Marki » A » drzewno - aromatyczne « Grupy

Quorum Antonio Puig dla mężczyzn

skórzany
tytoniowy
Quorum Antonio Puig dla mężczyzn Filmy
Quorum Antonio Puig dla mężczyzn Zdjęcia Quorum Antonio Puig dla mężczyzn Zdjęcia Quorum Antonio Puig dla mężczyzn Zdjęcia

Quorum marki Antonio Puig to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Quorum został wydany w 1981 roku. Quorum stworzyli Carlos Benaim, Max Gavarry i Rosendo Mateu. Nutami głowy są dzięgiel, kminek, grejpfrut, bergamotka i cytryna; nutami serca są cyklamen, sosna, goździk (roślina), drzewo sandałowe, paczula i jaśmin; nutami bazy są skóra, ambra, mech dębowy i tytoń.

Dzięgiel Kminek Grejpfrut Bergamotka Cytryna

Cyklamen Sosna Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Paczula Jaśmin

Skóra Ambra mech dębowy Tytoń

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Quorum by Antonio Puig.

Arrogance Uomo
Esencia pour Homme
One Man Show

Quorum Recenzje Perfum

artplast
artplast

W moim przypadku jako wielbiciela staromodnych kompozycji przysłowie "Do trzech razy sztuka" wybitnie się zgodziło, a mianowicie ok. 2 lata temu nie znając się za bardzo miałem pierwsze podejście do QUORUM, początkowo zachwyt ostrością wymieszaną z ziołowo-drzewną słodyczą! A po kilku godzinach zawiedzenie się, bo zapach zmienił się w zgniłą zieleń, albo to złudzenie, albo nieprawidłowa aplikacja na skórę, albo felerny flakon, do którego coś ktoś zrobił. Po kilku użyciach flakon podałem dalej. Po jakichś 10-ciu miesiącach drugie podejście, kupiłem flakon w okazyjnej cenie, tak jakby zateskniłem do QUORUM i chciałem spróbować jeszcze raz. Lecz znów zapach był jakby mdły później i ten kontrast pomiędzy jego początkiem, a resztą. Podałem dalej. Po kolejnych ok.10-ciu miesiącach trzecie podejście, zaznaczam, że pomiędzy tymi podejściami dokonywałem poszukiwań ulubieńca na kilkudziesięciu zapachach sprzed 1990 roku. I to 3-cie podejście samouka perfumerii pozostawiło QUORUM na stałe pomiędzy moimi ulubionymi zapachami staromodnymi, rzadko spotykanymi, przyjemnymi, niepowodującymi bólu głowy, ziołowymi i typowo męskimi oraz odpowiednio trwałymi w aspekcie dnia. Jeśli ktoś lubi zapachy produkowane masowo od 1990 roku, to QUORUM go odrzuci. Jeśli ktoś lubi zapachy nowoczesne, nowe, współczesne, to QUORUM też go odrzuci, bo jest to zapach ostry, męski wybitnie sprzed ponad 30-tu lat.

Reasumując, jest to genialne połączenie wymienionych zapachów w intrygującą, ostrą ziołowo-drzewną, zgniłozieloną całość przyprawioną leciuteńką słodyczą cyklamena, sandałowca, jaśminu i żywicy bursztynowej. Dają to zapewne składniki m.in. Mech dębowy, mech drzewny, eygenol i aldehydy. Reformulacje też wiele porobiły w różne strony...

cadzio
cadzio

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce podcierałem się okazałym liściem łopianu... Dzisiaj nim pachnę... Jakoś tak.. ;)
Wszelakie gmatwanie w formule, w tym przypadku wyszło na plus.
Polecam wielbicielom uranu i rozszczepieniu jądra!!
Szampan i rosół! ;)

Arsenicum
Arsenicum

Zła interpretacja leśnych nut.
Lata 80-te lasem stoją, jednak żadna z leśnych aranżacji tamtego okresu do mnie nie przemawia – próbowano zamknąć cały las we flakonie, co oczywiście nie wyszło, dając efekt zapachu środków czystości w miejskim szalecie. Leśna kostka, leśny odświeżacz, leśny płyn… Wszystko leśne, ale prawdziwego lasu w tym za grosz! Tak samo jest w Quorum – dla mnie to las z probówki, bez żadnej magii i bez naturalnego zapachu. Nosi się to źle, a po przewąchaniu współczesnych interpretacji leśnego ekosystemu, nie mogę zostawić na Quorum suchej nitki. Jest po prostu kiepsko i ordynarnie, męsko. Zbyt dosłownie, zbyt bezpośrednio, z bekaniem przy stole i z puszczaniem bąków na randce. Męskie zapachy z lat 80-tych są dziwne, dla mnie niezrozumiałe. Nie wiem, dlaczego w latach 80-tych utarł się ten nieszczęsny schemat nutki brudu w męskich kompozycjach… Kouros, Antaeus i Quorum, czyli miejski szalet, kociołek wiedźmy z oczami żaby i skrzydłami nietoperza, a do tego niedomyta noga po wykopkach. Ten okres w męskim perfumiarstwie, jest dla mnie jak czytanie nudnych, obowiązkowych lektur – trzeba przez to przebrnąć i sporządzić notatkę, ale to wszystko wyjdzie na dobre.:)
Tutaj nie trzeba nic polecać, każdy perfumomaniak prędzej, czy później natrafi na Quorum, a jeśli powie w „towarzystwie”, że Quorum nie zna, to zostanie zjedzony posępnymi spojrzeniami towarzyszy.

Nowa wersja jest lepsza, lżejsza, bardziej noszalna i bardziej współczesna.

xentrix
xentrix

Krzaki,zarośla i leśne zakamarki - tak ten zapach odbieram,tylko dla miłośników klasyki,innym sie raczej nie spodoba.Trwałosc bardzo dobra, projekcja moim zdaniem powyżej średniej.Cena ? Prawie jak za darmo. Cóż ..nie do końca mój typ ale ocenic trzeba wysoko.Bardzo dobra pozycja.Typowo męski.

maly_szu
maly_szu

nie za bardzo przepadam za starymi zapachami, ale quorum od Puiga jest wyjatkiem. Ten zapach to kiler! mega mocny, zielony i twardy. Jednak zeby go używać, trzeba mieć odpowiedni styl bycia i odpowiednio sie nosic. kiedys ktos pisał ,ze kouros od YSL to idealny zapach dla dilera, albo płatnego zabójcy, kouros to zapach dla kloszarda, ale Qouroum jak najbardziej pasuje mi do płatnego zabójcy ;p

arturovittorio
arturovittorio

Rozpoczyna się hardcore’owo. Jest ostro i potężnie, coś jakby ocet z traw i ziół. Podejrzewam, że to dzięgiel zmiksowany z cytrusami. Z czasem zapach łagodnieje, ale pozostaje zielony. Żadnych kwiatów ani słodkich ingrediencji serca i bazy nie wyczuwam, na czoło zaczyna wybijać się natomiast sosna – świeża, soczysta, w pełni procesu wegetacyjnego. Jest ciągle zielono, choć już delikatniej, ponieważ nuty zielone, leśne ustępują nieco delikatnym akordom tytoniu. Miejscami, zwłaszcza w fazach początkowych, w zapachu pobrzmiewa pewien olfaktoryczny niuans przywodzący na myśl ludzki pot – przypuszczam, że to efekt iglaków skąpanych w cytrusach i przyprawach. Efekt piorunujący, ale posiadający wyraźną tradycję w męskich pachnidłach, żeby przypomnieć choćby Kourosa Yves Saint Laurenta czy Number One Hugo Bossa. Te odsłony potu są jednak słodkawe, u Bossa wręcz miodowe, Quorum natomiast mami nas potem kwaśnym, „roślinnym”. Dyskusyjny to efekt i z pewnością wielu oburzy się na podobne pomysły, ja to jednak kupuję, widzę w tym bowiem ukłon w kierunku bezdyskusyjnej męskości nieskażonej metroseksualizmem, choć odsłony metroseksualne perfum też są fascynujące. Tak kiedyś powinien pachnieć facet i ducha tamtych czasów oddaje pachnidło Puiga. Kupuję to! Dziś jest inaczej, dziś mężczyźni pachną delikatniej, słodziej i to też jest piękne. Czasami jednak warto wybrać się w inne tereny, przypomnieć sobie „tamten świat” – lepszy?, normalny? Inny.
Kompozycja to dobrze skomponowana całość, rasowy oldschool, klasyka pełną gębą.
Flakon wg współczesnych kanonów dość toporny, choć perfekcyjnie oddaje charakter kompozycji, a w 1983 przyznano mu nawet nagrodę FIFI!
Dla tak zwanych prawdziwych facetów.

kjgeneral
kjgeneral

Lubię niektóre kompozycje trącące myszką. Quorum do nich niestety nie należy. Jakość składników oceniłbym na naturalną, ale coś mnie w nim uwiera. Być może dzięgiel i kminek, bo gdy mija otwarcie, zapach w moim odczuciu szlachetnieje i robi się bardziej noszalny. Trwałość bardzo dobra, projekcja również, choć ostatnie godziny delikatnieje, co wydaje się całkiem normalne. Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem flakonu. Obecnie, po dłuższym i bardziej wnikliwym obcowaniu z nim, pomimo wybitnie zachęcającej ceny, "zdecydowanie raczej nie" :)

pawelota
pawelota

Podpiszę się tylko pod wypowiedzią "domursta".Niezwykle trafna recenzja, gratuluję. Bardzo klasyczna kompozycja, uboższy krewny Aramis by Aramis, czy też Pola Ralpha Laurena. Super cena do jakości!

domurst
domurst

Zielone krzaczory i zarośla w otwarciu (bylica + kminek), las mieszany w sercu (sosna + liście) i palenie fajki będąc rozpartym w starym, miękkim fotelu (tytoń + skóra) w bazie. Jednoznacznie męski, prostolinijny, zielony w starym, klasycznie męskim stylu.

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Od hiszpańskich wolę francuskie wersje klasyków.
Ostrego otwarcia nie uświadczyłem, ale pierwszy psik odbył się dziwnym trafem na powietrzu, przy 3 stopniach Celsjusza.
Najlepszy tak po środku, pozbywszy się ostrego oręża. Długo potem przytłumiony finisz i nie tak specyficzny. Opinie o trwałości nie dotyczą mojej skóry, bo jest średnio. Po niektórych opisach spodziewałem się dominacji akordów skórnych i kremowej konsystencji.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Antonio Puig Quorum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Antonio Puig Quorum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Quorum marki Antonio Puig. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Quorum marki Antonio Puig reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Givenchy Gentleman Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Azzaro Azzaro pour Homme Guerlain Vetiver Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Ralph Lauren Polo Guy Laroche Drakkar Noir Yves Saint Laurent Kouros Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Lalique Encre Noire Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Christian Dior Eau Sauvage Extreme Zirh Ikon Yves Saint Laurent Body Kouros Geoffrey Beene Grey Flannel Chanel Antaeus Caron Pour Un Homme de Caron Christian Dior Eau Sauvage Aramis Aramis Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme