Marki » A » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

Silver Cologne Amouage dla mężczyzn

Silver Cologne Amouage dla mężczyzn

Silver Cologne Amouage dla mężczyzn Zdjęcia

Silver Cologne marki Amouage to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla mężczyzn. Silver Cologne został wydany w 2002 roku. Nutami głowy są kwiat pomarańczy, Śliwka, mandarynka i bergamotka; nutami serca są orchidea, jaśmin, heliotrop, ylang-ylang i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, paczula, piżmo, wetyweria i kadzidło.

Kwiat pomarańczy Śliwka Mandarynka Bergamotka

Orchidea Jaśmin Heliotrop Ylang-ylang Róża

Drzewo sandałowe Ambra Paczula Piżmo Wetyweria Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Silver Cologne by Amouage.

Silver Cologne Recenzje Perfum

Niszka
Niszka

Faktycznie "mydło kwiatowe" to chyba najlepsze podsumowanie dla tego zapachu. Na mnie rozwija się trójwarstwowo, zaczynając od krótkiego, może dwuminutowego otwarcia bardzo w stylu Aziyade, a więc owoców w stylu, jak to niektórzy określają, "gumy balonowej" albo "oranżady", ja go z kolei określam mianem kandyzowanych owoców. Po tym krótkim otwarciu pojawia się już właściwy obraz kompozycji, a więc mydło kwiatowe, z którego trudno wyodrębnić poszczególne kwiaty. Mydło mogłoby się zdawać nudne, jednak przyciąga i zwraca uwagę bardzo dobrą jakością składników, które najzwyczajniej pachną drogo. Zazwyczaj nie przykładam większego znaczenia do bazy, jednak tutaj należy podkreślić piękne i czyste oblicze sandałowca, gdy po paru godzinach mydło nieco ustępuje robiąc dla niego miejsce.

Silver Cologne / Silver Man to moim zdaniem stuprocentowy uniseks, elegancki, do koszuli, który może być alternatywą dla Prady Infusion d'Homme i d'Iris, jeśli propozycje Prady już się komuś przejadły, a szuka czegoś podobnego i równie eleganckiego. Z tym że zaznaczam, chodzi o podobieństwo charakteru tych zapachów, one nie pachną podobnie, u Prady mamy mydło irysowe, tutaj - jaśminowe. Amouage pachnie drogo i naturalnie, posiada przy tym naprawdę piękną sandałowcową bazę. Nie jest to mój styl i ze świeżych Amouage raczej sięgnę po Reflection Man, jednak doceniam Silver. Parametry użytkowe całkiem przyzwoite jak na zapach wiosenno - letni, projekcja dobra przechodząca w przeciętną, efektywna trwałość na skórze w granicach 7 godzin.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Mydło, mydło, mydło kwiatowe… NUDA. Amouage Silver to jedno z moich największych, perfumowych rozczarowań, a jednocześnie zdecydowanie najgorszy zapach ze stajni Amouage'a, z jakim się do tej pory zetknąłem.
Kompozycja, jak już stwierdziłem na początku, to właściwie jeden wielki, mydlany monolit. Jej trzon stanowi połączenie białych kwiatów (jaśminu i neroli) ze sporą ilością piżma, przez co w efekcie otrzymujemy taki „retro-mydlany” zapach – epatujący świeżością i czystością, ale jednocześnie strasznie monotonny i nudny. Całość ratują delikatne niuanse: ulotna nutka mandarynki w otwarciu, oraz wyczuwalne w sercu orchidea i dość „odległa” róża. No i troszkę sandałowca w bazie. Żadnej śliwy niestety nie zaobserwowałem, a szkoda…
Mam nieodparte wrażenie, że zapach ten nijak nie pasuje do obrazu marki, jaki zazwyczaj kreuje swoimi wypustami Amouage – brakuje mi tutaj jakiegokolwiek orientalnego akcentu, powiedziałbym wręcz, że jest europejsko. Na plus jakość składników, które (właściwie jak zawsze w wypadku omańskich zapachów), są najwyższej jakości.
Parametry nie powalają, biorąc pod uwagę osiągi innych Amłaży, ale plasują się na naprawdę przyzwoitym poziomie: Silver dociąga do około 7-8h na skórze, przy niezłej projekcji przez pierwsze 2-3h.
Z mojego punktu widzenia – nie polecam. Zawiodłem się na tym wypuście, oczekiwałem więcej i zwyczajnie mi się nie podoba. Na pewno jest to po części spowodowane moją niechęcią do nut mydlanych w perfumach, ale mimo to uważam, że taką markę jak Amouage zwyczajnie stać na więcej. Dlatego też, Silver’owi mówię pas!

p1t2r3
p1t2r3

Vibowit, Arco oliwkowe.
A potem sandały, drzewo sandałowe chciałem powiedzieć.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Amouage Silver Cologne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Amouage Silver Cologne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Silver Cologne marki Amouage. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Silver Cologne marki Amouage reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Montale Black Aoud Amouage Reflection Man Yves Saint Laurent M7 Lubin Idole Eau de Parfum Profumum Roma Arso Christian Dior Dior Homme Intense Nasomatto Black Afgano Amouage Amouage Epic Man Lubin Idole Profumum Roma Fumidus Amouage Amouage Lyric Man Parfum d`Empire Aziyade Amouage Jubilation for Men Bond No 9 New York Oud Profumum Roma Victrix Frapin 1697 Christian Dior Dior Homme Giorgio Armani Armani Privé Oud Royal Creed Original Vetiver Profumum Roma Acqua di Sale