Marki » A » cytrusowe « Grupy

Orange Sanguine Atelier Cologne dla kobiet i mężczyzn

Orange Sanguine Atelier Cologne dla kobiet i mężczyzn

Orange Sanguine marki Atelier Cologne to cytrusowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Orange Sanguine został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Ralf Schwieger. Nutami głowy są czerwona pomarańcza i gorzka pomarańcza; nutami serca są jaśmin i geranium; nutami bazy są fasolka tonka, drzewo sandałowe i ambra.

Czerwona pomarańcza Gorzka pomarańcza

Jaśmin Geranium

Fasolka tonka Drzewo sandałowe Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Orange Sanguine by Atelier Cologne.

Aqua Allegoria Mandarine Basilic
4711 Acqua Colonia Blood Orange & Basil
Sicilian Mandarin

Orange Sanguine Recenzje Perfum

chjena
chjena

Mam mały problem z tym zapachem, choć jednocześnie bardzo się cieszę, że sięgnęłam po niego w tym pierwszych dniach września, który rozpieszcza nas upalnymi temperaturami (właśnie zerknęłam w kalendarz i w zdumieniu odkryłam, że już jesteśmy za połową, więc ta pogoda naprawdę oszalała), bo ta kompozycja pomarańczowa zdecydowanie nadaje się na miesiące letnie. Nadgarstkowo to przepiękna, naturalna pomarańcza z charakterystyczną dla tego owocu goryczką, soczysta, ale też zielona z racji towarzystwa geranium, łyk orzeźwienia, fantastyczna sprawa.

Problem pojawia się przy użyciu globalnym, bo jak już ktoś poniżej zwrócił uwagę: kto chciałby pachnieć jakby był oblany szklanką soku pomarańczowego? Mi wydawało się, że jak najbardziej, bo czemu nie w dwudziestu paru stopniach Celsjusza, a tu psikus. Nie dość, że faktycznie czuję się jakby-nie-na-miejscu, to jeszcze ta pomarańczowa goryczka momentami przypomina... nieświeżość materiału po całym dniu noszenia, a mówiąc mniej oględnie: pot. I cała magia gajów cytrusowych gdzieś na odległej wyspie znika bezpowrotnie.

Teraz znowu punktowo nie mogę Orange Sanguine nic zarzucić, ale mam w pamięci, że albo moja skóra w większych fragmentach, albo mózg płatają figle. Na koniec jeszcze dobra wiadomość dla potencjalnych fanów pomarańczy: trwałość jak na świeżaka naprawdę przyzwoita.

blackdora
blackdora

Może dlatego że na mojej skórze wybitnie wysuwa się na pierwszy plan geranium, a może po części też, że odwzorowanie zapachu krwistej, soczystej i najprawdziwszej pomarańczy jest tu zrobione genialnie to Orange Sanguine jest moim must have na upalne lato. Mieszanka goryczki pochodzącej od owocu pomarańczy plus mocno gorzkie i chłodne w odbiorze geranium, w tle nuta jaśminu, ale mi ten jaśmin kojarzy się z roztartym białym płatkiem kwiatu, nie z odurzającą wonią jego serca, to wszystko sprawia że czuję się w tym zapachu dużo przestrzenniej i zimniej niż w innych, podobnych perfumach. Mało z tym, w ogóle nie czuję tutaj słodkości, i to przez cały czas noszenia tego zapachu, nie ma ani jednej nuty zalatującej olejkiem do ciasta, żadnych faux pas nieprzyzwoitych, nudnych i przyprawiających o ból głowy. I choć skusiłam się w ciemno na Muglerowską Cologne, by cały letni dzień móc delektować się zieloną świeżością, to niestety, z żalem donoszę że Atelier Cologne ze swoją Orange Sanguine zabiło mi niezłego ćwieka. Thierry wypada na mnie słabiutko, z kiepską trwałością, za to krwista pomarańcza wdarła się przebojem poprzez nos dużo głębiej.
Jak na wersję Cologne nie narzekam na trwałość, Orange dość dobrze radzi sobie 5-6 godzin na mojej skórze, projekcja jest również przyzwoita.

kjgeneral
kjgeneral

Wspaniały, naturalnie pachnący sok z pomarańczy. Tylko czy ja na pewno chcę pachnieć sokiem z pomarańczy, jakby kto oblał mnie nim przed momentem? ;)

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Pomarańcza na bardzo gorzko pachnącej pelargonii. Za ten silny i nieuciekający aromat pelargonii (czy geranium, bodziszka) dałabym się pokroić. Wspaniałe skontrastowanie słodyczy z cierpkością.

marialisa
marialisa

Lubię Orange Sanguine za ten zapach białego miąższu spod skórki grapefruita (nie czuję tu pomarańczy, tylko grapefruit), ale w nim jako w wodzie kolońskiej brakuje mi świeżości innych cytrusów, ostrości pierwszych nut bergamotki, lawendy i rozmarynu w tle. Za słodki jak dla mnie ten cologne, zbyt owocowy i zbyt statyczny. Faktem jest że trwałość ma lepszą, niż wody kolońskie, ale o ileż one ciekawsze!
Zazwyczaj po jednym dniu z Orange Sanguine, ręka sama ciągnie się po wody kolońskie Guerlaina;)

gardenia
gardenia

Przychylam się zupełnie do recenzji Szanownej Poprzedniczki.
Rzeczywiście, Orange Sanguine to przekrojona świeżutka gorzka pomarańcza, dużo świeżo wyciśniętego soku plus suchość skórki pomarańczowej, może to też nuty pochodzące od geranium, ale przyznam, że nie wąchałam jeszcze perfum, w których geranium zostało tak ładnie "wplątane" do zapachu, podkreśla ono bowiem soczystość i świeżość cytrusów, ich wyborność i znakomita jakość. Owoce zresztą tutaj, to nie owoce z supermarketu, nawet te najdroższe, nie, to owoce zerwane prosto z drzewa, jeszcze rozgrzane południowym słońcem i osmagane wiatrem znad ocenau - mmmhhh, mniam mniam. Zapach jednak nie dryfuje w klimaty tylko owocowe, bo wyczuć można coś miękkiego, delikatnego, ocieplonego subtelną miodową słodyczą i to zapewne jest jaśmin, który nadaje lekkiej elegancji i "rozbiela" tę pomarańczową słoneczną kompozycję.
Jestem zachwycona tym zapachem i zadziwiona, ponieważ testuję te perfumy drugi raz, za pierwszym razem testy wypadły negatywnie, bo czułam tylko cierpką skórkę pomarańczy i nie poczekałam na dalszy rozwój, a szkoda, bo Orange Sanguine przenosi mnie na spokojną bezludna wyspę, tylko biały piaseczek i jedna pochylona palma, a w tle szum fal turkusowo-szmaragdowego oceanu....

Zakupowe okazje

Atelier Cologne - Orange Sanguine Cologne Absolue - 200 ml
Atelier Cologne - Orange Sanguine Cologne Absolue - 200 ml
Cologne 0.25oz
25.00 USD
Atelier Cologne Orange Sanguine Cologne Absolue Pure Perfume Travel Spray 0.25 oz Cologne Absolue Pure Perfume Travel Spray
70.00 USD
Atelier Cologne Orange Sanguine Cologne Absolue Pure Perfume 1 oz Cologne Absolue Pure Perfume Spray
Gift Set 1oz
75.00 USD
Atelier Cologne Orange Sanguine Duo Gift Set
Atelier Cologne Orange Sanguine Duo Gift Set
Cologne 3.3oz
120.00 USD
Atelier Cologne Orange Sanguine Cologne Absolue Pure Perfume 3.3 oz Cologne Absolue Pure Perfume Spray
195.00 USD
Atelier Cologne Orange Sanguine Cologne Absolue Pure Perfume 6.7 oz Cologne Absolue Pure Perfume Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Atelier Cologne Orange Sanguine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Atelier Cologne Orange Sanguine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Orange Sanguine marki Atelier Cologne. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Orange Sanguine marki Atelier Cologne reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Fendi Fendi Theorema Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Diptyque Tam Dao The Different Company Sublime Balkiss Diptyque Eau Duelle Guerlain Shalimar M. Micallef Gaiac Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic The Vagabond Prince Enchanted Forest L`Erbolario Dolcelisir L`Occitane en Provence Eau des Baux Lubin Idole Eau de Parfum Serge Lutens Fille en Aiguilles Hermes Elixir des Merveilles Serge Lutens Feminite du Bois Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II