Marki » A » szyprowe « Grupy

Memoir Woman Amouage dla kobiet

dymny
skórzany
Memoir Woman Amouage dla kobiet Zdjęcia Memoir Woman Amouage dla kobiet Zdjęcia

Memoir Woman marki Amouage to szyprowe perfumy dla kobiet. Memoir Woman został wydany w 2010 roku. Memoir Woman stworzyli Daniel Maurel i Dorothee Piot. Nutami głowy są kardamon, mandarynka, różowy pieprz i piołun; nutami serca są goździk (przyprawa), kadzidło, pieprz, nuty drzewne, jaśmin, róża i białe kwiaty; nutami bazy są piżmo, francuskie labdanum, mech dębowy, styraks, skóra i kastoreum.

Kardamon Mandarynka Różowy pieprz Piołun

Goździk (przyprawa) Kadzidło Pieprz Nuty drzewne Jaśmin Róża Białe kwiaty

Piżmo Francuskie labdanum Mech dębowy Styraks Skóra Kastoreum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Memoir Woman by Amouage.

Poison
Cedre
Poison Esprit de Parfum
Incense Oud
Andy Warhol Silver Factory

Memoir Woman Recenzje Perfum

gardenia
gardenia

A ja się wyłamię. Nie poruszył mnie ten zapach, w ogóle. Długo zastanawiałam się, co zaznczyć: lubię, nie lubię, ale ten zapach jest mi po prostu obojętny...Może czego innego się spodziewałam?
Na początku czuję wysuszone gałązki po ognisku, albo zapach zapałek po wygaśnięciu ognia. Jakaś słodycz, lepka, podwędzona. Przyprawy, suche i te cięższe czytaj orientalne, na pewno kardamon, gożdzik i pieprz, świetnie wymieszane. Pod koniec delikatnie wybija się tradycyjna kwiatowość czyli jaśmin i róża? Wszystko czyli tę orientalną słodkawą "podwędzaną" ciut skórzaną przyprawowo-kwiatowo mieszankę oplata dymek, nienachalny ale taka wyrażna smużka. Perfumy zrobione porządnie, podoba mi się, że mimo mnogości składników nie przytłaczają, nie są ciężkie, a obawiałam się arabskiego stylu na bogato typu: złote armatury, kryształowe klamki, przesada na zasadzie musi być WIDAĆ, że jest BOGATO. Nie, tu tak nie jest, jak pisała jedna z recenzentek poniżej, jest tu pewien minimalizm: dymek, skóra, labdanum, jaśmin i przyprawy. Nie czuję żadnego podobieństwa do iście bogatego w swej istocie Poison, ale Poison ma tuberozę i dla mnie jeszcze coś: duszę...Dla mnie Memoir to taki poprawny uniseksowy zapach: trochę dymku, trochę droższych przypraw, podwędzana słodkość - nic więcej, szkoda, bo to bardzo noszalny zapach, może brak mi tu charakternej tuberozy, jakiegoś przytupu, tego czegoś, co ma mój ukochany Poison, który wzbudza we mnie emocje, pobudza obrazy i kojarzy mi się z przepiękną Isabelle Adjani - jej tajemniczą niepokojącą urodą. Ale zaraz to przecież recenzja Memoir a nie Poison? ;D
Trwałość świetna, projekcja dobra.

Izabela
Izabela

Memoir, czyli wspomnienie.
Zapach ukryty w czarnym flakonie, z korkiem, który wydaje charakterystyczny „klik” przy zamykaniu. Uwielbiam ten dźwięk... Wiem, wiem, to nijak się ma do recenzji zapachu, sorki, ale nie mogłam się opanować.
Nigdy nie przypuszczałam, że moje pierwsze i jak do tej pory jedyne perfumy Amouage, które zagoszczą na mojej półce, to będą Memoir. Prędzej spodziewałabym się Sunshine lub czegoś podobnie lekkiego.
Tymczasem to Memoir skradł moje serce.
Są porównywane do Poison – i moim zdaniem słusznie, bo mają wiele ze sobą wspólnego. Z tym, że według mnie Poison to tuberoza + kolendra; natomiast Memoir to białe kwiaty (stawiam na tuberozę) i morze przyprawowych goździków. Właściwie powinnam powiedzieć, że to goździki i tuberoza – biorąc pod uwagę moc i wyczuwalność nut. :)
Moim zdaniem jest to zapach cudowny, bardzo zawiesisty i esencjonalny. Z łatwością opanowuje całe pomieszczenie. Ma ooogromniasty ogon, za co je kocham!
Trwałość porażająca – ponad 12 godzin.
Jednocześnie zapach zmusza do refleksji, powoduje, że odżywają moje wspomnienia. U moim przypadku są to wspomnienia mojej nieodżałowanej Babci, której miłość i mądrość mnie ukształtowała. Jest to w dużej mierze spowodowane dużym podobieństwem do Poison.
Mam nadzieję, że Amouage nie pójdzie tą samą drogą, co Dior i nie będą myśleć o reformulacji zapachu. Bo co poprawiać to, co jest doskonałe?
Memoir Amouage – kocham, uwielbiam, polecam.
Co ciekawe doskonale sprawdzają się w tropikalnych upałach, które obecnie nawiedziły Polskę. Tylko nie można przesadzić z aplikacją. ;

amanda
amanda

Mnie bardzo się podoba właśnie otwarcie.
Kardamon z mandarynką,sowicie i gęsto na wstępie nawiązuje do vintagowego stylu.
Przeładowany? absolutnie nie,początek może dawać takie wrażenie i to osobie przyzwyczajonej do lżejszych perfum.
Z upływającym czasem ognistość nut przygasa,dostajemy orient przyprawowo kadzidlany z wyróżniającym się jaśminem i różą z kwiatów.
Co do moich osobistych odniesień,zapach nie ma nic wspólnego z Poison,jedynie bogactwo nut,piękne rozwijanie się w kolejnych bazach.
Jedynie co mi nieco przeszkadza to wyczuwalna zwierzęca nuta cywetu lub kastoreum,czego nie znoszę w perfumach.
Jednakże całość tak doskonale z sobą współgra, a kastoreum jest tak delikatne,że przymykam na to oko i delektuję się piękną całością.
Nie znam wielu zapachów tej marki,ale po kilku śmiem stwiedzić,że to zapachy z rozmachem godnych ludzi sukcesu,o silnym charakterze,królewskich głów.
Ludzi ,którzy na co dzień widują się z ważnymi tego świata.
Miło jest tak czasem uszczknąć rąbka tej atmosfery za sprawą zapachu.

hasi
hasi

Bardzo piękny zapach, jeden z moich ulubionych Amouage.
Początkowo wyczuwam ostrą mandarynkę z kardamonem i przyznam, że otwarcie lubię najmniej. Potem pojawia się śliczna róża w otoczeniu kadzidła i przypraw. Nie wyczuwam już kolejnych zmian, powyższe nuty trwają i gasną razem z zapachem.
Spotkałam się z opiniami, że to przeładowany zapach, że kojarzy się z przepychem, który nie pasuje do europejskich ulic, że jest przytłaczający.
Nie zgadzam się z tymi opiniami, Memoir jest bogaty, ale nie czuję się w nim przebrana, napuszona. Buduje dystans, jest w nim powaga i pewna podniosłość, ale bez pretensjonalności. Naprawdę niezwykłe perfumy.
Trwałość całodzienna, trzeba aplikować ostrożnie bo może się zostać zapamiętaną jako okoliczny dusiciel, a nie wyjątkowa kobieta. :)
Flakon śliczny.

salvadora
salvadora

Memoir to gęsta zawiesista czerń - piękna i tajemnicza. Słodko-gorzki wspomnień czar, który wciąga i pochłania. Nasycony goździkami, nasiąknięty kadzidłem, doprawiony piołunem, pieprzem i kardamonem aromat róży i jaśminu unosi się i nie odpuszcza. Mocny, intensywny zapach nie daje o sobie zapomnieć przez długi czas. Wspaniała ta nostalgiczna czerń, ja staję się w niej bardziej rozmarzona, nieobecna i dobrze mi z tym:)

Melitele
Melitele

Zapach ten kojarzy mi się z dojrzałą elegancją, z naszyjnikiem z pereł i oszczędnym makijażem. Jest ostry, ciężkawy, zdecydowany. Początkowe wejście mandarynki i pieprzu szybko ustępuje kadzidlanej nucie z goździkami i kwiatami w tle. Później na mojej skórze następuje totalny misz-masz i zostaje tylko coś chropowatego, gęstego, tajemniczego.

Mieszanka ziół z piołunem na czele, kadzidła, kwiatów (głównie wyczuwam typową dla Amouage intensywną, majestatyczną różę) i przypraw - kardamonu i goździków.

Ma w sobie coś kwaśnego, na szczęście w bazie pojawia się wanilia, która odrobinę osładza całą kompozycję. Bardzo przypomina mi Cedre Lutensa – w obu zapachach wyczuwam tę niekoniecznie przyjemną kwaśność. Świetna trwałość.

kpnz
kpnz

Memoir to orientalna, ale minimalistyczna ciecz.
Pachnie bogato, ale oszczędnie, bez przepychu jednych nut nad drugimi.
Kompozycja jak w opisie – skórzana, chropowato-kremowa, z pazurem. Słodka i ultrakobieca. Wyczuwam jakby miodowe podłoże, dużo przypraw, ale gdzieś brzmiących z daleka, wtopionych w bazę. Nie jest to zapach ani ciepły, ani zimny. Rzekłabym, że jest odrobinę tajemniczy. Czuć w nim luksus, ale bez puszenia się. Raczej taki tradycyjny, jakościowy, wysoki poziom. Kolor flakonu odzwierciedla rodzaj słodyczy tego zapachu. Kadzidło jest zespolone z innymi składnikami. Memoir jest harmonijne, piękne, wdzięczne. Stopniowo przechodzi ze względnego słodko-drapieżnego chaosu w harmonię zespolonych razem składników. Krystalizuje się w skórzano-orientalny, ciemny, ale nie mroczny, raczej tajemniczy i wzniosły aromat. Jak to Amouage.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Amouage Memoir Woman, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Amouage Memoir Woman, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Memoir Woman marki Amouage. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Memoir Woman marki Amouage reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Amouage Amouage Lyric Woman  Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Chanel Coco Eau de Parfum Estée Lauder Cinnabar L`Erbolario Dolcelisir Cacharel LouLou Yves Saint Laurent Nu Tom Ford Tobacco Vanille Thierry Mugler Womanity Estée Lauder Sensuous Noir Christian Dior Midnight Poison Guerlain Samsara Eau de Parfum Parfum d`Empire Cuir Ottoman Alexander McQueen Kingdom Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Mitzah Diptyque Eau Lente Christian Dior Dune