Marki » A » orientalne « Grupy

Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn

Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn

dymny
Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Ambre Fétiche Annick Goutal dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Ambre Fétiche marki Annick Goutal to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Ambre Fétiche został wydany w 2007 roku. Ambre Fétiche stworzyli Isabelle Doyen i Camille Goutal. Nutami głowy są labdanum, kadzidło, styraks, ambra i wanilia; nutami serca są irys i benzoes; nutami bazy są skóra, wanilia, geranium i paczula.

Labdanum Kadzidło Styraks Ambra Wanilia

Irys Benzoes

Skóra Wanilia Geranium Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ambre Fétiche by Annick Goutal.

Ambre Sultan

Ambre Fétiche Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Ambre Fetiche to pierwszy zapach Annick Goutal, który autentycznie bardzo mi się spodobał. Mimo że nie jestem wielkim fanem ambry, kompozycja ta wywarła na mnie naprawdę spore wrażenie i muszę z czystym sercem przyznać, że jest się czym zachwycać…
Od początku do końca dominuje oczywiście ambra, przecież nie mogłoby być inaczej… Poczynając od ostrego, ziołowo-apteczno-zwierzęcego (powiedziałbym wręcz, że trochę drapieżnego) otwarcia, kompozycja powoli ewoluuje w stronę ciepłej, puchato-skórzastej, otulającej bazy. Na początku jest bardzo niszowo – szorstka, słonawa i jakby brudnawa ambra w połączeniu z palonymi żywicami (przede wszystkim kościelnym labdanum, ale także trudniejszym w odbiorze, „mrocznym” styraksem) oraz piwniczną paczulą, pachnie co najmniej interesująco. Moc otwarcia może co poniektóre, słabsze jednostki zniechęcić, mimo to – robi wrażenie. Z czasem Ambre Fetiche łagodnieje. Kompozycja wysładza się coraz bardziej za sprawą benzoesu i wanilii, pojawia się przyjemna skóra, a całość wydaje się bardziej przystępna, a nawet zmysłowa. Nie oznacza to wcale, że zapach traci w jakikolwiek sposób, nic z tych rzeczy. Do samego końca czuć, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym, na dodatek pachnącym bardzo naturalnie i krótko mówiąc - pięknie.
Dodając do tego bardzo mocną projekcję przez pierwsze kilka godzin, oraz mocarną trwałość, spokojnie przekraczającą 10h, bohaterka tej recenzji jawi się niemal jako doskonałe, ambrowe pachnidło. I tak właśnie jest, bowiem to niezwykle ciekawa kompozycja, wyróżniająca się na tle tego, co dane mi było do tej pory poznać w kategorii tzw. „ambrowców”. Piękny zapach na zimne dni (nie wyobrażam sobie noszenia go w cieplejszej aurze…) zarówno dla Panów, jak i dla Pań. Z kolei dla amatorów ambry, jest to pozycja niemal obowiązkowa do przetestowania.
Naprawdę można się w tej fetyszystce zakochać :)

Arsenicum
Arsenicum

Jeszcze żaden zapach, tak bardzo nie rozgościł się na mojej skórze. To, co Ambre Fetiche maluje w mojej głowie i wydziwia na moim ciele, jest trudne do opisania - ale spróbuję. Niech mi ktoś tylko powie, że Goutal, to mainstream w niszy - jak zdzielę "przez łeb", to tylko zagra. :D Ambre Fetiche, to jedne z najbardziej niszowych perfum, jakie znam. Nie pamiętam, kiedy coś zrobiło na mnie tak duże wrażenie... Gdyby komuś nie chciało się czytać dalej, to na wstępie dodam, że to perfumy z kategorii „trzeba poznać”.
Jakieś trzy lata temu, miałem okazję sprzątać w aptece swojego wujka - sprzątanie polegało na popakowaniu aptecznych antyków i starych butelek z różnymi, dziwnymi substancjami do kartonów. W pewnym momencie, moja dłoń, lekko przykleiła się do jednego ze słoików. Sprawcą był jakiś ziołowy, brązowawy ekstrakt, piekielnie mocny, a przy tym, idealnie odwzorowujący znany wszystkim "zapach apteki". Nie pamiętam, co to było, jednak jestem przekonany w 90%, że właśnie ten składnik odpowiada za zapach wielu aptek. Czemu Wam o tym opowiadam? Bo właśnie tak pachnie otwarcie goutalowskiej ambry - ziołowy, apteczny, lekarstwiany akord. To oczywiście nie koniec, bo przed nami serce - dzikie serce. Czuję jakiegoś wypchanego zwierzaka, czuję sierść, jednak nie jest to sierść psia, zadbana. To sierść jakiegoś leśnego stworzenia, tłusta, czarna, brudna... Kiedyś, miałem okazję być w pomieszczeniu, w którym było mnóstwo wypchanych, leśnych zwierząt. Pamiętam, że od dzika biło na kilometr... Nic na to nie poradzę, że w mojej rodzi się obraz tego sztywnego zwierzaka. Być może teraz walnę, jak dzik w sosnę, jednak serce tych perfum, to dla mnie zapach wypchanego dzika. :D Baza, już nie przywołuje żadnych skojarzeń, jednak nie mogę jej zarzucić wtórności. Balsamiczna ambra w oparach kadzidła. Znakomite, oryginalne perfumy – od początku, do końca. Jakość składników fenomenalna, nie mogę sobie przypomnieć, kiedy wąchałem coś tak naturalnego.
Fantastyczna trwałość, rzędu: „musiałbym nie wziąć prysznica, żeby Wam powiedzieć”. Do tego ogromna projekcja.
Jest jeden problem – nie wiem, kiedy i gdzie mogę taką „dziką ambrę” przywdziać. Czuję się w niej dość prymitywnie. Musiałbym zapuścić włosy i brodę, później solidnie je natłuścić. Do tego jakaś futrzana kufajka i kij w rękę - chciałem napisać pochodnia, jednak ogień, w kontekście tych perfum, jest jednak zbyt nowoczesny.

Almaria
Almaria

Piękna ambra otulona kadzidłem, zywicami i leciutko dosłodzona wanilią. Lekki zapach benzoesu i skóry. Taki mix musi sie udać. Bardzo mi przypominaja "piernikowo-gwiazdkowe" nuty Maubousinn EDP. Zapach bardziej wytrawny ale równie aromatyczny. Boże Narodzenie, pierniki i fotel przy płonącym kominku.Cudownie ciepły i kojący zapach. Bliskoskórne ale trwałość niezła.

Nie spodziewałam się wiele dobrego, bo miłośniczką ambry nie jestem, ale to naprawdę bardzo dobry zapach.

Początek jest mocno skórzany, a później pojawia się tytułowa ambra z miękką, słodką wanilią i kadzidłem. Na minus jest to, że to niestety dość delikatny i bliskoskórny zapach.

assu
assu

Wdziewam na siebie ten zapach jak drugą skórę. Nie pachnie ciepło jak moja, na szczęście. Wtapiając się w mój własny zapach nie pozostaje z Ambre Fetische ani jedna słodka nuta. Za to cudownie czuć jesienne ciepło labdanum (które najbardziej przypomina mi zapach suchy liści rozgrzanych w jesiennym słońcu), głębokie kadzidło i ambrę ze szczyptą (może nawet ciut za dużą) paczuli. Mogłabym wąchać się godzinami:)

blueberry
blueberry

Podzielam entuzjazm zielonej i go_go_yubari!
Na mnie perfumy rozwijają się pudrowo, a wręcz pylisto (irys?) - zapachem ambry dosłodzonej wanilią i benzoiną z wrażeniem cukru pudru wymieszanego z cukrem wanili(n)owym. Jest naprawdę smakowicie, ale to dopiero początek, bo kiedy słodycz nieco przycichnie (lecz nie zniknie całkiem) i ujawni się wyraziste kadzidło, a ja zacznę wyczuwać także paczulę i ślady skóry, zapach przeobraża się w mistyczne pachnidło. Zamykam oczy i wyobrażam sobie zakurzoną, drewnianą cerkiewkę w macedońskiej Ochrydzie z jej prastarym, dymnym aromatem.
Co tu dużo mówić - genialna kompozycja, którą z przyjemnością dopisuję do grona ambrowych faworytów, z pełną świadomością, że określenie Ambre Fetiche zapachem wyłącznie ambrowym zubaża jego przebogaty orientalny charakter.

go_go_yubari
go_go_yubari

Melduje się dyżurny pies na ambry.

Jest piękna, uwodzicielska, orientalna. Na mojej skórze już tradycyjnie, ambra jest wysłodzona, lekko korzenna, za grosz skórzana, ale za to kościelne kadzidło solidnie daje o sobie znać.

Jedna z trzech obok Ambre Sultan i Miyako moich ukochanych ambr. Miłość od pierwszego powąchania, która zostanie ze mną już na zawsze. Nie mi sądzić czy w temacie ambr wszystko zostało już powiedziane, ale jeśli chodzi o Fetyszystkę- jest to dzieło skończone.

zielona
zielona

O tak, naczytałam się kiedyś o tej ambrze, pełne zachwytów opinie chłonęłam jak jeż dżdżownice, szaleństwo ;] I muszę przyznać, że zapach naprawdę wart jest szybszego bicia serca.

Ambra na słono, lekko skórzana, bardzo korzenna i rozgrzewająca. Przypraw mnóstwo, aż w nosie kręcą, do tego suche, nagrzane słońcem drzewa. I. TA. AMBRA. Nie do porównania z żadną inną, głęboka i na wskroś orientalna. Kojarzy mi się z piaskiem i palącym słońcem w samo południe.

Ambrofile poznać muszą.
Ambrofoby... też powinni.

Ambre Fétiche by Annick Goutal 4.00 out of 5 based on 29 ratings and 8 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Annick Goutal Ambre Fétiche, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Annick Goutal Ambre Fétiche, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ambre Fétiche marki Annick Goutal. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ambre Fétiche marki Annick Goutal reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Musc Ravageur Parfum d`Empire Ambre Russe Donna Karan Black Cashmere Tom Ford Tobacco Vanille Givenchy Organza Indecence Frapin 1270 Parfum d`Empire Wazamba Thierry Mugler Womanity Molinard Habanita L`Artisan Parfumeur Timbuktu Serge Lutens Jeux de Peau Diptyque Eau Duelle Piotr Czarnecki Sensei Cartier Le Baiser Du Dragon Parfum d`Empire Aziyade Carner Barcelona Cuirs Givenchy Organza Kenzo Kenzo Jungle le Tigre Annayake Miyako