Marki » A » orientalno - kwiatowe « Grupy

Balkis Al-Rehab dla kobiet i mężczyzn

Balkis Al-Rehab dla kobiet i mężczyzn

agarowy
Balkis Al-Rehab dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Balkis marki Al-Rehab to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Perfumy zawierają takie składniki, jak agar (oud), nuty pudrowe i nuty kwiatowe.

Agar (oud) Nuty pudrowe Nuty kwiatowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Balkis by Al-Rehab.

Poeme
Classique

Balkis Recenzje Perfum

Nan
Nan

Kupiłam oczywiście w ciemno, bo olejków Al-Rehab chyba nie da się kupić inaczej. Jest to loteria, na szczęście ryzyko finansowe niewielkie, więc nawet osoba tak niechętna zakupom w ciemno jak ja może się skusić. Kierowałam się rzekomym podobieństwem do jednej z legend lat 90-tych czyli Poeme. Tu, muszę przyznać, spotkał mnie lekki zawód, gdyż podobieństwa tego specjalnie nie wyczuwam. Jeżeli ono istnieje, to tylko w typie zapachu i w nutach owocowych. Bliższego pokrewieństwa brak. Jeżeli ktoś się nastawia na zakup taniego zamiennika drogiego jak wszyscy diabli dzieła Lancome to srodze się zawiedzie. Podobnie, a nawet gorzej rzecz się ma z podobieństwem do Classique JP Gaultiera. Muszę przyznać, że takowego wcale nie wyczuwam.

Balkis to dla mnie przede wszystkim zapach owocowy, mimo że podane nuty temu przeczą. Owoce, szczególnie brzoskwinia, są tu przypudrowane (z biegiem czasu nawet powiedziałabym, że stają się przykurzone) i doprawione pokaźną dozą niespożywczej wanilii i miodem. Zapach jest słodki, ciepły i moim zdaniem zdecydowanie kobiecy. Niewiele w nim świadczy o jego orientalnym pochodzeniu, mógłby być równie dobrze wydany przez jakąkolwiek zachodnią firmę, tyle że jakieś 20 lat temu. Jedynym orientalnym elementem jest ta „kurzowa” nutka, która kojarzy mi się z arabskimi pachnidłami (czyżby to kolejne wcielenie oudu?). W ciepłe dni może być nieco męczący, dlatego moim zdaniem nadaje się lepiej do noszenia w dni chłodniejsze. Trwałość kilkugodzinna, projekcja bardzo zależna od ilości zaaplikowanego olejku. Trzeba pamiętać, że olejki zaczynają unosić ze skóry dopiero po kilku chwilach od aplikacji, więc dozować należy z umiarem.

Lubię Balkis, brakowało w mojej kolekcji takiego owocowo-pudrowego otulacza.

domini2
domini2

Dziękuję Pure za tę recenzję, dzięki której kupiłam małą fiolkę Balkisa! Zapach jest urzekający! Kocha się go albo nienawidzi, ale na pewno nie pozostaje się obojętnym. Słodki, gęsty, esencjonalny. Dla kobiet bezkompromisowych, pewnych swej kobiecości, zarazem znudzonych aldehydowymi nowościami z perfumerii. Mimo przeznaczenia dla kobiet i mężczyzn, nie wyobrażam sobie nowoczesnego Europejczyka ubranego w ten zapach. Tylko Arab w pięknym białym thobe, pachnący słońcem i wiatrem pustyni może go godnie nosić. A w Europie tylko kobiety ;)

Pure
Pure

Raduje się serce, raduje się dusza gdy po testach kilkunastu/kilkudziesięciu zapachów, wzruszaniu ramionami, "może być" i "skądś już to znam", na prostej drodze do apatii nagle BUM! napotykam zapach taki jak Balkis. Wtedy wiem, że było warto.
Mój zwycięzca wszechczasów w kategorii value for money. 8 funtów za 6x6ml olejku, tj. około roczny zapas. Trwałość kosmiczna, projekcja godna.
Nuty oczywiście jak to przy Rehabach: kto wie jakie? Ale na pewno nie te powyżej wymienione! Na 100% jest wanilia lub miód oraz dużo przypraw. Może być to efekt wanilii plus przypraw a la Spicebomb (trzy poziomy lepszych, na szczęście) lub miodzik nieduszący (Botrytis) lecz słodzący (w typie Back to Black). Na pewno są też lekkie, niegorzkie cytrusy i nuty kwiatowe. Ogólnie: zapach słodki, przyprawowy, lekko kwaskowy i bardzo orientalny. PIĘKNY! Seksowny i pozostający w pamięci.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Al-Rehab Balkis, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Al-Rehab Balkis, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Balkis marki Al-Rehab. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Balkis marki Al-Rehab reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Al-Rehab Randa Al-Rehab Soft Al-Rehab Nebras Jil Sander Sun Cacharel LouLou Guerlain Shalimar Agent Provocateur L'Agent Salvador Dali Dalissime Emanuel Ungaro Apparition Oscar de la Renta Volupte Tom Ford Black Orchid Givenchy Organza Cacharel Eden Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Al-Rehab Red Rose Yves Rocher Voile d'Ambre Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Elizabeth Arden 5th Avenue NYC Limited Editon Revlon Charlie Gold Laura Biagiotti Essenza di Roma