Marki » A » aromatyczno - zielone « Grupy

The Library Collection Opus VII Amouage dla kobiet i mężczyzn

The Library Collection Opus VII Amouage dla kobiet i mężczyzn

agarowy
skórzany
The Library Collection Opus VII Amouage dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia The Library Collection Opus VII Amouage dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia The Library Collection Opus VII Amouage dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

The Library Collection Opus VII marki Amouage to aromatyczno - zielone perfumy dla kobiet i mężczyzn. The Library Collection Opus VII został wydany w 2013 roku. The Library Collection Opus VII stworzyli Alberto Morillas i Pierre Negrin. Perfumy zawierają takie składniki, jak galbanum, różowy pieprz, kardamon, kozieradka, gałka muszkatołowa, ambra, agar (oud), paczula, skóra, ambra, kostowiec, piżmo, drzewo sandałowe, olibanum i cypriol.

Galbanum Różowy pieprz Kardamon Kozieradka Gałka muszkatołowa Ambra Agar (oud) Paczula Skóra Ambra Kostowiec Piżmo Drzewo sandałowe Olibanum Cypriol

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about The Library Collection Opus VII by Amouage.

The Library Collection Opus VII Recenzje Perfum

Artplum
Artplum

Nie jest łatwy ten zapach.
Gdyby były to perfumy jakiegoś nieznanego producenta, zapewne od razu bym je skreślił jako nie nadające się do noszenia i dał sobie spokój z dalszymi testami. Ponieważ to Amouage, zmagam sie z nimi od jakiegoś czasu, wierząc, że jest w nich jakieś drugie dno, ukryta prawda, piękno do którego trzeba dotrzeć lub dojrzeć...
Płata mi figle ten Opus - raz jestem całkowicie na nie, raz dostrzegam w nim coś pociągającego. Różnie się rozwija, różnie brzmi...
Otwarcie ma mocne i ciężkie. Nos dostaje potężne uderzenie ziół, kadzidła, jakichś żywic i przypraw... Bóg wie, czego tam napchano, ale nosa to nie rozpieszcza. Raczej dusi i przytłacza. Wkrada się głęboko, aż do płuc. Drażni. Przypomina jakies chemikalia.
W miarę upływu czasu sytuacja się zmienia, ale wcale nie jestem pewien, czy na lepsze. Zaczyna być odczuwalny oud, skóra i jakieś drzewne akcenty, ale to wszystko ciężkie, mocne, podane bez wdzięku, mroczne. Zapach jest pylisty, agresywny, ekspansywny, mimo swego ciężaru. Mam wrażenie, że wwierca się aż do mózgu wywołując lekki ból głowy. Ale nie jest tak ciągle. Czasami włącza się jakaś lżejsza, zielona nuta, która czyni ten zapach lżejszym, pogodniejszym, bardziej przyjaznym. Kiedy cieszę się nią, ona gdzieś odchodzi, pozostawiając ciemne, duszące akcenty.
Nic nie trwa wiecznie, więc i Dzieło Numer VII w końcu traci moc. Wtedy łagodnieje, wysładza się, przestaje dusić. Trudno mi rozpoznać poszczególne nuty, ale baza jest przyjemna, słodkawa, nieco zielona, nieco skórzasta. Trwa długo i jest ładna.
Dziwne te perfumy. Trudne do sklasyfikowania, jeszcze trudniejsze do opisania.
Ich twórca powiedział:
„Zawsze byłem zafascynowany zmaganiami krytycznej ludzkiej natury w długiej podróży, która prowadzi do dominacji umysłu w realizacji i interpretacji wiedzy. Bez względu na to, jak burzliwa by ona nie była, gdy tylko zdobywamy wiedzę, ogarnia nas potężne uczucie wyzwolenia i euforii.”
Bez względu na to, jak efektownie brzmi to zdanie i co naprawdę "poeta miał na myśli", ja jakoś nie potrafię w Opus VII odnaleźć tej podróży, ani wiedzy w jej trakcie nabytej, ani zmagań umysłu z tą wiedzą....
Często analizując jakiś zapach staram się wyobrazić sobie modelowego nosiciela, czyli wg nowomowy "target". Zwykle jakoś mi sie to udaje i dochodzę do wniosku, że np perfumy A najlepiej pasują do młodego sportowca, B do uduchowionego poety, a zapach C do biznesmena po 40... W przypadku Opus VII brakuje mi wizji...
Z pewnością jeszcze wrócę do tego zapachu, bo jednak mnie intryguje. Nie chcę po prostu uznać, że to zapach dla snobów, którzy kupią każde badziewie, jeśli jest ze stajni Amouage. Nie chcę też Opusa VII nazywać badziewiem - parametry ma znakomite, a składniki sa raczej wysokiej jakości. Pachnieć jednak w ten sposób bym nie chciał

marienmarien
marienmarien

Uwielbiam testować zapachy Amouage, szczególnie kolejne opusy. Są takie złożone, że głowa cały czas pracuje. Kompozycja VII jest przebogata, jej intensywność mnie aż przytłacza (a testowałam tylko małą próbkę). Czuję przede wszystkim gałkę muszkatołową, czerwony pieprz, skórę, cypriol, oud i gorzkawe galbanum. Po teście wiem, że to nie są perfumy dla mnie, ponieważ na mojej skórze układają się zbyt przyprawowo w otwarciu (istne targowisko egzotycznych przypraw, olfaktoryczne szaleństwo), w późniejszej fazie (na szczęście znacznie bardziej spokojnej) dominuje gorzkawa skóra z przyprawami - też nie moja bajka. Dopiero pod koniec lekko się wysładzają i odrobinę przypominają Opus VI (jak dla mnie - trochę za późno).
Trwałość i projekcja znakomite, jak to u Amouage. Zapach jest bardzo ciekawy, pobudza wyobraźnię, warto go poznać, ale pozostaje pytanie: kto go uniesie? Z ciekawości będę tu zaglądać, żeby się dowiedzieć;)

Almaria
Almaria

Otwiera je bardzo silny kadzidlano-skórzany aromat podbity dużą dawką żywicznego galbanum. Z czasem przechodzi w dymno-ziołowy i gęsty balsamiczno-oleisty. Faktycznie można wyczuć gałkę muszkatołowa. Mimo swej mocy nie jest w ogóle ostry i drażniący. Łagodnieje i mięknie bardzo powoli.Wyłania sie karadmon, bób tonka i sandałowiec. Niestety nie wiem jak pachnie kozieradka a jest tu podobno głównym składnikiem, dookoła którego oplecione są wszystkie inne. Po długim czasie zapach robi się miękki i wykwintny z eleganckim aromatem paczuli. Pewnie bardziej męski ale mnie się bardzo podoba. Może zabłąkał mi się jakiś Y w helisie DNA. Bardzo jestem ciekawa opinii panów o nim.

Melitele
Melitele

Wąchając ten zapach próbuję się odnieść to założenia twórcy...

Zdobywanie wiedzy, doświadczenia i związane z tym uczucia? Czy tylko gruby kurz na niechcianych, oprawionych skórą księgach, zniszczonych biegnącym nieubłaganie czasem?

A gdyby tak odsunąć od siebie przewodnią myśl i marketingowe frazesy to co by z tego wyszło?

- Pachnidło mocne, świdrujące w nosie, z dużą dawką skóry. Do tego zapach kredy na spoconych dłoniach. Całość faktycznie "szkolna" czy "uczelniana".
Kojarzy się z sędziwym nauczycielem, który ma włosy przyprószone siwizną i złowrogo spogląda na wiercące się w ławkach, niesforne duszyczki.
Nauczycielem wymagającym, który ma wspaniałe zasady i którego celem jest przekazanie wiedzy w jak najlepszy sposób. Jest to wiedza nie tylko książkowa ale i życiowa - taka która nas zachęca do tworzenia i odgania od nas lęk przed nieznanym.
Daje nam coś bezcennego, a mianowicie poczucie bezpieczeństwa.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Amouage The Library Collection Opus VII, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Amouage The Library Collection Opus VII, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum The Library Collection Opus VII marki Amouage. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu The Library Collection Opus VII marki Amouage reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Amouage Interlude Man Montale Dark Aoud Comme des Garcons Black Tom Ford Grey Vetiver Amouage Fate for Men Montale Full Incense Christian Dior Fahrenheit Lubin Idole Eau de Parfum Nasomatto Black Afgano Gucci Gucci pour Homme Guerlain Songe d'un Bois d'Ete  Olivier Durbano Jade Amouage Amouage Epic Man Amouage Jubilation for Men Clive Christian V for Men Amouage The Library Collection Opus I Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Eau de Parfum Etat Libre d`Orange Fat Electrician Tom Ford Sahara Noir