Marki » A » drzewno - aromatyczne « Grupy

Mam: 36 Miałem: 19 Chcę: 12 Ukochany zapach: 1

skórzany
tytoniowy
Quorum Antonio Puig dla mężczyzn Filmy
Quorum Antonio Puig dla mężczyzn Zdjęcia Quorum Antonio Puig dla mężczyzn Zdjęcia Quorum Antonio Puig dla mężczyzn Zdjęcia

Quorum marki Antonio Puig to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Quorum został wydany w 1981 roku. Quorum stworzyli Carlos Benaim, Max Gavarry i Rosendo Mateu. Nutami głowy są dzięgiel, kminek, grejpfrut, bergamotka i cytryna; nutami serca są cyklamen, sosna, goździk (roślina), drzewo sandałowe, paczula i jaśmin; nutami bazy są skóra, ambra, mech dębowy i tytoń.

Dzięgiel Kminek Grejpfrut Bergamotka Cytryna

Cyklamen Sosna Goździk (roślina) Drzewo sandałowe Paczula Jaśmin

Skóra Ambra Mech dębowy Tytoń

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Quorum by Antonio Puig.

Halston Z14
Arrogance Uomo
Esencia pour Homme
One Man Show

Quorum Recenzje Perfum

Pinball Wizard
Pinball Wizard

Czołgaliście się w lesie?

W drelichowym, spoconym mundurze przesiąkniętym zapachem wypalonych wcześniej papierosów, z całym tym oporządzeniem na szelkach i skórzanych paskach z klamrami. Szorując brodą w ściółce, jak pługiem w stercie igliwia i omszałych patyków. I jeszcze ten cholerny hełm ze skórzanym wkładem klejącym się do włosów, jak metalowy sagan z uciskiem kleszczy na skroniach, ciągle zsuwający się z czoła na oczy, a te pieką od skapujących kropli gorzko-słonego potu, który cieknie stróżkami do ust. Lewa ręka zajęta jest odgarnianiem trawska, krzaków i całej masy jakiegoś roślinnego badziewia z szyszkami, które złośliwie trą po kroczu. W prawej, chwytem za lufę, lekko uniesioną do góry (żeby nie nabrać wilgotnej ziemi), przesuwam kbk AKS. Dobrze, że jego metalowa kolba jest składana, dzięki temu nie zaczepia tak o gałęzie. Przed sobą widzę gumowe podeszwy i brązowe, skórzane opinacze butów pełznącego przede mną.
- Bliżej ziemi, płasko! Niżej d......y! Niżej k......a, bo je wam odstrzelą! – Drze się sierżant W., szef kompanii „czasowo pełniący obowiązki ojca i matki”, czuły sadysta, z troskliwą rządzą mordu w przekrwionych oczach.
Nie dzieje się nic złego, to tylko duzi chłopcy bawią się w wojnę, w lesie na poligonie Czerwony Bór pod koniec lat 80-tych, a Quorum przywołał tylko te wspomnienia.
To ciemny, szorstki i bardzo gorzki zapach. Jest nieco agresywny i zdecydowanie dla dojrzałych mężczyzn. Młodzieży się nie spodoba i będzie na nich nieprzekonywujący. Moim zdaniem jego atutem jest wyborne połączenie nut tytoniowych i korzennych na tle skóry.
Czuć w nim sosnowy, gęsty las, omszałe gałęzie i kamienie oraz gorzki dym palonego drewna. To zielony i mocny aromat z silnie zaakcentowaną skórą w wilgotno-ziemistym odcieniu, z gęstymi, żywicznymi nutami, korzennym tłem i z kroplami cytrusów zamiast rosy.
Nie jest taki ostry, jak mogłoby się to wydawać po otwarciu, którego wstęp kojarzy mi się z mocą, ale nie tonacją w Aramis Aramis. Stopniowo jednak łagodnieje, jak sierżant W., który mimo marsowej postawy nikomu krzywdy nie wyrządził. Wtedy najbliżej mu chyba do Halstona Z-14, zbliżony koloryt, lecz z goździkiem i bez cynamonu, mniej balsamicznie. Że sztuczny? No i co z tego? Wojna w Czerwonym Borze też była „na niby”, na szczęście. Swoją drogą jeszcze dziś z zamkniętymi oczami mógłbym rozebrać i złożyć ponownie „kałasza”- sierżant W. byłby chyba zadowolony ;-)
Parametry użytkowe wypadają dobrze. Na mojej skórze zapach odznacza się dużą trwałością i przeciętną projekcją. Aromat na chłodniejsze wieczory, ale nie do wieczorowych kreacji. Widzę go raczej w towarzystwie grubego swetra, dżinsów, może być jakaś bluza z kapturem i spodnie w kamuflażu. Jednakże myśliwym nie polecam – zwierzyna wyczuje go z daleka ;-)
Ogólnie – jest ok., pod warunkiem, że ktoś lubi takie klimaty i dobrze się w nich czuje. Dla miłośników „powrotów do przeszłości” i chłopaków po wojsku. Ja jestem za.

2017
BlueJeans
BlueJeans

Bardzo przyjemny zapach o dość inwazyjnej projekcji następującej po zaaplikowaniu na skórę. Zdecydowanie czuć w nim minioną dekadę natomiast dla miłośników vintage to żaden problem. Tak jak podaje fragrantica tym zapachu dominują nuty mchu, sosny oraz skóry. Wg mnie najwiecej przyjemności z noszenia tego zapachy miałem po ok 2h kiedy kompozycja nieco przycichła i trwała w bazie.

ganczar666
ganczar666

Nie przeszłem tego,wszyscy odemnie uciekali. Zapach starego faceta co mieszka na środku lasu w małym szałasie i tyłek podciera paprocią.

artplast
artplast

Od 2010 roku hiszpański produkt Quorum co kilka miesięcy ma inną formułę zapachu, czyli zapach jest po prostu inny zależnie od serii, więc bardzo nietrafne jest ocenianie ogólnie Quorum bez podania chociażby roku produkcji ocenianej zawartości flakonu. Cena w dalszym ciągu dwucyfrowa za 100 ml.

cadzio
cadzio

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce podcierałem się okazałym liściem łopianu... Dzisiaj nim pachnę... Jakoś tak.. ;)
Wszelakie gmatwanie w formule, w tym przypadku wyszło na plus.
Polecam wielbicielom uranu i rozszczepieniu jądra!!
Szampan i rosół! ;)

Arsenicum
Arsenicum

Zła interpretacja leśnych nut.
Lata 80-te lasem stoją, jednak żadna z leśnych aranżacji tamtego okresu do mnie nie przemawia – próbowano zamknąć cały las we flakonie, co oczywiście nie wyszło, dając efekt zapachu środków czystości w miejskim szalecie. Leśna kostka, leśny odświeżacz, leśny płyn… Wszystko leśne, ale prawdziwego lasu w tym za grosz! Tak samo jest w Quorum – dla mnie to las z probówki, bez żadnej magii i bez naturalnego zapachu. Nosi się to źle, a po przewąchaniu współczesnych interpretacji leśnego ekosystemu, nie mogę zostawić na Quorum suchej nitki. Jest po prostu kiepsko i ordynarnie, ale przy tym męsko. Zbyt dosłownie, zbyt bezpośrednio, z bekaniem przy stole i z puszczaniem bąków na randce. Męskie zapachy z lat 80-tych są dziwne, dla mnie niezrozumiałe. Nie wiem, dlaczego w latach 80-tych utarł się ten nieszczęsny schemat nutki brudu w męskich kompozycjach… Kouros, Antaeus i Quorum, czyli miejski szalet, kociołek wiedźmy z oczami żaby i skrzydłami nietoperza, a do tego niedomyta noga po wykopkach. Ten okres w męskim perfumiarstwie, jest dla mnie jak czytanie nudnych, obowiązkowych lektur – trzeba przez to przebrnąć i sporządzić notatkę, ale to wszystko wyjdzie na dobre.:)
Tutaj nie trzeba nic polecać, każdy perfumomaniak prędzej, czy później natrafi na Quorum, a jeśli powie w „towarzystwie”, że Quorum nie zna, to zostanie zjedzony posępnymi spojrzeniami towarzyszy.

Nowa wersja jest lepsza, lżejsza, bardziej noszalna i bardziej współczesna.

xentrix
xentrix

Krzaki,zarośla i leśne zakamarki - tak ten zapach odbieram,tylko dla miłośników klasyki,innym sie raczej nie spodoba.Trwałosc bardzo dobra, projekcja moim zdaniem powyżej średniej.Cena ? Prawie jak za darmo. Cóż ..nie do końca mój typ ale ocenic trzeba wysoko.Bardzo dobra pozycja.Typowo męski.

maly_szu
maly_szu

nie za bardzo przepadam za starymi zapachami, ale quorum od Puiga jest wyjatkiem. Ten zapach to kiler! mega mocny, zielony i twardy. Jednak zeby go używać, trzeba mieć odpowiedni styl bycia i odpowiednio sie nosic. kiedys ktos pisał ,ze kouros od YSL to idealny zapach dla dilera, albo płatnego zabójcy, kouros to zapach dla kloszarda, ale Qouroum jak najbardziej pasuje mi do płatnego zabójcy ;p

arturovittorio
arturovittorio

Rozpoczyna się hardcore’owo. Jest ostro i potężnie, coś jakby ocet z traw i ziół. Podejrzewam, że to dzięgiel zmiksowany z cytrusami. Z czasem zapach łagodnieje, ale pozostaje zielony. Żadnych kwiatów ani słodkich ingrediencji serca i bazy nie wyczuwam, na czoło zaczyna wybijać się natomiast sosna – świeża, soczysta, w pełni procesu wegetacyjnego. Jest ciągle zielono, choć już delikatniej, ponieważ nuty zielone, leśne ustępują nieco delikatnym akordom tytoniu. Miejscami, zwłaszcza w fazach początkowych, w zapachu pobrzmiewa pewien olfaktoryczny niuans przywodzący na myśl ludzki pot – przypuszczam, że to efekt iglaków skąpanych w cytrusach i przyprawach. Efekt piorunujący, ale posiadający wyraźną tradycję w męskich pachnidłach, żeby przypomnieć choćby Kourosa Yves Saint Laurenta czy Number One Hugo Bossa. Te odsłony potu są jednak słodkawe, u Bossa wręcz miodowe, Quorum natomiast mami nas potem kwaśnym, „roślinnym”. Dyskusyjny to efekt i z pewnością wielu oburzy się na podobne pomysły, ja to jednak kupuję, widzę w tym bowiem ukłon w kierunku bezdyskusyjnej męskości nieskażonej metroseksualizmem, choć odsłony metroseksualne perfum też są fascynujące. Tak kiedyś powinien pachnieć facet i ducha tamtych czasów oddaje pachnidło Puiga. Kupuję to! Dziś jest inaczej, dziś mężczyźni pachną delikatniej, słodziej i to też jest piękne. Czasami jednak warto wybrać się w inne tereny, przypomnieć sobie „tamten świat” – lepszy?, normalny? Inny.
Kompozycja to dobrze skomponowana całość, rasowy oldschool, klasyka pełną gębą.
Flakon wg współczesnych kanonów dość toporny, choć perfekcyjnie oddaje charakter kompozycji, a w 1983 przyznano mu nawet nagrodę FIFI!
Dla tak zwanych prawdziwych facetów.

kjgeneral
kjgeneral

Lubię niektóre kompozycje trącące myszką. Quorum do nich niestety nie należy. Jakość składników oceniłbym na naturalną, ale coś mnie w nim uwiera. Być może dzięgiel i kminek, bo gdy mija otwarcie, zapach w moim odczuciu szlachetnieje i robi się bardziej noszalny. Trwałość bardzo dobra, projekcja również, choć ostatnie godziny delikatnieje, co wydaje się całkiem normalne. Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem flakonu. Obecnie, po dłuższym i bardziej wnikliwym obcowaniu z nim, pomimo wybitnie zachęcającej ceny, "zdecydowanie raczej nie" :)

pawelota
pawelota

Podpiszę się tylko pod wypowiedzią "domursta".Niezwykle trafna recenzja, gratuluję. Bardzo klasyczna kompozycja, uboższy krewny Aramis by Aramis, czy też Pola Ralpha Laurena. Super cena do jakości!

domurst
domurst

Zielone krzaczory i zarośla w otwarciu (bylica + kminek), las mieszany w sercu (sosna + liście) i palenie fajki będąc rozpartym w starym, miękkim fotelu (tytoń + skóra) w bazie. Jednoznacznie męski, prostolinijny, zielony w starym, klasycznie męskim stylu.

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Od hiszpańskich wolę francuskie wersje klasyków.
Ostrego otwarcia nie uświadczyłem, ale pierwszy psik odbył się dziwnym trafem na powietrzu, przy 3 stopniach Celsjusza.
Najlepszy tak po środku, pozbywszy się ostrego oręża. Długo potem przytłumiony finisz i nie tak specyficzny. Opinie o trwałości nie dotyczą mojej skóry, bo jest średnio. Po niektórych opisach spodziewałem się dominacji akordów skórnych i kremowej konsystencji.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Antonio Puig Quorum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Antonio Puig Quorum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Quorum marki Antonio Puig. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Quorum marki Antonio Puig reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Azzaro Azzaro pour Homme Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Givenchy Givenchy Gentleman Lalique Encre Noire Guerlain Vetiver Ralph Lauren Polo Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Yves Saint Laurent Kouros Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Guy Laroche Drakkar Noir Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Christian Dior Eau Sauvage Extreme Caron Pour Un Homme de Caron Zirh Ikon Geoffrey Beene Grey Flannel Aramis Aramis Yves Saint Laurent Body Kouros Burberry London for Men Chanel Antaeus Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme