Marki » A » orientalne « Grupy

Perceive Avon dla kobiet

Perceive Avon dla kobiet

Perceive Avon dla kobiet Zdjęcia Perceive Avon dla kobiet Zdjęcia

Perceive marki Avon to orientalne perfumy dla kobiet. Perceive został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christopher Sheldrake. Nutami głowy są biały pieprz i Żółta frezja; nutami serca są goździk (roślina), Śliwka damasceńska, gruszka i ylang-ylang; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, kwiat wanilii i cedr.

Biały pieprz Żółta frezja

Goździk (roślina) Śliwka damasceńska Gruszka Ylang-ylang

Drzewo sandałowe Piżmo Kwiat wanilii Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Perceive by Avon.

Perceive Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Avon, popularność, początek XXI wieku i... Christopher Sheldrake. Wiele stoi za Perceive. Nie sądzę, żeby Christopher użyczył dziś swojego geniuszu – jednak to, że użyczył go 15 lat temu, wcale mnie nie dziwi. Pamiętajmy o tym, że niegdyś Avon to było COŚ! Dziś ta marka jest dla mnie synonimem poszukiwania ładnej dziewczyny na wiejskiej dyskotece. Jak trafi się jakaś ładna, to zajęta (zapach wycofany), jeśli będzie się tajemniczo prezentowała w mroku, to światło prędko zjeży włos na głowie (ładne nuty głowy i okropne pozostałe akordy), jeśli będzie naprawdę ładna, to prędko zlecą się do niej faceci, czyniąc z niej pospolity towar(ładne zapachy, które zabiła popularność). Są też te średnie, do których podchodzą średni faceci w średnich ciuchach i ze średnim uśmiechem. Te średnie, to synonim nijakich perfum, które kupujemy tylko po to, by półka nie była pusta. Zaraz, zaraz… a gdzie na tej zabawie Perceive? No właśnie… Perceive, to inna liga. Podobnie jak Passion Dance, tyle tylko, że Passion Dance, to dziewczyna o zjawiskowych kształtach, odważnie prezentująca swoje wdzięki w popularnym klubie, a Perceive to elegancka kobieta, która sączy drinka przy barze i do której ślinią się wszyscy faceci, wiedząc, że i tak nie mają szans.

Poznałem większość zapachów Serge Lutensa, Perceive nie ma nic wspólnego z żadnym z nich. Chociaż nie - mają coś wspólnego z Nuit de Cellophane. Jest tu dziwna, szamponowa nuta z tamtych perfum, jednak na wstępie zaznaczam, że Perceive są o wiele lepsze od Nuit. Ewoluują, zaskakują i wzbudzają emocje do dziś. Perceive, to dla mnie obok Passion Dance symbol dobrych czasów Avonu. Zresztą, co ja gadam... Dobrych? Doskonałych! Wącham wersję z 2010 roku, jest na pewno słabsza niż to, co wąchałem wiele, wiele lat temu... Ale to nadal Perceive - kwintesencja "avonowości". Myślę, że od tego zapachu Avon poszedł w totalną masówkę - nie mam nic do Perceive, dla mnie, to prawdziwa perła, jednak to, co wyszło "po Perceive" i ma w sobie nuty tego zapachu, jest już dla mnie nie do przyjęcia. Nie macie wrażenia, że te perfumy są szkieletem wielu dzisiejszych kompozycji tej marki? Nie wszystkich oczywiście, jednak charakterystyczny szlif Perceive, to również szlif wielu zapachów Avonu (co doprowadza mnie do szału). Jeśli chodzi o Avon, to znam od nich tylko trzy wspaniałe kompozycje. Powiecie, że mało... A ja powiem, że dużo! Warto było przekopywać się przez dziesiątki zapachów Avonu, by poznać Far Away Exotic, Passion Dance i Perceive.

Teraz kilka zdań o samych perfumach - trudnych i zmiennych. Perceive potrafią chlusnąć w twarz zimną wodą, doskonale orzeźwiając. Potrafią też sypnąć pieprzem w oczy i otoczyć ostrą aurą. Mogą też wydobyć z siebie nutę spoconej pachy, której zapach próbowano zakamuflować kwiatowym dezodorantem. Tu dzieje się bardzo dużo rzeczy – nie mówię, że trzeba ten zapach lubić, jednak trzeba go znać i „jako tako” poszanować. Mnie zachwycił – zmienia się jak kameleon tworząc różne konfiguracje, których nie sposób uchwycić w jednym wpisie. Spróbuj, może Cię zachwycą?
Solidne parametry! Nie wiem, jak jest teraz, ale 5 lat temu było dobrze. Siedem godzin trwałości, dobra projekcja.

justyna7373
justyna7373

Niestety mimo ochów i achow moich koleżanek mnie kojarzy się ten zapach z potem Sorry bo może jest piękny ale dla mnie mdlący

lilkat
lilkat

ZAPACHOWA TRAUMA, do dziś mdli mnie od samego patrzenia na flakon... Jako nastolatka ubzdurałam sobie, że tak śliczna buteleczka skrywa cudowną woń:) Sama sobie to wmówiłam, powąchałam gdzieś w przelocie, po czym otrzymałam to "cudo" w prezencie od ówczesnego chłopaka. Wrażenia niezapomniane - dla mnie migrenogenny, mdlący -oddałam koleżance.
Niedawno wypatrzyłam flakonik u znajomej - postanowiłam sprawdzić, czy moje odczucia po tych kilkunastu latach będą takie same...Więc dalej jest mdły, tylko jakby rozcieńczony - po prostu słabszy. Co nie zmienia faktu, że po prostu go nie lubię.

kadanka
kadanka

fantastyczny flakonik i beznadziejny zapach. intensywny i nijaki jednoczesnie.

perfumocholiczka
perfumocholiczka

Odkąd pamiętam były w katalogu Avon. Będąc małą dziewczynką wąchałam je i zachwycałam się nimi. Wspaniałe, niepowtarzalne. Nauczycielka od muzyki ich używała.
PO jakimś czasie przypomniałam sobie o nich, załatwiłam sobie próbki.
Niestety to nie jest zapach, który mi odpowiada.
Niby lekki, lecz nieco pieprzny, orientalny. Ma moc, tego nie można mu odmówić.Bardzo charakterystyczny.Mimo wszystko nie daję rady go używać, choć ma tak wiele składników w sobie, które lubię.
Flakon jest urzekający, wygląda jak wyciosany kryształ albo zamarznięty lód.

Beata Maria
Beata Maria

OKRRROPNY zapach. Naprawdę nie znoszę tych perfum. Kiedy dowiedziałam się ,że ich twórcą jest mistrz Christopher Sheldrake po prostu oniemiałam ze zgrozy. Uwielbiam masę jego kompozycji ale tej nie trawię. Niestety czuję tylko coś wstrętnego, co wykręca mi nos na drugą stronę. Może gdzieś pobrzękuje frezja, może śliwka ale generalnie nie mogę się skupić ponieważ najzwyczajniej te perfumy mi śmierdzą.Do tego flakon z serii "niewiadomoco". Nie polecam.

grudzienszal
grudzienszal

To pierwsze perfumy, na których dostrzegam różnice zapachu w zależnosci od rodzaju skóry noszących je osób.
Zapach mocno kwiatowy z nutką czegoś ostrzejszego, pieprznego.Dość trwały,zwłaszcza na ubraniach. Ja nie odważę się nimi spryskać latem,ale znam osoby na których o tej porze roku pachnie przecudnie.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Obecne Perceive są niestety cieniem tego, który był znany i uwielbiany kilka lat temu- ktoś coś tam pozmieniał i teraz już jest dużo bardziej sztucznie, niestety

amanda
amanda

Początek nawet obiecuje całkiem przyjemny dość lekki kwiatowo owocowy zapach z nutą pieprzu.
Ale niestety na mnie po krótkim czasie wychodzi zbytnia syntetyczność która ostro wwierca się w nozdrza.
Wiem, że Perceive ma sporo zwolenniczek, ale niestety jak i na innych tak i na sobie czuję syntetyk.
Kumuluje się w coraz bardziej bezkształtną sztuczną masę niewiele mającą wspólnego z wymienionymi nutami.
A szkoda bo może wystarczyło trochę bardziej przy nim "pomajstrować" i nie było by tak zle. No, ale może czas gonił by wydać kolejny taśmowo zapach

DREAMER80
DREAMER80

Dla mnie ten zapach jest nieprzyjemny, fizjologiczny, ale na taki nieprzyjemny sposób.. Ten zapach to gruszka i biały pieprz, które się gryzą i są syntetyczne, w tle majaczy ta fizjologiczna nutka- coś jakby zapach potu, do tego potu kogoś kto nam się nie podoba, ble. Jeden z poznanych w życiu potworków..

SekretnyWachlarz
SekretnyWachlarz

Dostałam kiedyś od mamy roletkę tego zapachu czyli 9ml i całe szczęście, że ani ml więcej. Zapach jest po prostu okropny. Lubię zapachy orientalne, ale tu nie do końca się zgadzam, że to jest czysty orientalny zapach, przebija mi się coś jeszcze i to coś jeszcze jest bardzo nieprzyjemne. Sam zapach jest dla mnie ostry, trochę babciny, nijaki. Zapach dość mocno wyczuwalny dla otoczenia, co byłoby plusem gdyby nie to, że śmierdzi. Trwałość przeciętna, ale jak na avon to i tak dobrze. Roletki nie dałam rady zużyć do końca i oddałam znajomej.

dosik5
dosik5

zapach fantastyczny... kuzynka moja używa... ja spróbowałam i moja przygoda zakończyła się alergią... nie mogę też przebywać wśród osób tym spryskanych stosunkowo długo... zapach super i trwały... taki pudrowy strzał w dziesiątkę!

monika690
monika690

TRAUMA! Mdły biały pieprz wymieszany z pseudofrezją i pseudogruszką + wanilia daje efekt mdławego zapachu i zupełnie bez polotu. Nie wiem jak można lubić ten zapach. Owszem miałam perfumetkę, testowałam nadgarstkowo, nigdy nie użyłam globalnie, bałam się efektu jaki wywoła.

EJo
EJo

Nie wierzyłam, że "nos" Lutensa stworzył Perceive ;) Zużyłam w dawnych czasach, obecnie powala mnie na łopatki gruszka przemieszana z frezją, którą notabene lubię (frezję oczywiście) ale w zdecydowanie bardziej charakternym towarzystwie - a tu pieprzu jak na lekarstwo ;) Jest odrobina ylang-ylang, mirabelkowata śliweczka, wanilia. Kto lubi delikatne kwiatki-owocki będzie usatysfakcjonowany. Dla mnie - wieje nudą.

Ala_9
Ala_9

Wyobraźcie sobie, że nie pamietałam nawet, czy ja mam te perfumy w swojej kolekcji, czy nie. No mam, okazało się. To w sumie już mogłoby wystarczyć za cała recenzję.
Mój nos prawie ich nie czuje. Noszę je na sobie od rana, ale żeby napisac recenzję znów musiałam dopsikać następną porcję, żeby czuć COKOLWIEK.
A to co czuję jest dość przyjemne, delikatnie słodkie, ale rozwodnione. Ach... już nic nie czuć:(
No nie zdążyłam zrecenzowac, bo uleciało;)
To może w takim razie coś o flakonie: przyjemny kształt, jak kawałek odłamanego lodowego sopla. Przezroczysty, można nie zauważyć na półce. Idealnie zatem pasuje do zapachu;P

Izabela
Izabela

Chciałabym się podzielić wrażeniami, jak mózg oszukuje nas przechowywanym w pamięci zapachem.
Perfumy te pamietałam jako świeże, ładne, kobiece, jedynie nie bardzo trwałe.
Dzisiaj miałam okazję je przetestować. I co wyczuwam? Wszystkie nuty zlały mi się w jeden zapach. Nie zgadniecie jaki - zapach maści Alantan - tłusty, oblepiający skórę.
To oczywiście tylko moje odczucie na mojej skórze.

Marimeko
Marimeko

Uwielbiam:) ciepły,zmysłowy zapach "przy skórze",pogłębia i wydobywa naturalny zapach kobiecej skóry,wg mojego faceta jest pociągający i ciężko mu oderwać nos od mojej szyi :D ja czuję w nim frezję,gruszkę i piżmo :)

black.side
black.side

bardzo ładny i trwały zapach. zużyłam kilka flakoników, ale regularne nadużywanie ich ze strony koleżanki skutecznie mnie zniechęciły. Może kiedyś do nich wrócę- na sobie raczej dobrze je wspominam.

Perceive by Avon 2.54 out of 5 based on 96 ratings and 18 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Avon Perceive, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Avon Perceive, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Perceive marki Avon. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Perceive marki Avon reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Coupon Code Fragrantica
Avon Little Black Dress Kenzo Kenzo Amour Oriflame M by Marcel Marongiu Cartier Le Baiser Du Dragon Christian Dior Poison Molinard Habanita Avon Christian Lacroix Absynthe Avon Surrender Avon Outspoken by Fergie Laura Biagiotti Roma Yves Rocher Vanille Noire Calvin Klein Obsession Christian Dior J`adore Avon City Rush for Her Fendi Fendi Theorema Slava Zaitsev Maroussia Donna Karan Black Cashmere Karl Lagerfeld Sun Moon Stars Halle Berry Halle Hermes L’Ambre des Merveilles