Marki » A » kwiatowo - zielone « Grupy

La Violette Annick Goutal dla kobiet

La Violette Annick Goutal dla kobiet

ozonowy
wodny

La Violette marki Annick Goutal to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. La Violette został wydany w 2001 roku. La Violette stworzyli Isabelle Doyen i Camille Goutal. Perfumy zawierają takie składniki, jak liść fiołka, fiołek i róża turecka.

Liść fiołka Fiołek Róża turecka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about La Violette by Annick Goutal.

Aimez - Moi
Fleurs d`Ombre Violette - Menthe

La Violette Recenzje Perfum

marienmarien
marienmarien

Zapach fiołków to bujny, bogaty w różne gatunki roślin ozdobnych i uprawnych ogród mojej babci na przełomie kwietnia i maja. I zbliżenie: trawa, kilkudziesięcioletnia jabłonka kronselka (pierwszy raz w życiu piszę to słowo, aż musiałam sprawdzić pisownię ;) ) a pod nią, w trawie, rosną trochę w rozproszeniu maleńkie fioletowe kwiatuszki. Lubiłam o tej porze roku nazbierać kilka fiołków, zrobić bukiecik i wwąchiwać się przez chwilę w ich cudny, delikatny i zarazem odurzający zapach. Fiołki najlepiej pachniały wśród zieleni ogrodu, po południu lub pod wieczór. Dodajmy do tego jeszcze gwałtowną majową burzę i ciepły, krótkotrwały deszcz i jestem w zapachowym raju.
Nie łudzę się, że kiedykolwiek i w jakichkolwiek perfumach znajdę dokładnie ten zapach, ale zapamiętałam go tak dokładnie, że bez trudu przywołuję go w pamięci.

Cieszę się, że La Violette ma w sobie małą cząstkę tego fiołkowego edenu. Nie czuję w nich żadnej spalenizny czy domestosa. Czuję duże stężenie kwiatu fiołka i kwiatową słodycz, natomiast zieloności liści prawie wcale. Róża delikatnie daje o sobie znać w tle. Wyczuwam jeszcze wyraźnie nuty pudrowe. La Violette to dla mnie przede wszystkim intensywny, słodkawy fiołek i puder. Niestety nie znam perfum Meteorites od Guerlain, natomiast wiem, jak pachną kuleczki-meteoryty. Podobieństwo Annick Goutal do meteorków jest duże, to jakby ta sama rodzina.
Trwałość przeciętna, typowa dla kompozycji Goutal, czyli jakieś pięć godzin. Projekcja średnio-bliskoskórna, nie ogoniasta, chociaż po szczodrej aplikacji przez pierwszą godzinę La Violette potrafi lekko odurzyć...fiołkową delikatnością.

A_november
A_november

Fiołek to jedna z moich ulubionych nut w perfumach. Niestety, zazwyczaj nie są odwozrowywane wiernie albo są pudrowe, ciężkie, albo mokro-zielono-drzewne.
W tym zapachu spotkałam się z kategorią ciężką do sprecyzowania - mianowicie fiołek objawił mi się wśród jakiegoś dymu tudzież spalin... i nie był to zapach snujący się, świdrujący, lecz chemiczny i sztuczny. Być może to wina mojej skóry, niemniej jednak pierwsze testy skutecznie mnie zniechęciły do tego zapachu, mimo iż długo go szukałam. Jedyną jego zaletą jest trwałosć - spalenizna wyczuwalna była dobrych 5-6 godzin...
Na osłodę dodam że jak na razie wśród zapachów A. Goutal jest to jedyny jaki nie przypadł mi do gustu :)

AlexGGS
AlexGGS

Pora na prawdziwą recenzję :-)
To jak na razie jedyny zapach, który jest niezwykle blisko ideału, czyli prawdziwych fiołków. Przywodzi na myśl babcie z wiklinowymi koszami sprzedające maleńkie bukieciki.
Dodana róża służy tylko do podbijania aromatu tych maleńkich, fioletowych kwiatków. Jest lekko pudrowy, ale w tak niewielkim stopniu, że nie daje to efektu postarzania. Jest młody, lekki, radosny ,ale również dobrze wyczuwalny dla otoczenia ("a to ty tak ładnie pachniesz!").
Więcej nie jestem w stanie o nim napisać, bo to po prostu fiołek !
...............
Miałam próbkę i niezwykle mi się spodobały! Zebrałam też komplementy. No nawet dla tego tylko powinnam je mieć :-)
Ale trzeba spróbować na skórze . Na bloterku pachną ...babciowato.

sniadanienaplutonie
sniadanienaplutonie

Wielkie rozczarowanie. Okropny, jakby chemiczny fiołek. Paskudztwo straszne, gryzie w nos i świdruje jak domestos.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Annick Goutal La Violette, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Annick Goutal La Violette, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum La Violette marki Annick Goutal. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu La Violette marki Annick Goutal reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Insolence Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Sisley Soir de Lune Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Juliette Has A Gun Lady Vengeance Annick Goutal Ce Soir Ou Jamais Donna Karan Black Cashmere Annick Goutal Songes Mugler Alien Les Parfums de Rosine Un Zeste de Rose M. Micallef Gaiac Yves Saint Laurent Paris Alexander McQueen Kingdom Yves Rocher Voile d'Ambre The Different Company Sublime Balkiss Annick Goutal Grand Amour Annick Goutal Le Chevrefeuille Issey Miyake L'eau d'Issey Hermes L’Ambre des Merveilles Montale Dark Purple