Marki » A » kwiatowe « Grupy

Dia pour Femme Amouage dla kobiet

Dia pour Femme Amouage dla kobiet

aldehydowy
Dia pour Femme Amouage dla kobiet Zdjęcia

Dia pour Femme marki Amouage to kwiatowe perfumy dla kobiet. Dia pour Femme został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Nutami głowy są aldehydy, cyklamen, estragon, liść fiołka, szałwia, bergamotka i figa; nutami serca są piwonia, kwiat pomarańczy, korzeń irysa, olejek róży tureckiej i kwiat brzoskwini; nutami bazy są drzewo sandałowe, wanilia, drzewo gwajakowe, kadzidło, heliotrop, cedr i białe piżmo.

Aldehydy Cyklamen Estragon Liść fiołka Szałwia Bergamotka Figa

Piwonia Kwiat pomarańczy Korzeń irysa Olejek róży tureckiej Kwiat brzoskwini

Drzewo sandałowe Wanilia Drzewo gwajakowe Kadzidło Heliotrop Cedr Białe piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dia pour Femme by Amouage.

Afshan
Royal Muska

Dia pour Femme Recenzje Perfum

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Dia poznałam pięć lat temu, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy dopadła mnie ospa... nie budzi to może najszczęśliwszych skojarzeń, jednak mimo to uważam te perfumy za jedne z lepszych nie tylko wśród kompozycji Amouage czy w świecie niszy, ale we współczesnym przemyśle perfumeryjnym w ogóle.
Dia emanuje klasycznym, szlachetnym, nieskazitelnym pięknem od pierwszej sekundy do ostatnich akordów. To nie są kolejne perfumy, które pachną jedynie luksusowym mydełkiem czy drogim proszkiem do prania sprowadzanym zza zachodniej granicy w siermiężnych czasach Polski Ludowej.
Dia jest pełna kontrastów, gry pozorów, niedopowiedzeń oraz subtelnych aluzji. Z jednej strony jest chłodna, z drugiej natomiast nie można odmówić jej intymnego, przytulnego charakteru. Wzbudza dystans i szacunek, wymaga powagi, odpowiedniej oprawy, chęci i umiejętności noszenia tego typu perfum, ale też nie jest apodyktyczna, nie wzbudza grozy, potrafi podnieść na duchu, dodać pewności siebie, poczuć się wyjątkowo.
Otwiera się dość chłodno, ostro, wypełnia całe pomieszczenie jasną, świetlistą łuną lekkich, ale zaczepnych aldehydów, żeby po chwili osiąść na bogatym, kwiatowym kobiercu pełnym płatków róż, począwszy od tych ciemnych, bordowych, po jasne, bladoróżowe.
Aromat kwiatów perfekcyjnie współgra z wyciszoną, kremową, aldehydową czystością, tworząc klasyczną, uniwersalnie piękną i ponadczasową kompozycję, która w bazie ociepla się i nabiera pudrowego charakteru dzięki obecności miękkiego, białego piżma oraz pudru irysowego.
Dia jest doskonałym przykładem perfum, gdzie nisza spotyka klasykę, tworząc prawdziwy majstersztyk o doskonałych parametrach użytkowych. Nawet wredna, uciążliwa ospa przy nich wymięka.

Melitele
Melitele

Otwarcie zapachu to dokładnie tak jak w przypadku Lady Vader mocna, mydlana, "staroświecka" nuta.

Później zapach zmienia się nie do poznania (naprawdę nie mogłam w to uwierzyć!) i szczerze zastanawiałam się czy aby na pewno mi się coś nie pomyliło...

Staje się czarujący i obezwładniający. Szalenie elegancki i taki do zakochania.
Jest delikatnie słodki, kwiatowo-kadzidlany. Dość mocny i nietuzinkowy. Lekko zadziorny za sprawą cedru i nut drzewnych.
Na mojej skórze jest taki aż do końca, po prostu piękny :)

Na początku to mocny, mydlany, kwaśnawy szypr. A później przepiękne, luksusowe, delikatnie pudrowe mydełko. Cudo. Przez długą chwilę byłam jednocześnie zachwycona i przerażona widmem zbliżającego się bankructwa, ale niestety (a może i na szczęście) szypr powrócił i zapach znowu stał się lekko kwaśnawą mydlano - szyprową mieszanką. Do tego mało intensywną i nietrwałą.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Amouage Dia pour Femme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Amouage Dia pour Femme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dia pour Femme marki Amouage. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dia pour Femme marki Amouage reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lorenzo Villoresi Teint de Neige Cacharel LouLou Amouage Amouage Lyric Woman Lanvin Arpege Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Christian Dior Midnight Poison Chanel Chanel N°5 Tom Ford Cafe Rose Frederic Malle Musc Ravageur Montale Dark Purple Guerlain L'Heure Bleue Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage Memoir Woman Vivienne Westwood Boudoir Fendi Fendi Theorema The Different Company Sublime Balkiss Annick Goutal Songes Byredo Pulp Molinard Habanita Estée Lauder Sensuous Noir