Marki » A » skórzane « Grupy

Memoir Man Amouage dla mężczyzn

Memoir Man Amouage dla mężczyzn

Memoir Man Amouage dla mężczyzn Zdjęcia Memoir Man Amouage dla mężczyzn Zdjęcia

Memoir Man marki Amouage to skórzane perfumy dla mężczyzn. Memoir Man został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Karine Vinchon Spehner. Nutami głowy są bazylia, mięta i piołun; nutami serca są lawenda, kadzidło i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, drzewo gwajakowe, mech dębowy, ambra, wanilia, tytoń, skóra, wetyweria i piżmo.

Bazylia Mięta Piołun

Lawenda Kadzidło Róża

Drzewo sandałowe Drzewo gwajakowe Mech dębowy Ambra Wanilia Tytoń Skóra Wetyweria Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Memoir Man by Amouage.

Black

Memoir Man Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Memoir – mój ulubiony zapach ze stajni Amouage i jedne z najpiękniejszych perfum, jakie dane mi było poznać w ogóle. Mistrzowska kompozycja, pełna wdzięku i niebanalnej elegancji, na dodatek fantastycznie korespondująca z moją skromną osobą.
Od samego początku, do naszych nozdrzy dolatują cudowne, zielono-gorzkawo-ziołowe opary piołunu i dosłownie odrobiny mięty oraz bazylii, moim zdaniem przedawkowanej w Interludzie, a tutaj tak subtelnej i wspaniale ubogacającej otwarcie. Towarzyszy im fantastyczne kadzidło – delikatne i nie przytłaczające, choć wyraźne. Ciemne, ale nie mroczne. Po prostu idealne. To właśnie połączenie piołunu i kadzidła, nadaje temu Amouage’owi niespotykanego i wyjątkowego charakteru dymnej zieloności. To nie jest mrok – to raczej szarość deszczowego, jesiennego poranka, ulotny czar opadających liści i wiejskich łąk, na tle zachodzącego słońca. Coś pięknego. W głębi da się wyczuć szczyptę tytoniu i nuty drzewne, a w dalszym etapie nieco skóry, wygładzającej i ocieplającej delikatnie wybrzmiewanie kompozycji.
Parametry użytkowe są dość odmienne od osiągów większości pozycji spod szyldu Amouage. Stonowana, elegancka, acz dobrze wyczuwalna projekcja, w połączeniu z ponad 10h trwałości, stanowi wręcz idealną jak dla mnie kombinację – zapach przyjemnie i długo snuje się wokół nosiciela, bez niepotrzebnego wykrzykiwania swojej obecności wszem i wobec.
Memoir Man to drugi, zaraz po Coeur de Vetiver Sacre zapach autorstwa Karin Vinchon Spehner, utwierdzający mnie w przekonaniu, że jest ona genialną artystką, której dzieła wprost idealnie wpasowują się w mój gust. Może nie jest to „typowy” Amouage, może nie epatuje orientem, ani arabskim przepychem, może jest wręcz europejski, ale nie obchodzi mnie to – ważne, że jest wspaniały! Idealny na jesienne, chłodne dni, raczej dla faceta, choć w żadnym wypadku nie są to perfumy „samcze” i wszystkim Paniom też polecam je sprawdzić. Niezwykle oryginalne, a jednocześnie bardzo noszalne i przyjemne w odbiorze. Ja już wiem, że flakon musi się na mojej półce pojawić… Genialne pachnidło.

Arsenicum
Arsenicum

Amouage inspiruje do przemyśleń. Będzie nudno.

Jakość, jakość, jakość... Często tym mówimy, ja też często o tym mówię. Okazuje się, że to pojęcie względne, na wstępie powiem, że na czystych esencjach się nie znam i jakość oceniam na podstawie zapachowego obycia - to tak samo, jak kobieta badająca jakąś tkaninę. Pomaca, pomaca, zagryzie wargi i po chwili wyda werdykt. Przyznam, że zapachy Amouage nie są dla mnie trudne, nie są niszowe, nie są dystansujące, nie sprawiają też, że myślę: "Ach, użyłbym Memoir, ale idę do ludzi, zatem oszczędzę im tej męki". Wręcz przeciwnie! Myślę: "Idę do ludzi, Memoir na pewno zrobi świetne wrażenie, przy czym ja będę czuł się doskonale". Do czego teraz dążę... Do tego, że mainstream leży i kwiczy. Jestem przekonany, że gdyby na półkach Sephory pojawiły się kompozycje w stylu Memoir, to w mig stałyby się bestsellerami. Zaraz, zaraz - jak mają się tam pojawić, jeśli dzisiejsze perfumiarstwo bazuje na tanich komponentach? Wydaje mi się, że to nie jest przeszkoda - mam wrażenie, że to nie cena, lecz utarty schemat owoców,ozonu i fajnych piżm jest zbyt silny, by przełamać go np. piołunem. Markę Amouage, mogę porównać do genialnego malarza. Czym taki malarz się posługuje? Pędzlem i farbami! Ile kosztuje jego ekwipunek? Niewiele! Ile kosztują obrazy? Miliony. Liczy się kunszt i geniusz mistrza - Omańska marka stawia właśnie na to, a składniki są, jakie są - to po prostu dobrej jakości "farby". Myślę, że komponenty tego zapachu są wyselekcjonowane, jednak nie sądzę, by były obrzydliwie drogie. Takie wnioski można wysnuć np. po powąchaniu kilkudziesięciu perfum tego samego twórcy - u mnie był to Bertrand Duchaufour. Coś kosztuje 300zł, coś kosztuje 500zł, coś kosztuje 800zł... Ale wszystko jest w stylu Bertranda i wszędzie czuć wysoką jakość rzemiosła. Wychodzi na to, że do jednych perfum przyłożył się bardziej, do drugich mniej. To za to płacimy! Jakość ma znaczenie, ale wszystko zależy od talentu i wkładu twórcy. Wygląda na to, że Karine Vinchon jest niesamowicie utalentowana i włożyła ogrom pracy w Memoir.

Miało być o perfumach, wyszło jak zwykle.
No dobra. Kilka zdań o Memoir.
Memoir ugrywa wiele swoją unikalnością, eksploruje wiejskie łąki, zarośnięte piołunem. Muszę przyznać, że jest to najbardziej piołunowa kompozycja, jaką znam. Memoir jest gorzki i zielony, ciemny, tajemniczy, może trochę wyniosły, jednak nie ma właściwości damskich szyprów i nie dystansuje. Okazuje się, że mój wpis, to w 90% przemyślenia - cóż, Memoir jest prostym zapachem, zwłaszcza dla amatorów piołunu. Amouage serwuje nam najpiękniejsze, łąkowe zapachy w dymnej, wyniosłej otoczce. Czyż to nie piękne?;) Szkoda tylko, że tak drogie... Mam nadzieję, że kiedyś ktoś wyruszy na podbój piołunowej niszy, dotychczas ten temat poruszali nieliczni, a jeszcze mniej liczna grupa zrobiła to z powodzeniem. A może ta nisza czeka na Arszenika-farmaceutę? Kto to wie, kto to wie…?!

Subtelna projekcja przez cały czas, trwałość do sześciu godzin.

Marcin__
Marcin__

Miał być mrok, absynt i kadzidło, a jest miseczka z ziarnami słonecznika i kieliszek piołunówki. Do tego dodam marną projekcję i beznadziejnie niską, jak na Amouage, trwałość - ok. 6 h.

Jak dla mnie, najbardziej przereklamowany Amouage.

littlealligator
littlealligator

Zapach ten testowałem równolegle z Jubilation Man Amouage, dlatego moja recenzja będzie w dużej mierze porównaniem tych dwóch zapachów.

Obydwa zapachy są piękne i mocarne w swej trwałości, ale o ile Jubilation rozwija się od łagodności do ostrości, o tyle w przypadku Memoir jest to odwrotny kierunek, czyli od ostrości do łagodności.

Począwszy od przyjemnych miodowo-jeżynowych akordów, Jubilation zmierza w kierunku nut bardziej zwierzęcych znanych dobrze choćby z Epic (prawdopodobnie kastoreum, którego próżno szukać w oficjalnym składzie Jubilation). Jednak w przypadku Epic, kastoreum gra pierwsze skrzypce a w Jubilation raczej pełni funkcję supportu.

Kastoreum nie wyczuwam natomiast w Memoir Man i jest to dla mnie dobra wiadomość. Po pierwsze, niezbyt dobrze się czuję z myślą, że noszę na sobie zapach z gruczołów analnych jakiegoś bagiennego ssaka. A po drugie, po całym dniu noszenia, taki Epic potrafi naprawdę nieźle zmęczyć (nawet na drugi dzień i to po kąpieli)

W przypadku MM, jego łagodność i słodycz są miłą odmianą i odpoczynkiem dla zmysłów (doceniają go również Panie w moim otoczeniu). Jednocześnie, dzięki wykorzystaniu kadzidła i wetywerii, utrzymują wyraźnie męski charakter.

Nieznacznym minusem, jest to, że MM jest nieco bardziej bliskoskórny niż np. Jubilation. Ale taki już ich urok i trzeba je kochać takie jakie są. A ja kocham je coraz bardziej i z każdym włożeniem pną się wyżej w moim prywatnym perfumowym rankingu.

Polecam!

Tripod
Tripod

Gorzko-kwaśny zapach roztartych kwiatów słonecznika ze słabą projekcją. Marketingowo zapach czarny , a jest raczej zielony i mało mroczny !

Początek jest wytrawno – kwaśny, ciemnozielony, absyntowo – ziołowy. Potem czuję cynamon, odrobinę lawendy i kadzidło. Mimo początkowej wytrawności jest to ciepły, zdecydowanie uniseksowy zapach.

Niestety mocno przyczepiony skóry i mało intensywny. Wersja damska bije go pod tym względem na głowę.

Seth
Seth

Bardzo sugestywna kompozycja, w której ujęcie absyntu – zupełnie nieakceptowanej dotychczas przeze mnie woni – intryguje i zachwyca. Na mojej skórze ewoluuje w klasyczny sposób, począwszy od ostrego przełamanego miętą piołunu, poprzez pięknie uzupełniające go kadzidło i lekko łagodzącą jego sugestywność lawendę. Razem wybrzmiewają bardzo długo w objęciach przyprawowo-tytoniowych, olśniewając końcowym, harmonijnym i niezwykle eleganckim efektem. Mistrzowski warsztat i niezwykła wrażliwość pozwoliły stworzyć zapach pełen głębi, ale daleki od orientalnego przepychu. Wywarł na mnie wielkie wrażenie, choć początki znajomości były trudne. Wysoka jakość składników pozwala się cieszyć długo dobrą projekcją. Polecałbym na formalne okazje, zarówno dzienne, jak i wieczorowe, poza okresem lata. W skali (1-6): za kompozycję - 6; oryginalność - 5; intensywność - 5; trwałość - 5. Ocena końcowa: 5,25.

Memoir Man by Amouage 3.93 out of 5 based on 50 ratings and 7 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Amouage Memoir Man, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Amouage Memoir Man, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Memoir Man marki Amouage. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Memoir Man marki Amouage reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Olivier Durbano Black Tourmaline Nasomatto Black Afgano Gucci Gucci pour Homme Amouage Jubilation for Men Serge Lutens Fille en Aiguilles Yves Saint Laurent M7 Creed Aventus Hermes Terre d'Hermes Parfum d`Empire Cuir Ottoman 2 2 Lalique Encre Noire Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Comme des Garcons Black Montale Black Aoud Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Tom Ford Tuscan Leather Amouage Honour Man Carner Barcelona Cuirs Comme des Garcons Wonderwood Tom Ford Sahara Noir