Marki » A » kwiatowe « Grupy

Un Matin d`Orage Annick Goutal dla kobiet

Un Matin d`Orage Annick Goutal dla kobiet

żółtych kwiatów
Un Matin d`Orage Annick Goutal dla kobiet Zdjęcia Un Matin d`Orage Annick Goutal dla kobiet Zdjęcia Un Matin d`Orage Annick Goutal dla kobiet Zdjęcia Un Matin d`Orage Annick Goutal dla kobiet Zdjęcia

Un Matin d`Orage marki Annick Goutal to kwiatowe perfumy dla kobiet. Un Matin d`Orage został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Isabelle Doyen. Nutami głowy są cytryna amalfi, imbir i nuty zielone; nutami serca są gardenia, magnolia, magnolia champaka i jaśmin; nutą bazy jest drzewo sandałowe.

Cytryna Amalfi Imbir Nuty zielone

Gardenia Magnolia Magnolia champaka Jaśmin

Drzewo sandałowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Un Matin d`Orage by Annick Goutal.

La Chasse aux Papillons Extreme
Lys Mediterranee

Un Matin d`Orage Recenzje Perfum

madame_no
madame_no

Burzowy poranek? W mojej wersji to raczej grzybowy poranek. Bardzo starałam się wyczuć cokolwiek, ale na mojej skórze nie wychodzi nic innego, jak po prostu grzyb. Mokry po burzy o poranku, grzyb w starym domu. Nie wiem, dlaczego nie mogę odnaleźć ani kwiatów, ani imbiru, ani cytryny. Przykro bardzo, bo miałam ogromne nadzieje, a tu taka klapa.

perfumeholic88
perfumeholic88

Mocno wyczuwalna champaka wraz z gardenią tworzą świeży, wiosenny bukiet mokry jeszcze od rosy. Zapach jest kobiecy i naprawdę interesujący, a jednocześnie nie powala intensywną kwiatowością. Z reguły za champaką nie przepadam, ale tu podana jest naprawdę ładnie. Warto poznać!

MrGwyn
MrGwyn

Jak przystało na perfumy z champaką, jest wyczuwalna bez trudu. Kocham ten kwiat, ale to nie on powoduje, że te perfumy tak bardzo mi się podobają. Podziwiam w Un Matin d'Orage tą nieskazitelną harmonię, którą posiadają. Wszystko do siebie pasuje i łączy się w jedną układankę. Gardenia, obydwie magnolie i jaśmin odnalazły wspólny mianownik w masełkowatej nutce, którą można napotkać u każdego z tych kwiatów. Delikatna zieleń doskonale podkreśla i uzupełnia champakę, a duet imbir-cytryna, choć słabo widoczny, daje kwiatom świeższy wymiar i oddziela je nieco od siebie, pozwala zobaczyć jakimi farbami namalowano ten obraz.
Z wrażeń synestezyjnych: tu czuć teksturę płatka magnolii. Tą gładkość, śliską powłoczkę od wewnętrznej strony, gąbczastość płatka oraz jego nieznaczne, lecz wyczuwalne natłuszczenie.
Ze swojej strony chcę się tylko ukłonić nisko, bo tak drobiazgowego i prawdziwego portretu magnolii jeszcze dotąd nie znałem.
Projekcja i trwałość typowa dla Annick Goutal, ale kunszt nadrabia to, czego użytkowa strona nie jest w stanie dać.

amanda
amanda

Bardzo lubię ten stan natury przed burzą.
Jako dziecko stałam wtedy jak najdłużej w ogrodzie, za płotem rozpościerały się łąki.I patrzyłam na tą wzburzoną, smaganą wiatrem przyrodę, pochmurne przecinane z dalsza błyskawicami niebo,na tę całą najeżoną naturę w oczekiwaniu na coś nieuchronnego . Fscynowało mnie to, dopiero pierwsze coraz bliższe wyładowania i coraz to przybierający na sile deszcz wyganiał mnie spod drzewka bzu do domu.
Tutaj gardenia mnie urzekła. Śliczna,intensywna ale i świeża zarazem,której to świeżość daruje cytryna z imbirem. Magnolię i jaśmin lubię a magnolię champaka miałam przyjemność poznać w Luxe Champaka Comme des Garcons i jak najbardziej przypadła mi do gustu w tamtym zapachu.
Lubię w perfumach intensywnie pachnące kwiaty, więc podejrzewałam, że spodoba mi się ten zapach,który zdecydowanie należy do kwietnej głośnej symfonii.

go_go_yubari
go_go_yubari

Przyznaję się bez bicia - perfumy te zamarzyły mi się ze względu na nazwę - wyobrażałam sobie wodę, która faktycznie odwzoruje zapach poranku po burzy - marzyłam o bardziej złożonej, odrobinę mniej ozonowej wersji Thunderstorm z biblioteki Demeter. Dlatego też niespecjalnie interesowały mnie nuty - wierzyłam, że się nie zawiodę.

Na mojej skórze Un Matin d'Orage są bardzo kapryśne, czasem pokazują swoje bardziej zielone, surowe wręcz oblicze, czasem wychodzi na mnie ogromne podobieństwo do Le Chasse aux Papillons L'Artisana - choć perfumy Goutal są mniej przestrzenne i mniej intensywne.

Jestem ogromną fanką białych kwiatów, dlatego Un Matin d'Orage musiały mnie zachwycić, nawet pomimo tego, że nie po drodze jest mi z magnolią. To jeden z niewielu zapachów, gdzie gardenia (którą osobiście uwielbiam) nie morduje - wręcz przeciwnie, wraz z cytryną tworzą magiczny, ultra kobiecy duet. Po pewnym czasie cytryna wychodzi na pierwszy plan, a zapach zaczyna gasnąć na skórze, nadal zachwycając świeżym, kwiatowym aromatem. Trwałość i projekcja - nie zachwycają niestety, ale i tak uwielbiam nosić je wiosną.

patetico
patetico

Cały urok "Burzowego Poranka" polega na tym, że jest to zapach tak naturalny i dosłowny.
Odwołując się do tanecznych skojarzeń można powiedzieć, że gardenia z magnolią tańczą tu zuchwałe pasodoble w szarawym, gęstym, burzowym powietrzu.
Wyraźnie czuć zapach ozonu.
Można sobie wyobrazić stary ogród pełny odurzających, kwitnących krzewów, zapach trawy, w której rosną, a do tego zaciemnienie i pioruny na horyzoncie.
I oto spadają pierwsze krople, a zapach białych kwiatów wibruje wraz z deszczowymi kroplami i łączy się z aromatem mokrej ziemi pokrytej zielenią.
Może w czasie burzy spada trochę wysmaganych płatków, ale pod dotykiem ciepłego deszczu rozkwitają nowe pąki, żeby dalej rozsiewać wspaniały aromat.
Zarówno magnolia, jak i gardenia są w tym zapachu cudowne, przejrzyste, mocne.
Trudno nie docenić kunsztu perfumiarza, który sprawił, że można poczuć SYTUACJĘ, w której znajdują się rośliny tak namacalnie.
I to jest właśnie takie piękne, moment przeniesienia i refleksja: "ach, ile mokrej zieleni".
Ten, kto nie kocha gardenii i magnolii, nie pokocha na pewno tego zapachu, a wręcz może się czuć jak przy przedawkowaniu ozonu, które kończy się sennością i bólem głowy.
Ale cóż, ja to kocham i dam się truć ile wlezie:), zwłaszcza, że magnolie kwitną tak krótko...
Kategoria zdecydowanie kwiatowa.
Świetna trwałość, zadowalająca projekcja.
Polecam kochającym zapach kwiatów w burzowej atmosferze:)

Un Matin d`Orage by Annick Goutal 3.50 out of 5 based on 37 ratings and 6 user reviews

Zakupowe okazje

Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Unboxed for Women
Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Unboxed for Women
FragranceX.com
68.78 USD
Un Matin D'orage Perfume by Annick Goutal, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
76.50 USD
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Toilette Spray New Packaging 50ml 1.7oz
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Toilette Spray New Packaging 50ml 1.7oz
77.99 USD
Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Un Matin D'orage by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Women
FragranceX.com
83.41 USD
Un Matin D'orage Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Beautyspin.com
Eau De Parfum 3.4oz
134.50 USD
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Parfum Spray New Packaging 100ml 3.4oz
Annick Goutal Un Matin D'Orage Eau De Parfum Spray New Packaging 100ml 3.4oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Annick Goutal Un Matin d`Orage, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Annick Goutal Un Matin d`Orage, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Un Matin d`Orage marki Annick Goutal. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Un Matin d`Orage marki Annick Goutal reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Lubin Idole Eau de Parfum L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre Chanel Coco Eau de Parfum Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Serge Lutens Jeux de Peau Serge Lutens La Fille de Berlin Yves Rocher Neonatura Cocoon Yves Saint Laurent Opium Guerlain Samsara Eau de Parfum M. Micallef Patchouli Byredo Bal d'Afrique Ginestet Botrytis Nasomatto Black Afgano Lancome Magie Noire Hermes L’Ambre des Merveilles Parfum d`Empire Cuir Ottoman Chanel Bois des Iles Annick Goutal Songes