Marki » A » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet

Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet

Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet Zdjęcia Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet Zdjęcia Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet Zdjęcia Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet Zdjęcia Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet Zdjęcia Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet Zdjęcia Agent Provocateur Agent Provocateur dla kobiet Zdjęcia

Agent Provocateur marki Agent Provocateur to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Agent Provocateur został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christian Provenzano. Nutami głowy są magnolia i szafran indyjski; nutami serca są gardenia, wetyweria, marokańska róża i egipski jaśmin; nutami bazy są ambra, piżmo i cedr.

Magnolia Szafran indyjski

Gardenia Wetyweria Marokańska róża Egipski jaśmin

Ambra Piżmo Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Agent Provocateur by Agent Provocateur.

Le Jardin d`Amour
Cabaret
Lithium [3Li]
Japanese Rituals

Agent Provocateur Recenzje Perfum

BaWika
BaWika

Kiedy je noszę, nie czuję niczego seksownego. Zapach jest dla mnie ciężki, pudrowy, babciny. Mam wrażenie że gdyby nie jego nazwa, mało kto by się nim przejął. Kompozycja bardzo trwała na mojej skórze, ale nie rozwija swojego bukietu niestety. Może muszę do niego dojrzeć, ale szczerze, nie bardzo chcę

Caligo
Caligo

To nie jest trudny zapach. Pod warunkiem, że lekko słodkawe apteczne nuty nam niestraszne ;-)

Na mojej skórze rozwija się spokojnie, może nawet za – nie ma preferowanej przeze mnie pulsacji poszczególnych nut, nie ma momentów zaskoczenia. Nie jest też tak bardzo „przypudrowany” jak myślałam, a apteczne nuty są pozbawione jakiejś większej ziołowej goryczki.

Sugerując się słowami ‘chypre’ próbowałam wyśledzić papierosową woń i rzeczywiście: poczułam przez chwilę papierosa zmoczonego deszczem ;-)
Stawiam jednak na nuty apteczne (tak trafnie opisane przez Tam) jako najbardziej charakterystyczne dla tej kompozycji. Oprócz róży i piżma oczywiście.

Róża jest interesująca, choć jak dla mnie, za słabo w kompozycji zaznaczona – widzę różaną rabatę, na której mokre kielichy kołyszą się niemiarowo na wietrze, a strzępione brzegiem ciemnozielone liście spadający z impetem deszcz przybrudził już nieco ziemią.
Jeszcze się Agentowi spróbuję ‘przywąchać’ i być może dopiszę parę słów. Na razie jestem na wstrzemięźliwe „tak”.

PS
Jeśli flakon nie jest w moim guście, przelewam niedużą ilość do ładnej perfumetki.

Ewa Ewunia
Ewa Ewunia

Dziwny to zapach.Celowo nie zapoznałam się z nutami zapachowymi, by nie sugerować się nimi.Moje powonienie nazwie je po swojemu.Zaznaczę,że perfumy testowałam z miesiąc,albo dwa, a raz odważyłam się nimi skropić.Co czuję za każdym razem?..To ziemia wymieszana z zapachem wrzosów podbita zmoczonym, wełnianym swetrem noszonym przez drwala.Z góry przepraszam wielbicielki tego zapachu, aczkolwiek celowo zamieszczam swoja opinię, by wszystkich przestrzec przed zakupami w ciemno.Zapachy, tak jak buty, czy stanik, należy bezwzględnie przymierzyć.Jeżeli już ktoś pokocha Agenta, to będzie usatysfakcjonowany jego trwałością, trwa nawet do 12 godzin i kąpiel mu nie straszna.

justyna.neyman
justyna.neyman

Po pierwsze - gdyby zapach nie nazywał się Agent Provocateur, jestem pewna, że nie miałby tylu pozywynych recenzji.
Jako osoba lubiąca klasykę oraz staroświeckie klimaty, mogę powiedzieć, że jednak AP nie ma - w moim odczuciu - charakteru uwodzicielskiego, a już na pewno nie młodzieńczego.
Owszem, jest stylowy, charakterny, z doskonałą trwałością, ale bardziej widziałabym go na ekscentrycznej ciotce (którą w sumie jestem) niż jako wybór na namiętną randkę (choć i takie ciotkom się zdarzają).
Gdybym miała najkrócej określić AP, powiedziałabym : gęsty, gorzkawy, drzewno - różany, apteczny (maść jakaś). Niebanalny. Trzymający na dystans.
W stylu lat 90tych.
Może zmęczyć.
Nie muszę chyba dodawać, że ja tego śmierdzielka bardzo lubię.

Beata Maria
Beata Maria

Ciekawy zapach. Należy do tych co chetnie widzi się na półce, może nie za wszelką cenę, ale jednak. Ma w sobie to COŚ. Na pewno nie jest jednoznaczny a to zapewne z tego powodu,że składniki w bardzo żywy sposób "pracują" na skórze.Jest róża, jest piżmo, jest ambra ale i wszystkie inne wymienione składniki tyle , że każdy wkaracza na scenę w najmniej oczekiwanym momencie. Może właśnie na tym ma polegać prowokacja? :-) . Lubię te perfumy, intryguje mnie nazwa i podoba mi się flakon.

Tam
Tam

Oczekiwałam róży, ją wskazuje się jako pierwszą damę w tym zapachu. Niestety ona przede mną się schowała, jakiś ledwie ślad po niej, echo, wspomnienie subtelne pozostało
i tyle. Przywitał mnie natomiast delikatny zapach apteczny, jak z uchylonego pudełka z lekami, pustego opakowania po tabletkach, mieszaniny chemii farmaceutycznej z wyschniętymi na pył ziołami i odrobiną słodyczy w bazie, zapach dla mnie nie przykry, ale mizerny, niezbyt ujmujący i bynajmniej nie ciekawy.
I tak obraz czystej, schludnej apteki z powściągliwą farmaceutką w białym kitlu za ladą towarzyszy mi do końca trwania zapachu, który nie zmienia się, a jedynie stopniowo przycicha. W tle zapach papieru i tytoniu, zapewne to sprawka wetiwerii. Żeby nie było uwielbiam zapachy apteczne, zioła, syropy itd , ale niechże to będzie skomponowane z rozmachem, bogactwem i jednoznacznym zamiarem.

Ten zapach, zaskakujaco nikły, zagubiony, jakby kreator w trakcie tworzenie zgubił ścieżkę, nikogo do niczego sprowokować nie może, co najwyżej przypomnieć wnuczkowi, by skoczył do apteki po leki dla dziadka.

Roma
Roma

Te perfumy "obily mi sie o uszy" - pozytywnie, kiedys, gdzies, cos sie o nich czytalo... ale mimo wszystko, gdy widze to opakowanie, to chocby i pachnialy fenomenalnie, nie chcialabym ich ze wzgledu na ksztalt flakonu, kolory i nazwe, byc moze bardzo wiele trace, sadzac po Waszych opiniach, ale nie przelamie sie po prostu i juz;-) To nie jest recenzja, wiadomo, ale zawsze chcialam to powiedziec ;-)

karolkowa
karolkowa

Bardzo lubię te perfumy.
Najmocniej zdecydowanie wyczuwam różę, która jest wilgotna oraz delikatnie słodka. Oprócz róży wyczuwam również piżmo ( lekko zwierzęce - takie jakie lubię najbardziej) oraz ambrę. Zapach wydaje mi się lekko ziemisty.

Na mojej skórze ten zapach to mieszanka szypru i piżma, z zaledwie szczyptą róży. Szypr jest miękki i łagodny, piżmo oleiste, gęste, nieco zwierzęce. Całość mocno przypudrowana niesłodkim, staroświeckim pudrem.

Momentami pojawia się coś w rodzaju skóry lub gumy, pod koniec czuję również odrobinę dymu - trochę tlących się ziół lub drewna.

Zapach fascynujący, kobiecy w nieoczywisty, intrygujący sposób. Jest dla mnie trudny w odbiorze, ale wciąż bije się z myślami, czy nie sprawić sobie małego flakonika, by móc choć przez chwilę poczuć go na sobie.

berenika80
berenika80

Czytam poniższe recenzje i zazdroszczę, bo na mojej skórze ten zapach rozwija sie okropnie. Nie wyczuwam niestety żadnej róży (a bardzo bym chciała, bo kocham ten kwiat w różnych ujęciach). Na mnie Agent pachnie jak niezbyt wysokich lotów brzydkie szyprowe perfumy, dominują głównie zwierzęce nuty w bardzo zwierzęcej postaci ;)
To moja bardzo subiektywna opinia. Po raz kolejny przekonuję się, że szyprowe perfumy, z bardzo nielicznymi wyjątkami, nie są dla mnie.

chypre
chypre

Agent... cóż, nigdy nie rozumiałam dlaczego większość ludzi uważa go za zapach prowokujący i kontrowersyjny. Na mnie to prawie tylko róża. Fakt, że dość mocna i zaczepna, ale czy róża może prowokować? :)
Gdy już wybrzmi pierwszy mocny akord różyczka łagodnieje, ale pojawia się coś, co mi kojarzy się z zapachem papierosów. Celowo nie piszę "tytoniu", bo to właśnie woń paierosa z bibułką i nawet w kartoniku :)
No tak właśnie mam :)
Generalnie rzecz ujmując Agent nie jest zły, lubię go, choć nie zawsze mam na niego ochotę, ale nie odmawiam mu mocy i trwałości, chwała mu za to.

EJo
EJo

Do Agenta przyprowadziła mnie róża, którą ma w składzie. Po iluś miesiącach z nim obcowania, odchodzenia i wracania jedno mogę rzec na pewno - Agent ma charakterek ;) Otwarcie jest ciekawe, lekko świdrujące - szafran zmieszany z magnolią potrzebuje chwili by ułożyć się na skórze i zacząć z nią współpracować - bardzo ciekawa woń górnych nut splata się z różanym aromatem w nutach środka, gdyż właśnie róża tu dominuje, przynajmniej na mnie. Dojrzała, wręcz nabrzmiała, w pełni rozkwitu, szkarłatna i wyniosła a jednocześnie prowokująca do zbliżenia ;) Odurzająca, ciężka i oleista, lekko wilgotnawa, słodkawa i ziemista, podbita cudnie wetywerią, w delikatnie zaznaczonym towarzystwie jaśminu, który ledwie ośmiela się pachnieć ;) Zapach jest ciepły, lekko zaczepny, jak gdyby do końca nie pozwalał zapomnieć, iż róże mają kolce - mimo iż wybrzmiewa do końca w łagodnej, piżmowo-ambrowej woni z dodatkiem cedru.

To trudny, niejednoznaczny zapach.
Nie każdemu spodoba się róża w jego odsłonie, nie z każdą skórą będzie pięknie współgrał - na mojej koleżance robi się dziwaczny, oblepiając ją zbyt dosłowną wonią kobiety przysypanej toną pudru ;)) Mnie chyba polubił, choć zmienny jest jak kameleon. Nie przeczę, są dnie, kiedy nie mogę go znieść - ale jestem w stanie mu to wybaczyć ;)) Dla róży i nieuchwytnego wdzięku, którym potrafi zauroczyć.

Pawlo
Pawlo

Nie wiem , czy zapach składa się ze skondensowanych czy rozmytych esencji. Nie wiem (i nikt nie wie) czy jakieś są naturalne czy syntetyczne. Wiem natomiast jedno. Dla mnie to dość przeciętny zapach dla dość przeciętnej osoby. Niczym się nie wyróżnia, chyba tylko tym, że butelka jest brzydka a nazwa naciągana.Moja żona dostała zestaw woda+olejek. I w jej kolekcji zapachów (a ma ich bardzo dużo i naprawdę super)Agent Provocateur wylądował bliżej końca listy. Jest dość trwały - do ok. 6 godz. (woda) i ok. 2-3 godz. olejek do ciała.Nie można powiedzieć,że nieciekawy czy nudny. Ale mocno powątpiewam, czy można go określać jako "prowokujący".Jest na pewno kobiecy, na pewno też nie nudny czy nijaki.Ale znam o wiele ciekawsze i bardziej prowokujące zapachy niż ten zawarty w różowym nadętym bąblu. I bynajmniej nie mówię o zapachach "niszowych", które są często mocno naciągane i przereklamowane przez snobów.Jeśli ktoś jest otoczony osobami używającymi zapachów w stylu Green Tea EA i zjawi sie osoba pachnąca Agent Provocateur to wrażenie faktycznie będzie piorunujące. W innych sytuacjach ten zapach raczej na kolana nie powali.

ptissot
ptissot

Jeden z tych zapachów, który budzi olbrzymie kontrowersje, ilość całkowicie sprzecznych opinii dobrze oddaje sedno tego zapachu - po prostu jest wyjątkowy, może być piękną różą a może być wyuzdaną dziwką.
Nie wiem jak teraz czy była refolmulacja ale ten Agent którego poznałem kilka lat temu jest wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze - składnikami są chyba same skondensowane naturalne esencje, po drugie to jeden z ostatnich zapachów gdzie użyte piżmo i ambra nie są syntetyczne tylko naturalne, zwierzęce i w dodatku jest tego bardzo dużo. Po trzecie i najważniejsze - to jedyna taka mikstura wszystkiego co hipnotyczne, uwodzicielskie i ciemne. Gdy na ring wkracza Agent Provocateur to 98% męskich zapachów pada na kolana bo jego moc jest porażająca.
Prawie wszystkie kompozycje mają piramidę zapachową, nuty górne, środkowe, dolne. Agent jest inny od razu uderza wszystkimi składnikami, później przez wiele wiele godzin na skórze zmienia się, składniki uciekają i wracają ale raczej na zasadzie echa.
Całość bardzo trwała, z dużą projekcją, bardzo prowokująca, nikt nie przejdzie obojętny.

Zakupowe okazje

28.24 USD
Agent Provocateur Agent Provocateur Eau De Parfum for women 3.4 oz
Agent Provocateur Agent Provocateur Eau De Parfum for women 3.4 oz
32.39 USD
Agent Provocateur Perfume by Agent Provocateur, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 6.7oz
33.75 USD
Agent Provocateur Perfume by Agent Provocateur, 6.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
34.19 USD
Agent Provocateur Perfume by Agent Provocateur, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.3oz
Agent Provocateur by Agent Provocateur Eau de Parfum Spray 6.7 oz for Women
Agent Provocateur by Agent Provocateur Eau de Parfum Spray 6.7 oz for Women
Gift Set 1.7oz
62.50 USD
Agent Provocateur Agent Provocateur Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Sauce Body Glamour 150ml 5.07oz 2pcs
Gift Set 1.7oz
73.50 USD
Agent Provocateur Agent Provocateur Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Cream 150ml 4.76oz 2pcs
85.50 USD
Agent Provocateur Eau De Parfum Spray with Diamond Dust 50ml 1.7oz
Agent Provocateur Eau De Parfum Spray with Diamond Dust 50ml 1.7oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Agent Provocateur Agent Provocateur, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Agent Provocateur Agent Provocateur, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Agent Provocateur marki Agent Provocateur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Agent Provocateur marki Agent Provocateur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Cartier Le Baiser Du Dragon Slava Zaitsev Maroussia Sisley Soir de Lune Molinard Habanita Givenchy Organza Indecence Cacharel LouLou Agent Provocateur L'Agent Donna Karan Black Cashmere Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Poison L`Artisan Parfumeur Timbuktu Calvin Klein Obsession Clinique Aromatics Elixir Laura Biagiotti Roma Gres Cabochard Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Christian Dior Dune Hermes Eau des Merveilles Christian Dior Dolce Vita Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka