Marki » A » drzewno - aromatyczne « Grupy

Mandragore Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn

Mandragore Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn

lekko korzenny
Mandragore Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Mandragore Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Mandragore marki Annick Goutal to drzewno - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Mandragore stworzyli Isabelle Doyen i Camille Goutal. Nutami głowy są bergamotka i pieprz; nutami serca są mięta, anyż gwiazdkowaty, imbir, szałwia i irys; nutami bazy są bukszpan i labdanum.

Bergamotka Pieprz

Mięta Anyż gwiazdkowaty Imbir Szałwia Irys

Bukszpan Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Mandragore by Annick Goutal.

Mandragore Pourpre
Mistral Patchouli

Mandragore Recenzje Perfum

Marisa
Marisa

To jeden z tych zapachów których próżno szukać w popularnych perfumeriach , nisza i jak dla mnie rewelacja . Nikt nie przejdzie obojętnie obok osoby ubranej w ten zapach . Jeżeli ktoś ceni sobie elegancką wyrafinowaną świeżość to ten zapach jest dla niego . Z pewnością nie znajdziesz tu pospolitych woni jakże częstych w nowych pseudoluksusowych perfumach z sephory douglasa itp.

agusia12321
agusia12321

Mandragora czyli alrauna to roślina wg. wierzeń ludu norweskiego magiczna.
Magiczne właściwości miał jedynie korzeń o humanoidalnych kształtach. Najczęściej szukano go pod szubienicą, skąd odpadające części ciała wisielca miały zapewniać mandragorze doskonałą pożywkę. Według niektórych podań mandragora wyrastała z nasienia skazańca, wytryskającego tuż przed jego śmiercią.
Podczas prac nad zapachem Camille i Isabelle chcąc zamknąć we flakonie zapach mandragory i jej korzenia doszły do wniosku, iż roślina ta nie ma zapachu tak więc posiłkowały się kombinacją czarnego pieprzu, anyżku, imbiru, mięty. Zaś sproszkowaną alraunę dodano do perfum jako tajny składnik dający zapachowi niezwykłą siłę.
Wg. mojego subiektywnego odczucia rzeczywiście mają w sobie magię i faktycznie czuć w nich wszystkie składniki w szczególności: bergamotkę, miętę, czarny pieprz, imbir. Fakt, iż podczas pierwszych testów nie powaliły mnie na kolana, za to podczas drugiego podejścia ukazały swe piękno i magię.

Bardzo cytrusowy, nieco wytrawny, z sporą dawką ziół. Kojarzy mi się głównie ze środkami czyszczącymi – bardzo męczący na dłuższą metę. Trzymał się bardzo blisko skory przez cały dzień.

Melitele
Melitele

Zapach optymistyczny, świeży, letni, lekko drapiący. Bergamotka doskonale współgra z całą gamą ziół i przypraw. Całość stanowi nietuzinkową, zadziorną kompozycję. Wyobrażam sobie pachnącą nim dziewczynę z piegami i zadartym nosem, lekko zwariowaną i wesołą.

gingerjane
gingerjane

Z Mandragore się nie polubiłyśmy na początku. Psiknęłam, spróbowałam, skrzywiłam się, odstawiłam, zapomniałam.
Zapomniałam na tyle, że któregoś dnia patrzę na półkę, a tam stoi sobie coś, czego wcześniej niby nie widziałam. "A se psiknę, ciekawe co to..." Patrzę na etykietkę, no dobra, czas na drugą szansę.
I WARTO BYŁO!
Odpoczęłam od tego zapachu i chyba gust mi się zmienił i zmysł powonienia, bo spodobały się od pierwszej chwili.
Anyż i szałwia wyczuwalne, co dla mnie jest prawdziwą bombą, gdyż jestem analfabetką perfumowaną i poszczególne nuty ciężko mi wyłapać. Mandragore szczypie Cię w kark, jest takim małym dżunglowym kotem, który biegnie za Tobą przez cały spacer i co jakiś czas delikatnie drapnie za uchem. To drapnięcie to nie z tych do krwi, ale z tych, które wywołują dreszcz podniecenia. Mandragore porównałabym do ostrzejszej gry wstępnej. Mają zadzior, coś ciekawego w sobie i powodują, że chce się więcej, teraz i już!

vertigo
vertigo

Mandragore nie jest dla mnie, ale to bardzo udany zapach.
Piękna kompozycja: świeże zioła i soczysta zieleń. Perfumy bardzo naturalne, kwaskowe, trochę ostre, wilgotne, żywiołowe, radosne.

Ja wyczuwam przede wszystkim namoczony anyż gwiazdkowy, potem mieszankę ziół, których nie jestem w stanie wyodrębnić, oraz igliwie.
Dla mnie jest po prostu chyba za bardzo anyżowy. Wolę tą nutę w bardziej zawoalowanej postaci.

blueberry
blueberry

Mandragore to ziołowo-przyprawowa aromaterapia w butelce perfum.
Najmocniej wyczuwalne: szałwia, anyż, imbir, pieprz, mięta.
Cudowna mikstura łącząca wrażenia chłodząco-odświeżające z rozgrzewającymi oraz suchość aromatycznych ziół z soczystą zielonością roślin. Mandragore to coś więcej niż imbir, ale to on idealnie oddaje naturę tych perfum - odświeża i rozgrzewa, koi i pobudza zarazem.
Nie mam żadnych wizji związanych z tym zapachem - po jego aplikacji całkowicie zanurzam się w nim i liczy się tylko "tu i teraz", jest to moment wytchnienia, relaksu i ponownego naładowania akumulatorów. W końcowej fazie trwania na skórze kompozycja robi się odrobinę cielista, nabiera bardziej zmysłowego charakteru, splatając ducha z materią, daleko jej jednak do fizjologicznej dzikości.
Dla mnie bardzo udane i oryginalne uniseksowe pachnidło o uniwersalnym charakterze i dobrej trwałości.
Grzechu, to jest zakupu, warte :)

dianthus
dianthus

Nie wiem jak robi to Annick Goutal, ale jej zapachy (każdy!) przypominaja mi nimfy...Mają w sobie coś eterycznego, związanego z naturą, jak gdyby opisywały ich zaczarowane historie.
Mandragore nie jest słodka, jest nieufna i ma postrzępione, zwiewne szatki w kolorach suchych pól. Jakby pola pełne ziół były jej domem.
Ma w sobie cieply wiatr, gorycz bylicy i kurz polnej drogi.
Dopiero czytając o nutach wyszukać w nich mogę lawendę, pieprz i ostrość imbiru oraz irys, który dodatkowo daje chłodne tło.
Wcześniej jest to bukiet suszonych ziół, dających dla umysłu poczucie wolności i odprężenia, tej Goutalowskiej łaczności z naturą. Znów coś uwielbiam, znów chce flaszeczkę! I chcę byc taką własnie wróżką... :)

Izabela
Izabela

Cudowne, bardzo przypominają na mojej skórze "Terre d`Hermes" Hermes'a.
Niesamowite perfumy, ciągną się ogonem, są wibrujące, niespotykane.
Jako andidotum po słodziakach lub orientach.
Mieszanka anyżu, pieprzu, szałwii, bergamotki.
Trwałość bardzo dobra.
Projekcja ogonowa, chociaż nie wypełniają całego pokoju.
Spróbujcie, naprawdę warto. Takie perfumy się zapamiętuje.
Mają w sobie coś magicznego, po prostu chce się je wąchać.

Mandragore by Annick Goutal 3.63 out of 5 based on 41 ratings and 9 user reviews

Zakupowe okazje

Sample
3.99 USD
Mandragore by Annick Goutal EDT Vial On Card New Packaging for Women
Mandragore by Annick Goutal EDT Vial On Card New Packaging for Women
47.99 USD
Mandragore Cologne by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray unboxed for Men
50.99 USD
Mandragore by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Tester for Men
Mandragore by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Tester for Men
53.99 USD
Mandragore by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Tester for Women
Mandragore by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz Tester for Women
60.95 USD
Mandragore Perfume by Annick Goutal, 3.4 oz Eau De Toilette Spray unboxed for Women
61.20 USD
Mandragore by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Men
Mandragore by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz for Men
Mandragore by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz for Men
72.99 USD
Mandragore by Annick Goutal Eau de Parfum Spray 3.4 oz New Packaging Tester for Women
Mandragore by Annick Goutal EDT Spray 3.4 oz New Packaging for Women
Annick Goutal Mandragore Limited Edition eau de toilette for women 3.3 oz
101.55 USD
Annick Goutal Mandragore eau de toilette for women 1.7 oz
Annick Goutal Mandragore eau de toilette for women 1.7 oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Annick Goutal Mandragore, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Annick Goutal Mandragore, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Mandragore marki Annick Goutal. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Mandragore marki Annick Goutal reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Molinard Habanita Hermes Un Jardin En Mediterranee Calvin Klein Truth Estée Lauder Sensuous Noir Ginestet Botrytis Lubin Idole Eau de Parfum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Cacharel LouLou Donna Karan Black Cashmere Guerlain Shalimar Christian Dior Dune Hermes Eau des Merveilles Cacharel Eden Christian Dior Dolce Vita Guerlain Samsara Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Oscar de la Renta Esprit d’Oscar Lancome Magie Noire Guerlain Shalimar Parfum Initial