Marki » A » drzewno - szyprowe « Grupy

Aramis Aramis dla mężczyzn

skórzany
Aramis Aramis dla mężczyzn Filmy
Aramis Aramis dla mężczyzn Zdjęcia Aramis Aramis dla mężczyzn Zdjęcia Aramis Aramis dla mężczyzn Zdjęcia

Aramis marki Aramis to drzewno - szyprowe perfumy dla mężczyzn. Aramis został wydany w 1966 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bernard Chant. Nutami głowy są aldehydy, dzięgiel, gardenia, bergamotka, koniczyna, tymianek i mirra; nutami serca są paczula, szałwia, korzeń irysa, jaśmin i kardamon; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, ambra, piżmo, kokos, wetyweria i mech dębowy.

Aldehydy Dzięgiel Gardenia Bergamotka Koniczyna Tymianek Mirra

Paczula Szałwia Korzeń irysa Jaśmin Kardamon

Skóra Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Kokos Wetyweria Mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aramis by Aramis.

Cabochard
Black Suede
Capucci Pour Homme
Antaeus
Stetson

Aramis Recenzje Perfum

Raw
Raw

Otwarcie jest gęste, błyszczące i czarne niczym politura fortepianu. Tutaj można doszukać się podobieństwa do czarnego konia wybitnego dzieła marki Chanel, czyli Antaeus'a. Następnie, w fazie środka czuję drzewa i krzewy, czyli z kolei Aramis nabiera brązowego koloru i pachnie trochę jak Quorum. Dalej wyczuwam nieco polnych ziół i kwiatów. Ostatnia faza, to mieszanka skóry, krzaków plus wymienione wcześniej zioła, a konkretniej łopian. Tak w skrócie pachnie Aramis classic.
Budzi emocje i wspomnienia, ma niezłe parametry, cena niezła. Tylko otoczenie może się krzywić, ale kogo to obchodzi...

jaszczurus
jaszczurus

Kostka toaletowa!
Pachnę jak kostka do kibla!
Ale nie taka zwykła za dwa złote. To kostka elegancka, roztaczająca niezapomnianą woń luksusowego szaletu.
Nie wiem, dlaczego tak odbieram ten zapach, nie wiem też dlaczego mi się on w sumie podoba.
Na pewno nie użyłbym go do pracy, ani na wieczorne wyjście ze znajomymi ale na wernisaż z wielką chęcią.

BlueJeans
BlueJeans

Moj kolejny udany zakup. Zapach ten w jakimsstopniu przypomina mi Antaeusa od Chanel choc w pozniejsych fazach rozowju na skorze rozwija sie nieco inaczej. Rowniez uwazam, ze jest to pozycja dla eleganckiego mezczyzny, w zwiazku zczym bede go uzywal raczej oficjalnie badz na randkach.

artplast
artplast

Przyprawy korzenne, jaśmin, sandałowiec, piżmo, aldehydy, tymianek. Lekko słodka przepiękna kompozycja do eleganckiego ubioru dla pana.

Wicked
Wicked

Mimo, że jestem fanem perfumiarskiego oldschoolu, to Aramis ma jakąś nutę, która mnie po prostu drażni. Ogólnie nie jest źle. Czuć, że zapach nie jest dzisiejszy, ale trzyma poziom. Polecam testy wszystkim fanom starych kompozycji.

Martinezzz
Martinezzz

Zapach zdecydowanie dla mężczyzn 30+,ciężki raczej na jesienno-zimowe dni.Przypomnina mi bardzo one man show.Zapach lat 80-tych.

arturovittorio
arturovittorio

Coś niezwykle klasycznego, złożonego, eleganckiego. A przy tym nienarzucający się to zapach. Piękny. Na mojej skórze uwypuklają się przede wszystkim nuty kwiatowe, przyprawy i piżmo. Może nieco aldehydów, ale te niczego nie zagłuszają, jedynie jakby podbijają kompozycję, nadając jej swoisty sznyt oldschoolowej klasyki. Na dalekim planie skóra. Dawno żadne perfumy nie zrobiły na mnie tak potężnego wrażenia. Według mnie w pełni noszalne, choć wyraźnie poza współczesnymi tendencjami. I wcale nie tylko do klasycznego stroju, jak można by przypuszczać. Sądzę, że do stylizacji casualowych też świetnie pasuje - lniane spodnie, chinosy, dżinsy, nawet szorty, swobodna marynarka, rozpięta pod szyją koszula lub t-shirt i... Aramis. Super! Perfumy uniwersalne, zarówno na dzień, jak i na wieczór, na wszystkie pory roku, może z wyjątkiem upalnych letnich dni, ale już na wieczorny spacer po plaży dlaczego nie? W moim rankingu absolutny top! Oczywiście pomagają w tym własne preferencje. Bardzo lubię zapachy słodkie, o bogatym składzie, powstałe według zasad starej szkoły. Te wszystkie cechy Aramis posiada, więc perfekcyjnie wpasowuje się w mój gust i bezdyskusyjnie zachwyca. Dla wrażliwych i zamyślonych.

lurs02
lurs02

Nie interesuje mnie, że upatruje się w nim starego dziada, czy jakiegoś tam innego dziwoląga. Dla mnie jest super. Pryskam się ,wychodzę i czuje sie wspaniale, a stary nie jestem. Zdobyłem wersję z lat 90 - dużo lepsza od dzisiejszej. Swoja droga od dziadka(hehe).
Reasumując. Zapach jest niebanalny, barrrddzzzzooo trwały, projekcja ogromna. Nie dla szukajacych prostego świeżaczka, jakich mnóstwo na rynku.Ziołowo-kwiatowo-drzewny.
Poza tym strasznie dużo komplementów dostaję, gdy mam go na sobie!

cadzio
cadzio

Idziesz, idziesz i idziesz, a tu nagle, wnet Terminator pachnący Aramisem...;)

Marcin__
Marcin__

Po pierwsze, nie czuję w tym zapachu dziada, nic a nic.

Odbieram Aramis Classic jako drzewno-skórzany szypr, gdzie otwarcie to czyste kastoreum, najlepsze jakie wąchałem. Dalej miesza się z mnóstwem ziół, mam wrażenie, że wosk pszczeli też tu jest. Ogólnie podobne otwarcie ma Davidoff Classic, ale tam w otwarciu czuć jeszcze tytoń. Następnie do kastoreum dołączają skóra, paczula i mech, jeśli patrzeć na nuty.

Jednak nie lubię analizować składów ściśle wg nut, trochę mija się to z sensem... Aramis jest zwierzęcy z dużą ilością kastoreum, skóry i mchu. Jest surowy i trudny, nawet dla mnie, miłośnika nieszablonowych zapachów.

Trochę przypomina mi Davidoff Classic, (którego poznałem jako pierwszego), a raczej Davidoff przypomina mi Aramisa. Różnica jest zasadnicza, w Davidoffie czuję wyraźnie tytoń, którego tu nie ma. Oba zapachy to mistrzostwo świata i nie potrafię wskazać, który z nich jest lepszy.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Bardzo przyjemny, stonowany zapach który "dziadem" zalatuje tylko na samym początku. Im dalej, tym lepiej. Ziołowo-kwiatowo-drzewny aromat towarzyszy przez cały dzień w pracy. Nie nachalnie. Subtelnie. Ja wyczuwam głównie szałwie, gardenie i tymianek które nadają całości fajny, intrygujący "sznyt". Gdybym miał do czegoś porównać to najbliżej jest chyba Photo Lagerfelda. Ja polecam

gurlen87
gurlen87

Uwaga!, stężenie dziada przekracza wszelkie dozwolone normy. Pozycja wręcz obowiązkowa dla wielbicieli surowej klasyki.Aramis dopełnia całoroczny kwartet obok Armani Eau PH(wiosna), Puig Quorum(jesień), YSL Kouros(zima)- myślę, że przy pewnych skłonnościach sadystyczno-masochistycznych latem spełni swą rolę znakomicie :)

kolorowo13
kolorowo13

Moim zdaniem zapach w duchu Aromatix Elixir a także Ogródka Monsunowego- Hermesa. Aramis jest zdecydowany, wyrazisty, intensywnie zielony, ziołowy, aromatyczny, po kilku godzinach wysładza się, ale nadal jest to męski zapach. Kupiłam dla męża, ale sama dziś nim pachnę dla sprawdzenia. Nie jest banalny ani ekstrawagancki. Myślę, że używany codziennie może męczyć, dlatego warto mieć coś innego dla odmiany. W kwestii starych dziadów: stary dziad perfumeryjny to zapach w większości przypadków niebanalny i dla wyrobionych nosów i nosków.

dandysek
dandysek

Roq ma rację - ten zapach to czysty oldskul, nie znam drugiej takiej kompozycji, która tak doskonale wpisywałby się w definicję "dziada", a jednak... .
Za śmieszne pieniądze kupiłem krem po goleniu, uwielbiam nałożyć go sobie na gębę po cięciu, piękna i bezpretensjonalna sprawa.
Co ciekawe, pokazywałem go kilku osobom, każdej się podobał, może to tylko przywara perfumaniaków że są przeczuleni na punkcie "dziadków" :) Zapach-skała, polecam, ale raczej nie w ciemno.

pawelota
pawelota

Zapach legenda. Jedna z najtrwalszych i najmocniejszych kompozycji zapachowych. Ciężka i zmysłowa, w stylu retro
dla odważnych facetów ceniących sobie najwyższą jakość.
Produkowana od 1966 roku, mało popularna w Europie, do dziś zajmuje 17-te miejsce na świecie pod względem sprzedaży. Otwarcie bardzo trudne kwaśne (mirra, bylica i jaśmin). Później jest o wiele lepiej(paczula, kardamon)a koniec to bogactwo smaku (piękne ciepłe drzewno-przyprawowe otulające zakończenie). Trwałość około 12 godzin, a projekcja urywa głowę. Nie dla młodych i niewprawionych nosów. Klasyka dla dojrzałych.
Wyłącznie dla wielbicieli oldschoolowych kompozycji.Na zimowe wieczory.

Roq
Roq

Czysta geriatria... Nie znoszę tego zapachu. Jestem przeczulony na punkcie "dziada", a ten zapach jest prawie wzorcem zapachu z czasów, kiedy zamiast dżinsów nosiło się spodnie z bistoru i imponujące pekaesy. Po jednej aplikacji zaczyna łupać mnie w krzyżu i pojawia się reumatyzm
Kompozycja może i niezła, ale dla mnie nie do noszenia. Chyba, że na bale przebierańców. Jak ktoś lubi klimaty czasów Gomułki, wczesnego Gierka, to nie widzę przeciwwskazań...
Nie dla dzieci, ale idealny, żeby w ciepłą niedzielę posiedzieć z kolegą w parku przy szachach. Trochę w nie pograć, czasem zasnąć, obślinić się, następnie obudzić, dokończyć grę, wziąć laskę (drewnianą) i powoli wrócić do domu...

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Aramis nie jest dobra propozycją na lato. Jeśli natomiast chodzi o mrozy gustuję w "nowszych trendach". Latem tendencja odwrotna. Świeży, klasyczny, ziołowy cytrus nosi się bardzo przyjemnie.
Może dlatego szczególnie mnie nie przekonał. Owszem, dobry zapach i jak zwykle w przypadku klasycznych zapachów - piorunująca i bogata mieszanka. Odrobinę wysłodzona mieszanka ziół i kwiatów na piżmowo-skórzastej bazie. No i legenda. No i nie dla dzieciaków.

Zakupowe okazje

Gift Set 1.7oz
Gift Set 1.7oz
Eau De Toilette 2oz
58.00 USD
Aramis Eau de Toilette, 2.0 oz.
Aramis Eau de Toilette, 2.0 oz.
66.95 USD
Aramis Calligraphy Eau De Parfum unisex 3.4 oz
Aramis Calligraphy Eau De Parfum unisex 3.4 oz
70.00 USD
70.00 USD
Aramis Eau de Toilette Spray, 3.7 oz.
Aramis Eau de Toilette Spray, 3.7 oz.
79.19 USD
Calligraphy Saffron Perfume by Aramis, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Calligraphy Saffron Perfume by Aramis, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
95.00 USD
Aramis Eau de Toilette for Him, 8.1 oz.
Aramis Eau de Toilette for Him, 8.1 oz.
Aramis Classic Eau de Toilette Natural Spray, 8.1 oz
Aramis Classic Eau de Toilette Natural Spray, 8.1 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Aramis Aramis, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Aramis Aramis, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aramis marki Aramis. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aramis marki Aramis reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Antaeus Yves Saint Laurent Kouros Givenchy Givenchy Gentleman Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Chanel Egoiste Thierry Mugler A*Men Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Gucci Gucci Pour Homme II Jacques Bogart One Man Show Gucci Gucci pour Homme Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Ralph Lauren Polo Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Guerlain Vetiver Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Gres Cabochard