Marki » A » aromatyczno - zielone « Grupy

morski
tropikalny
Desire Blue Alfred Dunhill dla mężczyzn Filmy
Desire Blue Alfred Dunhill dla mężczyzn Zdjęcia

Desire Blue marki Alfred Dunhill to aromatyczno - zielone perfumy dla mężczyzn. Desire Blue został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Philippe Romano. Nutami głowy są liczi, mandarynka, lotos i bergamotka; nutami serca są pomarańcza, brazylijskie drzewo różane i nuty morskie; nutami bazy są fasolka tonka, ambra, piżmo i benzoes.

Liczi Mandarynka Lotos Bergamotka

Pomarańcza Brazylijskie drzewo różane Nuty morskie

Fasolka tonka Ambra Piżmo Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Desire Blue by Alfred Dunhill.

Air

Desire Blue Recenzje Perfum

don Pedro
don Pedro

Dunhill to królestwo ekskluzywnego, aromatyzowanego tytoniu fajkowego. Od dzieciństwa kojarzył mi się z dobrymi papierosami, które już wiele lat temu zniknęły z kiosków, a wcześniej należały do tych najdroższych i zalegających na półkach, bo w konkurencji z kilkakrotnie tańszymi wyrobami krajowego przemysłu tytoniowego nie miały szans, zbyt wąska wówczas grupa potencjalnych nabywców.
Desire Blue nie ma nic wspólnego z aromatem tytoniu fajkowego, czy papierosowego. Brak w nim jakiegokolwiek tytoniu, nawet ćwierćnuty.
To przyzwoity, czysty zapach w nieco konserwatywnej kompozycji dwóch różnych akordów z płynnym przejściem, osadzonych na solidnej bazie. Skomplikowana konstrukcja to nie jest, ale skutecznie dobra, przyjemna w odbiorze i o to chodzi.
W otwarciu cytrusy, takie stępione, kwaskowe, ale bez goryczki, zero agresji wobec nosa. Może dla tego, że tuż po nich zjawiają się nuty kwiatowe. Wśród nich delikatna drzewna róża prezentuje się chyba najlepiej. Dalej jest wyczuwalny efekt pewnego rodzaju morskiego rozwodnienia, z jakimś odległym echem słodkiego akcentu , ale delikatny, bo soczystość z otwarcia jest nadal.
Błędem byłoby sądzić, że mając do czynienia z takim odbiorem, otrzymuję pod nosem klasycznego, cytrusowego świeżaka. Nie jest tak, zapewniam. Skutecznie uniemożliwia to akord bazy z białym, delikatnym piżmem i lekko żywicznym tłem , które odpowiada za ocieplanie wizerunku tego aromatu już do końca. Daje to przyjemny efekt energetyzującej świeżości, ale bez elementów tzw. lodowego schłodzenia.
W sumie: biało, czysto, świeżo, lekko w przeciętnej trwałości i łagodnej projekcji.
Bardzo dobra woda na każdą porę roku ze wskazaniem na cieplejsze poranki.
Jestem zadowolony, bo właśnie w tej grupie zapachów ostatnio pojawił się u mnie wakat.
I jeszcze jedno. Nie jestem miłośnikiem aromatów typu unisex. Myślę sobie, że jeśli coś jest dla wszystkich, to tak na prawdę jest dla nikogo. Moim zdaniem Desire Blue Dunhilla to w tym przypadku wyjątek potwierdzający regułę.

2017

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Alfred Dunhill Desire Blue, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Alfred Dunhill Desire Blue, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Desire Blue marki Alfred Dunhill. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Desire Blue marki Alfred Dunhill reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci Pour Homme II Givenchy Very Irresistible Givenchy Fresh Attitude Cartier Declaration L'Eau Lolita Lempicka L`Eau au Masculin Calvin Klein Contradiction CoSTUME NATIONAL Costume National Homme Christian Dior Higher Davidoff Good Life Bvlgari Bvlgari Extreme Diesel Plus Plus Masculine Christian Dior Dune Bvlgari Aqva Pour Homme Marine Creed Green Irish Tweed Ralph Lauren Polo Dolce&Gabbana D&G Christian Dior Dior Homme Sport Azzaro Visit For Men Versace Versace Man Eau Fraiche Davidoff Zino Davidoff Chanel Egoiste Platinum