Marki » A » orientalne « Grupy

Perceive Avon dla kobiet

Perceive Avon dla kobiet

Perceive Avon dla kobiet Zdjęcia Perceive Avon dla kobiet Zdjęcia

Perceive marki Avon to orientalne perfumy dla kobiet. Perceive został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Nutami głowy są biały pieprz i Żółta frezja; nutami serca są goździk (roślina), Śliwka damasceńska, gruszka i ylang-ylang; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, kwiat wanilii i cedr.

Biały pieprz Żółta frezja

Goździk (roślina) Śliwka damasceńska Gruszka Ylang-ylang

Drzewo sandałowe Piżmo Kwiat wanilii Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Perceive by Avon.

Perceive Recenzje Perfum

Monolithe
Monolithe

Gdyby w mojej pracy co druga kobieta pachniała La Vie Est Belle albo Angelem...ehh Niestety 90% pachnie ,perfumami' z Avonu a ,,Persilem" co druga. Zapach podobał mi się jak miałam lat 14 a moim marzeniem był Cool Water. Kilka lat temu ponownie dostałam flaszke od przyjaciółki, ale wtedy już królowały u mnie słodziaki w tym Flowerbomb i flaszka zakończyła żywot jako odświeżacz w WC. Rozumiem, że ten zapach może się podobać bo nie jest agresywny, ale dla mnie noszenie go oznacza przekaz ,,jestem nijaka, ide na latwizne". Świeży, ale nie cytrusowy. W sumie nawet nie denerwuje. Butelka ekstrawagancka jak na Avon więc pewnie to kolejny wabik na niewiasty. Ja nie lubie

TakaAnia
TakaAnia

Nie wiem co ten zapach w sobie ma takiego że na kimś mi się podoba ale na mnie jest okropny. Robiłam do niego już kilka podejść i to w dość dużej rozpiętości czasowej ale zawsze kończyło się tak samo. Na mojej skórze jest to zapach mdlący - mam wrażenie że czuję na sobie po prostu pot przyćmiony ogórkową nutą, wyczuwamy w nich jakieś duszące kwiaty i dziwną, "słoną" nutę. Strasznie dziwny zapach - dla mnie męczący i absolutnie nieświeży. Na znajomych pachnie pięknie - delikatnie, kwiatowo i kobieco. Na mnie - tragicznie. Ten zapach to najlepszy dowód na to że trzeba go przetestować na własnej skórze, a nie sugerować się tym, jak pachnie na kimś innym. W ogóle nie wyczuwam tu ani piżma ani frezji, tylko coś męczącego - ewentualnie słonecznik lub coś zbliżonego. Dla mnie ten zapach ma jakiś wspólny mianownik z Sunflowers, które na mnie również są mdłe. Zdecydowanie się nie polubiliśmy i już chyba nie polubimy.

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Perceive jest zapachem kapryśnym i nieprzewidywalnym jak kobieta. Jednego dnia bardzo mi pasuje, innego wywołuje rozdrażnienie. Gdy jest miły (najczęściej w chłodne dni), pachnie dla mnie praniem, biała koszulą, matczyną miłością. Potrafi być świeży i beztroski, głaszcze mnie po głowie i ofiarowuje mi kwiatowe bukiety. Gdy jednak jest ciepło, albo zmienia się wilgotność powietrza, Perceive smaga mnie zimnymi batami, sztuczną wonią syntetycznych kwiatów, które wywołują ból głowy. Potrafi pachnieć „czymś” dziwnym, czego nie potrafię określić, ale jedno jest pewne - działa drażniąco. Perceive to kobieta, która pozwoli się nosić tylko na swoich warunkach. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Ja lubię ją użyć od czasu do czasu – byle nie za często. Trzeba jednak przyznać, ze zapach jak na Avon – bardzo dobry. Trwałość dobra, projekcja dostateczna. Urzekł mnie nieoczywisty flakon, który przypomina mieniący się kamień – tak jak zapach. Zależy pod jakim kątem na niego spojrzysz, a może zaskoczyć Cię czymś zupełnie nowym.

tamara10
tamara10

-Perceive zapach ladny kwiatowy ,chlodny ...wyczuwalna frezja ..

Millianna
Millianna

Perceive to dla mnie flagowy produkt Avonu.
Wybudzona w środku nocy ze snu(a warto dodać, że sen mam mocny i twardy, bo nawet nawałnica mnie nie obudziła) i spytana o pierwsze skojarzenie z tą słynną katalogową firmą odpowiem bez chwili namysłu-Perceive.
Perceive znam od bardzo, bardzo dawna-już jako kilkulatka miałam okazję wąchać je na mamie(która je uwielbia), na jej koleżankach, a szczególnie na najlepszej przyjaciółce mojej mamy, która jest najlepszym dowodem na to, że Perveive to perfumy dla każdej kobiety, bo do tej energicznej, żywiołowej kobiety ten chłodny oraz elegancki zapach niemal przyrósł i stał się jej drugą skórą(jak nas odwiedza to zawsze czuję Peceive i te perfumy zawsze mi się najbardziej kojarzą z nią właśnie).
Te perfumy zawsze wprawiały mnie w zachwyt-mocne, kwiatowe, wyjątkowo kobiece, a przy tym odrobinę intymne. Rozpoznawalne przez każdego od razu-Perceive nie da się pomylić z innym zapachem.
Zachwycałam się nimi jako mała dziewczynka, gimnazjalistka, a nawet licealistka, a potem nadeszła matura po której dostałam swój własny flakonik od bliskiej mi osoby. I wtedy okazało się, że Perceive to zapach, który kompletnie się nie dogaduje z moją skórą i lepiej pachnie na innych.

Na innych pachnie cudnie-zimne, ale zadziorne i wibrujące melancholijne kwiaty, frezje, śliczne goździki świeżo zerwane z rabatki i włożone do wazoniku, otulające orchidee. Posypane szczyptą pieprzu, kobiece i piękne, czyste i chłodne, bez tej gruszkowej, mdłej słodyczy.
A na mnie?
Na mnie Perceive jest za słodki. Szczególnie na otwarciu-wtedy mam wrażenie, że polałam się słodkim syropem na kaszel dla dzieci. Potem nie lepiej-dominuje słodka, ulepkowata gruszka(której w perfumach w ogóle nie trawię) do pary z odrobiną gardenii(może i pół biedy, że ta gardenia jest słaba, ale jednak jest, a ja często marudzę na duet gruszki i gardenii-po prostu go nie cierpię w perfumach), które to przytłaczają chłodne nuty frezji, orchidei i goździków.
Po jakiś 2-3 godzinach Perceive staje się bardziej kwiatowy-frezje z czerwcowymi goździkami i odrobiną pieprzu, zapach jest chłodniejszy i mniej słodki, ale nadal to nie jest to samo co wyczuwam na innych.
Trwałość i projekcja to kolejne rzeczy, które na innych są lepsze jak na mnie-na innych bezbłędne, trwałe(wręcz całodniowe) i wyczuwalne w otoczeniu, na mnie-osłabione i trwające góra cztery godziny, na ubraniach nieco dłużej.

Perceive to piękny zapach, ale nie na każdym.
Niestety ja się do niego nie nadaje, ale i tak nadal się będę nim zachwycać-a to czując go na innych, a to wąchając korek, a to czasami sama się nim popsikam z nadzieją, że może zdarzy się kiedyś ten cud i Perceive będą na mnie pachnieć chłodnym kwieciem, a nie mdłą słodyczą gruszek.

lilek.k
lilek.k

Miałam dawno temu, ale nie było to miłe "używanie" zapachu. coś mi w nim przeszkadzało, coś świdrowało w nosie... Nawet teraz gdy pomyślę o tej buteleczce czuję to "coś".... W sumie to nawet dziwne bo generalnie to mogłabym używać większości pachnidełek :-). Tym jednak mówię - nie

Espena
Espena

Ana - musisz być w moim wieku, bo pamiętam
te licealne czasy, kiedy Avon to był coś.
Tyle, że ja uwielbiałam ten zapach i go
nosiłam :). Może i nie pasował do mojego
wieku, ale co tam, wtedy mi się podobał.
Od dobrych kilku lat nie mam większej
styczności z perfumami Avon, więc nie wiem
jak teraz pachnie.

Rasheya
Rasheya

Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych zapachów tej marki.

Swieży, nie jest duszący. Bardzo dobrze sprawdzi się i zimą i latem. Nie miałam nigdy perfum podobnych do tych. Zapach jest po prostu śliczny :) Nie ma w nim nic chemicznego czy sztucznego. Polecam każdej dziewczynie lubiącej świeże i nie zbyt mocne perfumy :)Trwałość bardzo dobra bo spokojnie wytrzymuje u mnie 8 godzin :) Do tego śliczny flakon przypominający bryłę lodu :)
Polecam :)

Ana Collection
Ana Collection

W pełni zgadzam się ze słowami kolegi poniżej - kiedyś pachnieć Perceive to było coś! Nie znam wersji współczesnej i nie mam pojęcia czy się zmieniła, więc oceniam stare, dobre, kultowe dla Avonu Perceive.

Kiedy byłam w liceum i byłam konsultantką Avonu, dopiero wchodziłam w świat zapachów. Początek lat 2000-tych, wówczas Avon to było coś! Kobiety zamawiały masowo, a moje kordynatorka (to ta pani co była nade mną- chyba tak to się wtedy określało...) była dla mnie, wówczas 15 - latki, synonimem kobiety doskonałej. Zawsze świetnie ubrana, perfekcyjny makijaż z idealną kreską i ten zapach... Tak, to właśnie było Perceive! Ach, jak marzyłam o tym, że też będą taka piękna i elegancka kiedyś i u mych stóp męski będzie ścielił się trup:-) Ale byłam jeszcze za smarkata bo go nosić. Ale nosiła go także moja moja....i znów te same wrażenia...wyobrażałam sobie, ile serc mogę złamać, jak bardzo mężczyżni bedą zabiegać o moje względy.Problem w tym, że to nie był ten wiek, a o moje względy mogli zabiegać co najwyżej 16-latkowie z równoległych klas,a oni raczej woli słodkie ulepki czy kwiatowe zapaszki na jedno kopyto typu Celebre. Więc zatem zlewałam się Celebre i jego pochodnymi, marząc, że w końcu dorosnę do Perceive. I faktycznie, w końcu dorosłam...lecz odkrywałam zapachy inne i inne, a tym zapomniałam. Wciąż jednak czuję wanilię i ten gożdzik, ten świdrujący gożdzik, który odpowiada za tą jakże charakterystyczną nutę. Goździk drażnił nozdrza, nieraz na granicy wytrzymałości, ale jakie to było przyjemne to owe drażnienie! I pieprz, och jak dużo pieprzu! Czuję ten zapach, pisząc tą recenzję i chyba mam ochotę na wspominki. Coś czuję że zakupię go w czasie najbliższym, co prawda nie zamierzam już łamać więcej męskkich serc, ale chętnie powspominam, dlaczego tak kiedyś chciałam to robić.
Po Perceive pomiętam tylko jeden zapach Avonu - Passion Dance, ale to temat na inny dzień. Szkoda, kiedyś Avon wyznaczał trendy, dziś to już wszystkie niemal pachną tak samo. Nie wiem, czy to chęć zysku czy po prostu nie wytrzymali ataku konkurencji, obstawiam to drugie.

Arsenicum
Arsenicum

Avon, popularność, początek XXI wieku i... Christopher Sheldrake. Wiele stoi za Perceive. Nie sądzę, żeby Christopher użyczył dziś swojego geniuszu – jednak to, że użyczył go 15 lat temu, wcale mnie nie dziwi. Pamiętajmy o tym, że niegdyś Avon to było COŚ! Dziś ta marka jest dla mnie synonimem poszukiwania ładnej dziewczyny na wiejskiej dyskotece. Jak trafi się jakaś ładna, to zajęta (zapach wycofany), jeśli będzie się tajemniczo prezentowała w mroku, to światło prędko zjeży włos na głowie (ładne nuty głowy i okropne pozostałe akordy), jeśli będzie naprawdę ładna, to prędko zlecą się do niej faceci, czyniąc z niej pospolity towar(ładne zapachy, które zabiła popularność). Są też te średnie, do których podchodzą średni faceci w średnich ciuchach i ze średnim uśmiechem. Te średnie, to synonim nijakich perfum, które kupujemy tylko po to, by półka nie była pusta. Zaraz, zaraz… a gdzie na tej zabawie Perceive? No właśnie… Perceive, to inna liga. Podobnie jak Passion Dance, tyle tylko, że Passion Dance, to dziewczyna o zjawiskowych kształtach, odważnie prezentująca swoje wdzięki w popularnym klubie, a Perceive to elegancka kobieta, która sączy drinka przy barze i do której ślinią się wszyscy faceci, wiedząc, że i tak nie mają szans.

Poznałem większość zapachów Serge Lutensa, Perceive nie ma nic wspólnego z żadnym z nich. Chociaż nie - mają coś wspólnego z Nuit de Cellophane. Jest tu dziwna, szamponowa nuta z tamtych perfum, jednak na wstępie zaznaczam, że Perceive są o wiele lepsze od Nuit. Ewoluują, zaskakują i wzbudzają emocje do dziś. Perceive, to dla mnie obok Passion Dance symbol dobrych czasów Avonu. Zresztą, co ja gadam... Dobrych? Doskonałych! Wącham wersję z 2010 roku, jest na pewno słabsza niż to, co wąchałem wiele, wiele lat temu... Ale to nadal Perceive - kwintesencja "avonowości". Myślę, że od tego zapachu Avon poszedł w totalną masówkę - nie mam nic do Perceive, dla mnie, to prawdziwa perła, jednak to, co wyszło "po Perceive" i ma w sobie nuty tego zapachu, jest już dla mnie nie do przyjęcia. Nie macie wrażenia, że te perfumy są szkieletem wielu dzisiejszych kompozycji tej marki? Nie wszystkich oczywiście, jednak charakterystyczny szlif Perceive, to również szlif wielu zapachów Avonu (co doprowadza mnie do szału). Jeśli chodzi o Avon, to znam od nich tylko trzy wspaniałe kompozycje. Powiecie, że mało... A ja powiem, że dużo! Warto było przekopywać się przez dziesiątki zapachów Avonu, by poznać Far Away Exotic, Passion Dance i Perceive.

Teraz kilka zdań o samych perfumach - trudnych i zmiennych. Perceive potrafią chlusnąć w twarz zimną wodą, doskonale orzeźwiając. Potrafią też sypnąć pieprzem w oczy i otoczyć ostrą aurą. Mogą też wydobyć z siebie nutę spoconej pachy, której zapach próbowano zakamuflować kwiatowym dezodorantem. Tu dzieje się bardzo dużo rzeczy – nie mówię, że trzeba ten zapach lubić, jednak trzeba go znać i „jako tako” poszanować. Mnie zachwycił – zmienia się jak kameleon tworząc różne konfiguracje, których nie sposób uchwycić w jednym wpisie. Spróbuj, może Cię zachwycą?
Solidne parametry! Nie wiem, jak jest teraz, ale 5 lat temu było dobrze. Siedem godzin trwałości, dobra projekcja.

justyna7373
justyna7373

Niestety mimo ochów i achow moich koleżanek mnie kojarzy się ten zapach z potem Sorry bo może jest piękny ale dla mnie mdlący

lilkat
lilkat

ZAPACHOWA TRAUMA, do dziś mdli mnie od samego patrzenia na flakon... Jako nastolatka ubzdurałam sobie, że tak śliczna buteleczka skrywa cudowną woń:) Sama sobie to wmówiłam, powąchałam gdzieś w przelocie, po czym otrzymałam to "cudo" w prezencie od ówczesnego chłopaka. Wrażenia niezapomniane - dla mnie migrenogenny, mdlący -oddałam koleżance.
Niedawno wypatrzyłam flakonik u znajomej - postanowiłam sprawdzić, czy moje odczucia po tych kilkunastu latach będą takie same...Więc dalej jest mdły, tylko jakby rozcieńczony - po prostu słabszy. Co nie zmienia faktu, że po prostu go nie lubię.

kadanka
kadanka

fantastyczny flakonik i beznadziejny zapach. intensywny i nijaki jednoczesnie.

perfumocholiczka
perfumocholiczka

Odkąd pamiętam były w katalogu Avon. Będąc małą dziewczynką wąchałam je i zachwycałam się nimi. Wspaniałe, niepowtarzalne. Nauczycielka od muzyki ich używała.
PO jakimś czasie przypomniałam sobie o nich, załatwiłam sobie próbki.
Niestety to nie jest zapach, który mi odpowiada.
Niby lekki, lecz nieco pieprzny, orientalny. Ma moc, tego nie można mu odmówić.Bardzo charakterystyczny.Mimo wszystko nie daję rady go używać, choć ma tak wiele składników w sobie, które lubię.
Flakon jest urzekający, wygląda jak wyciosany kryształ albo zamarznięty lód.

Beata Maria
Beata Maria

OKRRROPNY zapach. Naprawdę nie znoszę tych perfum. Kiedy dowiedziałam się ,że ich twórcą jest mistrz Christopher Sheldrake po prostu oniemiałam ze zgrozy. Uwielbiam masę jego kompozycji ale tej nie trawię. Niestety czuję tylko coś wstrętnego, co wykręca mi nos na drugą stronę. Może gdzieś pobrzękuje frezja, może śliwka ale generalnie nie mogę się skupić ponieważ najzwyczajniej te perfumy mi śmierdzą.Do tego flakon z serii "niewiadomoco". Nie polecam.

grudzienszal
grudzienszal

To pierwsze perfumy, na których dostrzegam różnice zapachu w zależnosci od rodzaju skóry noszących je osób.
Zapach mocno kwiatowy z nutką czegoś ostrzejszego, pieprznego.Dość trwały,zwłaszcza na ubraniach. Ja nie odważę się nimi spryskać latem,ale znam osoby na których o tej porze roku pachnie przecudnie.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Obecne Perceive są niestety cieniem tego, który był znany i uwielbiany kilka lat temu- ktoś coś tam pozmieniał i teraz już jest dużo bardziej sztucznie, niestety

amanda
amanda

Początek nawet obiecuje całkiem przyjemny dość lekki kwiatowo owocowy zapach z nutą pieprzu.
Ale niestety na mnie po krótkim czasie wychodzi zbytnia syntetyczność która ostro wwierca się w nozdrza.
Wiem, że Perceive ma sporo zwolenniczek, ale niestety jak i na innych tak i na sobie czuję syntetyk.
Kumuluje się w coraz bardziej bezkształtną sztuczną masę niewiele mającą wspólnego z wymienionymi nutami.
A szkoda bo może wystarczyło trochę bardziej przy nim "pomajstrować" i nie było by tak zle. No, ale może czas gonił by wydać kolejny taśmowo zapach

DREAMER80
DREAMER80

Dla mnie ten zapach jest nieprzyjemny, fizjologiczny, ale na taki nieprzyjemny sposób.. Ten zapach to gruszka i biały pieprz, które się gryzą i są syntetyczne, w tle majaczy ta fizjologiczna nutka- coś jakby zapach potu, do tego potu kogoś kto nam się nie podoba, ble. Jeden z poznanych w życiu potworków..

SekretnyWachlarz
SekretnyWachlarz

Dostałam kiedyś od mamy roletkę tego zapachu czyli 9ml i całe szczęście, że ani ml więcej. Zapach jest po prostu okropny. Lubię zapachy orientalne, ale tu nie do końca się zgadzam, że to jest czysty orientalny zapach, przebija mi się coś jeszcze i to coś jeszcze jest bardzo nieprzyjemne. Sam zapach jest dla mnie ostry, trochę babciny, nijaki. Zapach dość mocno wyczuwalny dla otoczenia, co byłoby plusem gdyby nie to, że śmierdzi. Trwałość przeciętna, ale jak na avon to i tak dobrze. Roletki nie dałam rady zużyć do końca i oddałam znajomej.

dosik5
dosik5

zapach fantastyczny... kuzynka moja używa... ja spróbowałam i moja przygoda zakończyła się alergią... nie mogę też przebywać wśród osób tym spryskanych stosunkowo długo... zapach super i trwały... taki pudrowy strzał w dziesiątkę!

monika690
monika690

TRAUMA! Mdły biały pieprz wymieszany z pseudofrezją i pseudogruszką + wanilia daje efekt mdławego zapachu i zupełnie bez polotu. Nie wiem jak można lubić ten zapach. Owszem miałam perfumetkę, testowałam nadgarstkowo, nigdy nie użyłam globalnie, bałam się efektu jaki wywoła.

EJo
EJo

Nie wierzyłam, że "nos" Lutensa stworzył Perceive ;) Zużyłam w dawnych czasach, obecnie powala mnie na łopatki gruszka przemieszana z frezją, którą notabene lubię (frezję oczywiście) ale w zdecydowanie bardziej charakternym towarzystwie - a tu pieprzu jak na lekarstwo ;) Jest odrobina ylang-ylang, mirabelkowata śliweczka, wanilia. Kto lubi delikatne kwiatki-owocki będzie usatysfakcjonowany. Dla mnie - wieje nudą.

Ala_9
Ala_9

Wyobraźcie sobie, że nie pamietałam nawet, czy ja mam te perfumy w swojej kolekcji, czy nie. No mam, okazało się. To w sumie już mogłoby wystarczyć za cała recenzję.
Mój nos prawie ich nie czuje. Noszę je na sobie od rana, ale żeby napisac recenzję znów musiałam dopsikać następną porcję, żeby czuć COKOLWIEK.
A to co czuję jest dość przyjemne, delikatnie słodkie, ale rozwodnione. Ach... już nic nie czuć:(
No nie zdążyłam zrecenzowac, bo uleciało;)
To może w takim razie coś o flakonie: przyjemny kształt, jak kawałek odłamanego lodowego sopla. Przezroczysty, można nie zauważyć na półce. Idealnie zatem pasuje do zapachu;P

Marimeko
Marimeko

Uwielbiam:) ciepły,zmysłowy zapach "przy skórze",pogłębia i wydobywa naturalny zapach kobiecej skóry,wg mojego faceta jest pociągający i ciężko mu oderwać nos od mojej szyi :D ja czuję w nim frezję,gruszkę i piżmo :)

black.side
black.side

bardzo ładny i trwały zapach. zużyłam kilka flakoników, ale regularne nadużywanie ich ze strony koleżanki skutecznie mnie zniechęciły. Może kiedyś do nich wrócę- na sobie raczej dobrze je wspominam.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Avon Perceive, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Avon Perceive, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Perceive marki Avon. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Perceive marki Avon reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Avon Little Black Dress Avon Outspoken by Fergie Lolita Lempicka Lolita Lempicka Avon Today Avon Surrender Slava Zaitsev Maroussia Christian Dior Poison Kenzo Kenzo Amour Molinard Habanita Yves Rocher Vanille Noire Oriflame M by Marcel Marongiu Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Avon Pur Blanca Avon Tomorrow Calvin Klein Euphoria Yves Rocher Neonatura Cocoon Christian Dior J`adore Christian Dior Dolce Vita Elizabeth Arden Sunflowers Givenchy Ange ou Demon