Marki » A » drzewno - aromatyczne « Grupy

Dunhill Black Alfred Dunhill dla mężczyzn

Mam: 3 Miałem: 5

ziołowy
Dunhill Black Alfred Dunhill dla mężczyzn Filmy
Dunhill Black Alfred Dunhill dla mężczyzn Zdjęcia Dunhill Black Alfred Dunhill dla mężczyzn Zdjęcia Dunhill Black Alfred Dunhill dla mężczyzn Zdjęcia Dunhill Black Alfred Dunhill dla mężczyzn Zdjęcia Dunhill Black Alfred Dunhill dla mężczyzn Zdjęcia

Dunhill Black marki Alfred Dunhill to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Dunhill Black został wydany w 2008 roku. Nutę głowy stanowi pokrzywa; nutami serca są lawenda i jaśmin; nutami bazy są zamsz, drzewo gwajakowe i cedr virginia.

Pokrzywa

Lawenda Jaśmin

Zamsz Drzewo gwajakowe Cedr Virginia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dunhill Black by Alfred Dunhill.

Guilty Pour Homme

Dunhill Black Recenzje Perfum

killbill
killbill

Świetny zapach. Niebanalny, męski i świeży. Bardzo fajny mix pokrzywy z kwiatami, a pod koniec wychodzi skórzana baza. Dla mnie świetnie sprawdza się w cieplejszych miesiącach. Odkąd zrobiło się cieplej, Dunhill Black gości u mnie dość często. Również dzisiaj :)

Sam zapach jest dla mnie bardzo interesujący. Być może to zasługa pokrzywy, ale Black pachnie wyjątkowo. Jest rześki, ale na swój sposób. Kwiaty i zamsz łagodzą zielony charakter zapachu, ale do samego końca nie staje się on słodki. Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego Dunhill dał mu nazwę Black. Moim zdaniem nazwa nie oddaje jego charakteru. Dużo lepiej robi to wygląd flakonu z grubego szkła, masywny korek i szary EDT w środku. Jest spokojnie, bezpiecznie i bez szaleństw.

Niestety, parametry użytkowe Dunhill Black są bardzo słabe. O ile trwałość do 3-4 godzin jakoś doczłapie, to od drugiej godziny zapach jest przy samej skórze. Na mankiecie trochę lepiej, ale tylko trochę. Szkoda, bo to za mało na 8 godzin do biura, chyba że ktoś zabierze Blacka ze sobą...

Podsumowując: niebanalny męski zapach. Spokojny i bezpieczny, ale parametry słabe. Biorąc pod uwagę aktualną cenę ok. 80-90 PLN za 100ml EDT, to raczej bez szału...

MrGwyn
MrGwyn

Jestem już trzecią, która nie powie chyba nic pozytywnego o tych perfumach i jednocześnie nie doda niczego nowego. Rozwiewając wątpliwości powiem, że powyższe słowa nie oznaczają, że ich nie lubię. Mam tu na myśli tylko to, że gdyby ta strona dysponowała półką "są mi obojętne", to tam właśnie bym je umieścił. Black to kolejne perfumy, które należą do tej grupy, którą najnormalniej w świecie omijam tak, jakby nie istniała. Tu zwabiła mnie pokrzywa i takową dostałem, ale inną od naturalnej. Dała temu zapachowi odkrywczą nutkę, ale to za mało. I tak właśnie zaczęło się od zimnego, orzeźwiającego zielonego akordu, który powoli zaczął pierzchać przed lawendą, dość słodką, która jest ściśle obłożona ołówkowym cedrem. Jaśmin coś tam słodzi, gwajaku i zamszu ani trochę. A to wszystko w okropnym stylu Gucci Guilty pH, czyli poznałem kolejnego klona tych beznadziejnych perfum.
Jednakże oczekiwałem, że w tych perfumach zaskoczy mnie pokrzywa i zaskoczyła. Dostałem w sumie to czego chciałem. Na pewno wyszło by DB na dobre, gdyby skupiono się tu właśnie na tym zielsku, a nie na oklepanej lawendzie, której ja sam osobiście już z natury nie bardzo lubię.
Perfumy warte tylko i wyłącznie mojego smutnego westchnienia.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Męczę próbkę tego zapachu już od kilku dni i nic szczególnego nie da się o tym zapachu powiedzieć. Tuż po zaaplikowaniu na skórę pachnie identycznie jak True Force z Avonu- cytrusy pomieszane z szałwią i innymi ziołami, tu akurat wg opisu z pokrzywą. Po dziesięciu minutach oba zapachy jednak się rozjeżdżają i Black zaczyna się robić bardziej kwiatowy i spokojniejszy za sprawą subtelnie pachnącego jaśminu i lawendy, którym towarzyszą akordy drzewne, utrzymujące tę wodę w klimatach bardziej męskich. Niestety, już po kilkunastu minutach zapach staje się bardzo bliskoskórny, a po godzinie właściwie nie czuć go w ogóle. Słabo :-(

Seth
Seth

Przyznać muszę, że lubię tę markę. Za wyjątkowe papierosy, doskonały tytoń do fajek, piękne i niezawodne zapalniczki, także za co najmniej cztery zapachy dotychczas i udane zwykle próby zachowania w nich charakterystycznego dla angielskiej szkoły perfumiarstwa – przejrzystego i swoiście świeżego – znanego również z kreacji Creed, czy Penhaligons stylu. Również za niesilenie się na niezwykłość i za pozostawanie wierną swojemu niezobowiązującemu charakterowi, do którego zdążyła mnie przyzwyczaić. Także za idealny balans utrzymywany pomiędzy jakością i ceną produktów. Niestety, nie za Black! Fali mody na to określenie, również Dunhill dał się ponieść i to stanowczo za daleko. W próbie pogoni za nobliwością, dotychczasową konwencję przybrudził – i to będzie właściwe określenie – stwarzając tylko pozory wyjątkowości. Na mojej skórze zapach klasycznie ewoluuje otwierając się ciekawym, świeżym soczystym i dość ostrym pokrzywowym akcentem – wyczuwalnym, aż do samego końca – powoli otulanym przez jaśmin, którego słodycz tonuje lawenda, i cichnącym w całkiem przyjemnym, miękkim, drzewnym finiszu. Pachnie to na pewno akceptowalnie, ale płasko, jednowymiarowo, syntetycznie i zbyt chce udawać coś, czym z pewnością nie jest. To jakby odkryć, że nasz powszechnie szanowany gość, dla którego wyciągnęliśmy z piwniczki najlepsze wino i przez tydzień komponowaliśmy menu, przyszedł na kolację wprawdzie w smokingu, ale z wypożyczalni i niewypastowanych butach, których gumowe podeszwy pozostawiają czarne ślady na nieskazitelnie wypolerowanym parkiecie. Polecałbym na niezobowiązujące okazje: jesień, wiosna, sprawdzi się także latem wieczorową porą. W skali (1-6): za kompozycję - 3; oryginalność - 4; intensywność - 4; trwałość - 4. Ocena końcowa: 3,75.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Alfred Dunhill Dunhill Black, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Alfred Dunhill Dunhill Black, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dunhill Black marki Alfred Dunhill. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dunhill Black marki Alfred Dunhill reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Givenchy Gentleman Chanel Allure Homme Sport Cologne Sport Chanel Egoiste Chanel Pour Monsieur Chanel Egoiste Platinum Michael Kors Michael for Men Moschino Uomo? Oriflame Sir Avebury Hermes 24 Faubourg Calvin Klein CK One Shock For Him DSQUARED² Potion Lubin Idole Eau de Parfum Burberry London for Men Guerlain Vetiver Nasomatto Black Afgano Chanel Bleu de Chanel DSQUARED² Wild Pierre Balmain Jolie Madame Giorgio Armani Acqua di Gio Essenza Majda Bekkali Sculptures Olfactives Fusion Sacree For Him