Marki » A » « Grupy

Eau de Madeleine Au Pays de la Fleur d’Oranger dla kobiet

Mam: 1 Miałem: 2

dymny
Eau de Madeleine Au Pays de la Fleur d’Oranger dla kobiet Zdjęcia

Eau de Madeleine marki Au Pays de la Fleur d’Oranger to perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Eau de Madeleine został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Gigodot. Nutę głowy stanowi cytrusy; nutami serca są róża i kadzidło; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, wanilia i piżmo.

Cytrusy

Róża Kadzidło

Skóra Drzewo sandałowe Wanilia Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Eau de Madeleine by Au Pays de la Fleur d’Oranger.

Shalimar Eau de Toilette
Messe de Minuit

Eau de Madeleine Recenzje Perfum

seeandsmell
seeandsmell

Eau de Madeleine to zapach poświęcony idei proustowskiej magdalenki, zainspirowany postacią babci właścicielki marki Au Pays de la Fleur d'Oranger. Kobiecie o silnej osobowiści, emancypantce.

Rozpoczyna się bliżej niezidentyfikowaną, kwaśno-gorzkawą cytrusową nutą. Bergamotką z aptecznym dodatkiem rozkruszonej aspiryny, dość zbliżoną w swej estetyce do tej z początku choćby Guerlain Eau de Shalimar. Ja nie przepadam za takim wstępem („następca” Eau de Shalimar, tj. Shalimar Cologne, zaczyna się wg mnie o niebo przyjemniej). Szczęśliwie, jest to wstęp bardzo krótki, a dalej jest piękniej. Przechodzimy płynnie w chłodny, kadzidlany mrok, który towarzyszyć będzie nam już do samego końca spotkania z tymi perfumami, nabierając z czasem bardziej aksamitnego charakteru. Z pełną premedytacją użyłam sformułowania „chłodny, kadzidlany mrok”, bo kadzidło w tych perfumach to nie dym, to nie wijące się smużki — to aura.

W pewnym sensie i dla mnie Eau de Madeleine jest proustowską magdalenką. Budzi we mnie żywe wspomnienie wizyty w starym, zabytkowym kościele. Jednym z wielu. Przekraczam próg i znajduję się w małym przedsionku o bielonych ścianach, pachnących farbą. Za masywnymi drzwiami jest o wiele ciemniej, o wiele ciszej, o wiele zimniej. Siadam w wiekowej drewnianej ławie, śliskiej od dotyku tysięcy rąk, i miękkiej na tyle, by z łatwością wyżłobić w niej półksiężyc paznokcia. Zamykam oczy i wdycham zapach kadzidła, wsłuchuję się w szmery i szepty…

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Au Pays de la Fleur d’Oranger Eau de Madeleine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Au Pays de la Fleur d’Oranger Eau de Madeleine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Eau de Madeleine marki Au Pays de la Fleur d’Oranger. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Eau de Madeleine marki Au Pays de la Fleur d’Oranger reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy
Profumum Roma Ichnusa Roberto Cavalli Serpentine Silver Pierre Cardin Pierre Cardin Pour Homme Winter Edition The People Of The Labyrinths A.Maze Donna Karan DKNY Love from New York for Women Profumum Roma Dambrosia Eclectic Collections Impression Lush Candy Fluff NafNaf Fashion Instinct CB I Hate Perfume Walking in the Air Thierry Mugler Thierry Mugler Show Collection: Alien Couture Stone Madonna Nudes 1979 Masquerade