Marki » A » szyprowe « Grupy

Trefle Pur Atelier Cologne dla kobiet i mężczyzn

Trefle Pur Atelier Cologne dla kobiet i mężczyzn

ozonowy

Trefle Pur marki Atelier Cologne to szyprowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jérome Epinette. Nutami głowy są gorzka pomarańcza, kardamon i bazylia; nutami serca są koniczyna, liść fiołka i tunezyjskie neroli; nutami bazy są paczula, mech i piżmo.

Gorzka pomarańcza Kardamon Bazylia

Koniczyna Liść fiołka Tunezyjskie neroli

Paczula Mech Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Trefle Pur by Atelier Cologne.

Ninfeo Mio

Trefle Pur Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

W sumie, to mógłbym się pozachwycać, ale czas podwyższyć swoją poprzeczkę, bo niedługo będę olfaktoryczną rozpustnicą, która daje… pochwały na lewo i prawo.
Nuda. Dla mnie, Trefle Pur, są niebywale nudne. Wiecie dlaczego? Bo czytałem ten rozdział już wiele, wiele razy... ileż można? To nie anatomia, że człowiek czyta coś 10 razy, a i tak nic nie rozumie. To jest olfaktoria! Sztuka rozlazła sama w sobie, jednak ścisła w umyśle człowieka, który się nią interesuje. Liście pomarańczy, liście cytryny, cytrusowy sok, słońce, świeżość i ostrość. Ostrość kolońska, męska i klasyczna. Całość przyjemna i ładna, jednak wtórna. Nawet bardzo... Mugler Cologne, Neroli Portofino, Madera de Naranjo, Mister Mervelous. Nie wspomnę już o Grand Neroli tej samej marki! Po co tworzyć takie zapachy? Ja wiem, że każdy chce mieć kompletną ofertę, jednak moim zadaniem jest ocena perfum na podstawie wiedzy i doświadczenia. W świetle innych kompozycji, nie mogę ocenić Trefle Pur pozytywnie, bo byłoby to po prostu niesprawiedliwe. Na pochwałę zasługuje tylko to, co było pierwsze. Zaznaczam lubię, pochwalam tych, którzy noszą, jednak jeśli chodzi o wkład w sztukę... no cóż, posunę się do stwierdzenia, że Ukryta Prawda wnosi więcej do kultury, niż Trefle Pur do świata zapachowego. W końcu zdobycie szczytu żenady do najprostszych nie należy, nieprawdaż? Atelier Cologne niestety kroczy tą samą ścieżką, którą perfumiarze drepczą od dziesiątek lat, a Ukrywa Prawda wyznacza zupełnie nowe standardy głupoty. :D Ale z dwojga złego, wolę, żeby perfumiarze szli ścieżką kolońską, niż ekipy filmowe, drogą prostactwa.

Standardowe parametry dla tego typu kompozycji.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Urocze, urocze! Dla prawdziwych miłośników łąk, ugorów, chaszczy, krzaków i zarośli, itp, itd. Czyli dla mnie na przykład. Bezpretensjonalny zapach. Ulubiony zapach dzieciństwa.

Ann
Ann

Początek Trefle Pur jest mocno cytrusowy, ale nie drażniący czy domestosowy z domieszką prawdziwie włoskiej, świeżej bazylii. Jest leciutko męskawo. Potem zapach szybko delikatnieje i rzeczywiście wyczuwam słodkawą koniczynę, delikatną, kwitnącą okrągłym, białym kwiatostanem. W tle nadal obecne są jędrne, aromatyczne cytrusy. Wytrawne zielone nuty przedstawione bez irytującej goryczy. Całość jest pięknie, naturalnie podana, można powiedzieć, że ta woda to śródziemnomorski klimat, świeże zioła, gaje cytrusowe pełne drzew i hamak rozwieszony między nimi. I ten dywan z rozgrzanej słońcem soczystej koniczyny pod stopami...

blueberry
blueberry

Kombinacja gorzka pomarańcza-chrupiące i zimne neroli-soczysta i lekko słodkawa, kwitnąca koniczyna w wykonaniu Atelier Cologne natychmiast zauroczyła mnie jak już dawno nic z kategorii zapachów świeżych i kolońskich. Dodatkowo chłodne liście fiołka z miejsca budzą mnie ze stuporu, w jaki wprawia mnie gorące majowe, niedzielne popołudnie. Mech i zioła sprawiają, że zapach zdaje mi się lekko przypominać też aromat liścia pomidora, zerwanego prosto z krzaka i roztartego w dłoniach. Jakież to wszystko proste, naturalne, bezpretensjonalne i urocze! Pal sześć, że nazwa sugerowała wyłącznie czystą koniczynę - zapach jest o wiele bogatszy, choć bardzo klasycznie koloński i idealnie pasowałby na ciepły wiosenno-letni czas. Strzała Amora trafiła mnie jak na złość akurat wtedy, kiedy rozpoczęłam redukcję kolekcji. Life is brutal!

Trefle Pur by Atelier Cologne 4.30 out of 5 based on 12 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Atelier Cologne Trefle Pur, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Atelier Cologne Trefle Pur, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Trefle Pur marki Atelier Cologne. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Trefle Pur marki Atelier Cologne reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Houbigant Fougere Royale (2010) Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Serge Lutens Gris Clair Tom Ford Grey Vetiver Frapin 1270 Frederic Malle Musc Ravageur Montale Red Vetyver Hermes Le Jardin de Monsieur Li Christian Dior Dune Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Givenchy Chypre Caresse Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Cologne Noire Eau D`Italie Jardin du Poete Gianfranco Ferre Gianfranco Ferre Bergamotto Marino Reminiscence Patchouli Lalique Lalique White Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Chanel Chanel No 19 Poudre Michal Szulc Sale Perfume 01 Cartier Baiser Vole