Marki » A » orientalne « Grupy

Les Orientalistes - Encens Flamboyant Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn

Les Orientalistes - Encens Flamboyant Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn

dymny
Les Orientalistes - Encens Flamboyant Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Les Orientalistes - Encens Flamboyant Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Les Orientalistes - Encens Flamboyant Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Les Orientalistes - Encens Flamboyant Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Les Orientalistes - Encens Flamboyant Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Les Orientalistes - Encens Flamboyant Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Les Orientalistes - Encens Flamboyant marki Annick Goutal to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Les Orientalistes - Encens Flamboyant został wydany w 2007 roku. Les Orientalistes - Encens Flamboyant stworzyli Isabelle Doyen i Camille Goutal. Nutami głowy są kadzidło, różowy pieprz, pieprz i czerwone jagody; nutami serca są gałka muszkatołowa, kadzidło, kardamon i szałwia; nutami bazy są jodła balsamiczna, kadzidło i mastyks.

Kadzidło Różowy pieprz Pieprz Czerwone jagody

Gałka muszkatołowa Kadzidło Kardamon Szałwia

Jodła balsamiczna Kadzidło Mastyks

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Les Orientalistes - Encens Flamboyant by Annick Goutal.

Les Orientalistes - Encens Flamboyant Recenzje Perfum

urszulaen
urszulaen

lagodny pieprz, ostra galka muszkatalowa oraz zywiczne, oleiste ale suche jednocześnie kadzidlo fajny calkiem ale gdyby nie te przyprawy micno wyczuwalne bylby raczej jakis taki nudny :-).

Kage
Kage

Zapach oparty na kontrastach.
Z jednej strony jest tu przeszywające zimno środków antyseptycznych, bandaży i szpitalnych sal rozświetlonych białymi jarzeniówkami. Słono-gorzko-ostry akcent kojarzący się medycznie.
Z drugiej - suchy, gorący podmuch ognia spalającego stepowe trawy, słodki dym palonych podsuszonych badyli. Czuję szorstkie ziołowe nuty: szałwię, gałkę muszkatołową, nieco pieprzu.
Jest w nim także zatęchła nuta od dawna zamkniętego pokoju, w którym nikt nie mieszka, zakurzonych kotar, cieni wypełzających z kątów, ziół zasuszonych w zielniku. Słodko-stęchłe wspomnienie minionych lat.
Kompozycja nie zmienia się zbytnio, jest dość liniowa.
W bazie wyczuwam morze pylistej gałki muszkatołowej i słodki popiół z organicznej spalenizny.

Encens Flamboyant to perfumy suche, przestrzenne i ponure niczym wypalone do nagiej ziemi łąki pokryte szarym popiołem. Może nie brzmi to zachęcająco ale mimo wszystko są dość kobiece i zmysłowe na swój surowy sposób.

Kojarzą mi się z przemijającym latem (zazwyczaj utożsamiam dymy z jesienią) toteż zamierzam używać ich o tej porze roku.

Marcin__
Marcin__

O ile się nie mylę, w tłumaczeniu nazwa tych perfum to "Ogniste kadzidło". Wg mnie zupełnie do nich nie pasuje.

Jest to najbardziej zielona wariacja nt. kadzidła, jaką znam. Najbardziej rozpoznawalnym przeze mnie składnikiem jest żywica mastyksowa - przez pierwsze 30 min. to ona dominuje kompozycję. Potem robi się dymnie, ale nie jest to typowy kadzidlany dym. Czuję palone żywe części roślin oraz palone żywice roślinne. Żaden inny kadzidlak nie pachnie tak jak Encens Flamboyant.

Trwałość jest średnia - 5-7 h, a projekcja jest raczej słaba.

Osobiście nawet lubię EF, chociaż wolę kadzidła bardziej drzewne.

czerwiec
czerwiec

Trudno opisywać perfumowe kadzidła w ten sposób, żeby każde miało wyraźną osobowość. Dlatego doceniam metafory i apokryfy, a jednak szukam też możliwości opisu czysto sensualnego.

Encens Flamboyant to ziołowe kadzidło z wyraźnymi nutami przypraw. Gorące i suche, ale przy tym bardzo zdystansowane - zamiast rozgrzewającej aury otacza raczej półcieniem. Kopci się i ćmi, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że to nie dym tam pachnie, a mokry popiół. Suchy zapach(!) mokrego popiołu, trochę papierowy, odrobinę gorzkawy smugami przesłania kadzidło i to on tworzy dystans.
W bazie więcej miejsca zyskują przyprawy w zestawie minimalnie podobnym do Play with the Lion w swojej ostatniej fazie.

zielona
zielona

Mam jakąś słabość do recenzowania perfum hurtem i seriami - dzisiaj na tapecie orient według A. Goutal.

Płonące Kadzidło oswajałam najdłużej. Odrzucała mnie przez długi czas ta niby słodka, niby świeża, ale w głębi serca gęsta, słona nuta, która - miałam wrażenie - oblepia mi płuca jak kwas solny. [Nie polecam brania głębokiego wdechu nad butlą ani pracy na nim pod zepsutym wyciągiem ;].
Na szczęście uwielbienie do kardamonu zwyciężyło nad traumą laboratoriów z chemii i EF na stałe zagościł w moim perfumowym stadku.

Jest równie "gorący" co Ambre Fetiche, ale zdecydowanie prostszy, bardziej jednolity i przestrzenny. Kopci się, ale tak spokojnie i bez wzbudzania paniki.
Trochę mi przypomina Cristal de Roche O. Durbano. Świetny solo i w mieszankach.

Les Orientalistes - Encens Flamboyant by Annick Goutal 3.71 out of 5 based on 18 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Annick Goutal Les Orientalistes - Encens Flamboyant, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Annick Goutal Les Orientalistes - Encens Flamboyant, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Les Orientalistes - Encens Flamboyant marki Annick Goutal. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Les Orientalistes - Encens Flamboyant marki Annick Goutal reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Olivier Durbano Black Tourmaline Comme des Garcons Black Olivier Durbano Heliotrope Comme des Garcons Wonderwood Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Eau D`Italie Bois d’Ombrie Tom Ford Tobacco Vanille Lalique Encre Noire Donna Karan Black Cashmere Guerlain Samsara Eau de Parfum Profumum Roma Olibanum Pierre Balmain Carbone de Balmain Hermes Eau de Gentiane Blanche Olivier Durbano Jade Frederic Malle Musc Ravageur Profumum Roma Fumidus Amouage Memoir Man Serge Lutens Rousse