając te perfumy kilka lat temu odnosiłam wrażenie, jakbym dopiero wyszła z kąpieli :) Widzę, że wiele z nas ma ogromny sentyment do Pur Blancy. Może i są jednostajne, bez polotu i nic w nich nowego, ale jednak urzekają swą prostotą :)

awgusta_
awgusta_

Nie napiszę tu nic nowego. Pur blanca jest ze mna od liceum. Mialam przez jakis czas odwyk,ale jednak te perfumy maja cos w sobie i musza byc u mnie na poleczce zawsze.I racja,nie sa dzielem sztuki,ale piekno tkwi w prostocie a tego Pur Blance nie mozna odebrac :)

tojanna
tojanna

Nie będę chyba zbytnio oryginalna pisząc iż jest to moja mała wielka miłość z czasów gimnazjum. I ten sentyment, który czuć w powietrzu. Jeden z moich naj ulubieńców tamtych lat. Ja kochałam a moja mama nie cierpiała twierdząc, iż znowu popsikałam się perfumowanym mydłem. I może miała trochę racji ale i tak dzień w dzień wytrwale męczyłam Pur Blance. Perfumy z Avonu mają często to do siebie, że mają jakąś wspólną nutę w sobie i pachną bardzo podobnie, ale nie ten, ten był inny i wyjątkowy. Miesiąc w miesiąc czekałam, aż tylko mama dostanie do domu nowy katalog Avonu i pozwoli mi sobie coś wybrać za kieszonkowe. Z biegiem czasu znajdowałam sobie nowych faworytów podnosząc półkę cenową chcąc coś lepszego. Poskutkowało to wyrzuceniem mej dawnej miłości bestialsko w kąt aż do niedawna, kiedy to moja koleżanka z pracy poczęstowała mnie nowym katalogiem. I może trochę z chęci powąchania tego zapachu jeszcze raz, trochę z myśli chcę coś sobie zamówić ale nie wiem co bo wszytko mam - postanowiłam się przeprosić z Blancą. I cóż mogę stwierdzić po latach? Zaczęłam go na nowo używać na cotygodniową zmianę z innym zapachem by mi się nie znudziła. Może nie jest to mój faworyt numer jeden ale kocham go. Pachnie identycznie jak kiedyś. Zapach delikatny, coś pomiędzy młodą kobietką a dorosłą panią, pasuje każdemu. Pachnie ślicznie i to określenie przychodzi mi jako pierwsze. Delikatne kwiaty z dodatkiem kremowego pudru. Ja, określająca się mianem fanki owocowych pachnidełek znów przepadłam.

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Pur Blanca to dla mnie podróż sentymentalna do czasów liceum, do lat 2009-2011. Widzę, że wiele osób tak go właśnie postrzega – jako zapachowy przeżytek, który ani nie jest modny, ani retro (bo musi minąć 50 lat). Wiele osób pisze także, że zapach jest nudny. Dla mnie po prostu jest bezpieczny. To ideał do pracy lub do szkoły, gdy nie chcemy się wywyższać i ściągać na siebie niepotrzebnej uwagi.
Mnie ten zapach kojarzy się z moją platoniczną miłością do pewnej znanej osoby. Z okresem, gdy byłam „zakochana” i nie potrafiłam przez dobre trzy lata myśleć o nikim innym. Teraz, gdy wwąchuję się w Pur Blancę pierwszy raz po kilku latach, wciąż widzę przed oczami tamtą twarz, która nadal wywołuje u mnie ciepłe uczucia.
Pur Blanca to przede wszystkim białe pudrowe kwiaty i piżmo. Po pewnym czasie zapach przybiera na mojej skórze nieco męską drzewną postać, która zawsze mnie podniecała. I tak jest nadal. Zapach jest delikatny, ale ma w sobie coś, co mnie urzeka. Nie każdy dostrzeże ten drobny pierwiastek. Myślę, że to jeden z tych zapachów, który trzeba nadrobić charakterem. Nie będzie pasował do każdego, jest tylko kropką nad i do odpowiedniej osobowości. To idealny, orzeźwiający zapach na lato, czuję się w nim kobieco i seksownie. Jest jak biała męska koszula nałożona na nagie kobiece ciało – niby męska i bez wyrazu, a wygląda tak niewinnie i seksownie…

Evellinnee
Evellinnee

Klasyczny zapach Avon. Ożywałam w gimnazjum miedzy 2002-2004r. By bardzo wydajny, powszechny. Mialam go czesto we flakoniku w kształcie gwiazdki -uroczo wyglądał na komodzie nastolatki :)

Dziś bym go nie zniosła.

blacksmokey
blacksmokey

Pur Blanca. Klasyka, czysta klasyka. Kojarzy mi się z gimnazjum, kiedy to dostałam ten zapach od siostry. Uroczy, słodki, dziewczęcy. Mało oryginalny i bardzo powszechny. A jednak ładny. Mam do niego sentyment. ;)

Nateah
Nateah

Pur Blanca to sentyment... To okres szkoły sredniej, kiedy to połowa dziewczat w klasie spryskana była tym pachnidłem. Delikatny, pudrowy zapach unosił się w całej klasie i wydawał mi się wtedy taki piękny, czysty, kwiatowy...Pamiętam swój pierwszy flakonik PB. Jaka ja byłam szczęśliwa...Z dumą otulałam się tą bezpieczną, klasyczną wonią...Pamiętam również,ze zbierałam nie mało komplementów ubrana w ten zapach. Facetom się podobał, ze wzgledu na swą kremowo-pudrową prostotę...Dzisiaj juz niestety owe pachnidełko straciło dla mnie ten czar...Mimo,ze juz nie czuję w nim tej magii, którą czułam lata temu, to mimo wszystko lubię czasem do niego wrócic...Wraz z przycisnięciem atomizera, wracają wszystkie wspomnienia beztroskich lat...:) Dla mnie jest to po prostu ładny, prosty zapach...Zapach mych wspomnien...:)

maakowaa
maakowaa

DRAMAT !
Kiedyś przeczytałam że to flagowy zapach tej marki. Jest duszący, tandetny i mało trwały. Mimo że ma w sobie moje ulubione składniki, to trzeba być mistrzem aby zrobić takie dno.

Majka16
Majka16

Nie cenię "marki" AVON ale skusilam się na ten zapaszek, który notabene bardzo szybko przekazałam dalej. Zapach bez duszy, trochę kwiatków, gdzieś tam piżmo i drzewo sandałowe z minimalistycznym oddźwiękiem. Trwałość -brak, projekcja zaraz po psiknieciu jako taka, ale chyba nie po to kupujemy zapachy źeby je na siebie wylewać co godzinę, flakon kiczowaty.

nestlee
nestlee

Pur Blanca to jeden z moich pierwszych avonowskich perfumow. Ocena-pozytywna. Na pierwszy "rzut" nosa mozna wyczuc te tak zwana "avonowska" nutę, ale na szczęscie potem zapach przechodzi w piekne, kwiatowe bukiety, mamy wrazenie, ze znajdujemy sie w dobrze wyposazonej kwiaciarni. Na ciele, jak i na ciuchach pachnie intensywnie, elegancko, można rzec "bogato".
Projekcja bardzo dobra, trwalosc ok.

SekretnyWachlarz
SekretnyWachlarz

Perfumy te (a właściwie woda) na początku bardzo mi się podobały. Wtedy w ogóle nie używałam perfum i nie znałam swoich nut. Nadal rzadko używam perfum, nie jestem posiadaczką 1648642657 flakonów, ale teraz przynajmniej wiem, co lubię. Obecnie zapach uważam za nijaki, wprawdzie dosyć świeży i na szczęście mniej słodki niż wersja blush, ale nadal nijaki. Flakonik zarówno jeden jak i drugi minimalistyczne (mam ten bez atomizera, który swoją drogą jest uciążliwy w używaniu), co jest na plus, ale jednocześnie oba są trochę tandetne przez plastikową zatyczkę. Trwałość całkiem, całkiem. Tak samo jak u blush dłużej jednak utrzymuje się na ciuchach niż na ciele. Wydajność lepsza niż u blush (albo mi się wydaje). Cena - do przyjęcia tylko w promocji, bez niej zdecydowanie za wysoka. Ta woda moim zdaniem nadają się tylko na dzień do jakiś całkowicie zwyczajnych ciuchów lub/i dla nastolatek. Męczę tę wodę od chyba 2 lat i skończyć nie mogę. Na pewno już do niej nie wrócę.

Marimeko
Marimeko

Lubię Pur Blancę :) Niby taki zwyczajny zapach,nie zwalający z nóg,ale za to idealny w upały lub po prostu na co dzień-nie zabije otoczenia dookoła,bo jest delikatny,czysty.Czuć głównie białe kwiaty w minimalnej piżmowej otoczce.

amanda
amanda

Pamiętam kupiłam ją parę lat temu gdy po raz pierwszy zamawiałam jakiś kosmetyk z katalogu i przy okazji postanowiłam sprawić jakieś niedrogie pachnidło a ponieważ spodobał mi się zapach z karteczki to zamówiłam.
Już zawsze będzie kojarzyć mi się z przedwiośniem kiedy utarmoszeni zimą wyczekujemy cieplejszego podmuchu wiatru, kiedy przedwiośnie wychyli się zza pleców zimy i pośle nam cieplejsze spojrzenie.
Frezja z lilią wodną daje sporo świetlistej przestrzeni i delikatności , róża z piwonią nadają rumieńców i otwierają szerzej płatki zapachu a drewno sandałowe pieści lekko balsamicznym aromatem.
Ma Pur Blanca jednak swój uroczek.

gingerjane
gingerjane

Pur Blancę znam od dzieciństwa,zawsze kojarzyła mi się ze świeżością i czystością. Nadal tak jest - zapach zbiera wiele komplementów. Świetna relacja jakości do ceny - można je wyrwać za kilkanaście złotych nawet! Trzymają się dość długo, projekcja też nienajgorsza.
Fajny dodatek do perfumowej kolekcji. Ja osobiście wolę w roletce.

Madzia2109
Madzia2109

Świeże, mydlane, cukierkowo-gruszkowe. Nie potrafię się o nich rozpisać. Lubię je rano, tuż po chłodnym prysznicu, do tego biała sukienka i dzień spędzony w ogrodzie.

lovedancesomuch
lovedancesomuch

bardzo przypominają mi perły. są świeże, ale zaskakują subtelnością. niestety jego wadą jest nietrwałość, poniewaz nie utrzymuje się na skórze dłużej niż 2 godziny :( obecnie używam już drugiego flakonu, bo bardzo go lubię i muszę zawsze mieć w swojej kolekcji.

perfumocholiczka
perfumocholiczka

Swoja przygode z pur blanka zaczelam kiedy kilka lat temu dostalam je w formie kremu.Strasznie mi się wtedy podobały , takie dziewczęce i kwiatowe.Po jakimŚ czasie kiedy forma kremowa mi siĘ skończyła postanowiłam nabyć tradycyjną formę razem z balsamem.Wtedy byŁy jeszcze w takiej kanciastej butelce produkowane.No i rozczarowaŁy mnie bo nie dawałam rady ich używać,dusiły mnie przeokropnie więc natychmiast się ich pozbyłam.PamiĘtam jeszcze jak pÓŁ Świata nimi pachniaŁo ,tragedia.Mnie przyprawiajĄ o bÓl gŁowy ,jest w nich cos irytujacego co sprawia ze mnie odrzuca.

dosik5
dosik5

Delikatny, subtelny i słodki... Dla kobietki niezmiennej ze stabilnym ciepłym charakterem... Bardzo fajnie sprawdza się w podróży... Lekki :)

perfumeholic88
perfumeholic88

Zapach totalnie bezpłciowy i nudny. Nie ma w sobie nic przyciągającego.Miks frezji i lilii wodnej. Nietrwaly, ale w tym wypadku to nie wada.Być może spodoba się osobom, które lubią dyskretne i lekkie zapachy.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Avon Pur Blanca, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Avon Pur Blanca, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Pur Blanca marki Avon. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Pur Blanca marki Avon reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Avon Incandessence Avon Summer White Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Dolce Vita Avon Little Black Dress Oriflame Amber Elixir Versace Versense Calvin Klein CK IN2U for Her Elizabeth Arden 5th Avenue Yves Rocher Vanille Noire Avon Perceive Giorgio Armani Emporio Armani Diamonds Calvin Klein Beauty Christian Dior Pure Poison Thierry Mugler Womanity Calvin Klein Truth Versace Bright Crystal Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Thierry Mugler Alien Yves Rocher Voile d'Ambre