Marki » A » orientalno - kwiatowe « Grupy

Songes Annick Goutal dla kobiet

Songes Annick Goutal dla kobiet

żółtych kwiatów
Songes Annick Goutal dla kobiet Zdjęcia Songes Annick Goutal dla kobiet Zdjęcia Songes Annick Goutal dla kobiet Zdjęcia Songes Annick Goutal dla kobiet Zdjęcia

Songes marki Annick Goutal to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Songes został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Isabelle Doyen. Perfumy zawierają takie składniki, jak wanilia, jaśmin, ylang-ylang, plumeria i gardenia tahitańska.

Wanilia Jaśmin Ylang-ylang Plumeria Gardenia tahitańska

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Songes by Annick Goutal.

Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia
Monoi Eau des Vahines
Korloff Gold
Full

Songes Recenzje Perfum

monika690
monika690

Jestem strasznym kwiatolubem, a najlepiej jeśli kwiaty pachną mocno i upojnie, wącham każdą kwitnącą roślinę. Uwielbiam gardenię w każdych ilościach i o każdej porze nocy i dnia. W tej kompozycji mamy gardenię i charakterystyczną nutę ylang- ylang. Nie bardzo znam aromat plumerii, czuć też odrobine wanilii- na całe szczęście i raczej niewielkie ilości jaśminu. Jestem po prostu w kwiatowym niebie :)

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Songes to najprawdopodobniej najpiękniejszy obraz frangipani w perfumach, jaki dane mi było poznać. Można tu doświadczyć całego bukietu tych kwiatów, z jednej strony są słodkie, odurzające, gęste, niemal namacalne, z mięsistymi płatkami, bogato dosłodzone wanilią, z drugiej natomiast przestrzenne, przełamane jakąś rześką, zieloną, bardzo naturalistycznie oddaną nutą. Nie rozumiem tego paradoksu, ale odbieram go nad wyraz pozytywnie.
Te perfumy to oda do białych kwiatów. Poza frangipani mamy tu do czynienia z obfitym naręczem gardenii i jaśminu, które są niemal tak samo narkotyczne i intensywne jak frangipani, a jeśli dodać do tego ylang ylang, którego Isabelle Doyen również nie żałowała, łatwo uzmysłowić sobie ciężar gatunkowy Songes. Miłośnicy gęstych, skoncentrowanych, klaustrofobicznych wręcz białych kwiatów powinni być zachwyceni, pozostałym polecam przygotowanie się na ekstremalne doznania i ewentualną konieczność użycia Amolu.
Ze znakomitą większością perfum jest tak, że na mojej skórze wysładzają się w miarę upływu czasu. Pod tym względem Songes bardzo mnie zaskoczyły – najsłodsze są w otwarciu, wtedy ta obezwładniająca kwiatowa słodycz podbita dodatkowo ciepłym, waniliowym obłokiem sięga zenitu, a im dalej w las, tym robi się łagodniej, jakby bardziej wytrawnie – do tego stopnia, że w bazie wyczuwam coś zielono-dymnego, wytrwanego, ale ukrytego w słodkiej, kwiatowo-waniliowej mgle.
Muszę przyznać, że jestem zaskoczona opiniami o kiepskiej trwałości Songes. Wiem, że „co kraj to obyczaj” i każdy przypadek jest inny, ale mając na uwadze wybitne właściwości absorpcyjne mojej skóry, Songes trzymają się bardzo dobrze, bite 7 godzin. Moc również przeszła moje oczekiwania.
Nie mogę się doczekać, żeby sprawdzić te perfumy w ciepły, wiosenny dzień, mam wrażenie, że to będzie dla nich najlepszy czas.

Dagmy
Dagmy

Jestem fanką różnorakich ulepów, ale pamiętam, że te perfumy mnie zabiły... Po prostu musiałam uciec ze sklepu. Prawdopodobnie to przez moją nietolerancję jaśminu z gardenią. Strasznie było.

amanda
amanda

Podobne klimaty jak pisze Izabela z Un Matin..z tym,że tam od razu na prowadzenie wchodzi piękna gardenia champaka,taka musująca,trochę jak szampan.
Tutaj mamy większą słodycz,powiedziałąbym nawet-nektarowość i większy koncert odurzajacych białych kwiatów.
Myślę,że tą kompozycję zrozumieją i bedą zachwyceni fani tychże kwiatów.

Intensywna, odurzająca, lekko dusząca kompozycja białych kwiatów - głównie jaśmin i ylang – ylang - baza jest pudrowo - waniliowa, odrobinę retro w klimacie. Bardzo przypomina mi Aqua Allegorię - Lys Soleia. Piękny zapach - gdyby nie był tak bliskoskórny, na pewno bym się skusiła na flaszkę.

Izabela
Izabela

Pierwsze nuty bardzo mi przypominają gardenię z "Un Matin d'Orage." Na wskroś kobieca, cudowna gardenia.
Jednak po chwili ta gardenia ukazuje nam swoje inne oblicze. Nie jest to subtelna, skropiona rosą gardenia, tylko gardenia krzycząca, głośna w towarzystwie równie hałaśliwych znajomych: ylang-ylang i jaśminu.
Nuta serca jest pełna wdzięku i urody, ale jest jak na mój gust odrobinę za mocna, zbyt dosadna.
W miarę jak na skórze znikają lub cichną poszczególne składniki, perfumy stają się coraz subtelniejsze, bardziej "noszalne."
Zapach zatoczył koło i z powrotem jest tak samo delikatny, jak podczas pierwszej nuty.
Bardzo kobiece, długotrwałe, eleganckie. Czuć ich doskonałą jakość.

Lady Mitsouko
Lady Mitsouko

Wielki, obezwładniający ylang-ylang i gardenia-olbrzymka dominują nad kompozycją. Uważajcie - to prawdziwe kwiaty-ludojady z tropikalnej dżungli: zęby, pazury, a przede wszystkim długie, trujące wici, którymi chwytają za szyję i bezlitośnie duszą nieostrożnych, którzy podeszli zbyt blisko ;)

Jest dusząco, parnie, naprawę egzotycznie - atmosfera intensywna jak w nagrzanym słońcem budynku oranżerii :)

Projekcja - duża. Trwałość - mała. W tym wypadku to może na szczęście, zapach gaśnie do tlącej się tuż przy skórze, przesłodkiej wanilii, zanim zdąży wywołać u noszącego migrenę ;)

Tylko dla fanek upojnych, duszących woni ylang-ylang i białych kwiatów :)

EDIT po kilku miesiącach: poddałam się, kupiłam EDP, noszę z satysakcją :) I trwałość zadowalająca, widocznie wcześniej trafiła mi się próbka EDT (koncentracja nie była opisana) Są upajające!

gardenia
gardenia

Oj bardzo upojny.Ja wyczuwam dużo Ylang-Ylang,ale w połaczeniu z wanilią i jaśminem oddają niesamowicie ciepły,tropikalny klimat.Duszące na granicy,jednak jakoś soczysto-kwiatowe.Testowałam pokrótce dużo zapachów tej firmy i ten jakoś najbardziej i najpozytywniej zapadł mi w pamięci.

go_go_yubari
go_go_yubari

Wszystko co kocham najbardziej: frangipani, ylang-ylang i jaśmin, dużo jaśminu. Słodki, odrobinę pudrowy- tak jak gdby ktoś zebrał pyłek z kwiatów i podsunął nam pod nos. Upajający, pachnie jak egzotyczna piękność z tropików.

Songes nie są wybitnie odkrywcze, ale wyrazistość nut to w pełni rekompensuje. Nie są to byle jakie kwiatki- sratki, ale gęsty, dojrzały pod upalnym słońcem bukiet.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Annick Goutal Songes, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Annick Goutal Songes, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Songes marki Annick Goutal. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Songes marki Annick Goutal reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Ginestet Botrytis Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Christian Dior Poison Chloe Chloe Narcisse Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Hermes Eau des Merveilles Montale Aoud Damascus Christian Dior Dune M. Micallef Gaiac Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Annayake Miyako Givenchy Amarige Chanel Coco Eau de Parfum Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Givenchy Organza Serge Lutens Datura Noir Parfum d`Empire Cuir Ottoman Diptyque Tam Dao Annick Goutal Ninfeo Mio