Marki » A » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Mesmerize Avon dla mężczyzn

Mesmerize Avon dla mężczyzn

Mesmerize marki Avon to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Mesmerize został wydany w 1992 roku. Nutami głowy są mandarynka, jabłko i bergamotka; nutami serca są egzotyczne przyprawy i mirra; nutami bazy są ambra i nuty drzewne.

Mandarynka Jabłko Bergamotka

Egzotyczne przyprawy Mirra

Ambra Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Mesmerize by Avon.

Zino Davidoff

Mesmerize Recenzje Perfum

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Od razu czuć że mimo iż w polskich katalogach prezentowany jest jako nowość, nie jest to nowy zapach. Po pierwsze ma zupełnie inne stężenie alkoholu (75% w stosunku do 69,9% w niemal wszystkich innych męskich wodach Avonu), po drugie trwałość i projekcję, które są olbrzymie jak na Avon- zapach trzyma się praktycznie cały dzień na skórze a na ubraniach i dłużej projektując przy tym intensywnie przez wiele godzin. Również złożoność kompozycji jest dużo ciekawsza i bogatsza od chociażby najnowszego, kiepskiego Avon Homme, którego kupiłem razem z Mesmerize. Prym wiodą przyprawy i choć otwarcie bardzo przypomina mi Avon Premiere Luxe for Him to jednak całość jest trochę inna, aczkolwiek skojarzenie to powraca co jakiś czas. Najpiękniejsza faza zapachu rozpoczyna się tak po godzinie od aplikacji bo wycisza się nieco otwierająca tę kompozycję bergamotka, na drugi plan schodzi bardzo intensywny na początku kardamon i do gry wkracza jabłko podobne nieco do tego z Signature ale towarzyszy mu nutka kadzidła (mirra). Robi się tak jak w kościele, bardzo aromatycznie. I trochę nawet hipnotycznie. Zapach zaczyna też skręcać w rejony mojej ukochanej wody- czarnego Jacomo- maślana "pasta do butów" i balsamiczny sandalowiec ciągle nasuwają skojarzenia z dzieciństwa- z klerem i zapachami salki katechetycznej i zakrystii. Kiedy już zapach na dobre stopi się ze skóra do głosu dochodzi baza i tu możecie wierzyć lub nie, ale wciąż przy silnej projekcji do ferii wcześniejszych akordów dołącza słodka ambra i zmysłowa wanilia. Jestem oczarowany tym zapachem i żywię tylko nadzieję że nie zniknie za chwilę z katalogów.Taki Avon pamiętam sprzed lat. Naprawdę warto poznać.

Luana
Luana

Kupiłam tę wodę w 2013 roku w prezencie, ale po zachwytach obdarowanego, kupiła jeszcze dwa kolejne flakony, bo cena była niska za butelkę o pojemności 100 ml. To fascynująca męska woda, bardzo lubię, gdy mąż jej używa.Chyba była to nowa odsłona, bo różni się kształtem korka. Skład jest ten sam. Pierwsza projekcja uderza słodyczą cytrusów i ostością przypraw. Mira z egzotycznymi przyprawami rozgrzewają i dodają przytulenia, wprowadzają też orientalny klimat. Bursztynowo- waniliowa baza idealnie utrwala całość. Woda wybitnie na chłdne dni. Zimno wzmaga jego aromaty.Sprawia wrażenie naprawdę dużo droższej niż jest.Co ciekawe woda jest wyjątkowo trwała.

MrGwyn
MrGwyn

Zaskoczyła mnie w tych perfumach ich koncepcja, czyli żywiczna woda kolońska, coś zupełnie innego od klasycznego bukietu ziół, skórek hesperydowych i kwietnych nut. Nie jestem pewny ile ma moja próbka, ale jest w buteleczce, którą znam z próbki dawno wycofanego już Sunny Skies, a z tego powodu nie wiem, czy jestem rzetelny, ale i tak opiszę to co czuję.
Już po otwarciu czuć, że to dwudziestolatek i nie znał jeszcze rewolucji avonowskich.
Najbardziej ulubiłem sobie otwarcie, które jest najbardziej złoto-rdzawe i takie vintage'owe, albo na pewno w jakości jaką znam z lat 90-tych. Na sam przód przechodzą jabłko, amber i mirra, przy czym jabłko to lekki soczek. Bardzo mi się to podoba. Czuję wtedy coś wysokopółkowego, nietypowego dla Avonu. W następnych krokach jest więcej cytrusów w postaci niby soku-niby skórki. Ciężko rozeznać, gdyż wszytko to ciągle narysowane jest na wyraźnym żywiczno-drzewno-waniliowym tle, które skutecznie odwraca uwagę od szczegółów. Co więcej, później jest to jak dla mnie unisex. Sucha baza jest kremowa i wydaje mi się być mieszanką drewna, wanilii, kokosu i piżma. W sumie też mi się bardzo podoba, na równi z otwarciem
Ze względu na niepewność z jaką wersją mam do czynienia, będę musiał zapoznać się z aktualną próbką w celu stwierdzenia zgodności. Jeśli będą identyczne, to nie pogardzę flakonikiem, bo coś tak vintage'owego za takie pieniądze to dobry wybór.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Avon Mesmerize, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Avon Mesmerize, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Mesmerize marki Avon. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Mesmerize marki Avon reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Avon Premiere Luxe Avon Mesmerize Black for Him Avon Destination Grand Canyon Avon Christian Lacroix Nuit for Men Lalique Lalique White Avon Premiere Luxe Oud Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Avon Elite Gentleman Untailored Rochas Rochas Man Jaguar Jaguar for Men Calvin Klein Eternity For Men Oriflame Sir Avebury Aramis Aramis Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Viktor&Rolf Spicebomb Calvin Klein CK One Shock For Him Bijan Bijan Nude Men Avon Herve Leger Homme Jacomo Jacomo de Jacomo