Marki » A » szyprowe « Grupy

Grand Neroli Atelier Cologne dla kobiet i mężczyzn

Grand Neroli marki Atelier Cologne to szyprowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Twórcą kompozycji zapachowej jest Cecile Krakower. Nutami głowy są neroli, cytryna amalfi, bergamotka i petitgrain; nutami serca są mech dębowy, galbanum i liść brzozy; nutami bazy są piżmo, biała ambra i madagaskarska wanilia.

Neroli Cytryna Amalfi Bergamotka Petitgrain

Mech dębowy Galbanum Liść brzozy

Piżmo Biała ambra Madagaskarska wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Grand Neroli by Atelier Cologne.

Armani Eau Pour Homme (new)

Grand Neroli Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Za chwilę koniec zimy - nie ma lepszego czasu na pisanie o perfumach na lato! Warto skupić swoją uwagę na lekkich, niebanalnych aromatach już teraz, bo później, będą inne, "ważniejsze" wydatki. Dziś będzie o niszowej świeżości, czyli o neroli i liściach gorzkiej pomarańczy. Te świeże, energetyzujące nuty w dobrym wydaniu, są jednym z najlepszych, letnich rozwiązań. Niestety, z tego co się orientuję, mainstream nie ma w swojej ofercie żadnego zapachu z kategorii "ostrych cytrusów, od początku do końca", zatem jeśli ktoś lubi agresywne otwarcia, kwaśne cytrusy i włoskie orzeźwienie, to powinien zawęzić swój krąg poszukiwań do niszy. Z tego, co wąchałem (w mainstreamie), tylko Mugler serwuje interesujące neroli, jednak Cologne zmydla się w bazie, co może przeszkadzać w odbiorze. Grand Neroli, w przeciwieństwie do wody kolońskiej Muglera (również opartej na neroli - dlatego je porównuję), nie wchodzi w mydlane rewiry nawet w głębokiej bazie, która zahacza o wytrawny szypr. Nazwanie Grand Neroli szyprem, to lekkie przegięcie, jednam mam wrażenie, że ten świeży, kruchy szkielet z mchowych syntetyków i zielonej nuty galbanum, stanowi o oryginalności bohatera dzisiejszego wpisu. Szyprowe, wytrawne niuanse sprawiają, że kompozycja od Atelier Cologne zachowuje żywotność i świeżość nawet w bazie, co jest pewnego rodzaju fenomenem, gdyż jak powszechnie wiadomo, świeże nuty cytrusów i neroli, błyskawicznie ulatują ze skóry – jednak nie w tym wypadku.
Polecam wszystkim poszukiwaczom wytrawnej, niebanalnej, naturalnej, „włoskiej” świeżości! Najtańszy flakon, jaki znalazłem, kosztuje 420zł. Za taką cenę dostaniemy aż 200ml kolońskiego absolutu, myślę, że to bardzo dobra inwestycja na kilka sezonów.
Parametry… Cóż, rozpisywać się nie trzeba, chyba wszyscy wiedzą, że fajerwerków nie ma i w wypadku tego typu kompozycji, nie ma się ich co spodziewać. Cztery godziny, przy umiarkowanej projekcji. Używajcie dowoli, z tym zapachem nie da się przesadzić!:)

kjgeneral
kjgeneral

Przepiękny zapach na temat tytułowego bohatera. W neroli zakochałem się przez Acqua di Colonia Villoresi'ego, z tym że tam zestawione jest ono z ostrymi cytrusami, głównie bergamotą, oraz dość intensywnymi ziołami. Tutaj neroli jest łagodniejsze, bardziej "cywilizowane", harmonijnie piękne. Czuć też sporo zieloności petitgrain. Zapach ma wydźwięk klasycznie koloński w starym stylu. Podoba mi się jego anachronizm, i że nie jest to kolońskość unowocześniona i podbita pieprzem, czy innymi przyprawami, ani niezepsuta mydlanym wydźwiękiem białego piżma, nie jest też dziwaczna. Żałuję, że nie kupiłem flakonu 200 ml (tylko 30:/), ponieważ żeby cieszyć się zapachem, nie należy sobie żałować przy aplikacji. Projekcja raczej bliskoskórna (chyba, że chlapniemy z rozmachem), trwałość średnia, choć jak na kolońską - dobra (do 6 h).
EDIT.
Już mam flakon 200 ml :)

grudzienszal
grudzienszal

Piękny szypr dla uczących się kochać tę kategorię zapachową.Mech nie powala od razu na glebę,ale że to szypr nie da się zaprzeczyć.Na początek wita zapachem kwiatów gorzkiej pomarańczy.Ale jest to ta ostrzejsza,bardziej zielona strona olejku,ta z liści i łodyg.I przez moment jest ostro,a po chwili cudownie szyprowo,ale tak...łagodnie szyprowo.No cudny jest!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Atelier Cologne Grand Neroli, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Atelier Cologne Grand Neroli, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Grand Neroli marki Atelier Cologne. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Grand Neroli marki Atelier Cologne reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Bottega Veneta Bottega Veneta Montale Chypre - Fruite Bottega Veneta Bottega Veneta Eau Legere Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Serge Lutens Ambre Sultan Elizabeth Arden Sunflowers Chanel Allure eau de parfum Atelier Cologne Trefle Pur Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Ralph Lauren Safari Estée Lauder Sensuous Noir Jean Paul Gaultier Classique L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Hermes Eau des Merveilles Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Calvin Klein CK One Mandarina Duck Mandarina Duck Rouge Intense Maison Francis Kurkdjian Oud Lancome Poeme Guerlain Rose Nacree du Desert