Marki » A » orientalno - drzewne « Grupy

Dunhill Alfred Dunhill dla mężczyzn

Dunhill Alfred Dunhill dla mężczyzn

Dunhill Alfred Dunhill dla mężczyzn Zdjęcia

Dunhill marki Alfred Dunhill to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Dunhill został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Michel Almairac. Nutami głowy są lawenda, szałwia muszkatołowa, geranium i cytryna; nutami serca są goździk (roślina), irys, korzeń irysa, jaśmin, cedr i róża; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, fasolka tonka, piżmo, mech dębowy, wetyweria i cedr.

Lawenda Szałwia muszkatołowa Geranium Cytryna

Goździk (roślina) Irys Korzeń irysa Jaśmin Cedr Róża

Skóra Drzewo sandałowe Fasolka tonka Piżmo mech dębowy Wetyweria Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Dunhill by Alfred Dunhill.

Luna Rossa
Chrome United

Dunhill Recenzje Perfum

darkblueyed
darkblueyed

Ponoc patomorfolodzy, to lekarze, co z zywymi nie umieja rozmawiac. Hmmmm- pan Dr. D. M. zdaje sie przeczyc tym zasadom, jego celne uwagi sa jak ostrze skalpela, a cierpliwosc jest napieta jak gumowe rekawiczki. Lekki opar znad stolu sekcyjnego nie maci delikatnosci irysowo- lawendowej, cytryna i mech debowy wiedza, ze mezczyzna musi byc meski. Siwe wlosy, szare oczy i usmiech... Czy wart grzechu? Tak, tym bardziej, ze jestem lasa na akcent z Ontario w taki sam sposob jak na akcenty zapachu czerwonej rozy, wplatane w kaszmirowy sweter z zamszowymi latami na lokciach. Czarna teczka dyplomatka otwiera sie z lekkim szelestem, skrywajac flizelinowe fartuchy, starannie wydrukowane notatki, wskaznik laserowy i butelke Dunhilla ze srebrnym korkiem. Uwielbiam trzymac haki dla niego i widze z jakim szacunkiem odnosi sie do studentow, asystentow i ciala na stole. Po skonczonych zajeciach lekko strzasa z siebie fartuch, zartujac i rozsiewajac drewienkowe nuty. Nie ma w sobie NIC z namietnosci i szarosci Greya, nawet zapach Dunhilla sa tak troche nie z tej epoki ale moje zmysly szaleja. Dunhill i Dr. D. M. stapiaja sie w jedno- w mieszanke wiedzy, meskosci i medycyny, wymagan i balansowania na granicy smierci, by zrozumiec zycie. Po zajeciach odchodzi cicho, skrzypiac dobrymi butami, a smuga Dunhilla wraca 2 razy w tygodniu- wtorki i czwartki. Obiecuje sobie, ze nigdy nie spoznie sie na zajecia z Nim, bo bym sobie nigdy nie wybaczyla, ze kto inny moze podawac mu zaciski i stac w chmurze tego szlachetnego aromatu. Ja, smiertelniczka, w Jego obecnosci, namietnie wiem, ze zyje- HIC EST LOCUS UBI MORTUI VIVOS DOCENT

Jol
Jol

Zgodzę się z poprzednikami, zapach jest bardzo męski, elegancki, ciepły za sprawą korzennych nut, a zarazem bije od niego cytrusowo-kwiatowa świeżość. Nie czuję w nich mydlin. Raczej nadają się na chłodniejsze pory roku. Perfumy są z rodzaju przyskórnych, choć zostawiają mały ogonek, taką mgiełkę wokół mężczyzny. Ja wyczuwam przewagę korzennych nut. Trwałość całonocna. Będą pasowały zarówno trzydziestolatkowi, jak i mężczyźnie po 50-tce.

Dodaję, że jestem kobietą ale perfumy testowałam na mężczyźnie, któremu zapach równie mocno przypadł do gustu.

Arsenicum
Arsenicum

Udany zapach.

Dziś będzie o zwykłych perfumach na co dzień. Zapach w 100% męski, z wyraźnie wyczuwalnym irysem. Jakość składników dobra, Dunhill nie drażni chemicznymi oparami. Mnie totalnie nie porwał, czułem takie coś dziesiątki razy w różnych konfiguracjach, zastanawiacie się zatem, czemu piszę o tych perfumach. Już objaśniam! Są bardzo dobrze wykonane, to kawał dobrego rzemiosła dla przeciętnego faceta, który nie siedzi w perfumach. Całkiem niezła propozycja na prezent dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z zapachami. Myślę, że Dunhill będzie pasował na każdą okoliczność i na każdą porę roku - niesłychana uniwersalność bije od tego zapachu.
Czym pachnie? Pachnie geranium i cytrusami, na mydlanym irysie i mchu dębowym. Irys jest wyczuwalny bez trudu, jednak jest to jego najtańsza, kremowo-mydlana odsłona.
Pięć godzin trwałości przy umiarkowanej projekcji.

gurlen87
gurlen87

Brunet wieczorową porą :)... Bardzo udany casualowiec. Tego typu zapachy, na moje szczęście, są bezwzględnie niedoceniane.., już widzę na sobie pytający wzrok przypadkowo napotkanych nosicieli Chanela i Diora.."WHAT IS THIS?!" Dunhill...czyli mimimum słów, maksimum treści. Delikatnie kwiatowa, lapidarna klasyka idąca z duchem czasu.

Recenzja dedykowana kasience, która obdarowała mnie sowitą porcją tego feromonu :)

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Zaintrygował mnie ten zapach i skołowałem sobie próbkę. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Zapach otwiera bardzo intensywna cytryna, której towarzyszy szałwia i lawenda. Jest bardzo przyjemnie, choć niektórym może się to otwarcie kojarzyć z zapachem jakiegoś żelu pod prysznic. Kilka minut później robi się bardziej kwiatowo i... raczej kobieco- róża, jaśmin, irys, goździk i cedr, którego zapach mój nos nauczył się już wyławiać :-). Jest zatem nieco słodkawo i w tej nucie bardzo podobnie to takich zapachów jak Tom Tailor Speedlife i Oriflame Signature. Baza jest już bardziej męska z akordami drzewno-skórzanymi, otoczonymi wetiwerą i ciepłym piżmem. Ogólnie rzecz biorąc zapach nie jest jakiś wybitny, bo jest wiele wód z którymi może się kojarzyć. Na pewno najciekawsze jest w nim otwarcie, bo jeszcze nie wąchałem zapachu, w którym by tak wyraźnie dominowała cytryna. Trwałość dobra, ale nie zachwycająca- nie wiem, może to kwestia próbki, ale na skórze nie przekracza 5-6 godzin.

albert89
albert89

używam go od 5 lat, jest świetny, nie czuje w nim zapachu mydlin tak jak napisał użytkownik rossi
Woda toaletowa na codzień, kobiety zachwalaja. Daje mu 8/10, najlepszy zapach ze wszystkich Alfreda Dunhilla

Rossi
Rossi

Ten zapach przyprawia mnie o mdłości. Jedyne co czuję to zapach syntetycznych mydlin. Może to i jest wyczuwalne przez te kilka godzin ale zdecydowanie nie dla mnie ten zapach.

Seth
Seth

Po świetnym Edition – rewitalizującym pierwowzór z 1934 r. – bez wątpienia nr 2 w portfolio marki. Udana, bogata, o nieco mydlanym charakterze, świetnie złożona kompozycja. Na mojej skórze ewoluuje w klasyczny, trójstopniowy sposób, począwszy od niebanalnego cytrynowo-szałwiowego otwarcia, tonącego w bogactwie aromatów kwiatowych z wyczuwalnym geranium, nadającym ciekawego charakteru sercu, aż po gęsto tkaną strukturę bazy, gdzie ciepłe nuty szlachetnych drzew i skóry nadają kompozycji wyrafinowania i nieco staromodnej elegancji rodem z klubów dla gentlemanów. Tradycyjny angielski szyk i klasa. Zapach cieszy odpowiednią projekcją i trwałością a jakość użytych ingrediencji nie budzi zastrzeżeń. Fantastyczny stosunek jakości do ceny, sprawia, że zapach może być równorzędną alternatywą dla dużo bardziej prestiżowych a o podobnym charakterze kompozycji. Odpowiedni na formalne okazje: jesień/zima/wiosna. W skali (1-6): za kompozycję - 4; oryginalność - 5; intensywność - 4; trwałość - 5. Ocena końcowa: 4,50.

Dunhill by Alfred Dunhill 3.60 out of 5 based on 21 ratings and 8 user reviews

Dunhill 51.3 N by Alfred Dunhill EDT Spray 3.3 oz Unboxed for Men
Dunhill 51.3 N by Alfred Dunhill EDT Spray 3.3 oz Unboxed for Men
Gift Set 3.4oz
25.95 USD
Dunhill 51.3n Gift Set by Alfred Dunhill Gift Set for Men Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 5 oz After Shave Balm
26.99 USD
Dunhill Man by Alfred Dunhill EDT Spray 2.5 oz Aftershave Balm 5.1 oz for Men
Dunhill Man by Alfred Dunhill EDT Spray 2.5 oz Aftershave Balm 5.1 oz for Men
Gift Set 3.4oz
36.00 USD
Dunhill Gift Set by Alfred Dunhill Gift Set for Men Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 5 oz After Shave Balm
36.85 USD
Desire by Alfred Dunhill EDT Spray 3.4 oz for Men
42.99 USD
Dunhill Custom by Alfred Dunhill EDT Spray 1.7 oz for Men
Dunhill Custom by Alfred Dunhill EDT Spray 1.7 oz for Men

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Alfred Dunhill Dunhill, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Alfred Dunhill Dunhill, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Dunhill marki Alfred Dunhill. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Dunhill marki Alfred Dunhill reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Joop! Joop! Homme Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Montale Black Aoud Yves Saint Laurent M7 Versace Dreamer Versace Versace Man Eau Fraiche Davidoff Zino Davidoff Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Azzaro Visit For Men Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Yves Saint Laurent Body Kouros Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Laura Biagiotti Roma per Uomo Gucci Gucci Pour Homme II Bentley Bentley for Men Intense Givenchy Givenchy Gentleman Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin