Marki » A » orientalno - drzewne « Grupy

Interlude Man Amouage dla mężczyzn

Interlude Man Amouage dla mężczyzn

Mam: 32 Miałem: 12 Chcę: 21 Ukochany zapach: 1

dymny
Interlude Man Amouage dla mężczyzn Zdjęcia Interlude Man Amouage dla mężczyzn Zdjęcia Interlude Man Amouage dla mężczyzn Zdjęcia Interlude Man Amouage dla mężczyzn Zdjęcia

Interlude Man marki Amouage to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Interlude Man został wydany w 2012 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Pierre Negrin. Nutami głowy są bergamotka, oregano, i pieprz; nutami serca są kadzidło, ambra, labdanum i opoponaks; nutami bazy są skóra, paczula, agar (oud) i drzewo sandałowe.

Bergamotka Oregano Pieprz

Kadzidło Ambra Labdanum Opoponaks

Skóra Paczula Agar (oud) Drzewo sandałowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Interlude Man by Amouage.

Ambre Intense

Interlude Man Recenzje Perfum

Rafik
Rafik

3 lata temu dostałem próbkę Amouage Interlude. Wąchając ten zapach przenosiłem się w inny świat. Czułem bogactwo składników i moc tego potężnego zapachu-to były na prawdę wielkie perfumy. Musiałem je mieć.
Niestety to już czas przeszły. Wczoraj w końcu kupiłem sobie całą flaszeczkę w autoryzowanej perfumerii i niestety to co jest obecnie sprzedawane jako Amouage Interlude niestety nie ma zbyt wiele wspólnego z Interludem sprzed kilku lat...Nie czuć już tego wszystkiego co opisałem powyżej - perfumy te nie wzbudzają już takich emocji i są już tylko po prostu dobre. Trwałość na mojej skórze to ok 6/7 godzin a projekcja to jakieś 2 h.
Jeśli komuś nie przeszkadza to jak w chwili obecnej pachną i jaką moc mają te perfumy to z chęcią odsprzedam. Z buteleczki zniknął dosłownie jeden "psik". A teraz idę sobie trochę popłakać w samotności...;)

Acha i jeszcze jedno - czemu na opakowaniach perfum nie może być jasnego oznaczenia która wersja/reformulacja to jest? Czemu musimy kupować perfumy w ciemno? Amouage Interlude obecnie są tylko cieniem tego czym były kilka lat temu i co najgorsze, sprzedawane są za taką samą kwotę!

Kokos ;)
Kokos ;)

Kurczę, to nie tak miało wyglądać - nuty jak z bajki, orient pełną gębą - kurka czego chcieć więcej ! Los jednak jak papieros - zgasił moje oczekiwania. ps, wiem że nie będzie balonów - ale muszę - jestem wkurzony.

Rzeczywiście Interlude z perfumiarstwem Europejskim ma niewiele wspólnego, nie ma nic z Francuskiej elegancki, trzech klasycznych etapów rozwoju czy świeżych nut w otwarciu. Kojarzy mi się z dalekim wschodem, suchym latem, unoszącym się kurzem i dosyć niepokojącą atmosferą. Czuję się jak zagubiony podróżnik, który zamiast trafić nad Lazurowe wybrzeże, doleciał samolotem do Omanu.

Nie jest to zapach kolorowy. Od samego otwarcia otrzymujemy ciężką proszkową nutę, duszną za sprawą kadzidła i suchej żywicy. Zero tutaj ociekających żywicznością ambr czy wesołych akcentów. Jest surowo - nieco gnębiąco. Nic nie poradzę że tak pachnie moja próbka Interlude, swoją droga ciekawe jaki mam rocznik ? Podobno przeszedł reformulacje, być może to już nowa wersja kastrat, czyli ucięte jaja i GMO, dla niepoznaki ? Kurka, dziwna to sprawa. Trwałości skurczybykowi odmówić nie można, pomimo zatkanego kataru czułem go przez 10 godzin na sobie - imponujący wynik. Jednak kto po np. po przekładaniu gnojowicy chciałby tak pachnieć tygodniami ?

Szejk, mnie pokonał, zsiadł z wielbłąda i zadał pstryczka w nos. Wracaj panie do Europy, bo pan tutaj nie mieszkasz :)

Savanoja
Savanoja

Nie ważne, że teoretycznie kierowane są dla mężczyzn. Kocham Interlude Man!!! Pod tymi perfumami moje nogi się uginają, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu ;)
Nie jestem jakąś specjalną fanką akordów kadzidlanych, ale tutaj znalazłam mistrzostwo świata, bo kadzidło przefantastycznie skąpane w ambrze, słodkawe, tętniące życiem, pobudzające. Nie wiem czy to sprawka ziół, czy po prostu mistrzowskie zmieszanie składników doskonałej jakości ale naprawdę klękajcie narody! Te perfumy mają w sobie życie nocy, czując je widzę rozgwieżdżone niebo, wyobrażam sobie nieskończoną przestrzeń, kosmos ale zarazem czuję wewnętrzny spokój.
Uwielbiam wszystkie fazy rozwoju tej kreacji, począwszy od ostrego, żywego i mocno zielonego otwarcia poprzez cudownie słodkawo - ziołowo i ambrowo-żywiczne serce. Niesamowicie podoba mi się tu bardzo długo wyczuwalne oregano genialnie zmieszane ze słonawą ambrą oraz z jakby słodkim kadzidłem.
Na bazę przeważnie nie jest dane mi się doczekać, ale na szczęście (dla mnie niecierpliwej) wyłapuję delikatną skórę okraszoną kroplą miękkiego, łagodnego oudu wcześniej. Wszystkie etapy ujawniają się tu gładko, nic nie zgrzyta, nie drażni... po prostu ideał. Bogaty, doskonale utkany, niebanalny, nie nużący, trwały, z silną projekcją ale nie krzykliwy... mój ideał a zarazem ulubiony Amouage ;)

Tripod
Tripod

Kolejny Amouage, z którym się nie lubimy :( Ziołowa landryna z kadzidłowymi przebłyskami. Nowa wersja po reformulacji jeszcze słodsza ! Czas się pożegnać z marką :(

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Bardzo oryginalna, niebanalna i bogata kompozycja od Amouage'a.
Interlude rozpoczyna się niezwykle mocno - zielono-ziołowe uderzenie oregano w połączeniu z pieprzem, daje nosicielowi porządnego kuksańca w narządy węchu. Jest intensywnie i bezkompromisowo. Następnie na scenie zaczyna pojawiać się kadzidło - piękne, gęste i dymiące. Wciąż wyczuwalne jest oregano - właściwie jest obecne przez cały czas trwania zapachu na skórze, jest swego rodzaju filarem, wokół którego zbudowano resztę kompozycji. W bazie pojawia się skóra i delikatna słodycz ambry, a kadzidło w końcu mocniej się wybija.
Parametry są monstrualne - trwałość powyżej 12 godzin, przy potężnej, ogoniastej projekcji. Wg mnie Interlude nadaje się tylko na mroźne, zimowe dni. W innym bowiem wypadku, może okazać się zbyt przytłaczający.
W porządku, część analityczno-rozpoznawczą mamy za sobą, teraz bardziej subiektywnie :)
Osobiście nie zapałałem miłością do bohatera niniejszej recenzji. Przede wszystkim przeszkadza mi tutaj to oregano, jak dla mnie jest go zbyt wiele - ziołowy, zielono-gorzki (a czasem trochę kwaśny) charakter zapachu, na dłuższą metę mnie denerwuje. Na dodatek, to cudne kadzidło jest jakby "zakryte" przez inne nuty. Zdaję sobie sprawę że taki był zamysł, bo całość nie jest w żadnym wypadku chaotyczna - wręcz przeciwnie, sprawia wrażenie bardzo przemyślanej układanki - ale do mnie ta mieszanka zwyczajnie nie trafia. Dodając do tego "śmiercionośne" parametry, Interlude mnie po prostu męczy...
Oczywiście są to tylko moje subiektywne odczucia - kwestia gustu. Obiektywnie, Interlude jest niezwykle oryginalnym i interesującym zapachem, któremu z pewnością warto się bliżej przyjrzeć. Podczas obcowania z nim, wręcz namacalny jest arabski przepych oraz bogactwo i najwyższą jakość użytych składników. Powiem krótko - nie ma lipy!

pirath
pirath

a mnie z kolei rozczarował sporym podobieństwem stylistycznym do (wprawdzie niezwykle udanego i urodziwego w swej prostocie, a przez to niepowtarzalnego) Memoir, również od Amouage i Sables od AG... dwa oparte na tym samym schemacie zapachy, wypuszczone w tak krótkim czasie w obrębie jednej marki, moim zdaniem zepsuły sobie wzajemnie noty... Memoir jest piękny, oryginalny i zaskakujący prostotą aranżacji - ale Interlude to już wtórność... nie odnajduję w nim szlachetnej, rzeczywiście dymnej złożoności Turmalina, ani bogactwa delikatnie wyartykułowanych akordów Opusa, ani nawet nawiązania do rzeczywiście silnie orientalnych wzorców, z których słyną dzieła Amouage - a jedynie minimalistyczny monolit, oparty na osnutym wokół jednego nadrzędnego składnika - ziołowym wątku przewodnim... szczęśliwie po wielu godzinach ta intensywna, chwilami gorzka i gryząca nuta wątku przewodniego ustępuje pola balsamicznej słodyczy ambry - ale jak na standardy i możliwości marki, męski Interlude wypada zdecydowanie słabo...

zielona
zielona

Black Tourmaline + Opus IV + Opus VI = Interlude.
Otwarcie bardzo dymne, czarne i gryzące, szybko łagodnieje i wysładza się. Do głosu dochodzą nuty korzenne i słodkawe przyprawy; baza bardzo słodka, gęsta i zdominowana przez ambrę. Przepięknie się rozwija, kremowo-ambrowa głębia trwa w nieskończoność i co chwila o sobie przypomina - ten zapach ma niesamowity ogon!
Jeden z najlepszych zapachów męskich Amouage. A nawet po prostu - zapachów Amouage.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Amouage Interlude Man, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Amouage Interlude Man, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Interlude Man marki Amouage. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Interlude Man marki Amouage reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Amouage Jubilation for Men Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Tom Ford Grey Vetiver Yves Saint Laurent M7 Amouage Amouage Epic Man Tom Ford Tobacco Vanille Profumum Roma Arso Creed Aventus Montale Dark Aoud Giorgio Armani Armani Privé Oud Royal Amouage The Library Collection Opus VI Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Carner Barcelona Cuirs Tom Ford Tuscan Leather Serge Lutens Fille en Aiguilles Montale Black Aoud Comme des Garcons Amazingreen Nasomatto Black Afgano Amouage Journey Man Olivier Durbano Jade